nieaktywne miasto

  • Rozpoczynający wątek roman1000
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
Nie jest likwidowane. Pozostaje takie dopóki ktoś go nie przejmie.

A jednak - farmiłem szare miasto z powodzeniem, a tu na drugi dzień zniknęło i pojawił się znaczek, że w tym miejscu można założyć nowe miasto. Więc pytanie: w jakim wypadku szare miasto znika?
 

DeletedUser

Guest
A jednak - farmiłem szare miasto z powodzeniem, a tu na drugi dzień zniknęło i pojawił się znaczek, że w tym miejscu można założyć nowe miasto. Więc pytanie: w jakim wypadku szare miasto znika?

To tylko moje przypuszczenia,
ale sądzę że poprzedni właściciel miasta zlikwidował konto na grepolis.
Admini robiąc porządki w bazie podczas aktualizacji, nie mogąc "przypiąć" wioski do żadnego gracza, wyprostowali sytuację nadając wiosce status zakładania "nowego miasta", w celu przygotowania miejsca dla nowych graczy.
 

DeletedUser17

Guest
Szare polis znikają po upływie PEWNEGO czasu, prawdopodobnie zawsze tego samego.

Nie mogę wypowiedzieć się w imieniu Teamu, lecz śmiem twierdzić, że czas po jakim znikają polis znają tylko programiści, lub też wysoko postawieni pracownicy InnoGames :)
 

DeletedUser

Guest
Admini robiąc porządki w bazie podczas aktualizacji, nie mogąc "przypiąć" wioski do żadnego gracza, wyprostowali sytuację nadając wiosce status zakładania "nowego miasta", w celu przygotowania miejsca dla nowych graczy.

pewien jesteś? ja na wsypie mam nadal parę miast szarych (są szare ale nieco krócej niż te co zniknęły - za jakiś czas zniknął). jak to wyjaśnisz?:)
 

DeletedUser

Guest
Rzeczywiście ostatnio mi jedno tak znikło, wczoraj wieczorem. Nie podoba mi się to, ja robiłam farmy, a teraz one wyparują.
 

DeletedUser

Guest
@Kurczak Dozymetryczny
Pewien nie jestem - stąd też napisałem, że to są moje przypuszczenia.
Ja bym tak postąpił z dwóch powodów:
a) dbanie spójność bazy danych, a co za tym idzie stabilność gry,
b) zawsze jest potrzebna "świeża krew" w grze i trzeba zrobić dla niej miejsce.

Jeżeli znasz prawdziwą odpowiedź to proszę podziel się z nami.

Edit:
I dodam, że owszem czytałem Twojego posta w innym temacie:
pioskl napisał/a:
1. po jakim czasie nieobecnosci gracz robi sie nieaktywny ( szara flaga )
2. czy mozna go wtedy atakowac ?
3. po jakim czasie zostanie zlikwidowane jego miasto ?
Kurczak Dozymetryczny napisał:
1. po kilku dniach
2. tak
3. nigdy. pozostanie szare, chyba że ktoś je przejmie

Ale ww. odpowiedź w żaden sposób nie pasowała mi do sposobu zachowania się systemu.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Fablee już to wyjaśnił - znikanie opuszczonych miast to nowy element gry. po jakim czasie będą znikać - trudno określić:) najlepiej sprawdzić to na nowych światach.

edit: w czasie kiedy to pisałem nie było czegoś takiego jak znikanie miast - pojawiło się to po aktualizacji (podobnie na niemieckim serwerze). wcześniej rzeczywiście szare nie znikały.
 

DeletedUser

Guest
nie no korde ;/ ja rozumiem opuszczone i znikają.
ale te duże wioski jak dla mnie TROSZKE ZA SZYBKO SIE ROZPADAJĄ !
sami sobie porównajcie na swoich wyspach ;/ w takim tempie w 7 dni znikną miasta nawet mające 2kp w momencie aktualizacji ;/
 

DeletedUser946

Guest
Szare polis znikają po upływie PEWNEGO czasu, prawdopodobnie zawsze tego samego.

Nie mogę wypowiedzieć się w imieniu Teamu, lecz śmiem twierdzić, że czas po jakim znikają polis znają tylko programiści, lub też wysoko postawieni pracownicy InnoGames :)
poziomy budynków w opuszczonych miastach spadają (najprawdopodobniej) losowo - miasto znika kiedy senat przestaje istnieć
 

DeletedUser

Guest
a kto wpadł na tak głupi pomysł?, bo niby miasto jeżeli nie jest prowadzone przez kogoś zamienia się powoli w ruiny, dlaczego?
przecież jest gospodarstwo są mieszkańcy zatrudnieni w owych budynkach, to tylko wojsk brak przecież.
Dla mnie to niezrozumiałe.
Co twórcy gry chcą przez to osiągnąć, przecież ciągłe walki wymagają ładowania jednostek w koszarach, a jednostki nie są tanie, chyba że chcą aby gra zrobiła się bardziej monotonna, bowiem każdy jak zobaczy ile jednostek straci i zacznie się zastanawiać z czego te jednostki odbuduje, to nikomu nie będzie się chciało atakować mocnych graczy, będą się brali za słabszych, a emocje przy godnych pojedynkach znikną. Jak ktoś tylko domki stawia to mu to nie przeszkadza.
Ale jak ktoś gra aktywnie ma w brud ataków codziennie i codziennie ma jakieś straty, to za jakiś czas powie do widzenia się z Państwem, jeżeli moja teoria się sprawdzi sam tak powiem, bo ja wstąpiłem do tej gry aby pograć, a nie domki budować. Będziecie wówczas mieli Bobów budowniczych w grze :D
 

DeletedUser

Guest
Rychu nie rób mi tego ;/ nawet jeżeli twórcy nas *wojowników * nie zamierzają rozpieszczać to chociaż trzymajmy sie razem ;/
 

DeletedUser

Guest
Rychu nie rób mi tego ;/ nawet jeżeli twórcy nas *wojowników * nie zamierzają rozpieszczać to chociaż trzymajmy sie razem ;/

Na razie nie idę muszę to najpierw sprawdzić, ewentualnie czystkę zrobić gdzie trzeba a później pomyśle.
Ale przyznam troszku mnie ta zmiana zawiodła, bowiem jak zaczynałem grę byłem sam na wyspie i sojusz który liczył 7-8 graczy, wytłukłem ich wojska osada po osadzie mając pewność że będę z tego zyski w przyszłości czerpał, a tu error
z samych wiosek zielonych mam czerpać zyski? to na te boje co prowadzę to ni hu hu nie wystarczy z zielonych wiosek, chyba że się będzie szybciej nastrój ładował
 

DeletedUser946

Guest
kto ci powiedział że tam poziomy spadają?
na niemieckim forum były wklejane raporty szpiegowskie "rozpadających się" miast, a o tym, że miasto znika kiedy senat spadnie do zera powiedział jeden z modów przedstawiając ten update

Co twórcy gry chcą przez to osiągnąć
to samo co każdym innym updatem od powstania tej gry - ochronę graczy i zniechęcanie silnych graczy do wykaszania innych graczy :) w tym przypadku próbują ci powiedzieć, że nie masz nikogo swoimi atakami zniechęcić do rezygnacji z gry bo jego wioska i tak zniknie i nic na tym nie zyskasz... gracze mają grać jak najdłużej i jak najwięcej pieniążków płacić twórcom
 

DeletedUser

Guest
dzięki za wyjaśnienie, czyli twórcy uważają że pieniążki płacą osoby które bardzo powoli się rozwijają, bądź się budują nie grabiąc w koło?
Aha to czyli twórcy mogą wyrzucić dowódce z premium, kapitana i kapłankę, zostawić handlarza i zarządce :), bowiem tamci gracze w ogóle nie będą tych 3 używać bo i op co, więc gdzie to zarabianie pieniążków?
Już widzę jak się każdy kwapi na zarządce :D, mi by się przydał akurat kapitan i dowódca i kapłanka, a pozostałe to jakaś lipa, kopalnie które produkują tyle surowca przez 10h co mój jeden wyjazd i do tych kopalni dorzucić tego handlarza, to te zyski będą uła normalnie :D, aż mi się oczy zrestartowały hahaha, serio - to jest kpina.
 

DeletedUser17

Guest
Rychu

Ponarzekałeś? A wiesz, że to twórcy decydują co się zmienia i takimi komentarzami nic nie zmienisz?

Zamiast narzekać i innych buntować po prostu graj, czy jak wolisz przestań grać.
 
Status
Zamknięty.
Do góry