Katapulty, a niszczenie budynków

  • Rozpoczynający wątek W4tchdog
  • Data rozpoczęcia

Czy uważasz że katapulty powinny mieć możliwość niszczenia budynków?

  • Tak, powinny miotać głazy w budynki.

    Głosy: 86 58,5%
  • Nie, na niszczeniu muru poprzestanmy

    Głosy: 55 37,4%
  • Obojętne to mi jest...

    Głosy: 6 4,1%

  • W sumie głosujących
    147
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
a pomyśl z modernizacją budynków specjalnych to dobra rzecz, te parę % więcej robi w przypadku wieży, posąg dawałby większy przyrost pkt. mocy a łaznie więcej ludności np

Tylko że to nie jest temat o poziomach budynków specjalnych.
To jest temat o świetlanej wizji ukręcania nosa oponentom, którzy nadgminnie stosują myki ucieczki z miasta, pozostawiając mury puste, farm nieaktywnych, którzy logują się raz na 2 dni i bombardują nasze miasta błyskawicami.

To jest temat o znacznym rozszerzeniu taktyk wojny offensywnej, wraz z zaciśnieniem kooperacji i współpracy między graczami.
 

DeletedUser

Guest
Ok. Propozycja jest dobra tylko teraz kilka pytań :

Ten dział jest bo jest i ma dawać iluzoryczne poczucie dla graczy że mogą coś zmienić ? Czy jednak jest on potrzebny bo dobre pomysły ktoś popycha dalej by nie tkwily tylko na forach ? Jeśli tak to kto z Polski jest takim funkcyjnym upoważnionym do kontaktowania się z zarządem Grepolis w tej dziedzinie ? I najważniejsze : czy robi coś w tym kierunku ?

Pomysł z paleniem całych miast raczej nie zostanie dalej popchnięty ( czyt. solidarność w mówieniu "NIE" funkcyjnych ) więc osobiście będę zadowolony nawet z takiej lub podobnej formuły niszczenia, bez przymusowego podbijania.
 

DeletedUser4

Guest
Dobre pomysły są przedstawiane niemcom, a oni już decydują o ich wdrożeniu lub nie.
Pomysły są oceniane nie tylko na podstawie głosów (w przypadku tego wątku jest to całe 45głosów), ale też ogólnie oceniamy sam pomysł i jego wpływ na grę.
 

DeletedUser

Guest
Dla mnie to dobry pomysł, ale można wprowadzić małe utrudnienie. :D Budynki są niszczone przez katapultę dopiero przy murze na poziomie 0lvl. :D
 

Robin65

Zespół Grepolis
Dobre pomysły są przedstawiane niemcom, a oni już decydują o ich wdrożeniu lub nie.
Pomysły są oceniane nie tylko na podstawie głosów (w przypadku tego wątku jest to całe 45głosów), ale też ogólnie oceniamy sam pomysł i jego wpływ na grę.

To, że decydentami w tych kwestiach są właściciele praw do gry jest oczywistą sprawą, ale może warto by było pomysł, który zyskał uznanie i został przekazany do rozpatrzenia zamykać z odpowiednią adnotacją typu przekazane do rozpatrzenia?
 

DeletedUser

Guest
Krzyzakp, dziękuję za szczegółową i wyczerpującą odpowiedź...

ps. czasami nie wystarczy tylko coś napisać, a tu jest jak jest czy jest lepiej ?...
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
jestem na nie bo co by to bylo jak by szlo na kogos np 10 miast i wszedzie by byly katy i walily akurat w gospodarstwo? albo jak sobie to na budynkach specjalnych wyobrażasz ;]
 

DeletedUser

Guest
jestem na nie bo co by to bylo jak by szlo na kogos np 10 miast i wszedzie by byly katy i walily akurat w gospodarstwo? albo jak sobie to na budynkach specjalnych wyobrażasz ;]

to broń każdego miasta,albo skup się na kilku.
Trzeba umieć się bronić.
 

DeletedUser

Guest
no wiesz ale mam np 3 miasta 2 deff 1 off idzie na mnie w **** armi i jak mam te off obronic o_O?
 

DeletedUser

Guest
Od tego masz sojusz,tak? Zakładająć że idzie na Ciebie "dużo" armii, to raczej nie robi tego jeden gracz...chyba że ma 15 miast,a Ty nadal 3,to poprostu zacznij grać na nowym serwie,albo się naucz :)
A jeżeli Ty masz 3 miasta i atakuje Ciebie 12 graczy po 2 miasta i wszędzie idą katapulty,to bez sojuszu ani rusz.
To jest strategia,a nie simsy, czasami trzeba poświęcić jednostkę dla dobra ogółu, zacznijcie ludzie myśleć,to nie będzie tutaj głupich pomysłów cały czas ułatwiających gre obrońcom.
 

DeletedUser5089

Guest
jestem na nie pomyslcie żeby ktoś was jechał i zamiast tylko muru moglibyście pół miasta stracić według mnie jest to nie potrzebne
 

DeletedUser

Guest
Propozycja wg mnie zła. Błąd byłby tutaj:
Ktoś ma, powiedzmy, jaskinię na poziomie 5 i targ na 10. Co by się stało, gdyby katapulta trafiła jaskinię? przypominam, że do budowy targu potrzeba jaskini na 5 poziomie. Oczywiście, możliwe, ale dużo roboty i wg mnie całkiem niepotrzebne.

Chociaż... Dziwne. Mur miejski i świątynia tak samo-na 6 mur zaatakowany katapultą uniemożliwiłby budowę świątyni. A jeśli świątynia byłaby w trakcie budowy? Co wtedy by się stało?

Oczywiście, jednym pociskiem nie załatwiłby 2 budynków. Ale np. wysyłając szpiega ktoś zastanawiałby się, dlaczego koleś ma na 10 świątynię, a muru nie ma? To błąd? Ok... nie w tym dziale... już zmykam
 

DeletedUser

Guest
Jestem na nie.
Gracz który się broni ma możliwości obrony przeciw wielu agresorom, jeżeli dojdą możliwości katapult, nie będzie miał żadnej możliwości obrony nawet mu sojusz nie pomoże, bowiem fala ataków i tak zniszczy armię która się zebrała do obrony.
A walka w takich przypadkach musi polegać na unikaniu niektórych ataków a najbardziej zagrożone ataki aby postawić armię z powrotem do obrony a nie staniu w miejscu.
Ograniczona ilość miejsc w osadach jest tutaj argumentem.
Nie wiem jak w plemionach czy w Travianie z tymi katapultami było ale na Kings Age owszem niszczyły budynki ale można było mieć maksymalnie 19k jednostek bojowych w osadzie a tu masz garstkę :)
Zatem problem nie wynika że ktoś ucieka tylko wynika z braku dobrej synchronizacji sojuszu w atakach.
Tak było w moim przypadku walcząc z 26 graczami gdyby katapulty miały tą możliwość moja gra by się skończyła, a tak teraz ja zajmuję ich osady, osada za osadą i jakoś słabiutko im ta obrona wychodzi. Dopóki się broniłem miałem 5-6 osad bowiem czasami udało im się jakąś przejąć teraz gdy przeszedłem do ataku mam 12 i własnie oblegam kolejne 2 osady jednocześnie razem 14 osad będzie. Zatem nie narzekajcie że nie da rady, tylko zsynchronizujcie lepiej ataki.
 

DeletedUser

Guest
gra na uniki jest bardziej idiotyczna
jakby cs takiego weszlo to ludzie zaczeli by sie bronic

Nieprawda. Nikt nie jest w stanie zatrzymać wszystkich ataków w momencie kiedy atakuje go kilka osób na raz. uniki należą do gry strategicznej. Wtedy agresor musi się o wiele bardziej wysilić, żeby zdobyć miasto ale też przyjemność z podboju jest o wiele większa. Za to katapulty to po prostu bezmyślna demolka. Starczy, ze Ci co nie umieją grać błyskają co chwile. Jak dostaję błyskawicą to zazwyczaj ogarnia mnie pusty śmiech, bo Ci ludzie sami nie wiedzą co chcą osiągnąć. Są gotowi rozwalić pół wiochy, żeby ją potem przejąć - bezsens. Uniki pozwalają zrównoważyć szanse agresora i obrońcy i w tym wypadku jestem przeciwko, chociaż zwykle stoję po stronie agresorów.
 

DeletedUser

Guest
Nie!!

Oczywiście jestem na nie. Chciałbyś żeby wpadł taki typek z setką katapult i zniszczył całe miasto? Oczywiście, że nie ponieważ zaoszczędzi ci to "daremnego" wysiłku na czekanie aż surowce się zrobią i budowanie od nowa. Więc jak dla mnie to głupi pomysł.
Bez obrazy.
 

DeletedUser

Guest
Głupi pomysł. Jakby miał zostać zaakceptowany to już bym wolał żeby powstały tarany a katapulty znacznie podrożały.
 

DeletedUser

Guest
Jestem na nie, bo potem by były znów krzyki że nowi gracze nie mogą się rozwijać tylko dlatego że są niszczeni przez większych.
 

DeletedUser

Guest
Osobiście wolę by zostało tak jak jest. (Przynajmniej nie zrobimy drugich Plemion z lepszą grafiką i osadzoną w Grecji)
 

DeletedUser

Guest
pomysł jest w porządku...chociaż wolałbym aby producenci dopracowali grę i katapulty rzeczywiscie burzyły mur tak jak należy i atakowały w pierwszej turze....

W pierwszej turze? Śmiechu warte !
Pomyśl trochę... nawet jeśli grasz jako agresor zawsze to wjedziesz komuś na wioskę i ją wyczyścisz a ten Ci za to wleci z atakiem w którym będzie 40 katapult i chociaż wszystko padnie potem to gość Ci skruszy 25 poziomów muru, a ponieważ będą atakowały w pierwszej turze to jeszcze zniszczą Ci z 4 poziomy budynku (dajmy na to portu lub akademii) i dopiero padną...
Takie jest twoje rozumowanie... Gratuluję...

Tak jak napisała Kaliszaneczka, ja również nie sądzę aby było to wprowadzone, ponieważ wystarczy że jak zadzierasz z jakąś masówką 95 graczy którzy mają po minimum 8 miast, to Ci zaczną rzucać w ciebie błyskawicami to już jesteś skazany na straty, a co dopiero jeśli wprowadzą jeszcze ten głupi pomysł...

obraz.aspx
 
Status
Zamknięty.
Do góry