Trirema - Parametry

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser7672
  • Data rozpoczęcia

Jesteś za?


  • W sumie głosujących
    22
Status
Zamknięty.

DeletedUser7343

Guest
To jest birema+ ogniowy Birema(8 ludzi) ogień(10) czyli razem 18
a w triremie to 16
więc bardziej opłaca się mieć triremy, niż ognie i biremy

Źle to rozumujesz ;)
To jakby mieć ognie/biremy 50:50 tylko wtedy masz ich po prostu dwa razy mniej :p


No i jest powolna.
 

DeletedUser

Guest
Jestem na nie, ponieważ tworząc jednostkę uniwersalną hydra straciłaby sens - jej parametry nie byłyby zbyt opłacalne. Ciężki cios dla ,,Posejdonów".
hydra ma atak 20/mieszkańca i obronę 14,3/mieszkańca, więc jest przeciwnością triremy - jest bardziej ofensywna (no i silniejsza), więc nie zagraża jej trirema w proponowanej postaci

No to może tak..

Koszty:

Populacja - 12
znowu wracasz do 12? przecież pisałem że wtedy straci sens budowanie birem. trirema musi mieć gorsze statystyki niż biremy czy ogniowe...
 

DeletedUser7672

Guest
To ile, na 15 przystaniesz? Wspominałeś że to pryszcz. A małe cieszy
 

DeletedUser

Guest
nie byłem przeciwko 15.
15 ludzi powiadasz?

atak wzrośnie do 12, więc niewiele
obrona wzrośnie do 16,66, więc też niewiele
jak wzrośnie prędkość już mówiłem
[...]
w powyższej postaci mi to w zasadzie obojętne, choć triremy przydają się osobom które na początku chcą mieć jednocześnie deff i off w porcie. i na pewno byłby to dla nich dodatkowy bonus

przeciwko 12 byłem, ale 15 wygląda lepiej i na to twórcy na pewno bardziej by przystali.
 

DeletedUser7672

Guest
Ale reszta jest spoko tak? Więc 15 popa i prędkość 11 przystaje z czasem budowy 1 ognia + 1 biremy? Przyznaj że trochę czasu zeżre zbudowanie takiego okrętu
 

DeletedUser

Guest
Trirema w opisie ma ze jest to potezny okret bojowy wedlug mnie tak nie jest
powinni zrobic tak
statek ogniowy + birema + 10% ich kosztu = trirema to bylby potezny okret bojowy
(predkosc 10)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser7343

Guest
wcale nie są takie bardzo wolne

Jak pisałem,wielu graczy rekrutuje szybkie transy(szybkość>skuteczność[choć większa szybkość to większa skuteczność ale opierajmy się na suchych faktach :p) Więc dla nich spowolnienie z 13(z SO) na 9(z triremami) jest ogromnym ciosem :p A w dodatku i tak triremy będą słabsze niż SO w ataku.

We wspieraniu okupacji przydadzą się skuteczniejsze biremy szybsze o ponad półtora raza.

Więc triremy może i uniwersalne ,ale powolne-oraz w dodatku o mniejszej sile.
To że zbicie trirem nie daje satysfakcji takiej jak zagroda ogni,wcale nie jest wielkim bonusem.

Te jednostki(choć może starannie zrównoważone) są najzwyczajniej nieużywane
 

DeletedUser7672

Guest
Podsumowując..

12 popa to za duża przesada
11 szybkości nie za wielka różnica
15 popa wydaje się w sam raz

No to tak..

15 popa
11 szybkości


Przystaję na tym!
 

DeletedUser10899

Guest
Odp: Trirema - Parametry

Propozycja już była.

Temat Zamykam.
 
Status
Zamknięty.
Do góry