Punkty POP a wysokość nagród

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser34715
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser34715

Guest
Pytanie do obsługi gry.

Proszę o podanie przedziałów wysokości POP ogólnego od którego zależy wysokość nagrody wylosowanej.

Przykładowo na Olunusie mając 10500 POP otrzymuje Harpie, Meduzy, Cyklopy na Poziomie "I" (ta cyferka rzymska na tle obrazka) Kiedy pojawi mi się "II"? Wiadomo że jest to uzależnione od POP ogólnego...

Z góry dziękuje za szybką odpowiedź.
 
któryś z tych zapewne się wpasowuje w te lvle ...
https://wiki.pl.grepolis.com/wiki/Misje_wyspowe

ale jeżeli chodzi o mity może być dodatkowy przelicznik stosowany ;) chyba max lvl to V ale ręki sobie uciąć nie dam i to również od prędkości świata pewnie zależy .. oraz samego eventu

z obserwacji porównania Helike (>300k) i Olo (6,5k) to po prostu ta nagroda np Manty które były do zgarnięcia wczoraj miały ten sam lvl "1" bez względu na poziom rozwoju .. jedynie czym się różniły to ilość tych mant na godzinę ;) Olo - 1 manta przez 1h , Helike 24 manty przez 1h
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser29757

Guest
Prędkość świata i https://wiki.pl.grepolis.com/wiki/Misje_wyspowe#Poziom_rozwoju

w pytaniu chodzi jednak o to że mimo iż wbił na drugi poziom to wciąż ma najniższy lvl nagród... Osobiscie przypuszczam że to efekt prędkości jeden: na najniższym poziomie wychodziłoby pewnie 0,5 cyklopa na 1h przez 1h wiec zaokrąglili tak że za 10k+ jest ta sama nagroda co za poniżej 10k

Poczekajmy na odpowiedź supportu, bo nad tym się wszyscy głowią.
 

DeletedUser34715

Guest
Mogłem źle sformułować pytanie. Tak jak napisał SG, ta „I” może pozostawać cały czas taka sama a zmienić się liczba rekrutowanych jednostek na 1h.
W tej chwili przy 10k+ mam.... (dopisze jak sprawdzę)
Z drugiej strony harpie z nagrody specjalnej, tej po namalowaniu całego płótna miały przy ikonce „III” I było to 3h * 2 szt.
 
tak , chodzi o ilość , z porównania Harpii wychodzi że poniżej 10k masz 1 harpie na 1h , a że już osiągnąłeś Milordzie kolejny poziom rozwoju dostajesz 2 harpie na godzinę ;)
 

DeletedUser34715

Guest
Jest to możliwe, no nic poczekajmy o na odpowiedź fachowców.
 
Jak są karpie na 1h, to będą na 1h, czy masz świat 10x/2.5x/1x. Tak samo poziom rozwoju nie ma wpływu na czas trwania bonusu.
Różnica w tym, że jak bazowo masz powiedzmy 1 karpia/godzina na poziomie rozwoju 1 i świecie 1x, to na poziomie rozwoju 2 masz 2 karpie na godzinę, a poziomie 4 masz 4 karpie na godzinę.
No i do tego, na końcu należy to pomnożyć przez prędkość świata.
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser34715

Guest
Dwa sprzeczne zdania napisałeś o poziomie rozwoju...
 
Weźmy za przykład wczorajszy bonus z eventu.
1x manta na godzinę. Jak wbijesz 10001 punktów, będziesz miał 2 manty na godzinę, jak wbijesz 50001 to 3 manty na godzinę, a jak 250001 to 4 manty na godzinę, ale posiłki będą ZAWSZE trwały godzinę, no chyba, że wujek demokryt podwoi.
 

DeletedUser29757

Guest
Czyli jak rozumiem poziom nagrody (ta „I”) nie ma związku ani z poziomem gracza ani z prędkością świata. Jest ona odgórnie ustalona aby zróżnicować nagrody.

prędkość Świata i poziom Gracza determinują co się kryje za nagroda, bonus Karp I oznacza co innego zależnie od gracza i świata. Czyli dwóch graczy na tym samym świecie może dostać teoretycznie różne nagrody mimo iż nazywają się one tak samo, tak?
 
tak wychodzi ze specyfiki eventu , np na innym evencie (Sparta vs Hades ) lvle nagród były stałe , jedynie ilość jednostek które się dostawało na godzinę były uzależnione od poziomu kultury i prędkości świata
 
Długość trwania bonusu(w godzinach), dotyczy tylko misji wyspowych i zależy od poziomu wyzwania, który zależy od najbardziej rozbudowanego miasta na wyspie, a przynajmniej tak twierdzi wiki " Pod uwagę brane są miasta wszystkich graczy, nie tylko te, które należą do Ciebie. ".
I mam jakieś wrażenie, tak na 90%, że to bzdura, i jak zrobisz palika na wyspie z miastami 17786, to i tak misje będą łatwe, z malutkimi nagrodami, a nie "wyślij 50k sury" czy "wstaw 1,5k ladu".
 
dokładnie bzdura ;) poziomy misji wyspowych zależą głównie od lvlu senatu (we wszystkich Twoich miastach na danej wyspie ) sprawdzone i potwierdzone
 
Black Fish Dokładnie jak piszesz.
Poziom nagrody(reprezentujący czas trwania bonusu bądź w przypadku nowych zmysłów limit PW), przynajmniej w przypadku eventów, zawsze jest ustalany z "góry". Poziom rozwoju i prędkość świata pływają na ilość jednostek na godzinę.
I tak, jeśli na jakimś olousie ty masz wciąż 8k punktów, a papcio mulard już 20 miast wyzłocił i ma 250k+, to papcio mulard będzie miał 4 manty na godzinę, a ty dalej tylko 1 mantę na godzinę. Jak oboje macie ten sam poziom rozwoju, to nagroda będzie taka sama.

@edit Zjadłem "sz" w pierwszym zdaniu.
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser29757

Guest
tak wychodzi ze specyfiki eventu , np na innym evencie (Sparta vs Hades ) lvle nagród były stałe , jedynie ilość jednostek które się dostawało na godzinę były uzależnione od poziomu kultury i prędkości świata
w tym evencie lvl nagród też są stałe. Chyba rzeczywiście tylko misje wyspowe maja „zmienne” lvl nagród.

To się nazywa kiepski design. Niepotrzebnie tak namieszali.
 
S.G-1 Czyli tylko od senatu, a nie ilości punktów miasta? No to, że bzdury, to wiedziałem, ale, że aż tak w konia robią, żeby jakieś randomowe, nic nie znaczące punkty miasta podawać to się nie spodziewałem xD
 
tak , przetestowane na wielu światach już ;) ... np na Helike podniosłem levele senatu ( mając nadal sporo poniżej 17k (14k, 11k ,6k) na wyspie i nagle z lvl "VIII" zaczęły się pojawiać misje z lvl "IX" - dotyczy misji z wojskiem i chyba sandałów
wystarczy że jedno z miast ma wymaxowany senat do 25lvl
drobna korekta .. bo w między czasie dwa senaty trochę zburzyłem więc teraz max IX lvl .. ale zaraz jeden zacznę pchać do góry , niestety następna misja o ile będzie z wojem gdzieś za 24h
aktualne poziomy senatów w 3 miastach 2x14l + 1x25l
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser29757

Guest
A czy inne poziomy mają znaczenie?
Od dziś nowa meta brzmi: senaty zawsze na 25 aby mieć nagrody X lvl

Czemu tego nie ma na wiki?
 
Status
Zamknięty.
Do góry