[Nowość] Nowy typ serwera "Tartar"

  • Rozpoczynający wątek Kalifskorpion
  • Data rozpoczęcia

Czy ten pomysł jest ciekawy?

  • Tak

    Głosy: 11 25,0%
  • Nie

    Głosy: 23 52,3%
  • Do Poprawy

    Głosy: 10 22,7%

  • W sumie głosujących
    44
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
Witam pewną propozycje właściwie tylko dla doświadczonych graczy i mających czas.Otóż jest świat Bohaterów ale co jest z przegranymi?Nie zyskują absolutnie nic
Moja propozycja polega na tym aby wprowadzić do gry serwery typu "Tartar".Były by to specjalnie przygotowane serwery do gry dla wiecznie spragnionych walk graczy właściwie to bardzo aktywnych i doświadczonych graczy.

Jak się tam dostać?Nic prostrzego po prostu podobnie jak w przypadku świata Bohaterów należy wygrać świat lub zdobyć tytuł "Heroiczny Strateg" W tym wypadku byłoby odwrotnie po wygraniu świata reszta graczy dostała by tytuł "Potępiony" zezwalający na wejście do świata typu "Tartar"
Nazwa nie jest przypadkowa oczywiście, bo wiąże się z krainą wiecznie potępionych.Czyli nie jest to ani nie rzeczywiste z antyczną Grecją:) Lub aby zdobyć ten tytuł należy:
-Stracić 5 miast
-Utracić w boju 5 tyś. żołnierzy
-Zostać potraktowanym negatywnym zaklęciem 50 razy

Jak widać wymagania nie są wcale takie wielce wygórowane więc nie będzie problemu że to serwery dla "wybranych"

Przejde teraz do sedna pomysłu, otóż co to jest serwer typu "Tartar" i Jest to odpowiednik świata bohaterów tylko na o wiele surowszych zasadach gry.Serwer tartar oferowałby na prawde ciężką przeprawe przez piekło ponieważ już na dzień dobry jesteś pozbawiony ochrony a twoje jedyne wojska to:50 szermierzy,20 łuczników,40 hoplitów oraz 50 procerzy.Twoje miasto jest rozbudowane w budynki:
-Senat 5lvl
-Wszystkie kopalnie są na 10lvl
-Magazyn 5lvl
-Gospodarstwo 6lvl
-Koszary 1lvl

To są jedyne budynki w mieście, jest to w końcu "Tartar" i jest to bardzo wymagający serwer.Żeby dodać nieco smaczku do tego świata.Są normalne bonusy za logowanie ale za nielogowanie są KARY!!, -
-1 dzień-klątwa zmniejszająca wydobycie surowców o 25%
-2 dzień- -||- o 50%
- 3 dzień- -||- o 75%
-4 dzień- -||- o 100%
-5 dzień-Morale twojego wojska osłabło z tego powodu tracisz 5% wszystkich żołnierzy
-6 dzień-Twoi najwierniejsi żołnierze ulegają złamaniu morale 10% żołnierzy odchodzi.
-7 dzień-Nadchodzi zaraza i niszczy 30% twojego wojska a jeden z budynków zostaje zniszczony.

Ogólnie chodzi o to aby gracze na tym serwie byli aktywni:) W końcu to otchłań piekła, nie ma tu sielanki tylko jest wieczny bój.

Pytania dotyczące tego tematu:
1.Czy urlop uchroni mnie przed karami za nielogowania? ad.1 Tak.
2.Czy reguły zdobycia oznaczenia nie są zbyt wygórowane? Ad. 2 Nie, nie są w końcu to świat dla największych potępionych a nie zwycięzców.
3.Jacy mają być bogowie na takim świecie? Ad.3 Żeby nie kąplikować i nie dodawać za dużo do gry bogowie będą tacy jak na świecie Bohaterów.
4.Jakie mają być badania na takim świecie? Ad.4 Takie jak na świecie bohaterów.
5.Po co taki świat? Ad.5 A po to aby gracze którzy lubią się naparzać od razu w tym złotnicy mogli się pobawić na takim świecie "Hard"i być może podszlifować bardziej umiejętności:)
6.Jakie parametry miałby mieć taki świat? Ad. 6 Myśle że jeśli to ma być serwer dla na prawde aktywnych graczy to sądze że prędkość powinna wynosić 4 jak cała reszta.System podboju byłby stary.Morale na takim świecie NIE MA.Jest to piekło a nie wesołe miasteczko, nie ma litości.Grając na tym świecie wiesz że możesz zostać szybko "połkniętym"

Jeśli był już taki temat to przepraszam ale nic takiego nie znalazłem.

Na prawde się postarałem i licze na jakieś większe wypowiedzi niż "Na nie bo tak"
 
Odp: Nowy typ serwera "Tartar"

Doczytałem jakoś do końca i założenie jest takie jak dobrze rozumiem:
Gracze bici,tracący miasta z powodu nieaktywności lub braku umiejętności mieliby wchodzić na mega ciężki serwer i być na nim super aktywni.Czwartego dnia nieaktywności zostają pozbawieni przyrostu surowców i muszą zbierać tą surkę z wiosek, a to nadal wymaga aktywności.Miasto ma takie budynki, że nie da się przepłynąć na drugą wyspę chyba ,że jak piekło to będzie coś w stylu Mega wyspy na niej tysiak wiosek i "róbta co chceta".Da się w ogóle wioske rozbudowywać albo robić wojsko czy powołanie obywateli przy ataku uczyni największym wojownikiem świata?Na koncu piszesz "serwer ma być Hard i ma podszlifować umiejetnosci" to w końcu to ma być dla aktywnych ogarniajacych czy dla tzw. noobów nic nie umiejących?
Zdecydowanie na Nie, bo do poprawy musiałoby być 95%.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Nowy typ serwera "Tartar"

Doczytałem jakoś do końca i założenie jest takie jak dobrze rozumiem:
Gracze bici,tracący miasta z powodu nieaktywności lub braku umiejętności mieliby wchodzić na mega ciężki serwer i być na nim super aktywni.Czwartego dnia nieaktywności zostają pozbawieni przyrostu surowców i muszą zbierać tą surkę z wiosek, a to nadal wymaga aktywności.Miasto ma takie budynki, że nie da się przepłynąć na drugą wyspę chyba ,że jak piekło to będzie coś w stylu Mega wyspy na niej tysiak wiosek i "róbta co chceta".Da się w ogóle wioske rozbudowywać albo robić wojsko czy powołanie obywateli przy ataku uczyni największym wojownikiem świata?Na koncu piszesz "serwer ma być Hard i ma podszlifować umiejetnosci" to w końcu to ma być dla aktywnych ogarniajacych czy dla tzw. noobów nic nie umiejących?
Zdecydowanie na Nie, bo do poprawy musiałoby być 95%.

Doświadczony gracz czasem traci również miasta więc przez całą grę wbić dla dobrego gracza takie osiągnięcie to nie problem.Nie da się utrzymać wszystkich miast.Natomiast noob nawet nie zagra tam bo po co?Żeby wioske na dzień dobry stracić bo nie potrafi grać?Poza tym noob nawet nie zdobędzie 5 miast bo mu je zdąrzą zająć bo domki tylko buduje.A nawet jeśli zdobędzie to napewno szybko znudziłby mu się taki serwer bo po co ma mieć 50 ataków dziennie bo nie umie grać?
 
Odp: Nowy typ serwera "Tartar"

Doświadczony gracz czasem traci również miasta więc przez całą grę wbić dla dobrego gracza takie osiągnięcie to nie problem.Nie da się utrzymać wszystkich miast.Natomiast noob nawet nie zagra tam bo po co?Żeby wioske na dzień dobry stracić bo nie potrafi grać?Poza tym noob nawet nie zdobędzie 5 miast bo mu je zdąrzą zająć bo domki tylko buduje.A nawet jeśli zdobędzie to napewno szybko znudziłby mu się taki serwer bo po co ma mieć 50 ataków dziennie bo nie umie grać?


Chyba nie znasz mentalności ludzkiej.
Zobaczą,że wychodzi taki świat to każdy będzie chciał zagrać choćby 3 dni.
To mi wygląda bardziej na serwer pocieszenia jeśli chcesz zrobić coś dla aktywnych,dobrych graczy to trzeba napisac propozycję, która będzie uwzględniała solidny poziom czyli na przykład uzyskanie miliona punktów walki czy coś w tym stylu, a nie pojedyncze wpadki, które u mało aktywnych graczy są na porządku dziennym (mam na myśli tracenie miast) w obecnej formie propozycja zupełnie bez sensu.
 

DeletedUser13617

Guest
Odp: Nowy typ serwera "Tartar"

Hahaha...no skisłem jak czytałem :D

Zagłosowałem za poprawkami. Podoba mi się sama idea serwera dla niepełnosprytnych :D

Mój pomysł jest taki.
Jeżeli gracz straci 50% stanu wiosek + dostaje 200 błyskawic + traci x wojska bez wyjścia na ląd (topionko) + ? ...to wtedy po otrzymaniu takich odznaczeń nie może się zalogować na normalne serwery tylko te typu Tartar.
A co tam w tym Tartarze to już obojętne - byłe ciezko tam miał haha

Byłaby niezła zabawa jakby dobrego gracza reszta okolicy chciała wysłać do piekła :)
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser11782

Guest
Odp: Nowy typ serwera "Tartar"

Oszczep ma racje, doświadczony i mega aktywny gracz traci 1 miasto na pól roku może rok to tak na oko bo często jest tak że tylko brak neta powoduje u takich straty w miastach itd a jeśli to ma być serwer dla mega pro graczy z wymaganiami hard to ja bym tutaj zaczął od tego by dany gracz osiągnął co najmniej 5 mln pkt jako wojownik ale to nie wszystko
 

DeletedUser3480

Guest
Odp: Nowy typ serwera "Tartar"

Hahaha...no skisłem jak czytałem :D

Zagłosowałem za poprawkami. Podoba mi się sama idea serwera dla niepełnosprytnych :D

Mój pomysł jest taki.
Jeżeli gracz straci 50% stanu wiosek + dostaje 200 błyskawic + traci x wojska bez wyjścia na ląd (topionko) + ? ...to wtedy po otrzymaniu takich odznaczeń nie może się zalogować na normalne serwery tylko te typu Tartar.
A co tam w tym Tartarze to już obojętne - byłe ciezko tam miał haha

Byłaby niezła zabawa jakby dobrego gracza reszta okolicy chciała wysłać do piekła :)



ta już to widzę :))) jak MG34 wyśle kolona i pod niego ataki z 5 minutowym opóźnieniem to wysyłamy go na serwer dla EMERYTÓW :))

Jak MG34 wyśle atak bez ognia to leci na serwer EMERYTÓW

Jak MG34 nie wyśle ataku ogni jak kolega o to prosi i pół ofów lądowych się potopiło to leci na świat EMERYTÓW

Jak MG34 nie odeśle wsparcia i przez to nie można wesprzeć innego gracza potrzebującego to leci na świat EMERYTÓW

Jak MG34 nie zaloguje się już więcej na serwer bo mu się nie chce leci na świat EMERYTÓW a wiec kolejnego nie będzie nowego :)

Jak MG34 skasuje konto i nie odda wiosek kolegą z sojuszu nie zagra na kolejnym świecie chyba że na świecie EMERYTÓW

jednym słowem taka kara - jak to tak poprawisz jestem na tak :))

Świat Emerytów to taki świat Tartar - trezba by było tam grac z przymusu nic by się tam nie działo trzeba by było tam osiągnąć pewien pułap rozwoju by wrócić na normalny świat
 

DeletedUser14304

Guest
Odp: Nowy typ serwera "Tartar"

Czasem tu czytuje i zastanawiam sie kto i po co tutaj sie produkuje:)
90% to bzdety typu super hiper wsparcia lecace przez 2 morza w 3 minuty,super ninja,latajace machiny kosmiczne itp
Gram od czasu NY,troche graczy na grepo znam,moze wiecej niz troche i gracze ktorzy faktycznie cos o grze wiedza,gdzie ich wiedza czy doswiadczenie moglo by zaprocentowac jakos nie podaja propozycji,a szkoda.Pozostałe 10% propozycji to opisy ułatwien.Takich by wejsc na gre 1x dziennie na 5 minut a byc w Topce:) i to za darmo!!!!!
Gracze - wymyślacze uwierzcie mi obecne serwery sa łatwe,lekkie i przyjemne porownujac np do NY i moze MY jeszcze wczesniejszych nie znam
Z tych 10% 1-2 moze przechodza a i tak nie wnosza za wiele do gry,nie robia jej atrakcyjna czy ciekawsza ot zmiany podyktowane biegiem czasu i technologi.Ja chetnie bym zobaczyl tych mocarnych wymyslaczy na swiecie gdzie np zielone farmilo sie wojem i nim czlowiek oblecial po komputerowych to mijala godzina,koszary robily non toper itp Ale to tylko moje obserwacje tematu i psów po mnie nie wieszac,kolonów na mnie nie słac za to:) bo ja pacyfista jestem
 

DeletedUser

Guest
Odp: Nowy typ serwera "Tartar"

Hmm pomysł nie codzienny :p zobaczymy czy przejdzie.
 

DeletedUser11782

Guest
Odp: Nowy typ serwera "Tartar"

Czasem tu czytuje i zastanawiam sie kto i po co tutaj sie produkuje:)
90% to bzdety typu super hiper wsparcia lecace przez 2 morza w 3 minuty,super ninja,latajace machiny kosmiczne itp
Gram od czasu NY,troche graczy na grepo znam,moze wiecej niz troche i gracze ktorzy faktycznie cos o grze wiedza,gdzie ich wiedza czy doswiadczenie moglo by zaprocentowac jakos nie podaja propozycji,a szkoda.Pozostałe 10% propozycji to opisy ułatwien.Takich by wejsc na gre 1x dziennie na 5 minut a byc w Topce:) i to za darmo!!!!!
Gracze - wymyślacze uwierzcie mi obecne serwery sa łatwe,lekkie i przyjemne porownujac np do NY i moze MY jeszcze wczesniejszych nie znam
Z tych 10% 1-2 moze przechodza a i tak nie wnosza za wiele do gry,nie robia jej atrakcyjna czy ciekawsza ot zmiany podyktowane biegiem czasu i technologi.Ja chetnie bym zobaczyl tych mocarnych wymyslaczy na swiecie gdzie np zielone farmilo sie wojem i nim czlowiek oblecial po komputerowych to mijala godzina,koszary robily non toper itp Ale to tylko moje obserwacje tematu i psów po mnie nie wieszac,kolonów na mnie nie słac za to:) bo ja pacyfista jestem

wystarczy wrócić do grepo 1.0 i ci którzy wymyślają te głupoty zobaczyli by jak było kiedyś i jak się grało bez tych wszystkich bajerów typu alarm, skracanie woja za zloto, bonusy wyspowe, bohaterowie itd
 

DeletedUser14304

Guest
Odp: Nowy typ serwera "Tartar"

Nie no,jest życie,troche moze przesadzilem z wymyslaczami ale chyba gracze nie pomysla co pisza nie pije tu do tego pomysłu ale do calosci tematu.Jaki jest sens robienia Swiata dla spiochow i maruderów? tacy na kazdym pograja jakis czas:)A swiat 1.0? hmmm juz nie ma graczy by dali rade tak pograc,sam mialbym problem ze wstawaniem o 5 rano i sprawdzaniem aktywnosci swoich graczy o tej godzinie na GG bo taka byla norma:) nie dal znaczka ze jest to juz sie dzwoniło:) hehe ja mam propozycje.Temat :Wspomnienia Emerytów grepo-wariatów z tamtych czasów:) mysle ze lektora pasjonujaca i materiał dla studentow psychiatri na prace doktorskie:)
 

DeletedUser11782

Guest
Odp: Nowy typ serwera "Tartar"

Nie no,jest życie,troche moze przesadzilem z wymyslaczami ale chyba gracze nie pomysla co pisza nie pije tu do tego pomysłu ale do calosci tematu.Jaki jest sens robienia Swiata dla spiochow i maruderów? tacy na kazdym pograja jakis czas:)A swiat 1.0? hmmm juz nie ma graczy by dali rade tak pograc,sam mialbym problem ze wstawaniem o 5 rano i sprawdzaniem aktywnosci swoich graczy o tej godzinie na GG bo taka byla norma:) nie dal znaczka ze jest to juz sie dzwoniło:) hehe ja mam propozycje.Temat :Wspomnienia Emerytów grepo-wariatów z tamtych czasów:) mysle ze lektora pasjonujaca i materiał dla studentow psychiatri na prace doktorskie:)

troszkę przesadzasz:) chociaż jeśli przyzwyczaiłeś się do skracania woja to może byłby jakiś problem ale na pewno dałbyś rade :) tylko złotnicy mieli by problem coś ugrać na swiecie 1.0 :) ja gram głownie na bazowym premium, zdarzalo mi sie skracac kolony czy ognie ale to byly wyjatkowe sytuacje ;) co do propozycji hm najpierw poprawic balans, płynność rozgrywki a potem dopiero dodawać jednostki czy cos innego bo Ci którzy pamietaja pierwszy świat 2.0 (serwer Ny) mają porównanie jak gra poszła w złą strone.. kiedys można bylo grac w grepo nawet na 10-20 kartach obecnie na 2 juz sa problemy i sie zamula i nie wazne czy masz skrypty wlaczone czy nie .. jak jakosc rozgrywki pojdzie w gore to wtedy mozna wprowadzac bajery ;)
 

DeletedUser

Guest
Odp: Nowy typ serwera "Tartar"

Jak dla mnie zbyt dużo tych kar dla graczy , po kilku tygodniach większość się zniechęci. Ludzie z natury wolą być nagradzani niż karani... serwer dla graczy, którzy mają głód walki to raczej serwer bez cudaków do całkowitego opanowania świata ;) Jestem na nie.
 

DeletedUser13617

Guest
Odp: Nowy typ serwera "Tartar"

Świat Emerytów to taki świat Tartar - trezba by było tam grac z przymusu nic by się tam nie działo trzeba by było tam osiągnąć pewien pułap rozwoju by wrócić na normalny świat

jakbym cie wysłał na taki świat to użyłbyś złota i byłoby „..zstąpił do piekieł. Trzeciego dnia zmartwychwstał..”

Hmm pomysł nie codzienny :p zobaczymy czy przejdzie.

popraw orta bo wstyd dla moda :rolleyes:
 

DeletedUser11134

Guest
Odp: Nowy typ serwera "Tartar"

Przy opcji, że zesłanie do Tartaru jest obowiązkowe dla graczy spełniających kryteria ( np. na kolejny świat i powiedzmy co najmniej dwa miesiące), pomysł o tyle ciekawy, że wpłynąłby na tempo rozgrywki na wszystkich światach. Bo nie byłoby nic bardziej inspirującego niż posłanie swojego osobistego wroga, lub bandy znienawidzonych złotników do Tartaru:) Znając życie sojusze powstawałyby tylko w tym celu.
No i gold powinien być za podwójną cenę:)))
A jak koleś nie utrzymałby się przez te dwa miesiące, to musiałby zaczynać od początku. Z ewntualnym zaliczeniem odbytego czasu odsiadki.
To też ma nawiązanie do starożytnej Grecji i niejakiego Syzyfa.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser13617

Guest
Odp: Nowy typ serwera "Tartar"

Ta propozycja ma ogromny potencjał. Teraz tylko posadzić nad nią jakiegoś Robina (dac mu ze 3 sekretareczki) i niech systematyzuje pomysły;)
Zastanawiam się jeszcze nad połączeniem pomysłu serwerów typu Tartar z nowa jednostką Czarne Smoki. Wtedy byłby naprawdę hit!
 

Robin65

Zespół Grepolis
Odp: Nowy typ serwera "Tartar"

Wprawdzie pomysł mi nie przypadł do gustu to perspektywa 3 sekretareczek (pod warunkiem castingu i mojego decydującego w nim głosu) mogła by przeważyć szalę i skłonić mnie do zmiany zdania.
Tak na poważnie to dla mniej doświadczonych graczy dedykowana jest Hiperborea.
 

DeletedUser11782

Guest
Odp: Nowy typ serwera "Tartar"

Wprawdzie pomysł mi nie przypadł do gustu to perspektywa 3 sekretareczek (pod warunkiem castingu i mojego decydującego w nim głosu) mogła by przeważyć szalę i skłonić mnie do zmiany zdania.
Tak na poważnie to dla mniej doświadczonych graczy dedykowana jest Hiperborea.

a kiedy pojawi się 2 świat bohaterów ? no i odpowiednik Hiperborea też powinien się ukazać dla tych co zaczynają np w tym roku swoja przygodę z grepo chociaż ostrzegam takich nie warto :)
 

DeletedUser7800

Guest
Odp: Nowy typ serwera "Tartar"

Na nie w grepo i tak gra za mało osób jak na najlepszą grę przeglądarkową (może nieco dorównuje mu Travian;)). COś takeigo jeszcze bardziej ograniczyło by przyrost graczy.
 
Status
Zamknięty.
Do góry