Statki - a gdzie ładowność?

  • Rozpoczynający wątek Suule
  • Data rozpoczęcia

Czy statki powinny mieć możliwość przewożenia łupów?

  • Tak

    Głosy: 72 79,1%
  • Nie

    Głosy: 17 18,7%
  • Obojętne

    Głosy: 2 2,2%

  • W sumie głosujących
    91
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
A teraz, jakby to było (już to ktoś opisał), gdyby 1 procarz popłynął na wyspę po surowce...musiałby się nalatać 60 razy, żeby przenieść surowce na statek :p

i to jest chyba najlepszy argument przeciwko ładowności statków:)
 

DeletedUser

Guest
livius, trzeba zatem wprowadzić zmianę, żeby statki wpływały na ląd i walczyły z ludźmi a później zabierały surowce :p

A tak serio mówiąc, to uważam, że ten pomysł jest trochę bez sensu. Statki mają przecież ładowność, ale nie jest ona uwzględniona w statystykach ;P

Wsadzamy żołnierzy na statek, wysyłamy na wroga..dopływają, walczą, wygrywają i przynoszą łupy do ładowni [bo przecież nie trzymają ich w plecakach] i logiczne jest, że przynoszą tyle, ile są w stanie unieść, a nie robią drugiej rundki do magazynów, bo trzeba odpłynąć do domu..

No więc maksymalna ładowność statku to 480, ponieważ wysyłając 20 łuczników, właśnie tyle mogą oni unieść..

A teraz, jakby to było (już to ktoś opisał), gdyby 1 procarz popłynął na wyspę po surowce...musiałby się nalatać 60 razy, żeby przenieść surowce na statek :p

Mój głos na NIE

jeden procarz nie byłby w stanie płynąć triremą :D:D:D
statek ma swoją obsługę - nie na darmo zajmuje ileś tam miejsc w gospodarstwie - więc obsługa nosiła by surowce ;-)

ale i tak pomysł nie przejdzie ;-)
 

DeletedUser

Guest
statek ma swoją obsługę - nie na darmo zajmuje ileś tam miejsc w gospodarstwie - więc obsługa nosiła by surowce ;-)

i ten jeden procarz po walce ma czekać aż jeden z drugim się ruszy i poleci po 10 kamienia
taka praca męczy
mahanie wiosłem też nie jest łatwe
więc ci zmęczeni wioślarze zmniejszyliby prędkość statku o 50%
po kilku takich rejsach zaczęłyby się strajki bunty itp
nie opłacalne
 

DeletedUser

Guest
i ten jeden procarz po walce ma czekać aż jeden z drugim się ruszy i poleci po 10 kamienia
taka praca męczy
mahanie wiosłem też nie jest łatwe
więc ci zmęczeni wioślarze zmniejszyliby prędkość statku o 50%
po kilku takich rejsach zaczęłyby się strajki bunty itp
nie opłacalne

grabią surowce - więc będą zadowoleni :D:D:D
 

DeletedUser2502

Guest
dlaczego hydra nie może farmić a pozostałe mityczne stwozenia mogą
 

DeletedUser

Guest
Pewnie dlatego że Hydra jest traktowana jako statek, a statki zgodnie z powyższym tematem obecnie farmić nie mogą ;-)))
 

DeletedUser

Guest
jestem na tak ale jak tego nie wprowadzą to niech chociaż zmienią nazwe statku na "Statek Pasażerski"
 

DeletedUser

Guest
Jestem na Tak, bo niema żadnego pożytku z tego że wysyłam np. 100 żołnierzy a łup to jakieś 50(czegoś)
 

DeletedUser

Guest
Propozycja odrzucona.

Mechanizm plądrowania został oparty na jednostkach lądowych. Nadanie takich właściwości łodziom transportowym mija się z celem. Służą one do transportu jednostek.
Jednostki lądowe plądrują surowce, chowają je 'w swoich kieszeniach', następnie wsiadają na łodzie. Łodzie w ten sposób transportują surowce, które są niesione przez jednostki.
 
Status
Zamknięty.
Do góry