ujemne punkty badawcze

  • Rozpoczynający wątek Dawid1988
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser

Guest
Hej mam pytanie mialem akademie na 30 poziomie a wszyskie pkt wykorzystane ale ktos rzucajac na mnie blyskawice uszkodzil mi ten budynem i mam - 4 pkt badawcze. Czy ma to jakis wplyw na zbadane kwadraciki:D?
 

DeletedUser

Guest
nie, nie ma bo przecież komputer ci nic nie anulował
ale zbuduj akademie do 30 na wszelki wypadek


ps. tak na marginesie, ja bym się zemścił i też go walnął
 

DeletedUser946

Guest
nie ma wpływu, jak ktoś chce to może sobie, po zbadaniu wszystkiego co potrzebuje i wybudowaniu budynku specjalnego, akademię rozebrać, tylko wtedy oczywiście nie będzie można robić festynów/igrzysk/teatralnych występów
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
dlatego nikt tego nie robi
rozbiera się senat bo on później jest niepotzrebny a daje troszkę ludzi (do poziomu 10)
 

DeletedUser946

Guest
rozbiera się senat bo on później jest niepotzrebny a daje troszkę ludzi (do poziomu 10)
życzę miłej odbudowy przy senacie na 10 poziomie np. akademii na 30 poziomie jak ktoś Cię walnie błyskawicą :)
że nie wspomnę już np. o świątyni którą żeby w ogóle móc odbudować wymaga min. 15 poziomu senatu
 

DeletedUser

Guest
ale dużo osób robi tak że buduje maisto na max. a potem niszczy do 10 poziomu senat i ma więcej ludzików i punkty
 

DeletedUser946

Guest
dla zysku niecałych 100 ludzików opłaca się ryzykować dłuższą utratę możliwości robienia festynów w jakimś mieście albo konieczność odbudowy senatu do tego 15 poziomu by odbudować świątynię albo coś zmienić? nie wydaje mi się - na pewno nie jest to opłacalne w późniejszym etapie gry
 

DeletedUser

Guest
właśnie w późniejszej fazie jest to opłacalne
a zresztą poczytaj sobie forum, dużo osób mówią że to dobry pomysł
 

DeletedUser946

Guest
no to może mówią to ludzie których nigdy nie spotkał zmasowany atak błyskawic? :)
będąc top1 dostawałem dziennie 3-4 błyskawice zupełnie za darmo i już nie wyobrażam sobie funkcjonowania z niskim poziomem senatu - co się dzieje kiedy jakiś sojusz organizuje na ciebie akcję błyskawicami a ty masz senaty na 10 poziomie wolę nawet nie myśleć :rolleyes:
 

DeletedUser1360

Guest
właśnie w późniejszej fazie jest to opłacalne
a zresztą poczytaj sobie forum, dużo osób mówią że to dobry pomysł

Niszczenie senatu to duży błąd, zyskuje sie tak naprawdę nie wiele, porównując czas odbudowy wymienionych budynków.Rozumiem że rozbierając senat liczysz się także z tym iż możesz praktycznie rozebrać mur, bo przy odwiedzinach sąsiada wyposażonego w katapulty odbudowa jego będzie trwała wieki. Jak MuadDib ci nakreślił po oberwaniu błyskawicą możesz darować sobie odbudowę. Wyobrażam sobie budowę 40 lvl gospodarstwa, bądź 25 lvl świątyni :) przy tak niskim senacie :D
 

DeletedUser

Guest
no to może mówią to ludzie których nigdy nie spotkał zmasowany atak błyskawic? :)
będąc top1 dostawałem dziennie 3-4 błyskawice zupełnie za darmo i już nie wyobrażam sobie funkcjonowania z niskim poziomem senatu - co się dzieje kiedy jakiś sojusz organizuje na ciebie akcję błyskawicami a ty masz senaty na 10 poziomie wolę nawet nie myśleć :rolleyes:


3-4 blyskawice to troche malo :) nie postarali sie :D nasz sojusz gdy urzadzal ataki na inego gracza bardzo sie postaral ja sama na miesiac przebudowalam swiatynie by miec wylacznie zeusa odemnie samej mial ok 4 atakow dziennie :D nie mowiac o naszym sojuszniku ktory ulubowal rzucanie gromem i mial do tego predyspozycje wieksze od nas w kupe wzietych :)
 

DeletedUser

Guest
Hej mam pytanie mialem akademie na 30 poziomie a wszyskie pkt wykorzystane ale ktos rzucajac na mnie blyskawice uszkodzil mi ten budynem i mam - 4 pkt badawcze. Czy ma to jakis wplyw na zbadane kwadraciki:D?



Jak kolega wyzej dodal nie ryzykowalabym rowniez jak masz cos rozebrac to zastanow sie nad portem 20 koszarami 15 i targowiskiem 10 w zaleznosci gdzie Ci jest cos potrzebne...

a co do Swiatyni hmn .....nie chcialabym jej rozbierac by moc robic pochody w swieta tak tanio! wogole jesli chodzi o pochody majac ok 30 miast robiac 1 pochod dziennie w kazdym z nich zbierasz na kolejne nie liczac o ptk walki
 

DeletedUser

Guest
i coz mu droga kolezanko po predyspozycjach skoro blyskawice na jedno miasto mozna rzucic co 4h i nie jest wazne czy to ty rzucilas dana blyskawice dany gracz ktory ta blyskawica oberwal ma na 4h spokoj a tak w ogole to ten czar jest do bani i tylko dla noobow tylko raz uzylem tego czaru w odpowiedzi gdy kto inny na mnie go rzucil i wiecej nie zamierzam wole sobie zrobic zamiast tego 4 rydwany
 

DeletedUser946

Guest
a tak w ogole to ten czar jest do bani i tylko dla noobow
których niestety światy są pełne - proponuję zostać kiedyś top1 - atrakcja wszelakich czarów i szpiegów od graczy z którymi nie masz nic wspólnego każdego dnia gwarantowana - przez pierwsze 2 tygodnie zacząłem mieć nadzieję, że ktoś mnie wyprzedzi w rankingu (co niestety nie nastąpiło), po tym okresie zobojętniałem i tylko mozolnie każdego dnia odbudowywałem się - po cudownym trafieniu błyskawicą w akademię na 30 poziomie co uniemożliwiło mi przeprowadzenie przejęcia w zaplanowanym terminie nawet z tego powodu w niektórych miastach w których miałem wolne pkt badań zbadałem sobie "żurawie" :D
tak to było za początków Bety, nie wiem czy coś się w tej materii zmieniło (oby ;P), może obecni topowi gracze się wypowiedzą? :)
 

DeletedUser

Guest
wracając do tematu mając już wymyślone wszystko czego dusza pragnie i zaczynając rozbierać akademie do przykładowego zera, nie traci się bonusów z falangi tarana?
bo z postów wyżej rozumuje że jedyną stratą jest niemożliwość robienia festynów, mogła by sie wypowiedzieć osoba która tak zrobiła i np. wie NA PEWNO, że przy 5 lvl akademii może budować ogniki i badania taran/falanga są dalej aktywne.
 

DeletedUser946

Guest
raz zbadaną rzecz można "stracić" tylko przez anulowanie jej w akademii - ani zburzenie przez błyskawicę ani rozebranie jej samemu nie anuluje nam badań - dlatego właśnie pojawiają się te minusowe pkt. badań (badania istnieją mimo, że nie ma wystarczająco dużo punktów badań w danym poziomie akademii)
 

DeletedUser

Guest
masz racje i poto są te ujemnie pkt badań ale w realnym świecie brzmi to bardzo bez sensu
 

DeletedUser946

Guest
masz racje i poto są te ujemnie pkt badań ale w realnym świecie brzmi to bardzo bez sensu
czemu? jak raz tęgie głowy wymyślą jak wybudować statki ogniowe to już więcej nad tym myśleć nie muszą bo wszystko w rękach naszych pracowników stoczni którzy z pokolenia na pokolenie będą przekazywać technikę budowy tych okrętów - ale jakbyś chciał zbadać coś od nowa to znów byś musiał wybudować akademię i zagonić do pracy odpowiednią ilość mędrców ;)
 

DeletedUser

Guest
których niestety światy są pełne - proponuję zostać kiedyś top1 - atrakcja wszelakich czarów i szpiegów od graczy z którymi nie masz nic wspólnego każdego dnia gwarantowana - przez pierwsze 2 tygodnie zacząłem mieć nadzieję, że ktoś mnie wyprzedzi w rankingu (co niestety nie nastąpiło), po tym okresie zobojętniałem i tylko mozolnie każdego dnia odbudowywałem się - po cudownym trafieniu błyskawicą w akademię na 30 poziomie co uniemożliwiło mi przeprowadzenie przejęcia w zaplanowanym terminie nawet z tego powodu w niektórych miastach w których miałem wolne pkt badań zbadałem sobie "żurawie" :D
tak to było za początków Bety, nie wiem czy coś się w tej materii zmieniło (oby ;P), może obecni topowi gracze się wypowiedzą? :)

nie zmieniło się kompletnie nic - wskakujesz do topki i o razu masz pęk błysków i posejdona na mur od lamek z końca świata, co dopiero wybudowali świątynię:) mi te błyski nawet specjalnie nie przeszkadzały, bo już wcześniej mnie wrogi sojusz do nich przyzwyczaił - dostawałem 20 - 40 błysków (prawie) codziennie plus kilka burzeń murku i na początku naprawdę mocno to odczułem, bo wtedy topka miała 11-14 wiosek - ledwo się wyrabiałem z odbudową zniszczeń by chociaż wyjść na zero przed kolejną falą czarów

po tygodniu można do tego przywyknać i już nie robi wrażenia, bardziej męczy jak taki "niszczyciel" burzy mur, bo te noobki mają jakiegoś takiego farta, ze zawsze zburzą 3 poziomy;-p
 

DeletedUser

Guest
nie zmieniło się kompletnie nic - wskakujesz do topki i o razu masz pęk błysków i posejdona na mur od lamek z końca świata, co dopiero wybudowali świątynię:) mi te błyski nawet specjalnie nie przeszkadzały, bo już wcześniej mnie wrogi sojusz do nich przyzwyczaił - dostawałem 20 - 40 błysków (prawie) codziennie plus kilka burzeń murku i na początku naprawdę mocno to odczułem, bo wtedy topka miała 11-14 wiosek - ledwo się wyrabiałem z odbudową zniszczeń by chociaż wyjść na zero przed kolejną falą czarów

po tygodniu można do tego przywyknać i już nie robi wrażenia, bardziej męczy jak taki "niszczyciel" burzy mur, bo te noobki mają jakiegoś takiego farta, ze zawsze zburzą 3 poziomy;-p


Ech rzadko się z aż taką demolką spotykałam jak opisujesz. Ostatnio wystarczyło, ze nazwałam wioskę "błyskawica-lamer" i juz błysków nie dostawałam tylko standardowe burzenia posejdonem. W poważniejszych sytuacjach jak któryś sojusz przeginał to sie wybierało założyciela na cel i dawało pokazówkę, tez szybko był spokój. Błyskanie to zabawa w sam raz dla dzieciaków. Jakoś mnie by było wstyd tego uzywac, wyjątkiem jest taka pokazówka jak sojusznika chcą usmażyć. I większość moich znajomych ma podobne podejście.
 
Do góry