Trirema - Parametry

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser7672
  • Data rozpoczęcia

Jesteś za?


  • W sumie głosujących
    22
Status
Zamknięty.

DeletedUser7672

Guest
Witam i pozdrawiam tych, co uznali mój pomysł ze stolicami na dobry. Jako - tako, że był on aż tak dobry pomyślałem że zarzucę kolejny, chodzi o te statki, Triremy. Kto jest za tym, aby zredukować jej koszty? Ogólnie mówiąc, zawsze zbudujemy ich o kilka więcej, a także dotrą na miejsce bitew szybciej. Być może więcej ludzi zacznie je klepać?

Czyli o co ogólnie mi chodzi, to:

1. Zmniejszyć popa okrętu z 16 na 12.
2. Zwiększyć jej prędkość z 9 na 11.

Zawsze mogę coś dodać, jeśli łaska. (plus lub minus)

Proszę nie zaznaczać odpowiedzi na nie, jeśli nie przedstawisz solidnych argumentów. Wiem, że nie wypada rzucać swoich propozycji jedna po drugiej, ale może warto było?

Zapraszam do dyskusji i komentarzy. Uważam że to rozsądny pomysł, chociaż mam przeczucie, że okręt wtedy straci na wartości..

Pozdro.
 

DeletedUser7343

Guest
Jestem jak najbardziej na tak,spotkałem się z tymi statkami chyba tylko z 3 razy w grze.Napewno jestem za zwiększeniem ich szybkości.

Co do ludzi to bym polenizował,z 16 na 12 to trochę zbyt dużo skok,proponował bym na 14
 

DeletedUser

Guest
Problem z triremą jest taki, że jest to jednostka uniwersalna, więc będąc mixem dwóch jednostek musi mieć gorszy atak niż st.ogniowy i gorszą obronę niż biremy

porównanie (w przeliczeniu na mieszkańca)
ogniowy

birema

trirema
A: 11,25
O: 15,625
po proponowanych zmianach:
A: 15
O: 20,83

uzyskalibyśmy więc najlepszą (choć wolniejszą) jednostkę obronną, którą dodatkowo można użyć do ataku o dość wysokiej sile (75% ogniowych zajmujących tyle samo miejsca w zagrodzie), tak więc póki co - na nie
 

DeletedUser7672

Guest
Problem z triremą jest taki, że jest to jednostka uniwersalna, więc będąc mixem dwóch jednostek musi mieć gorszy atak niż st.ogniowy i gorszą obronę niż biremy

porównanie (w przeliczeniu na mieszkańca)
ogniowy


birema


trirema

po proponowanych zmianach:


uzyskalibyśmy więc najlepszą (choć wolniejszą) jednostkę obronną, którą dodatkowo można użyć do ataku o dość wysokiej sile (75% ogniowych zajmujących tyle samo miejsca w zagrodzie), tak więc póki co - na nie
Zawsze można lekko zwiększyć czas budowy. O tym też trzeba pamiętać..
 

DeletedUser

Guest
to niewiele da, ponieważ nadal trirema będzie lepsza niż birema (większa obrona niż birema i dodatkowo dość wysoki atak)
 

DeletedUser

Guest
no na pewno nie zmieniałbym niczego, co doprowadziłoby do sytuacji, że trirema jest lepsza niż ogniowe i/lub biremy, czyli: nie zmieniamy obrony (myślę że obecny poziom powinien wystarczyć), nie zmieniamy ataku (chociaż jakby lekko podnieść chyba nic by się nie stało, ale może trirema ma być bardziej def niż off w zamierzeniach twórców gry). zmiana liczby potrzebnych mieszkańców daje ten sam efekt, więc odpada...

co do prędkości:
1903s - birema (15)
2126s - ogniowy (13)
2872s - trirema (9)
po lewej czas płynięcia statku z pkt A do pkt B, w nawiasach prędkość jednostek

przy prędkości 11 trirema dopływałaby do celu w ok 2472s, co daje jakieś 84,33% poprzedniego czasu. na prędkość 10 (92,3% poprzedniego czasu) jeszcze mógłbym się zgodzić chociaż nie wiem co to zmieni...
 

DeletedUser7672

Guest
no to może tak...

Prędkość - 10
Populacja - 15

Idziemy na kompromis?
 

DeletedUser

Guest
należy wziąć po uwagę, ze trirema tak naprawdę nazywała się "triera" i była najszybszym statkiem w starożytności, i była przeznaczona do ataku
 

DeletedUser

Guest
każdy statek służył do ataku lub obrony (w realu nie ma podziału na jednostki obronne i atakujące). podobnie jak każdy żołnierz do obrony i ataku.

15 ludzi powiadasz?

atak wzrośnie do 12, więc niewiele
obrona wzrośnie do 16,66, więc też niewiele
jak wzrośnie prędkość już mówiłem

ciekawe tylko czy twórców gry zainteresuje takie ulepszenie (być może dobrali tak a nie inaczej statystyku łodzi by nie robiły większej konkurencji ogniowym i biremom).

w powyższej postaci mi to w zasadzie obojętne, choć triremy przydają się osobom które na początku chcą mieć jednocześnie deff i off w porcie. i na pewno byłby to dla nich dodatkowy bonus
 

DeletedUser7343

Guest
Ja tak trochę podsumuję:
-U lepszych graczy widać,że stawiają na szybkość,więc jak ktoś szkoli szybkie transportowce,to trirem napewno do ataku nie pośle,bo się bardzo nie opłaca.
-Atak/obrona wiadomo muszą być mniejsze,tylko jednak 95% graczy woli bardziej skuteczne jednostki.

Opłaca się je szkolić tylko:
-na obstawę do kolona
-do miast położonych bardzo blisko wroga(chociaż tutaj osobiście i tak bym szkolił ognie/biremy)


Obronę statku bym zostawił w spokoju,atak można minimalnie podnieść (5-10) kosztem troszkę dłuższej budowy i/lub większej liczby surowców.Szybkość bym podniósł obowiązkowo,o 1 może 2 punkty.

Dodatkowo odpychające u trirem jest to,że znajdują się na przedostatniej liście w akademii a i tak mało kto je bada.
 

DeletedUser7672

Guest
W na maksa rozbudowanym mieście (z łaźniami i pługiem), można wyprodukować:

- 297 Birem
- 237 Ogni
- 148 Trirem

Jeśli Trirema będzie zajmować 12 popa, będzie można ich wyprodukować około 198.

Co do obliczeń lekko mogę się mylić.. teraz tak się zastanawiam że jednak 12 to ciut za duża zmiana.. Skoro tyle okręt ten kosztuje, może jednak warto dać mu jakiś plus?
 

DeletedUser

Guest
Jestem na nie, ponieważ tworząc jednostkę uniwersalną hydra straciłaby sens - jej parametry nie byłyby zbyt opłacalne. Ciężki cios dla ,,Posejdonów".
 

DeletedUser7343

Guest
I tak nie są opłacalne,z hydrami to się wogóle nie spotkałem
 

DeletedUser

Guest
100 trirem zniszczy wszystkie ognie, i jeszcze zostaną 23. przeciwnie przy biremach- zgie 100, a zniszczą 77 ogni. brandery 1:1
 

DeletedUser7672

Guest
No to może tak..

Koszty:

Populacja - 12
Prędkość - 11

Czas budowy - czas budowy ognia + czas budowy biremy

Proponuję zwiększyć ilość punktów badań wymaganych do zbadania okrętu, ale z tego co słyszałem to było już zmienione..
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Ma prawie tyle co on,ale zabiera więcej miejsca oraz jest powolniejsza,czyli-bezużyteczna

To jest birema+ ogniowy Birema(8 ludzi) ogień(10) czyli razem 18
a w triremie to 16
więc bardziej opłaca się mieć triremy, niż ognie i biremy
 
Status
Zamknięty.
Do góry