Milas - rozmowy o świecie i nie tylko

Przepraszam, że odgrzewam, ale rzadko tu zaglądam.

Powiem coś niepopularnego. Najwięcej emocji miałem, gdy grałem w słabszych sojach. Byliśmy skazani na pożarcie, ale się zajadle broniliśmy i to był największy fun, gdy jednak coś się udawało dzięki ogromnemu wysiłkowi. Na Pegazie przeciwko Śpiochom to stawialiśmy heroiczny (z naszej perspektywy) opór, nie było szans na normalną obronę, więc zrobiliśmy brygadę klinowania kolonów i to był najlepszy czas, jaki spędziłem w grepo. Nie było szans na wygraną, ale udało się stworzyć fajną ekipę i to się pamięta.
Jasne, jak chcesz wszystko wygrywać, to musisz być w dobrych ekipach, ale nie trzeba wygrywać wszystkiego, by się dobrze bawić. Niestety jednak wtedy trzeba czasem włożyć mnóstwo roboty i czasu, a przede wszystkim nerwów :)
Granie na śpiochy i ich koalicję w dezerterach na lapitosie to także jeden z najlepiej spędzonych światów dla mnie .Jedyny świat gdzie grałem defem ale fun z bronienia się przez cały tydzień niezapomniany .
 
Masz nie to ogłoszenie:)

Grepolis2023-12-23 20:38:01​

Witaj bronder,

Pierwszy pokój na Boże Narodzenie rozpocznie się 24 grudnia 2023 o godzinie 18:00, a zakończy się 26 grudnia 2023 o godzinie 23:00.
Drugi – noworoczny, rozpocznie się 31 grudnia 2023 o godzinie 12:00 i będzie trwał do 1 stycznia 2024, do godziny 18:00.
Zasady czasu pokoju są następujące:
* 24 godziny przed rozpoczęciem czasu pokoju nie będzie możliwe rozpoczęcie przejmowania miasta.
* 24 godziny przed rozpoczęciem czasu pokoju nie będzie możliwe wysłanie statku kolonizacyjnego (dotyczy buntu i okupacji).
Według tego jeśli statek kolonizacyjny dotarł dziś przed 18:00 miasto zostało przejęte zgodnie z zasadami a na raporcie jest godzina 12:56:05 czyli jeszcze przed rozpoczęciem ochrony przed czasem pokoju.

Suport jest wielki i nieomylny
 
Drodzy Gracze,

jak co roku czekają nas dwa okresy pokoju w Grepolis.
Ich celem jest umożliwienie Wam przerwy na uroczystości, byście mogli cieszyć się wspólnym czasem z rodziną i przyjaciółmi bez obawy o swoje konto w grze.

Pierwszy pokój na Boże Narodzenie rozpocznie się 24 grudnia 2023 o godzinie 12:00, a zakończy się 26 grudnia 2023 o godzinie 22:00.
Drugi – noworoczny, rozpocznie się 31 grudnia 2023 o godzinie 12:00 i będzie trwał do 1 stycznia 2024, do godziny 18:00.


Zasady czasu pokoju są następujące:
  • 24 godziny przed rozpoczęciem czasu pokoju nie będzie możliwe rozpoczęcie przejmowania miasta.
  • 24 godziny przed rozpoczęciem czasu pokoju nie będzie możliwe wysłanie statku kolonizacyjnego (dotyczy buntu i okupacji).
  • Ataki, które dotrą do celu w czasie pokoju, odwiedzą dane miasto.
  • Wysłanie statku kolonizacyjnego w czasie pokoju jest możliwe pod warunkiem, że dotrze on na miejsce po jego zakończeniu.
  • Kolonizacja jest dozwolona, ponieważ w procesie tym nie występuje żadna walka.
  • Nie będzie możliwości rzucania ofensywnych zaklęć (na przykład Błyskawica Zeusa)
  • Jeśli świat wejdzie w czas pokoju, sojusze nie będą mogły rozpocząć ostatecznej walki. Jeśli została już rozpoczęta ostateczna walka, a świat wkroczy czas pokoju, czas trwania pokoju zostanie dodany do całkowitego czasu trwania ostatecznej walki.
  • Zablokowane będą wszelkie akcje związane z budową cudów:
Surowce: Jeżeli wysłane surowce dotrą na miejsce w czasie pokoju, zostaną zwrócone do miasta, z którego zostały wysłane. Gracz zostanie o tym poinformowany. Surowce, które dotrą po czasie pokoju, zostaną dodane jak zawsze.
Rozbudowa: Blokowana będzie rozbudowa, jeżeli przewidziany czas jej zakończenia przypadnie na czas pokoju, lub jeśli w czasie rozbudowy będzie trwał pokój.
 
24 godziny przed rozpoczęciem czasu pokoju nie będzie możliwe wysłanie statku kolonizacyjnego (dotyczy buntu i okupacji).

Czas pokoju rozpoczyna się 24 grudnia od 12 czyli z tego wynika, że od 12.00 23 grudnia nie można już było wysyłać kolona na wbity bunt...czy jednak można było wysłać statek ?
 
Bronder proszę o podtrzymanie tradycji i walnięcie szarych a nie uciekanie na urlop.
Rozumiem, że postanowienie " Nowy rok, nowy ja " ale Twoje szare są jak fajerwerki w Nowym Roku, muszą być.
 
PRZEJMĘ KONTO GRACZA KTÓRY JUŻ ODCHODZI Z GRY, JESTEM AKTYWNY I DOŚWIADOCZONY ALE NIE CHCE MI SIĘ ZACZYNAĆ OD NOWA, PISAĆ DO MNIE NA PRIV :)
 
Do góry