Nowy system podboju

  • Rozpoczynający wątek kpt.
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
Witam

Mam kilka pytań co do nowego systemu podboju mającego funkcjonować na nowych światach.

1. "Jeżeli zwyciężona zostanie walka na lądzie, w zaatakowanym mieście rozwija się bunt" - rozumiem, że buntu nie trzeba rozwijać utrzymując go tak jak kolonizację (okupując miasto). Jeżeli się mylę proszę o poprawienie mnie.

2. Czy każdy mój atak mogę wysyłać jako bunt? Czy jest ograniczenie w ilu wioskach przeciwnika mogę rozwijać bunt w jednym czasie?

3. Czy obrońca w podglądzie ruchu wojsk będzie widział różnicę między zwykłym atakiem a buntem?
 

DeletedUser

Guest
to ja podłączę się do pytań

4. czy jeśli wioski są na tej samej wyspie
czy wystarczy zniszczyć wojska lądowe i nie martwić się o flotę?
bo rozumiem że w drugim ataku trzeba wysłać już kolonizator - czyli mimo że rozpocznę bunt to później będę musiał zniszczyć flotę i wsparcia które przez te 12 godzin dotarły?

teraz dopiero twórcy zagmatwali grę ;-)
 

DeletedUser

Guest
Na pewno przy buncie trzeba pokonać wojsko lądowe. Czy jednak przy ataku statkiem kolonizacyjnym wystarczy pokonać tylko flotę żeby statek kolonizacyjny się przebił?

Prawdę powiedziawszy wątpię w to i zapewne atakiem ze statkiem kolonizacyjnym trzeba będzie pokonać 100% wojska stacjonującego w danej wiosce, czyli również wsparcie które zostało do niej wysłane.


Zapytałem o to w ilu wioskach jednocześnie mogę rozpocząć bunt. Pytanie to zadałem ponieważ jak jednocześnie w 3 wioskach ktoś będzie miał bunt to wsparcie będzie musiał rozdzielić na te trzy wioski bo nie będzie wiedział którą zaatakuję statkiem kolonizacyjnym. Czy jednak mogę w tylu wioskach wywołać bunt mając dostępny tylko jeden statek kolonizacyjny?


Mam kolejne pytanie.

Czy jeżeli ja wywołam bunt to inny gracz może wysłać statek kolonizacyjny?



Przykład.

Wywołałem bunt w mieście wroga. Niestety mój statek kolonizacyjny został zniszczony. Budowa kolejnego zajmie 13h czyli będzie już po buncie. Czy w takiej sytuacji mój kolega z sojuszu będzie mógł zaatakować statkiem kolonizacyjnym to miasto w którym wywołałem bunt i je od razu zająć?



Prosimy administrację o zorientowanie się w tych sprawach i w miarę możliwości udzielenie odpowiedzi na nasze pytania.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Nie podoba mi się ten bunt, zdecydowanie wolę, żeby pozostało jak jest.
 

DeletedUser

Guest
z buntem wynika że będzie dużo szybciej robione przejmowanie...

Wolę ten system, bo tutaj przynajmniej jest szansa na odbicie miasta jeszcze.
 

DeletedUser

Guest
szansa na odbicie miasta? to rodzaj ułatwienia dla graczy deffowych ma być ale nie bójcie się noobki i tak was odwiedzę:)
 

DeletedUser

Guest
.... Obecny system jest czymś nowym niż dotychczas preferowane w grach typu plemiona. Możliwość odbicia wioski w ciągu 12/24h jest dobrym rozwiązaniem;)

Ps. Miło mi było Cię poznać agula902, może kiedyś zmienisz ton do innych osób.
 

Robin65

Zespół Grepolis
Z podanych tu informacji to właśnie nowy system jest kolejnym ułatwieniem obrony. Trzeba będzie dwukrotnie rozbijać obronę lądową i co najmniej raz morską. Drugie rozbicie może się okazać masakryczne lub zgoła nie możliwe do zrealizowania z uwagi na długi czas przygotowania i większą chęć ludzi do wysyłania wsparcia niźli pomocy w atakach. Znając komercyjne podejście twórców tej gry to właśnie taki system zostanie przyjęty. I jeśli moje obawy się potwierdzą pewnie trzeba będzie poszukać nowej rozrywki.
 

DeletedUser

Guest
według mnie przy ataku powinien być wybór którym sposobem chce się przejąć.
 

DeletedUser

Guest
Z podanych tu informacji to właśnie nowy system jest kolejnym ułatwieniem obrony. Trzeba będzie dwukrotnie rozbijać obronę lądową i co najmniej raz morską. Drugie rozbicie może się okazać masakryczne lub zgoła nie możliwe do zrealizowania z uwagi na długi czas przygotowania i większą chęć ludzi do wysyłania wsparcia niźli pomocy w atakach. Znając komercyjne podejście twórców tej gry to właśnie taki system zostanie przyjęty. I jeśli moje obawy się potwierdzą pewnie trzeba będzie poszukać nowej rozrywki.

Nie rozumiem Twojego toku myślenia... jakie ułatwienie dla obrońcy:confused:
Synchronizacja ataków, jeden po drugim, najpierw czyszczenie potem bunt, na koniec kolon i w 10s wioska zmienia właściciela...
 

DeletedUser

Guest
Nie rozumiem Twojego toku myślenia... jakie ułatwienie dla obrońcy:confused:
Synchronizacja ataków, jeden po drugim, najpierw czyszczenie potem bunt, na koniec kolon i w 10s wioska zmienia właściciela...
nie..., mylisz się...
a dowód:
3. Bunt rozwija się przez 12 godzin.
4. Po tych 12 godzinach miasto znajduje się w stanie buntu i agresor może je zaatakować statkiem kolonizacyjnym w czasie następnych 12 godzin. Jeżeli wygra walkę, miasto od razu należy do niego.
 

DeletedUser

Guest
co oznacza że atakować będziesz kilka razy napotykając różne dziwne przypadki po drodze i pewnie nowe bugi..
 

Robin65

Zespół Grepolis
Nie rozumiem Twojego toku myślenia... jakie ułatwienie dla obrońcy:confused:
Synchronizacja ataków, jeden po drugim, najpierw czyszczenie potem bunt, na koniec kolon i w 10s wioska zmienia właściciela...

Mój tok myślenia jest następujący:
1 czyścisz wioskę koordynacja itp itd udaje Ci się rozniecić bunt
2 Po 12 godzinach rozwoju buntu wysyłasz kolona i....
a w pomiędzy 1 a 2 jest 12 godzin w czasie których obrońca aktywuje konto premium, rozpoczyna produkcję jednostek typu birema z dopalaczem zbuduje 30 sztuk i powiadamia sojusz (mnie w moim w ciągu 4 godzin bez problemu zjechało się ponad 300 sztuk) natura ludzka jest taka że o wsparcie łatwiej i gracze maja więcej birem niż ogniówek, a tu mamy do dyspozycji 12h przy sojuszu na poziomie 60 graczy jak każdy wyśle 10 to masz 600 do rozwalenia
.... wpływasz radośnie kolonem i wszystko tonie i musisz zacząć od nowa jeśli to nie jest ułatwienie dla obrońcy to może czegoś nie wiem.
 

DeletedUser2352

Guest
ja odświeżę temat, czy ktoś zna odp na wcześniejsze pytania?

2. Czy każdy mój atak mogę wysyłać jako bunt? Czy jest ograniczenie w ilu wioskach przeciwnika mogę rozwijać bunt w jednym czasie?

3. Czy obrońca w podglądzie ruchu wojsk będzie widział różnicę między zwykłym atakiem a buntem?

(...) Czy jeżeli ja wywołam bunt to inny gracz może wysłać statek kolonizacyjny?
 

DeletedUser

Guest
podzielam zdanie ze bunt utrudni przejmowanie wioski gdyz...
1. obecnie w momencie przejmowania mielismy walki czyszczace po czym puszczalo sie kolona dosylalo deffa i bronilismy sie przez 12 lub 24h wioska broniaca musiala sie wykazac zorganizowaniem zarowno obronnym jak i atakujacym - kazdy wie o co chodzi a ci co sie myla z wysylaniem wojsk to zajrzeliby na forum lub poradnik a nie ze noobia caly czas

2. w przypadku buntu wojujemy 2 razy (o czym juz osoby pisaly) raz zeby wyczyscic wojo i po 12 godzinkach mamy nastepne 12 godzin na wjazd kolonizatorem gdzie tutaj nie mam wplywu na to co sie dzieje po prostu jednostki defensywne obstawiaja przez 12 godzin danego gracza wiec mozna tyle nazbierac jesli sie znajdzie kilku zgranych w poblizu ze przejecie moze byc bardzo trudne (poza tym co z tego ze nie bede widzial czy to jest atak zwykly czy bunt?? - jak zobacze ze mi wojo ktos wyczyscil i cos plynacego kilka godzin w czas (tak jak kolega mowil o synchronizacji) zaraz po zakonczeniu buntu 12:00:00 a ataki nastepne mam na 12:00:01 to wiadomo ze to kolonizator wiec w 12 godzin mozna tyle woja nazbierac ze sie w glowie nie miesci ale...

dodam jedno ze zarowno utrata wioski jak i przejecie w przypadku pierwszym jak i w drugim zalezy od zgrania sojuszu lub garstki osob bo co z tego ze mam 100 osob w soju jak kazdy cenzura wypnie w przypadku ataku i tak wlasnie przejmuje sie wioski w sojuszach niezgranych czy to jest masowka czy nie dlatego lepiej miec 10 - 20 ale aktywnych i komunikatywnych ludzi bo kto by wioske sam podbil jakby 10 osob poslalo tylko po 50 ogniowek w przypadku wrogiego oblezenia ?? kolon razem z flota idzie na dno i tyle

a czy tak lepiej czy tak to wyjdzie w praniu - najwieksze znaczenie ma wzajemna pomoc i komunikatywnosc
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Czy mogę wysłać kolona, nie posiadająć zbadanego podboju/buntu i przejąć miasto jeżeli wcześniej ktoś inny z mojego sojuszu ten bunt wzniecił.
 

DeletedUser

Guest
ja mam jeszcze pytanie czy na wszystkich światach jest nowy system podboju a jeżeli nie to na których jest :confused::confused:
 
Status
Zamknięty.
Do góry