Statki - a gdzie ładowność?

  • Rozpoczynający wątek Suule
  • Data rozpoczęcia

Czy statki powinny mieć możliwość przewożenia łupów?

  • Tak

    Głosy: 72 79,1%
  • Nie

    Głosy: 17 18,7%
  • Obojętne

    Głosy: 2 2,2%

  • W sumie głosujących
    91
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
Witam, tak sobie przeglądam możliwości floty w Grepolis. I spostrzegłem bardzo dziwną, a zarazem głupią rzecz:
Jakim cudem statki nie mogą przewozić zgrabowanych surowców, kiedy nawet katapulta może?
Bo chyba nie powiecie mi że statystyka 'zdolność transportowa' dotyczy również surowców? (jeżeli tak - to nie wiem czy płakać czy śmiać się)

Nie widzę nic nadnaturalnego w tym by statki mogły również grabić, bo chyba głównie do tego było używane w zamierzchłej przeszłości.
 

DeletedUser

Guest
grabić moga ludzie przewożenie statkami i to chyba wystarczy
 

DeletedUser

Guest
Czy ja wiem? Mnie to dość mocno irytuje, zwłaszcza w początkowej fazie gry. Gdzie jeden statek transportowy przewozi jedynie 20 jednostek i nie bierze żadnych łupów... A same jednostki też nie są zbyt pojemne.
Więc bardzo nieopłacalną rzeczą jest farmienie pobliskich wysepek. ;/
 

DeletedUser

Guest
A widziałeś, żeby kiedykolwiek prom pasażerski przewoził surowce? :D
Ja sobie to tak tłumacze. Być może kiedyś wprowadzą opcję transportowania surowców statkami w co bardzo wątpię.

Możliwe, że autorzy gry postanowili, że tylko jednostki lądowe mogą przenosić/transportować surowce. Mi to osobiście nie przeszkadza.
 

DeletedUser

Guest
ale zawsze na wysepce mozna farmic :)

Nie można, a czemu? Bo mam pecha.
A boty już nie wystarczają.

A widziałeś, żeby kiedykolwiek prom pasażerski przewoził surowce?

A słyszałeś kiedyś o promie w starożytności? :D
Poza tym, nawet promy przewożą 'surowce', to nic dziwnego. Zawsze jest miejsce pod pokładem. :)

I myślę że wprowadzą to twórcy, bo mimo wszystko statki teraz i statki w przeszłości były bardzo eksploatowane w dziedzinie transportu, czy to ludzi czy surowców.
I mówiąc uczciwie bardziej statek kojarzy mi się z 'przemieszczaniem' surowców niż katapulta czy dzielny wojak. Jakoś nie wyobrażam sobie Hoplity/Łucznika niosącego skały, nie wspominając już o katapulcie. :D
 

DeletedUser

Guest
Może i masz rację, ale z filmów wiem, że zawsze wódz/dowódca przed walką miał jedną i tą samą gadkę: "Jeśli będziecie walczyć dzielnie, wygracie! Jeśli wygracie, wszystkie skarby i dobrodziejstwa tej ziemi będą wasze. Każdy może zabrać tyle ile uniesie" :D Coś takiego mniej więcej. Mi osobiście nie przeszkadza to, że statki nie mogą przewozić łupów. Chyba, że ktoś ma pecha tak jak podobno ty i nie może zgarniać surowców z własnej wyspy to wtedy może stanowić małe utrudnienie na początku gry ;)
 

DeletedUser

Guest
Parodia, parodia ... :D

Ale zeby katasy mogly przewozic lup, a juz statki nie, to trzeba miec glowe w... nie wiem gdzie ;)!

Mam nadzieje ze to wreszcie poprawia...
 

DeletedUser

Guest
jestem za nie -to jest raczej względne
musiałby nastąpić całkowity podział jednostek
te co mogły by łupić to tylko trzy Birema,trirema i statek ogniowy
reszta odpada
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
a co do statkow to kto wymyslil zeby statki kosztowaly kamien? ja rozumiem drewno i monety ale kamien? kto bubuje statki z kamieni bez sensu
 

DeletedUser

Guest
a co do statkow to kto wymyslil zeby statki kosztowaly kamien? ja rozumiem drewno i monety ale kamien? kto bubuje statki z kamieni bez sensu

nie ma też takiego surowca jak tkanina ani metal - a są używane do produkcji statków. argumentacja zatem słaba.


co do pomysłu jestem na nie - bo skończyłoby się na tym że ludzie wysyłaliby same statki z małą obstawą by farmić dane miasto

już lepszym rozwiązaniem byłoby wprowadzenie statku magazynowego (czy jakby go tam nazwać) który miałby np pojemność 1-2k surowców. oczywiście zajmowałby on pewne miejsce w zagrodzie i ginął podobnie jak transportowce
 

DeletedUser

Guest
Na nie, statki przewożą ludzi, którzy mogą farmić i to powinno starczyć. Zawsze można zrobić badanie co powiększa ładowność statków i dostaniesz dodatkowo 6 miejsc.
 

DeletedUser

Guest
Suuule mi jest dobrze jak jest a to że ci te gnębi to twój problem . Przecież nie musisz w to grać ... .
 

DeletedUser

Guest
a co do statkow to kto wymyslil zeby statki kosztowaly kamien? ja rozumiem drewno i monety ale kamien? kto bubuje statki z kamieni bez sensu

Przy budowie statków tez był potrzebny kamień bo obciążano nim kadłuby, w okolicach stępki dla lepszej stateczności.

Natomiast co do samego tematu, to skoro już tak to skonstrułowano w grze to raczej tego nie zmienią. Ale rzeczywiście to że katapulta może transportować surowce a statki transportowe nie to trochę nie logiczne.

Najlepsi do łupienia sąsiednich wysp są łucznicy. Biorą najwięcej towaru w przeliczeniu na osobę.
 

DeletedUser

Guest
Jestem na nie ponieważ ludzie wysyłali by samą flotę do ataku.
 

DeletedUser

Guest
Jestem na nie ponieważ ludzie wysyłali by samą flotę do ataku.

A kto by walczył? Sam statek walczyć nie może, to jasne.
A statek - właśnie głównie statek powinien przewozić surowce (zresztą jak dziś - masz kontenerowce, najbardziej opłacalny transport na świecie).

Dla mnie powinno wyglądać to tak:
Statek miał by: Ilość jednostek Armii o wartości X oraz ładowność o wartości 50x.
Tzn. Wysyłając statkiem 30 wojaków jakichkolwiek, Statek miał by pojemność 1500. Czyli po grabieniu wychodziło by 500 każdej surówki. A jednostki biorące udział w bitwie morskiej odpowiedzialne były by za obsługę statku, walkę w mieście i w końcu transport surowców na statek. Oczywiście to tylko mały zarys, który można było by dopracować.
 

DeletedUser

Guest
najbardziej pojemną zwykłą jednostką jest kawalerzysta i łucznik (72 = 3x24)

dokładając odpowiednie badanie w akademii atakiem składającym się z 1600 (533 konie = 1600 łuków) mieszkańców złupimy:
24*1,3*1600/3 = 16.640 każdej surki (łuki)
72*1,3*533/3 = 16.630 każdej surki (kawaleria)

pojemność magazynu to 25500 (z badaniem) a 3000 z tego jest 'schowane, więc zostaje 22500
jeśli odejmiemy od tego maksymalny łup to w magazynie zostanie średnio po 5`860 każdego surowca.
jest to 1/3 maksymalnego udźwigu w takim ataku.

nie opłaca się więc obarczać statków jakimiś pojemnościami.
 

DeletedUser

Guest
najbardziej pojemną zwykłą jednostką jest kawalerzysta i łucznik (72 = 3x24)

dokładając odpowiednie badanie w akademii atakiem składającym się z 1600 (533 konie = 1600 łuków) mieszkańców złupimy:
24*1,3*1600/3 = 16.640 każdej surki (łuki)
72*1,3*533/3 = 16.630 każdej surki (kawaleria)

pojemność magazynu to 25500 (z badaniem) a 3000 z tego jest 'schowane, więc zostaje 22500
jeśli odejmiemy od tego maksymalny łup to w magazynie zostanie średnio po 5`860 każdego surowca.
jest to 1/3 maksymalnego udźwigu w takim ataku.

nie opłaca się więc obarczać statków jakimiś pojemnościami.


a co to ma do rzeczy?
szermierz ma 16, procarz 8 itd..
natomiast trochę śmieszne że najbardziej pojemne powinny być statki - a nie są ;-) - czy zgarniasz 1000 surowców czy 10000 to nie ma znaczenia - znaczenie ma czym atakujesz - a jak atakujesz statkami to przydało by się żeby miały pojemność ..

natomiast powód jest inny
statki nie walczą z wojskiem w wiosce (pieszym) żeby zgarniać surowce należało by ten fakt zmienić - bo trochę dziwne by było gdybyśmy mieli armię na brzegu a statek bez walki zgarniał by nam surowce :D:D:D
 

DeletedUser

Guest
livius, trzeba zatem wprowadzić zmianę, żeby statki wpływały na ląd i walczyły z ludźmi a później zabierały surowce :p

A tak serio mówiąc, to uważam, że ten pomysł jest trochę bez sensu. Statki mają przecież ładowność, ale nie jest ona uwzględniona w statystykach ;P

Wsadzamy żołnierzy na statek, wysyłamy na wroga..dopływają, walczą, wygrywają i przynoszą łupy do ładowni [bo przecież nie trzymają ich w plecakach] i logiczne jest, że przynoszą tyle, ile są w stanie unieść, a nie robią drugiej rundki do magazynów, bo trzeba odpłynąć do domu..

No więc maksymalna ładowność statku to 480, ponieważ wysyłając 20 łuczników, właśnie tyle mogą oni unieść..

A teraz, jakby to było (już to ktoś opisał), gdyby 1 procarz popłynął na wyspę po surowce...musiałby się nalatać 60 razy, żeby przenieść surowce na statek :p

Mój głos na NIE
 
Status
Zamknięty.
Do góry