[Ulepszenie] Reputacja

  • Rozpoczynający wątek ropap
  • Data rozpoczęcia

Czy chcesz, żeby propozycja została wprowadzona w życie?

  • Jestem za, ale można wprowadzić kilka poprawek.

    Głosy: 0 0,0%

  • W sumie głosujących
    19
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
Hejka :) Jak wiecie mozemy przyznawac + i - za reputacje :)

Moja propozycja jest nastepujaca: Chce pomnozyc minusowanie na x2, poniewaz to jest glupie, ze jest +8 pkt reputacji i -4 pkt reputacji, a sa takie osoby, ktore naprawde zrobily zle i maja -5 pkt, a nadal sa wzorowe.

Jak to dziala obecnie?:

0 mocy - +0 pkt reputacji i -0 pkt reputacji
1 moc - +1 pkt reputacji i -1 pkt reputacji
2 mocy - +2 pkt reputacji i -1 pkt reputacji
3 mocy - +3 pkt reputacji i -1 pkt reputacji
4 moce - +4 pkt reputacji i -2 pkt reputacji
5 mocy - +5 pkt reputacji i -2 pkt reputacji
6 mocy - +6 pkt reputacji i -3 pkt reputacji
7 mocy - +7 pkt reputacji i -3 pkt reputacji
8 mocy - +8 pkt reputacji i -4 pkt reputacji
9 mocy - +9 pkt reputacji i -4 pkt reputacji
10 mocy - +10 pkt reputacji i -5 pkt reputacji

Moja propozycja:

0 mocy - tak samo
1 moc - tak samo
2 moce - +2 do rep. -2 do rep.
3 moce - +3 do rep. -3 do rep.
Itd ...
 

DeletedUser15508

Guest
Odp: Reputacja

Jestem na TAK, Byłoby to bardzo dobrym rozwiązaniem..

A teraz daj ankiete i pomóż w liczeniu bo wygrywają :p
 

DeletedUser

Guest
Odp: Reputacja

Bardzo dobry pomysł :) Sam widzę osoby, które wulgaryzmują więc powinny otrzymywać -10 punktów do reputacji, a nie 5 :) To jest skomplikowane dlaczego dodaje się +10 repki i -5 do repki, to trochę dziwne.
 

DeletedUser15166

Guest
Odp: Reputacja

Myślę że twoja propozycja jest dobrym rozwiązaniem, według mnie powinno się odejmować tyle punktów reputacji ile się dodaje a nie o połowę mniej tak jak jest obecnie. Głos na tak.
 

DeletedUser19917

Guest
Odp: Reputacja

To co kolego " daje minusy za byle post" odpowiesz na pytanie które zadałem wcześniej? :)

Dlaczego mi dajesz minusy za post(y)?
Przykład odpowiedziałem do kogoś, że ciekawość to pierwszy stopień do piekła i co w tym złego? Wytłumacz mi, bo nie rozumiem.
Dodam iż kolega ma jakieś wybujałe ego i lubi szczekać jak pies na privie :) Może tutaj pochwalisz się swoją łaciną kuchenną?
Nie wiem co Ty chcesz tym osiągnąć.

A najlepsze jest to, że ten pomysł pojawił się dzień później kiedy go dodałem do ignorowanych haha :)


Dodam tylko tyle, że ten post nie jest prowokacją tylko zwykłym pytaniem jak i prawdą na temat użytkownika ropap :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser17693

Guest
Odp: Reputacja

Myśle że to ulepszenie w niczym nie pomoże jak już to lepiej usunąć minusy i same plusy zostawić :D
Jeśli sie post nie podoba to można go zgłosić . Głos na nie
 

DeletedUser4218

Guest
Odp: Reputacja

Osoby używające wulgaryzmów lub w inny sposób łamiące regulamin są i tak odpowiednio "nagradzane". Dla mnie było by to zdublowaniem kary. Jestem na nie.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Reputacja

Moim zdaniem w tej kwestii nie jest problemem to, że ktoś wulgaryzmów używa. Problem dotyczy nadużywania! Bo, traktujmy się jak ludzie dorośli. Czasem należy nazywać rzeczy po imieniu, żeby coś napiętnować, podkreślić, wyostrzyć, porazić stanem faktycznym, który do pewnych np. nie dociera. Dążę do tego, że kultura wypowiedzi wcale nie mówi o zabranianiu używania wulgaryzmów! Problemem jest nadużywanie, które w przypadku forum, czy innych form publicznego wyrażania myśli powinno być bardzo rygorystycznie pilnowane, w celu zachowania funkcji wychowawczo-edukacyjnej. Dlatego też uważam, że podane zmiany też niczego nie zmienią. Życie nam pokazuje jak powinno to działać. Zaufanie, szacunek, sympatię zdobywa się poprzez staranie o te względy, i nie jest to łatwy orzech do zgryzienia. Natomiast w celu znalezienia usprawiedliwienia dla swoich niedoskonałości jesteśmy (ogól społeczeństwa) skłonni w bardzo szybkim tempie do wytykania niedoskonałości innym. I tu należy rozwiązać problem z niewłaściwym interpretowaniem wypowiedzi, bardziej niż ustalić jaka kara ma spotkać osobę używającą wulgaryzmów.

Sposobem na to jest zastosowanie życiowego przykładu, że to na co pracuje się latami można przez własną głupotę bardzo szybko stracić, co tak naprawdę jest wyrazem ubolewania ze strony otoczenia na zmiany, które następują w niewłaściwym kierunku w osobie, która chamieje w oczach. Dlatego ,też bardziej niż za wyrównaniem zysków i strat, był bym skłonny zaproponować, żeby straty mogły być dwukrotnie wyższe, niż możliwości odbudowy reputacji. Wtedy bardzo głęboko wszyscy by się zastanowili, czy naprawdę warto jest (a raczej konieczne) użyć w wypowiedzi wulgaryzmu. Z tym, że zastrzegam prawo w tym wypadku do używania pełnej gamy słownictwa znanego pod pojęciem "Język Polski".

Ale to trochę wyższa szkoła jazdy, dlatego na teraz popieram pomysł zwiększenia ujemnych punktów, za zaśmiecanie Naszych miłych chwil bluzgami, wynikającymi z braku zasobu słów, czy argumentów.
 

DeletedUser19540

Guest
Odp: Reputacja

Jestem za ,lecz z drobnymi poprawkami. To zabezpieczenie zrobione zostało ,aby ludzie nie wyżywali się na kimś ,kogo nie lubią w realu. Moim zdaniem zniesienie "minus = siła/2" powinno nastąpić dla tych ,którzy mają minimum 100 pkt repa (to by w miarę dowodziło ,że wiedzą co robią).
 

DeletedUser21321

Guest
Odp: Reputacja

Jestem na nie, niech zostanie tak jak jest, i tak jest dobrze, poza tym osoby łamiące regulamin mają już kare a reputacja bardziej kojarzy się z nagrodą dlatego nie ma sensu aż tak minusować reputacji.
 

Sapcio

Zespół Grepolis
Odp: Reputacja

Propozycja odrzucona.
Powód: Nie da się tego zmienić, ponieważ tak jest w vb.
 
Status
Zamknięty.
Do góry