Polityka i mapki

dorocia

Zespół Grepolis
Zapraszamy do wstawiania aktualnych map oraz prowadzenia dyskusji na temat nowinek dotyczących paktów, fuzji, wojen i tym podobnych spraw.
Prosimy, aby dyskusja nie odbiegała od założeń tematu.
 
Aktualizacja, mamy już 6 tydzień od rozpoczęcia świata... pozostało niecałe 3 dni do otwarcia małych świątyń...

Zrzut ekranu 2023-11-16 174217.png

Zrzut ekranu 2023-11-16 174258.png

Zrzut ekranu 2023-11-16 174513.png

Dorzucam, coś extra. Koalicja Mdg vs Reszta Świata, oczywiście Reszta nie gra wspólnie, ale zrobiłem mapkę, to się nią podzielę :)

Zrzut ekranu 2023-11-16 180551.png
Zrzut ekranu 2023-11-16 180612.png
 
Większość Sojuszy olała ekspansje/palikowanie na dużą skalę na innych morzach. Cała akcja będzie dziać się w centrum, a świątynie są tylko dodatkiem.

Po palikach można sądzić że:
MDG - zainteresowało się wszystkim co morskie
Swollen - brak taktyki, robi to co MDG napiszę (morskie)
Xyz - nic nie interesowało ich poza M44, ostatnio jakiś palik został wysłany do pomocy Mdg, a tak to co pod ręką..
Gardens - palikowanie tylko na M44, chyba są na tym świecie za karę, ostatnio powiedziano, aby też w morskie uderzyli i poszedł jakiś palik

Wszystkie 4 w/w sojki pojawiły się na M36 przy bonusie Korzystny wiatr, ponieważ Rzuty tam zapalikowały... a Oni chcą morskie...

Morze - nie wiem, Kupiec zobaczył Oszczepa na Chani w sojku z surką więc palikowali surkę xD
Rzuty - portal mocno zapalikowany + coś offa
Guardians - Gryfy, rekrutacja?
Łajdacy - wszystko co pod ręką na M55 + jakieś portale na innych morzach
La costa - chcieli portal, ale chyba będzie co pod ręką na M45
Bezy - portal na innym morzu, a tak co pod ręką.

Zobaczymy, za tydzień dokładnie co kto zabrał, a co próbuję. Z opinii o Olimpie, słyszałem, że ten świat jest nietypowy, jak na Olimp.
 
Z niecierpliwością czekam na rozwój wydarzeń i opis bitek o świątynie
Jak na razie można uznać że mieliśmy dwie bitki o świątynie. Pierwsza na prockach +10% tam, nie wielka ilość mitów od Rzutów nie przebiła się przez deffa koalicji(świątynia typowo w okolicach koalicji). Druga Dystanse +8% siły ataku. Świątynia wyczyszczona przez Koalicje, możliwe że tylko Shadow garden nie wiem. Po koniec czyszczenia świątyni Rzuty z pomocą przeciwników koalicji, zrobiły desant z m45 na m44(nie mając nic w okolicy) zbiły kolona koalicji i wbiły swojego pod bonus podbierając świątynie.

Na razie tyle, reszta spokojnie przejmowana
 
Jak na razie można uznać że mieliśmy dwie bitki o świątynie. Pierwsza na prockach +10% tam, nie wielka ilość mitów od Rzutów nie przebiła się przez deffa koalicji(świątynia typowo w okolicach koalicji). Druga Dystanse +8% siły ataku. Świątynia wyczyszczona przez Koalicje, możliwe że tylko Shadow garden nie wiem. Po koniec czyszczenia świątyni Rzuty z pomocą przeciwników koalicji, zrobiły desant z m45 na m44(nie mając nic w okolicy) zbiły kolona koalicji i wbiły swojego pod bonus podbierając świątynie.

Na razie tyle, reszta spokojnie przejmowana
A kto wchodzi w skład koalicji?
 
A kto wchodzi w skład koalicji?

Od początku świata jest koalicja Mdg, Swollen, Xyz i Gardens. W sumie w tej koalicji Mdg rozdaję karty, decyduję o wszystkim, ale widać z zewnątrz na delikatny podział traktowania koalicjantów, gdzie Swollen jest traktowane jak paktowicz pierwszego sortu, a reszta...

Co do przeciwników koalicji, to teoretycznie reszta świata, ale wszyscy dbają wyłącznie o swój interes.

Na początku świata, pojawiła się anty-koalicja, stopniowo powiększała się o nowe sojusze, aczkolwiek czym więcej osób tym ciężej się dogadać. Następnie pomiędzy Anty-koalicją były walki, bo Zespół R chciał bić LCN, ale w upływie czasu, nastąpił "szacher macher" i nastąpiła fuzja oraz wspólne zbijanie świątyń ;)
 
Do góry