Dyskusja na temat nowej aplikacji (hybrydowej) Grepolis

DeletedUser35664

Guest
Przyznam się że mam zupełnie odwrotne stanowisko.
Moim zdaniem większość incydentów zniknęła po jej wprowadzeniu a czasy w których pisało się massy po każdej z aktualizacji aby upewnić się czy na pewno przychodzą powiadomienia o atakach, odeszły już w zapomnienie.
Jednak mimo wszystko patrząc na wszystkie te screeny z błędami jakie sam dostaje jestem wstanie uwierzyć że w nie których przypadkach komfort gry faktycznie mógł sie nie którym popsuć.

Tak dla rozluźnienia.
Osobiście dzisiaj gdy czytam rano, że komuś nie przyszło powiadomienie i musi zapełnić kilka zakładek w deffie to maluje się na mojej twarzy usmiech a w ustach zbiera ślina, względem autora tego zabawnego komunikatu dla każdego z sojków.
Kiedyś to jeszcze było wiarygodne że te 20-30 buntów z rana to był wynik złej optymalizacji powiadomień w gierce, teraz ja tego tłumaczenia nie kupuje xd
 
Chyba nigdy apka nie będzie miała 100% skuteczności a co do ilości buntów, to jeśli faktycznie brak powiadomień, to i tak wina gracza bo powinien zajrzeć, a nie liczyć na aplikacje.
 
Prosimy o uwagi dotyczące nowego interfejsu użytkownika zaprezentowanego w tym ogłoszeniu.
Z góry dziękujemy :)
Wydaje się być przyjemniejszy od obecnej wersji ( skopiowania interfejsu dostosowanego pod monitory komputerów, laptopów itd. co powodowało problemy z klikaniem czasem niektórych funkcji przez mały obszar.) Natomiast brakuje mi jeszcze zaprezentowania przez devów jak będzie wyglądał interfejs po wybraniu którejkolwiek z opcji podgląd Zarządcy, Kapitana czy Wiadomości byłoby super gdyby devi udostępnili także jak będzie wyglądało to po zmianach. Ale sam zamysł zmiany na duży plus.
 
Witam, w którym miejscu mogę ubiegać się o zwrot moich 100 złotych monet?
Gram z apki i wykupiłem kapitana aby móc korzystać z planera ataków, niestety nowa aplikacja mobilna nie udostępnia mi takiej opcji, w związku z czym sama usługa premium jest dla mnie zbędna.
Pozdrawiam
 

dorocia

Zespół Grepolis
Wszystkie błędy zgłoszone dotychczas zostały przekazane naszym technikom do naprawy

dorocia yakamoz kpina,że nie ma planerow ataków. Jak coś zmieniacie zróbcie to dobrze...
Proszę nie zapominać, że administratorzy gry nie zajmują się naprawą zgłoszonych błędów, tym zajmują się technicy (informatycy/programiści) zatrudnieni przez właściciela gry firmę InnoGames GmbH z siedzibą w Hamburgu. Naszym zadaniem jest zbieranie informacji/zgłoszeń od graczy i przekazywanie ich do techników. Nie mamy wpływu na czas oraz kolejność prac nad zgłoszonym problemami.

Witam, w którym miejscu mogę ubiegać się o zwrot moich 100 złotych monet?
Gram z apki i wykupiłem kapitana aby móc korzystać z planera ataków, niestety nowa aplikacja mobilna nie udostępnia mi takiej opcji, w związku z czym sama usługa premium jest dla mnie zbędna.
Pozdrawiam
Na chwilę obecną nie mamy żadnych informacji na temat ewentualnych rekompensat za niedogodności związane z ostatnią aktualizacją. Jeżeli firma InnoGames GmbH z siedzibą w Hamburgu podejmie decyzję o takich rekompensatach natychmiast poinformujemy Was o tym.

Szanowni Państwo, proszę o konstruktywne opinie, wszystkie uwagi wykraczające poza powszechnie przyjęte granice zachowania i wypowiedzi będą usuwane, a ich autorzy będą dyscyplinowani.
 
Dobrze, zatem jako gracze informujemy Panią, że nowa wersja aplikacji mobilnej nie umożliwia nam korzystania z planera ataków. Czy Pani, jako administrator gry, może przekazać taka uwagę do techników zatrudnionych przez właściciela gry firmę Innogames GmbH z siedzibą w Hamburgu, aby usunęli oni tę niedogodność w najbliższej aktualizacji?

W moim poście powyżej napisałam wyraźnie pogrubioną i powiększoną czcionką, ale powtórzę
Wszystkie błędy zgłoszone dotychczas zostały przekazane naszym technikom do naprawy
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Wszystkie błędy zgłoszone dotychczas zostały przekazane naszym technikom do naprawy


Proszę nie zapominać, że administratorzy gry nie zajmują się naprawą zgłoszonych błędów, tym zajmują się technicy (informatycy/programiści) zatrudnieni przez właściciela gry firmę InnoGames GmbH z siedzibą w Hamburgu. Naszym zadaniem jest zbieranie informacji/zgłoszeń od graczy i przekazywanie ich do techników. Nie mamy wpływu na czas oraz kolejność prac nad zgłoszonym problemami.


Na chwilę obecną nie mamy żadnych informacji na temat ewentualnych rekompensat za niedogodności związane z ostatnią aktualizacją. Jeżeli firma InnoGames GmbH z siedzibą w Hamburgu podejmie decyzję o takich rekompensatach natychmiast poinformujemy Was o tym.

Szanowni Państwo, proszę o konstruktywne opinie, wszystkie uwagi wykraczające poza powszechnie przyjęte granice zachowania i wypowiedzi będą usuwane, a ich autorzy będą dyscyplinowani.
Nowa apka to //ciach//, nie róbcie żadnych rekompensat, bo zrobią więcej szkody niż pożytku.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Wszystkie błędy zgłoszone dotychczas zostały przekazane naszym technikom do naprawy


Proszę nie zapominać, że administratorzy gry nie zajmują się naprawą zgłoszonych błędów, tym zajmują się technicy (informatycy/programiści) zatrudnieni przez właściciela gry firmę InnoGames GmbH z siedzibą w Hamburgu. Naszym zadaniem jest zbieranie informacji/zgłoszeń od graczy i przekazywanie ich do techników. Nie mamy wpływu na czas oraz kolejność prac nad zgłoszonym problemami.


Na chwilę obecną nie mamy żadnych informacji na temat ewentualnych rekompensat za niedogodności związane z ostatnią aktualizacją. Jeżeli firma InnoGames GmbH z siedzibą w Hamburgu podejmie decyzję o takich rekompensatach natychmiast poinformujemy Was o tym.

Szanowni Państwo, proszę o konstruktywne opinie, wszystkie uwagi wykraczające poza powszechnie przyjęte granice zachowania i wypowiedzi będą usuwane, a ich autorzy będą dyscyplinowani.
Wydaje mi się, że nie można sprawiać kolejki budowy.
A jak ktoś znalazł jak to proszę mnie oświecić

zgłoszony
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry