Jaka jednostka mityczna deff i off jest dobra i opłacalna

  • Rozpoczynający wątek Kombaters
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser

Guest
Witam. Jaka jednostka mityczna off i deff jest waszym zdaniem najlepsza? Sprawdzałem na symulatorze ale nie mam opinii od innych doświadczonych graczy.Jeżeli można prosiłbym o podanie plusów i minusów tych jednostek.Proszę o wyrozumiałośc w sprawie blędów gramatycznych(pisalem na telefonie.
 
Odp: Jaka jednostka mityczna deff i off jest dobra i opłacalna

Z jednostek mitycznych, moim zdaniem, do ataku najlepsze są Mantykory ze względu na fakt, że nie potrzebują statków (bo latają), są stosunkowo silne i szybkie (ewentualnie można też wykorzystać Harpie dokładnie z tych samych powodów). Do obrony z kolei Pegazy głównie ze względu na szybkość dotarcia do wspieranego miasta oraz fakt, że latają. Można też zastanowić się nad Cerberami, które są generalnie dobre w obronie i najlepsze w obronie przeciwko broni dystansowej (a jak wiadomo, najczęściej gracze atakują procarzami).

Polecam też zapoznać się z tymi dwoma stronami na Wiki dotyczącymi przeliczników ataku i obrony.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Jaka jednostka mityczna deff i off jest dobra i opłacalna

Jakie macie opinie co do minotaura cerbera i pegaza który z nich cieszy się skutecznością w defensywie ,a może dobry by był cyklopik jeżeli bym dodał jednostek przed bronią tnącą.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Odp: Jaka jednostka mityczna deff i off jest dobra i opłacalna

Jakie macie opinie co do minotaura cerbera i pegaza który z nich cieszy się skutecznością w defensywie ,a może dobry by był cyklopik jeżeli bym dodał jednostek przed bronią tnącą.

Cerber jest najlepszy do bunkrowania miasta czyli jesli nie wysyłasz z niego wsparcie itp.
Pegazy są dobre do miast deffowych czyli takich , które slesz na wsparcie szybkie jako klin kolona itp.
Pegazy są też dobre gdy wbijasz kolona , bo wtedy kolon nie potrzebuje obstawy ogniowej.
Cyklopów nie uzywam , więc nie będę sie wypowiadał .
łaski Zeusa lepiej spozytkować na mantykory , ponieważ są one lepsze w ataku niż minotaur w obronie ,ale jesli chce ktoś robić "byczki" ;d to jego wybór .
Subiektywnie oceniłem , ale ktoś może mieć inne wnioski hehe
 

DeletedUser

Guest
Odp: Jaka jednostka mityczna deff i off jest dobra i opłacalna

Pegazy są też dobre gdy wbijasz kolona , bo wtedy kolon nie potrzebuje obstawy ogniowej.

Co to za bzdura? Rozwiń swoją wypowiedź na ten temat, bo bardzo mnie ciekawi taka teoria.

Tu masz wycinek z wiki, zanim zaczniesz pisać takie kocoboły na forum to może poczytaj trochę:
WIKI napisał:
Przejęcie miasta innego gracza, musi zostać poprzedzone wprowadzeniem do tego miasta statku kolonizacyjnego. Aby to zrobić, należy wysłać zwykły atak składający się z wojska lądowego oraz floty.

Pegaz to nie flota.

(a jak wiadomo, najczęściej gracze atakują procarzami).
Kolejna bzdura... Offy zazwyczaj są mieszane, a zdarzają się z samych procków.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Odp: Jaka jednostka mityczna deff i off jest dobra i opłacalna

Wielkie dzięki ;) bardzo mi pomogliście.A i korzystając z okazji możecie mi powiedzieć coś o hydrze czy jest opłacalna?
 

DeletedUser

Guest
Odp: Jaka jednostka mityczna deff i off jest dobra i opłacalna

Hydra to beznadziejna jednostka. Ataku w przeliczeniu ma tyle samo co ognie ale korzystnego wiatru na nią nie rzucisz. Nie produkuj tego.

Po co marnować czas na budowę zagrody jednostek które są tak samo skuteczne jak ognie?
Oczywiście hydrami można się też bronić ale za dużo z tym zachodu.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Odp: Jaka jednostka mityczna deff i off jest dobra i opłacalna

A ja mam inne pytanie --- jeżeli ktoś stosuje specjalizację miast (a chyba każdy w końcu musi to zrobić bo miasto 'do wszystkiego' jest 'do niczego') to jaki jest sens budowania jakiś jednostek mitycznych deffowych, jeżeli do (średnio) 4/5 miast i tak się ich nie wyśle ??

A co do offowych - są tylko trzy/cztery godne uwagi stworzenia:
Meduza --- atak o wiele lepszy niż Hoppów (w przeliczeniu na 1 mieszkańca) dodatkowo wymaga jedynie 10 poziomu świątyni - czyli relatywnie niskiego poziomu - minusem na pewno jest cena (ilość surowca na 1 mieszkańca), która czynii Meduze (o ile się nie mylę) najdroższą jednostką w grze (licząc na 1 mieszkańca !!)
Mantrykora --- posiada mniejszy atak niż Meduza (w przeliczeniu na 1 mieszkańca), ale nie zajmuje miejsca w transportowcach ... przez co jej realny atak jest porównywalny z atakiem Meduzy
Harpia --- potężniejszy atak niż Kawalerii (w przeliczeniu na 1 mieszkańca), co więcej - nie wymaga transportowca i wymaga (bodajże) 5 poziomu świątyni, więc jest dostępna niezwykle szybko
Hydra --- atak taki sam jak zapałek ... o wiele wolniejszy ... użyteczny przede wszystkim na starym systemie podboju jako offowo-deffowa jednostka idąca z kolonem ... nietykana przesz brandery ... potrzebuje jednak 22 poziomu świątyni

Takie są wyniki analizy czysto teoretycznej
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Odp: Jaka jednostka mityczna deff i off jest dobra i opłacalna

Kolejna bzdura... Offy zazwyczaj są mieszane, a zdarzają się z samych procków.
Czy ja gdzieś napisałam o ataku samymi procarzami? Nie zaprzeczysz chyba, że jest to najczęściej wybierana jednostka do ataku? Nawet jeśli w x% ataków towarzyszą jej inne jednostki (a nawet nieraz są ataki bez procarzy), to gdyby globalnie zsumować poszczególne jednostki wysłane w ataku, to zapewne właśnie procarzy byłoby najwięcej. Co nie zmienia faktu, że ataki samymi procarzami nie są rzadkie i pewnie dlatego o nich pomyślałeś czytając mój post :)

A ja mam inne pytanie --- jeżeli ktoś stosuje specjalizację miast (a chyba każdy w końcu musi to zrobić bo miasto 'do wszystkiego' jest 'do niczego') to jaki jest sens budowania jakiś jednostek mitycznych deffowych, jeżeli do (średnio) 4/5 miast i tak się ich nie wyśle ??
Ja osobiście nie lubię mitycznych i rzadko je stosuję, ale niektórzy gracze nawet specjalnie planują miasta tak, aby miały odpowiedniego boga i były odpowiednio obstawione. Poza tym zawsze w sumie można też zmienić boga w mieście jeśli np. do miasta zdążą tylko Pegazy.
 
Odp: Jaka jednostka mityczna deff i off jest dobra i opłacalna

Co to za bzdura? Rozwiń swoją wypowiedź na ten temat, bo bardzo mnie ciekawi taka teoria.

Tu masz wycinek z wiki, zanim zaczniesz pisać takie kocoboły na forum to może poczytaj trochę:


Pegaz to nie flota.




No to nie weim jak , bo u mnie w sojuszu ludzie wbijają kolony z 70 pegazami ..
Może jeden ogień był , ale przy okazji mają obronę dobrą, a potem wchodzą biremy .
może sie nie jasno wyraziłem ;-)
 

DeletedUser

Guest
Odp: Jaka jednostka mityczna deff i off jest dobra i opłacalna

Co nie zmienia faktu, że ataki samymi procarzami nie są rzadkie i pewnie dlatego o nich pomyślałeś czytając mój post :)

Fakt nie przemyślałem dokładnie twojej wypowiedzi. Proce są najszybsze do budowania więc może tak być, że gracze robią ich najwięcej.


A ja mam inne pytanie --- jeżeli ktoś stosuje specjalizację miast (a chyba każdy w końcu musi to zrobić bo miasto 'do wszystkiego' jest 'do niczego') to jaki jest sens budowania jakiś jednostek mitycznych deffowych, jeżeli do (średnio) 4/5 miast i tak się ich nie wyśle ??

Ja osobiście nie lubię mitycznych i rzadko je stosuję, ale niektórzy gracze nawet specjalnie planują miasta tak, aby miały odpowiedniego boga i były odpowiednio obstawione. Poza tym zawsze w sumie można też zmienić boga w mieście jeśli np. do miasta zdążą tylko Pegazy.

Otóż to, dobre rozmieszczenie pegazów na froncie pozwala na szybkie klinowanie w razie jakby inne metody zawiodły. Poza tym niektóre miasta frontowe wymagają stałego defa w takim możesz ustawić atene i wstawić pełne miasto tych stworów. Są naprawdę dobre w obronie więc zagroda latającego szybkiego defa, zawsze się przyda.
No i jak dobrze trafisz to możesz nimi wesprzeć okupacje.
Nie wiem czy dalej tak jest ale jak wejdziesz kolonem do miasta wroga z inną mityczną niż wyznawany bóg w ów mieście, można było dosłać co się chce z mitów ;) Na Tau tak czasem robiłem ;)

No to nie weim jak , bo u mnie w sojuszu ludzie wbijają kolony z 70 pegazami ..
Może jeden ogień był , ale przy okazji mają obronę dobrą, a potem wchodzą biremy .
może sie nie jasno wyraziłem ;-)

Skoro czegoś nie wiesz na pewno, to po co wogóle próbujesz udzielać odpowiedzi? Zostaw to komuś kto wie co pisze.
 

DeletedUser5716

Guest
Odp: Jaka jednostka mityczna deff i off jest dobra i opłacalna

Ja tam nie mieszam jednostkami mitycznymi z offami, w oddzielnych miastach robie do ataku mantykory oraz harpie, do obrony pegazy rzadziej cerbery (wole jednostki latające).
 

DeletedUser

Guest
Odp: Jaka jednostka mityczna deff i off jest dobra i opłacalna

Żeby nie tworzyć nowego tematu chciałbym zadać kilka pytań które mnie bardzo ciekawią. 1 Zapytać o erynię dlaczego tak rzadko się je widuje? Czy są aż tak bezużyteczne? 2 Dlaczego rzadko się rekrutuje hydry? Czy to chodzi głównie o poziom świątyni(22) czy jednak o przelicznik jednostek? Oraz proszę o porównanie pegaza i cerbera co do jednostki deffowej.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Jaka jednostka mityczna deff i off jest dobra i opłacalna

1 Zapytać o erynię dlaczego tak rzadko się je widuje?

Może po prostu nie trafiło się Panu je oglądać. Jest też tak, że gracze wolą rekrutować dość popularne jednostki, bo szkoda surowców i łask na eksperymenty. A jeśli ktoś im coś poleci to się tego trzymają. Poza tym erynie są zasobożerne w ludzi i łaski, choć to bardzo silne jednostki. W przeliczeniu siły ataku eryni na ilość wymaganych ludzi wychodzi: siła ataku eryni 22 i prędkość 20 a posługującego się także broną dystansową procarza 23 prędkość 28. Pod względem zużycia surowców na erynie też nie ma szału. Poza tym dochodzi tutaj czasem po prostu zwykła niechęć.

2 Dlaczego rzadko się rekrutuje hydry? Czy to chodzi głównie o poziom świątyni(22) czy jednak o przelicznik jednostek? .

O przelicznik jednostek. W porównaniu do ogni to hydra jest też wolniejsza od statku ogniowego i poza surowcami potrzeba na nią łask a na ogniowe wystarczą surowce. Hydra ma ten plus, że omija brandery i w przypadku próby przełamania kolonizacji gdzie kolona chronią brandery to hydra jest skuteczniejsza.

Oraz proszę o porównanie pegaza i cerbera co do jednostki deffowej.

Pegaz ma najlepsza obronę przeciw atakowi obuchowemu ale jego słabym punktem jest broń tnąca. Cerber to świetna jednostka do obrony przeciw wojskom dystansowym i także w mniejszym stopniu, ale i tak dużym przeciw obuchom. Cerbery dobrze się sprawdzą, jako jednostki do bunkrowania. Natomiast Pegaz jako lotne stworzenie jest bardziej mobilny i może być używany szybciej do wsparcia obrony w innym mieście. Jest szybszy od cerbera i nie potrzebuje łodzi do podróży. Trzeba tylko pamiętać że jeśli będzie wspierane mityczną jednostką miasto w którym jest inne bóstwo niż nasze to jednostki te automatycznie zawrócą bo nie będą w stanie wesprzeć innego boga.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry