Dyskusja na temat nowego świata

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser5
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
Ty tam lepiej idz nabijac sobie dalej pv na troji. Zeby czasem cie ktos w komnacie chwaly nie wyprzedzil
smiley_emoticons_lol.gif

Chyba na świecie
rotfl.gif
 
Trochę wolny no ale pograć trzeba :)))


Drodzy Gracze,

mamy przyjemność poinformować, że 11 października wystartuje nowy świat - Nikaia

UWAGA, z przyczyn technicznych zmieniamy datę startu!!!!
  • Start: 11.10.2016
  • System podboju: NOWY
  • Natychmiastowe ukończenie zlecenia: TAK
  • Wioski z punktami walki: TAK
  • Anty-timing: +/- 10s

  • Prędkość świata / prędkość jednostek / prędkość handlu: 3/2/3
  • Ochrona początkujących: 5 dni
  • Limit członków sojuszu: 70
  • Morale: Aktywne
  • Bonus nocny: 23:00 - 06:00
  • Wpływ prędkości jednostek na szpiegowanie: TAK
  • Wpływ prędkości handlu na handel z wioskami rolniczymi:TAK
 

DeletedUser5

Guest
A ja dopiero teraz zwróciłem uwagę na dwa "nowe" podpunkty w rozpisce:


Tak wiem, że już się pojawiały, ale dopiero teraz zwróciłem uwagę...jakieś rozwinięcie tych punktów mogę prosić? Albo chociaż porównanie, jak to było wcześniej, a jak jest teraz, że to takie ważne i trzeba dać w rozpisce ustawień świata :)

Wrzucałam porównanie czasów przed startem Myonii (testowane na świecie 2/2/2) :) Nie jest to ogromna zmiana, ale czasy są niższe niż bez tych ustawień.

bez wpływu prędkości na handel/szpiega:
- czas szpiega - 0:16:05
- handel z wioską X - 0:09:08

z wpływem prędkości:
- czas szpiega - 0:11:47
- czas handlu z wioską X - 0:04:34
 
Czy ja wiem...
Np. Gracze z czołówki sojuszu bardziej współpracują z tymi z dołu (wiadomo bo oni mają lepsze morale) :)

Mają parę zalet lecz jeszcze więcej minusów :)
- specjalne dawanie małych graczy na wyspy z cudami: nie idzie tego podbić np. na pelli pamiętam ze był koleś co miał same wiochy ok 2k z murkami na 25 na cudakach ,a miał ich z 10 :) razem 20k pkt
- dostaniesz zawistnego gracza: Typ wali czarami albo wbija głupie bunty ,które trzeba jakoś obstawić ,a ty co możesz ,ano prosić że ktoś ma jakieś morale na typa 10k w przypadku gdy 90% sojuszu ma po 250k+
- przeciwny sojusz zrobi ci psikusa i walnie typów z mała ilością pkt na wasze wyspy. Powodzenia z podbijaniem
To wypacza rozgrywkę kolosalnie :)
 

DeletedUser19924

Guest
Morale nie są złe z założenia. Kiedyś nie było to wykorzystywane w ten sposób, niestety gracze nauczyli się z nich korzystać i później odbija się to na normalnych graczach, którzy chcieliby sobie pograć, bo wszyscy chcą światy bez morale.
 
Dobry gracz poradzi sobie na każdym świecie - czy z morale czy bez;) parametry nowego świata mi odpowiadają - mogło być 3/3/3, ale nie ma co narzekać:rolleyes:
 

DeletedUser6237

Guest
Dobry gracz zawsze będzie narzekał na morale ;) tu jest clue bo czasami wiocha 3-4k pkt leży w idealnym miejscu do meczenia wroga, a czasami nie można jej przejąć ze względu takiego , ze takie wiochy zazwyczaj mają boby które boja się tracić wojska i w takim mieście na murku 18 i przy 1k defa jest ciężko się przebić
 

DeletedUser15216

Guest
Cóż, morale faktycznie w pewien sposób ustawia rozgrywkę przez cały okres trwania świata, ma swoje minusy ale ma też niewątpliwie plusy, szczególnie w początkach rozgrywki. Po pierwsze przystopuje świrów którzy tankują ogromne ilości złota w swoje konto, bo będą musieli zamiast jak do tej pory taśmowo nabijać sobie miasta, a co za tym idzie i rosnąć w punktach, to będą musieli się tempem swojego rozwoju dostosować do tempa pozostałych by nie wpaść na bombę z morale. Dojdzie dodatkowy element strategii jakim jest korzystanie z dobrych graczy trzymanych na niskich moralach. Na Theta się to rozwiązywało w prosty sposób, oddając deffowcom swoje miasta, deffowemu morale nie było potrzebne, za to miasta tak by miał na czym trzaskać deffowy ląd i biremy, offowi w tedy mogli z mniejszą ilością miast bawić się jak chcieli. A pod koniec świata jak ludzie mieli po 150-200+ miast to w sumie morale przestało mieć znaczenie jako tako, bo jak ktoś się uparł na miasto, miało to sens i sojusz był zgrany to czy było morale czy nie, po rozwaleniu muru to i tak szło miasto przejąć :) Oczywiście koszty większe zajęcia no ale się dało :)
 

DeletedUser22646

Guest
Wiadomo coś, jakie ekipy lecą na nowy świat?może też bym się przeszedł.
 

DeletedUser19924

Guest
Jak Robson będzie grał, to może i nawet ja pogram...ale raczej bardzo w to wątpię
smiley_emoticons_biggrin.gif
może później i w takim wymiarze jak teraz:)
 

DeletedUser3480

Guest
bez kobiet sie nie da.

UWAGA - UWAGA, z przyczyn technicznych zmieniamy datę startu!!!!

ale za to morale wywala i prędkość zwiększa :)

start 11.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Status
Zamknięty.
Do góry