[Nowość] Nowe zakończenie/Urozmaicenie Dominacji

Czy pomysł się podoba?

  • Jasne, że tak!!!

    Głosy: 9 69,2%
  • Nie wiem

    Głosy: 1 7,7%
  • Raczej nie...

    Głosy: 3 23,1%

  • W sumie głosujących
    13
Status
Zamknięty.
Witam,
dziś przychodzę z pomysłem na nowe zakończenie ewentualnie urozmaicenie dominacji(aczkolwiek można to wprowadzić jako osobne zakończenie lub na całkowicie innych zakończeniach).
Pomysł wygląda mniej więcej tak:
W połowie czasu między rozpoczęciem dominacji, a początkiem serwera sojuszu dostają możliwość zbudowania świątyń na wyspach w pełni kontrolowanych przez graczy sojuszu.
Budowa i zasady świątyń były by podobne do zasad cudów: Jeśli gracz wyjdzie z sojka nie może skracać/słać sury przez 72h. Jeśli gracz upuści sojusz budowa jest przerwana i następuje zawalenie świątyni o 1 poziom.
Dodatkowo świątynie dawały by całemu sojuszowi pewne bonusy. Tylko jeden sojusz może zbudować świątynie na poziom 10 by czerpać z niej pełny bonus, ale inne sojusze mogą postawić na poziom 9 i czerpać niepełny bonus z świątyni. Limit świątyń na sojusz wyznaczyłbym na 6-8(co najmniej 4, w praktyce na olimpie i tak sojusze robią sobie 2-3 dodatkowej sojuesze do rekrutacji/ataku i zajmują więcej niż limity świątyń(2 duże i 8 małych) więc, jest to do dyskusji, podobnie jak same wartości bonusów z świątyń.

Koszt budowy świątyń:
Koszt jak przy cudach(zależny od prędkości świata) dzielony przez 3.
Kosz skrócenie budowy zmniejszony do 200 łask(lub ilość skrótów zmniejszona o połowę + skrót przyśpieszą budowę o 2x większą wartość).

Pomysły na świątynie:
Świątynia Posejdona
Latarnia zwiększa moc ofensywną wszystkich jednostek morskich:
1. 5%
2. 10%
3. 15%
4. 20%
5. 25%
6. 30%
7. 35%
8. 40%
9. 45%
10. 50% + Czar Korzystny Wiatr wzmocniony o 10%.

Świątynia Hadesa
Jednostki mityczne lądowe(z wykluczeniem jednostek latających) mają zwiększony atak:
1. 4%
2. 8%
3. 12%
4. 16%
5. 20%
6. 24%
7. 28%
8. 32%
9. 36%
10. 40% + dodatkowo powrót z podziemnego królestwa zwiększa atak jednostek mitycznych o 20%

Świątynia Hery
Zmniejszenie kosztu rekrutacji lądowej(nie mitycznej):
1. 4%
2. 8%
3. 12%
4. 16%
5. 20%
6. 24%
7. 28%
8. 32%
9. 36%
10. 40% dodatkowo zadowolenie przyśpiesza produkcję lądową o 80%.

Świątynia Zeusa
Zmniejszenie kosztu(w tym łask) produkcji jednostek mitycznych oraz zwiększenie produkcji łask:
1. 5%
2. 10%
3. 15%
4. 20%
5. 25%
6. 30%
7. 35%
8. 40%
9. 45%
10. 50% dodatkowo błyskawica powoduje nieoczyszczalną klątwę która zmniejsza lądową obronę miasta o 10%(czas narcyzmu).

Świątynia Ateny
Zwiększona obrona jednostek lądowych(w tym mitycznych):
1. 2%
2. 4%
3. 6%
4. 8%
5. 10%
6. 12%
7. 14%
8. 16%
9. 18%
10. 20% dodatkowo ochrona miasta zwiększa obronę miasta o 5%.

Świątynia Dionizosa
Zmniejszenie czasu trwania i kosztu festynów
1. 3%
2. 6%
3. 9%
4. 12%
5. 15%
6. 18%
7. 21%
8. 24%
9. 27%
10. 30% dodatkowo występy teatralne są 30% tańsze i szybsze.

Świątynia Demeter
Zwiększą ilość surowców generowanych przez wioski(to ile się zbiera + całkowity limit) oraz eko(budynki produkujące surowce).
1. 3%
2. 6%
3. 9%
4. 12%
5. 15%
6. 18%
7. 21%
8. 24%
9. 27%
10. 30% Dodatkowo placówka handlowa zwiększa produkcje surowców(z eko) w miastach o kolejne 50%.

Świątynia Aresa
Zwiększa siłę ataku jednostek lądowych niemitycznych:
1. 4%
2. 8%
3. 12%
4. 16%
5. 20%
6. 24%
7. 28%
8. 32%
9. 36%
10. 40% dodatkowo otrzymujesz dodatkowe PW równe 15% straconych jednostek.

Świątynie Hefajstosa
Przyśpiesza budowę miast i zmniejsza koszt budowy o:
1. 5%
2. 10%
3. 15%
4. 20%
5. 25%
6. 30%
7. 35%
8. 40%
9. 45%
10. 50% - Zakładane miasta są objęte błogosławieństwem hefajstosa

Świątynia Afrodyty
Zmniejsza koszt budowy statków(nie-mityczne):
1. 4%
2. 8%
3. 12%
4. 16%
5. 20%
6. 24%
7. 28%
8. 32%
9. 36%
10. 40% dodatkowo hymn do afrodyty przyśpiesza budowę jednostek morskich o 80%.

Świątynia Apollo
Biblioteka Generuje monety:
1. 2
2. 4
3. 6
4. 8
5. 10
6. 12
7. 14
8. 16
9. 18
10. 20 dodatkowo miasta z biblioteką zwiększają efekty bohaterów o 50%(Przykładowo w mieście z biblioteką leonidas na poziomie 20 zwiększa obronę miasta o 22.5% zamiast 15%).

Świątynia Artemidy
Zwiększa obronę morską(w tym mityczną) oraz zmniejsza koszt czarów(wyjątek gniew/sztorm/oczyszczenie):
1. 2%
2. 4%
3. 6%
4. 8%
5. 10%
6. 12%
7. 14%
8. 16%
9. 18%
10. 20% dodatkowo iluzja po dotarciu do miasta zmniejsza obronę morską miasta o 15%.

Świątynia Hermesa
Zwiększa atak/obronę trirem o x% oraz szybkość branderów o trzykrotność tej wartości:
1. 4%(12% szybkości branderów)
2. 8%(24% szybkości branderów)
3. 12%(36% szybkości branderów)
4. 16%(48% szybkości branderów)
5. 20%(60% szybkości branderów)
6. 24%(72% szybkości branderów)
7. 28%(84% szybkości branderów)
8. 32%(96% szybkości branderów)
9. 36%(108% szybkości branderów)
10. 40%(120% szybkości branderów) dodatkowo wyrocznia zwiększa populację twoich miast o 250

Świątynia Tyche
Zwiększa atak/obronę rydwanów oraz szybkość katapult:
1. 4%
2. 8%
3. 12%
4. 16%
5. 20%
6. 24%
7. 28%
8. 32%
9. 36%
10. 40% dodatkowo plaga rzuca nieoczyszczalną klątwę na miasto, która zmniejsza atak miasta o 5% na czas trwania plagi.

Świątynia Nike
Zwiększa obronę jednostek mitycznych:
1. 4%
2. 8%
3. 12%
4. 16%
5. 20%
6. 24%
7. 28%
8. 32%
9. 36%
10. 40% ponadto boski posąg zwiększa atak minotaura/cyklopa/meduzy o 30%.

Świątynia Charona
Zwiększa atak jednostek latających:
1. 3%
2. 6%
3. 9%
4. 12%
5. 15%
6. 18%
7. 21%
8. 24%
9. 27%
10. 30% - Dodatkowo Heroiczna Siła zwiększa atak jednostek lądowych i latających o 5%.
 
Ostatnia edycja:
Zaznaczam, że wartości są bardziej poglądowe i pewnie niektóre są zwyczajnie zbyt mocne/zbyt słabe.
Ale idea jest taka, by były w miarę wysokie i miały realny wpływ na rozgrywkę.
 
Ogólnie, jestem przeważnie za każdą zmianą, ale tutaj jakoś to do mnie nie przemawia. Chcesz zmienić/ulepszyć system zakończenia na który wchodzi się rekreacyjnie i nie trzeba myśleć... na bardziej zaawansowany dodający/przypominający cuda które są męczące :)
Trochę przypomina Olimp, ale ze względu na dominację zwycięzca może być tylko ten co ma przewagę miast...

hmm w sumie fajniej by było, że jest te 15 świątyń, jako sojusz możesz zdobyć 2 z nich na samym początku i wtedy walczysz o dominację, ale znowu borykasz się z skakaniem po sojuszach, jak na Olimpie. Tylko to znowu wygranie zależy od dyplomacji nie strategii :p
 
Sama zmiana w dominacji, by się przydała. System jest bez zakończenia. Niby ma polegać na walce, a polega trochę sklejeniu sojuszu/koalicji - odpaleniu dominacji i właściwie gra sie konczy
Wcześniej regułą były także złomy sojuszowe co na szczęście trochę jest przyhamowane.
Co do propozycji jednak moim zdaniem komplikuje ten system za bardzo niż jest to konieczne. Wprowadza mechanizmy jak budowanie cudaka (inaczej nazwane), które to mechanizmy nam się już przejadły.

O wiele bardziej podobałaby mi się taka forma:
- ograniczenie dominacji do czterech głównych mórz, ale każda wyspa jest dominacyjną - przy tym można zwiększyć limit z 40 na 60 procent, by rozgrywka trwała dłużej, a sama dominacją była dominacją, bo jednak 40 procent świata to nie jego zdominowanie
- włączenia w to skałek - brak rolniczych to minus sam w sobie
- wyłączenie palikowania po starcie dominacji, by te skały miały sens i nie można było rozwodnić procentów

Jeśli chcemy dodawać coś innego to może coś w stylu bonusów za zajęcie przez jeden sojusz dla każdej wyspy surkowej co odróżniało, by je od skał przykładowo +1 procent do ataku,+1 do rekrutacji,+1 do przyrostu surowców itp.
 
Ogólnie, jestem przeważnie za każdą zmianą, ale tutaj jakoś to do mnie nie przemawia. Chcesz zmienić/ulepszyć system zakończenia na który wchodzi się rekreacyjnie i nie trzeba myśleć... na bardziej zaawansowany dodający/przypominający cuda które są męczące :)
Trochę przypomina Olimp, ale ze względu na dominację zwycięzca może być tylko ten co ma przewagę miast...

hmm w sumie fajniej by było, że jest te 15 świątyń, jako sojusz możesz zdobyć 2 z nich na samym początku i wtedy walczysz o dominację, ale znowu borykasz się z skakaniem po sojuszach, jak na Olimpie. Tylko to znowu wygranie zależy od dyplomacji nie strategii :p
Dominacja jest właśnie przeklęcie nudna, przez brak jakiegokolwiek zakończenia/myślenia. Cuda są akurat ciekawe i zawierają więcej kombinowania.
Olimp fajne bonusy i ciekawy, ale jest bardziej systemem pve niż pve.
Tutaj mamy połączenie wszystkiego co najlepsze w każdym systemie, walkę dominacyjną o centrum, ciekawe bonusy olimpowe i walka o cudakowe wyspy/planowanie prosto z cudów.

Sama zmiana w dominacji, by się przydała. System jest bez zakończenia. Niby ma polegać na walce, a polega trochę sklejeniu sojuszu/koalicji - odpaleniu dominacji i właściwie gra sie konczy
Wcześniej regułą były także złomy sojuszowe co na szczęście trochę jest przyhamowane.
Co do propozycji jednak moim zdaniem komplikuje ten system za bardzo niż jest to konieczne. Wprowadza mechanizmy jak budowanie cudaka (inaczej nazwane), które to mechanizmy nam się już przejadły.

O wiele bardziej podobałaby mi się taka forma:
- ograniczenie dominacji do czterech głównych mórz, ale każda wyspa jest dominacyjną - przy tym można zwiększyć limit z 40 na 60 procent, by rozgrywka trwała dłużej, a sama dominacją była dominacją, bo jednak 40 procent świata to nie jego zdominowanie
- włączenia w to skałek - brak rolniczych to minus sam w sobie
- wyłączenie palikowania po starcie dominacji, by te skały miały sens i nie można było rozwodnić procentów

Jeśli chcemy dodawać coś innego to może coś w stylu bonusów za zajęcie przez jeden sojusz dla każdej wyspy surkowej co odróżniało, by je od skał przykładowo +1 procent do ataku,+1 do rekrutacji,+1 do przyrostu surowców itp.
Sam system nie musi być wdrożony na każdej dominacji. Może zupełnie nowym, czwartym zakończeniem. Brak skałek to akurat jedna z fajniejszych rzeczy na dominacji, nie popieram. Za to zwiększenie obszaru i bonusy za kontrole pełnych wysp są niewątpliwie ciekawe.
 
hmm ogólnie byłbym za opcją, że każda wyspa ma jakiś bonus np. 1% do ataku i każde miasto, które jest na wyspie ma taki bonus, czyli jak ktoś by miał 100 miast tylko na wyspie co ma taki bonus miałby 100% do ataku... Co do zwiększenia ilości walk to również, zmniejszyłbym ilość otwartych mórz do 4, a następnie faktycznie zwiększyłbym do 60% dominacji i na samym początku system określiłby, które wyspy są (dominacyjne) punktowane np. 40 wysp na całym świecie, co daję około 26 kluczowych wysp do zdobycia...
 
Wcześniej regułą były także złomy sojuszowe co na szczęście trochę jest przyhamowane.

Chyba właśnie dominacja w 90% polega na tym. Nie można tego porównywać do zmysłów które były kiedyś ale nadal tak jest.
2 tyg bicia bobów, masówek itp.

Następnie kolony pod bonus i defowanie iloscią defa której już nikt nie odbija. Sloty są robione ze złomowania oraz ery festynów i teatrów. Co miesięczne eventy które dają tego złomu jeszcze więcej nie pomagają.

Jedyny sens dominacji mają wolne światy bo faktycznie lepiej sie postarać podbić miasto niż walić paliki, szybki swiat - złom na potęge. ( co widać na ostatniej dominacji )

Jakaś dominacja ale może na zasadzie że po 3 miesiącach startuje i sojusz musi podbic 50 miast top 10 sojuszy + zdobyć np. 5 milionów PW w ataku i obronie .
 

dorocia

Zespół Grepolis
Drogi autorze propozycji, moje niektóre uwagi
1. Latarnia Zwiększa moc ofensywną statków(w tym mitycznych) - nie ma statków mitycznych, sugeruję używanie określenia "jednostki z portu, w tym mityczne"
2. żagle zwiększają dodatkowo atak statków o 10% - proszę o konkretną nazwę bonusu/czaru/mocy. A może chodzi o badanie "Żagle na maszt"?
3. zwiększa obronę miasta(morską i lądową) o 5% - co z jednostkami mitycznymi (z portu i koszar)?
4. żagle zwiększają dodatkowo atak statków o 10% - czar? bonus? badanie?
5. wiele innych niejasności, powyższe są tylko przykładem

Proszę o dopracowanie propozycji - nie zapominaj szanowny autorze, że ja nie mogę się domyślać, co miałeś na myśli i wprowadzać coś według własnych przypuszczeń bo wtedy będzie to nasza wspólna propozycja i może ona być daleko inna od Twojego pomysłu :)
 
Drogi autorze propozycji, moje niektóre uwagi
1. Latarnia Zwiększa moc ofensywną statków(w tym mitycznych) - nie ma statków mitycznych, sugeruję używanie określenia "jednostki z portu, w tym mityczne"
2. żagle zwiększają dodatkowo atak statków o 10% - proszę o konkretną nazwę bonusu/czaru/mocy. A może chodzi o badanie "Żagle na maszt"?
3. zwiększa obronę miasta(morską i lądową) o 5% - co z jednostkami mitycznymi (z portu i koszar)?
4. żagle zwiększają dodatkowo atak statków o 10% - czar? bonus? badanie?
5. wiele innych niejasności, powyższe są tylko przykładem

Proszę o dopracowanie propozycji - nie zapominaj szanowny autorze, że ja nie mogę się domyślać, co miałeś na myśli i wprowadzać coś według własnych przypuszczeń bo wtedy będzie to nasza wspólna propozycja i może ona być daleko inna od Twojego pomysłu :)
1. Chodzi o Hydry i Syreny
2. Tak chodzi o żagle na maszt
3. Nie wiem
4. Bonus raczej
 

dorocia

Zespół Grepolis
Dziękuję, ale czekam na wypowiedź autora propozycji, w przeciwnym razie wciąż będą to tylko przypuszczenia.
 
Drogi autorze propozycji, moje niektóre uwagi
1. Latarnia Zwiększa moc ofensywną statków(w tym mitycznych) - nie ma statków mitycznych, sugeruję używanie określenia "jednostki z portu, w tym mityczne"
2. żagle zwiększają dodatkowo atak statków o 10% - proszę o konkretną nazwę bonusu/czaru/mocy. A może chodzi o badanie "Żagle na maszt"?
3. zwiększa obronę miasta(morską i lądową) o 5% - co z jednostkami mitycznymi (z portu i koszar)?
4. żagle zwiększają dodatkowo atak statków o 10% - czar? bonus? badanie?
5. wiele innych niejasności, powyższe są tylko przykładem

Proszę o dopracowanie propozycji - nie zapominaj szanowny autorze, że ja nie mogę się domyślać, co miałeś na myśli i wprowadzać coś według własnych przypuszczeń bo wtedy będzie to nasza wspólna propozycja i może ona być daleko inna od Twojego pomysłu :)
Poprawiłem główny post. Tam gdzie zaznaczam morskie = wszystkie morskie. Lądowe = wszystkie lądowe, obrona miasta = cała obrona itd.
Jeśli jakieś jednostki są wykluczone to zaznaczyłem "niemityczne" lub w nawiasie wyjątki.
 
Status
Zamknięty.
Do góry