[Nowość] propozycja nowego świata bez podboju

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser17659
  • Data rozpoczęcia

czy chciałbyś by powstał nowy świat bez podboju

  • tak

    Głosy: 38 59,4%
  • nie

    Głosy: 20 31,3%
  • obojetne

    Głosy: 6 9,4%

  • W sumie głosujących
    64

DeletedUser19924

Guest
Odp: propozycja nowego świata bez podboju

Jak widać, nie ma o czym...szkoda czasu. Mojego czasu...bo jak widać ja mówię o jednym, a Ty na siłę starasz się obrócić całą rozmowę o 180 stopni, aby wszystko pasowało do Twojego toku rozumowania, a nie wdajesz się w merytoryczną rozmowę.
 

DeletedUser22865

Guest
Odp: propozycja nowego świata bez podboju

Proszę bez mocniejszych słów.
Nie zgadzam się z twierdzeniem, że odbije się to negatywnie na światach z podbojem. Jest tu kilka osób, które piszczą, że z braku czasu muszą grać na takim świecie. Niestety jest to warunek - wolny czas (a dokładnie możliwość reagowaniaw w każdej chwili).
Graczy, którzy kompletnie nie biorą udziału w jakichkolwiek walkach też jest niewielu.
Dlaczego na samo hasło "świat bez podboju" wielu reaguje tak, jakby to było samo zło?
Co do walk - jeżeli w miarę pilnujesz gry, to deff jest zbędny. Może to trochę wada, ale jak wcześniej pisałem nie ma świata (ani jakiegokolwiek dzia
łania), które zadowoli wszystkich. Proszę więc o ostrożność w wypowiedziach.

Tak już żartem - zawsze można wygrać. Wystarczy bezdenna skrzynia złota.
 

DeletedUser17659

Guest
Odp: propozycja nowego świata bez podboju

postaram się jeszcze raz spokojnie przedstawić propozycję, bo może te niefortunne wypowiedzi niektórych graczy zagmatwały obraz pomysłu
smiley_emoticons_smilenew.gif


Dyskutujemy i głosujemy za powstaniem i ewentualnymi ustawieniami świata BEZ PODBOJU
1- Ustawienia
Szybkość świata (zakres 1-4) propozycja - 3
Szybkość jednostek (zakres 1-3) propozycja - 3
Szybkość handlu (zakres 1-4) propozycja - 3
bonus nocny - (Zakres:
Początek: 22:00-01:00
Koniec: 05:00-09:00) propozycja - 23:00 do 6:00
Ochrona początkujących (Zakres: 3-7 dni) propozycja -5 dni
Liczba bogów dostępnych na świecie (zakres 5-6) - propozycja 6
Limit członków sojuszu (zakres 30-500) propozycja - 100
System podboju (Zakres: stary / nowy / brak) propozycja - BRAK
Morale - propozycja - AKTYWNE
Bohaterowie - propozycja - TAK oczywiście tylko ci, których "moce" nie kłócą się z ideą świata bez podboju
Mile widziane inne nowości, nie zakłócające funkcjonowanie świata bez podboju

Ponieważ największe wzburzenie oprócz samego zaistnienia świata bez podboju wzbudzał fakt wprowadzenia - Morali,
chciałbym wyjaśnić powód - otóż świat bez podboju rządzi się innymi prawami, jest stworzony dla graczy mających ograniczony czas na grę, nowicjuszy i weteranów pragnących odpocząć od wielkich wyzwań. Ponieważ istotą tego świata nie jest walka o laury (z przyczyn "technicznych" brak ery cudów), a li tylko dobra rozrywka - gracze mogą przystępować w każdym momencie istnienia takiego świata, w dniu powstania, po miesiącu, kwartale, czy roku gry. Dlatego morale chronią tych którzy dołączą w późniejszym okresie, tych graczy z długim stażem chroni brak możliwości podboju i jak sądzę umiejętność obrony nabyta w toku gry.

Bardzo proszę o wypowiedzi dotyczące TYLKO ewentualnego powstania świata bez podboju, jego ustawień.
smiley_emoticons_seb_hut5.gif
smiley_emoticons_daumendreh2.gif
smiley_emoticons_daumendreh2.gif
 

DeletedUser18642

Guest
Odp: propozycja nowego świata bez podboju

Jestem na tak. Była by to fajna nowa odmiana świata. Tylko co ze światem Hiperborea ? Jak będzie nowy świat to na Hiperborei przestaną dołączać nowi gracze. Może lepszym pomysłem była by zmiana ustawień obecnej Hiperborei do tych wyżej wymienionych.
 

DeletedUser

Guest
Odp: propozycja nowego świata bez podboju

Zgadzam się. To byłby dobry pomysł, tylko brakuje mi tego, czy można będzie skracać jednostki :rolleyes: W sumie, jak już było wspomniane... jest Hiperborea, ale już trochę w wersji przestarzałej. Są gracze, wchodzą normalnie, ale są już Ci, którzy tam grają od samego początku, więc miło by było popatrzeć, jak od nowa się zaczyna gra, w której nie wolno podbijać :)
 

DeletedUser18681

Guest
Ostatni post 2.12.2015. Dzisiejsza data 11.07.2016. Wie ktoś, czy coś się w tej kwestii ruszyło? Osobiście też bym zagrał na świecie bez podboju, ale zarazem z nowościami. Jak już ktoś napisał hiperborea jest już trochę przestarzała. Grałem tam kiedyś, ale brak nowości mnie odpycha.
 

DeletedUser25428

Guest
Chociaż nienawidzę światów bez podboju z powodu ich monotonii i dostaję białej gorączki gdy je ktoś wychwala, jestem za tym.
W tej grze, jak w każdej innej grze tego typu, jest dużo newbie, pacyfistów lub noobów, którzy by chcieli szybkiego świata, w którym nikt im nie podbije miasta. Oni też nikomu nie będą mogli podbić miasta, ale nie zwracają na to uwagi.
 

DeletedUser25428

Guest
Chociaż stałem się przeciwnikiem morale, dla świata dla słabszych graczy, na który czasem wchodzą doświadczeni gracze i atakują ich dla grabieży miasta to jest trafiony pomysł, bo morale chroni słabszych przed żołnierzami silniejszego gracza, którzy niechętnie się podejmują niehonorowego zadania.
 

DeletedUser25428

Guest
Odp: propozycja nowego świata bez podboju

Czytam te wypowiedzi i niektórym nie mogę się nadziwić. Przede wszystkim to jest gra (nieznających tego słowa odsyłam do słownika), a taki świat jest spokojny, bez obawy, że w jedną noc wyrzucą z gry. Ja nie bardzo mam ochotę sypiać na klawiaturze. Czy nudny? To indywidualne podejście.
Kasa - czy aby na pewno muszą być szybko rekrutowane wojska i rozwijane miasta?
Ktoś pięknie nazwał Hiperboreę - świat dla emerytowanych graczy. Sporo tu jest doświadczonych graczy mających już na koncie korony i wcale nie zamierzających zmieniać świata ani uciekać z gry.
Ten, kto nazwał tak Hiperboreę, miał rację.
Hiperborea to świat dla "emerytów" i noobów, ale głównie dla tych pierwszych.
Temu, co tak nazwał Hiperboreę, chyba chodziło o to, że to jest świat dla doświadczonych wiarusów, którzy zdobyli koronę.
"Emeryci" to tak naprawdę ci wyżej wymienieni doświadczeni gracze z koronami na koncie.
 

DeletedUser18681

Guest
Albo dla tych, którzy wolą ekonomię od walk... I sam się do takich zaliczam...
 

DeletedUser29238

Guest
Dziękujemy za chęć ulepszenia gry. Propozycja nie przeszła wstępnej weryfikacji i została odrzucona.
 
Do góry