Obóz najemników

  • Rozpoczynający wątek lordmari
  • Data rozpoczęcia

Podoba się wam pomysł z obozem?

  • Tak

    Głosy: 79 65,8%
  • Nie

    Głosy: 41 34,2%

  • W sumie głosujących
    120
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
Witam. Moim pomysłem byłoby wprowadzenie obozu najemników gdzie najmowało by się specjalne jednostki.

Specjalnymi jednostkami mogli by być Rzymianie, Wikingowie, Majowie, Koreańczycy, Japończycy, Zniewoleni Grecy.

1.Jednostki można by było nabywać tylko za srebro i w limitach 20 jednostek tygodniowo.
2.Jednostki możliwe do najmu w obozie:
a)Legionista (wojownicy w zbrojach płytkowych z dzidą w ręku i z oszczepem z dużą czerwoną tarczą).
b)Berserker (wojownik z bardzo niską obroną, ale z wielki atakiem, jego bronią byłby topór)
c)Lwi jeźdźcy(wojsko majów jedno z najciekawszych, a mianowicie wojownik z lekkim toporkiem, w kolczudze na opancerzonym lwie).
d)Samuraj (z długą kataną, w pancerzu płytkowym i hełmem z maską)
e)Ninja (każdy wie jak ninja wygląda :p)
f)Gladiator (wojownik ze złotą zbroją na ramieniu, harpunem i złotym hełmem z przyłbicą.
3.Koszt jednostek byłby bardzo duży np. za jednego Legionistę 5k srebra, za łucznika na słoniu 10k srebra.
4.W najbliższym czasie postaram się wymyślić jakąś flotę :)
 

DeletedUser

Guest
Zobaczymy jak pójdzie z ankietą, a wtedy zajmę się szczegółowymi opisami :)
 

DeletedUser

Guest
Ja wywaliłbym majów rzymian i azjatów.akcja gry rozgrywa się w czasach kiedy nie było rzymia i samurajów(samuraje to 13 wiek)Gdyby dorzucić barbarzyńskich persów lub murzynów.Te koszty to lekka przesada ale ja jestem na tak
 

DeletedUser

Guest
Majowie i Rzymianie powinni zostać-nie wiele się różnią epokowo od Grecji.

PS. Myślicie że jakby ankieta odniosła sukces zostałby wprowadzony obóz najemników?
 

DeletedUser

Guest
No to dałes do wiwatu:)

Specjalnymi jednostkami mogli by być Rzymianie, Wikingowie, Majowie, Koreańczycy, Japończycy, Zniewoleni Grecy.

rzymianie, ok tylko w czasach starożytnej Grecji, Rzym był czymś na kształt polis i miał podobnie uzbrojone wojsko, czasy legionów dopiero nadejdą później

a)Legionista (wojownicy w zbrojach płytkowych z dzidą w ręku i z oszczepem z dużą czerwoną tarczą).

To jak wspomniałem nie ten okres, poza tym legionista albo miał miecz i dwa oszczepy, albo włócznie (triari)

b)Berserker (wojownik z bardzo niską obroną, ale z wielki atakiem, jego bronią byłby topór)

Wikingowie pojawia się 800 lat później (jak nie więcej)

c)Lwi jeźdźcy(wojsko majów jedno z najciekawszych, a mianowicie wojownik z lekkim toporkiem, w kolczudze na opancerzonym lwie).

No to jest najlepsze, skąd Majowie na litość boską wzięliby lwy? Lwy żyją w Afryce, a Majowie to Ameryka! Poza tym nawet ludy Afryki nie wpadły na pomysł dosiadania lwów, bo lwom się to zapewne nie spodobało:) A skąd Majowie mieliby wziąć kolczugę? To wyn alazek indoeuropejski, do tego Majowie nie używali żelaza (i większości metali), nawet na koniach nie jeździli bo ich tam nie było:)

d)Samuraj (z długą kataną, w pancerzu płytkowym i hełmem z maską)

No tu już kolega zauważył że to XIII w.

e)Ninja (każdy wie jak ninja wygląda :p)

to już całkiem inna bajka

f)Gladiator (wojownik ze złotą zbroją na ramieniu, harpunem i złotym hełmem z przyłbicą.

Gladiatorzy nie byli formacja bojowa, do tego to jeszcze późniejsze czasy bo Cesarstwo Rzymskie. Poza tym pomieszałeś Secutora (przyłbica i zbroja) z Retiariusem (trójząb i sieć)


4.W najbliższym czasie postaram się wymyślić jakąś flotę :)

Nie mogę się tego doczekać. Czyli wracamy do klasyki gatunku, czyli nowe jednostki:)
 

DeletedUser

Guest
:) No tak, ale to tylko gra :) Więc te lwy to wytwór jak np. mantykora ;)
 

DeletedUser

Guest
No to dałes do wiwatu:)



rzymianie, ok tylko w czasach starożytnej Grecji, Rzym był czymś na kształt polis i miał podobnie uzbrojone wojsko, czasy legionów dopiero nadejdą później



To jak wspomniałem nie ten okres, poza tym legionista albo miał miecz i dwa oszczepy, albo włócznie (triari)



Wikingowie pojawia się 800 lat później (jak nie więcej)



No to jest najlepsze, skąd Majowie na litość boską wzięliby lwy? Lwy żyją w Afryce, a Majowie to Ameryka! Poza tym nawet ludy Afryki nie wpadły na pomysł dosiadania lwów, bo lwom się to zapewne nie spodobało:) A skąd Majowie mieliby wziąć kolczugę? To wyn alazek indoeuropejski, do tego Majowie nie używali żelaza (i większości metali), nawet na koniach nie jeździli bo ich tam nie było:)



No tu już kolega zauważył że to XIII w.



to już całkiem inna bajka



Gladiatorzy nie byli formacja bojowa, do tego to jeszcze późniejsze czasy bo Cesarstwo Rzymskie. Poza tym pomieszałeś Secutora (przyłbica i zbroja) z Retiariusem (trójząb i sieć)




Nie mogę się tego doczekać. Czyli wracamy do klasyki gatunku, czyli nowe jednostki:)

Jednostki zawsze można zmienić :p Chodzi mi o sam obóz najemników :p
 

DeletedUser

Guest
yt

według mnie powinni tam być tylko gladiatorzy za 400 drewna 5000 kamienia 4000 srebra
 

DeletedUser

Guest
Hmm... niby dobry pomysł. Moim zdaniem te jednostki powinny być tylko na jakiś czas, np. 72h, a potem by znikały. No i rodzaje jednostki zmienić.
 

DeletedUser

Guest
znowu niedopracowane... :)
Specjalnymi jednostkami mogli by być Rzymianie, Wikingowie, Majowie, Koreańczycy, Japończycy, Zniewoleni Grecy.

Majowie? o kilka tysięcy lat za wcześnie, nie sądzisz?:) no i nawet nie ten kontynent...
Koreańczycy i Japończycy - nie za daleko?:)
Rzymianie - ok. Dodałbym Fenicjan, Egipcjan i Izraelitów i 'barbarzyńców'

Co do specjalnych jednostek - jakoś by sie właściwości i ceny na pewno dopasowało...

Ogólnie jestem na tak. Tylko trzeba to dopracować, np. gdzie i jak wyglądała by ta rekrutacja najemników. ceny już na pewno lepiej dobiorą twórcy gry:)
 

DeletedUser

Guest
To ja poproszę kilku graczy o doradzenie jakichś nacji, a ja spróbuję jakieś wojsko wymyślić i dopracować szczegóły. Ja byłbym za Wettonami (ludność zamieszkująca Hiszpanię), Sumerowie (Mezopotamia), Hetyci (Egipt), Etiopiowie (Etiopia). Mogą być??? (Przy Sumerach mogą być łucznicy na słoniach)
 

DeletedUser

Guest
idea pomysłu, czyli obóz najemników, np. jako specjalny budynek, dla mnie jest ok. Ale umówmy się jak zaproponujecie 10 różnych jednostek, to to nie przejdzie. musi to być jedna jednostka, właśnie najemnik. To ile będzie kosztował zadecydują, jak tu wspomniano, twórcy gry. Jak będzie wyglądał to też sprawa drugorzędna. byle było to trochę powiązane ze starożytna Grecją.

mógłby to być po prostu Pers, bo pasuje historycznie.

powoływany byłby szybko, tylko za srebro.
 

DeletedUser

Guest
Całkowicie zgadzam się z panem "up x 2". Zwykły najemnik to dobry pomysł. :D
 

DeletedUser

Guest
proponuje CZOŁG :) a dla procarzy granaty.
A tak na poważnie to całkiem nie zły pomysł :D
 
Status
Zamknięty.
Do góry