Ustawienie obronne/w ataku armii

Czy tworzenie ustawienia(taktyki) w ataku i obronie byłoby dobrym rozwiązaniem?


  • W sumie głosujących
    33
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
Czy nie można byłoby przygotowywać ustawień obronnych i w ataku w armii.
Dzięki temu gracz z wielką przewagą punktów i armii nie miażdżył by nowych początkujących graczy. Gracze ci mieli by szanse na szybsze rozwijanie swoich polis. Szczególnie to jest przydatne bo przy tworzeniu ustawienia(taktyki) armii trzeba trochę pogłówkować. Dzięki temu gra stała by się bardziej emocjonującą.
Co o tym sądzicie?:confused:
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
ja też nie za bardzo ale czuje w tym kolejne ułatwienie dla obronców, więc na NIE
 

DeletedUser

Guest
Ja również nie rozumiem o co Ci chodzi. Ale skoro piszesz że byłoby to ustawienie dla obrony/ataku, to argument o tym że ma to być bonus dla słabszych jest nielogiczny. Bo skoro słabszy ustawia obronę, to silniejszy atak. Taki pomysł nic do gry nie wnosi.
 

DeletedUser

Guest
Czy masz na myśli coś zbliżonego do klikania: "celuj w kapelusz" lub "celuj w stopę" w The West? Jeżeli tak, to próba zaaplikowania tego rozwiązania w Grepolis jest pomysłem chybionym.

W The West walka (1 vs 1) ograniczała się do kliknięcia przycisku "atakuj" - podobna opcja zapewniała więc minimum nieprzewidywalności. Grepo to strategia, która pomimo swoich wad, zapewnia masę możliwości w zakresie doboru taktyki - ciekawszych od wyboru wariantu w profilu.

Swoją drogą, mimo "taktyki pojedynku", The West nie emocjonowało mnie w najmniejszym nawet stopniu :p
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
opisz dokładniej swój pomysł. mam na dzieję że nie chodzi o to by samemu sobie ustawiać siłę ataku i obrony:)
 

DeletedUser

Guest
Przeciesz są już morale... dzięki temu gracz mający 1 mln pkt NIE BĘDZIE MÓGŁ ZAATAKOWAĆ słabszego gracz (np.10 tys pkt.)
 

DeletedUser

Guest
Czyżby tobie chodziło o ustawienie jakiejkolwiek formacji? Np. szereg dla Kawalerii, klin, falanga, półkole?
 

DeletedUser

Guest
a co ono by konkretnie dawało (jak działało)? bo opis na początku niewiele mówi
 

DeletedUser

Guest
Pewnie dawało by mu że dla każdej jednostki przy użyciu odpowiedniej formacji, jego atak lub obrona by się zwiększała. Czyż tak?
 

DeletedUser

Guest
Lecz lepsze by było, np. gdyby ich (np. szarża) atak (utwierdzali by się w ataku) się zwiększał ale obrona (zostawiali by luki w obronie).
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Jeśli chodzi o formacje to na nie, opisz dokładniej pomysł ;)
 

DeletedUser

Guest
Ja rozumiem ta propozycje pewnie chodzi koledze o to jak w grze Rome Total War gralo sie albo rzymianiami persami lub kims tam jeszcze chodzi o to ze jak atakujemy/obronimy miasta ustawiamy linie ataku pozycje ataku mianowicie cos takie ze np.procarze ida przadem na odszczal kawaleria podchodzi z wschodu w ukryciu do miasta rydwany z zachodu w ukryciu podchodza i lucznicy z katapultami sa ukryci w lesie i itd


jesli dalej nikt nie rozumie to Zapraszam na youtube tam wpisac sobie Rome Total War
nawet przyjemna gierka

jestem na tak ale troche inny system niz w rome total war bo to bylo by za dlugie i za duzo sciagania
 

DeletedUser1094

Guest
Też skojarzyłem z serią Total War. Tyle, ze to RTS ;)
Ponadto zbyt skomplikowane by to musiało być. A w zamyśle miałoby pomagać słabym. Czyli takim co mają problem z połapaniem się w tym co jest teraz ;)
Czyli pomysł jest wewnętrznie sprzeczny.
 

DeletedUser

Guest
autor mógłby rozwinąć swój pomysł. pewnie takie ustawienie zmniejszałoby obronę przeciwko czemuś a zwiększało przeciwko czemuś, zmniejszało siłę jednego rodzaju ataku i zwiększało drugiego. jeśli to miał autor na myśli - mógłbym być za. byle nie za mocno zmieniało to te ataki i obronę (5-10%) i by to było z góry ustalone: ta formacja działa tak a inna tak (by nie było ingerencji gracza)
 

DeletedUser

Guest
autor mógłby rozwinąć swój pomysł. pewnie takie ustawienie zmniejszałoby obronę przeciwko czemuś a zwiększało przeciwko czemuś, zmniejszało siłę jednego rodzaju ataku i zwiększało drugiego. jeśli to miał autor na myśli - mógłbym być za. byle nie za mocno zmieniało to te ataki i obronę (5-10%) i by to było z góry ustalone: ta formacja działa tak a inna tak (by nie było ingerencji gracza)

W takiej formie byłoby to do zaakceptowania.
 
Status
Zamknięty.
Do góry