Waszym zdaniem - jakie jest najlepsze wojsko ?

  • Rozpoczynający wątek bluskay
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser

Guest
Taki 'myk'!

A co do offa - faktycznie: ile graczy, tyle strategii...
Ja natomiast nauczyłem się takiego "myku" (przy pełnym magazynie, badaniu osw):
-robię 50 kawalerzystów (ew. 55)
-pozostałe surowce przeznaczam na dokładnie 223 proce
"No dobra, ale co przez to osiągasz?":
-wykorzystuję prawie pełną obiętość magazynu (nie marnują mi się surki)
-same proce wybudowane na pełnym magazynie mają moc ok. 6900 ataku dystansem, natomiast w mojej kombinacji to ponad 2600 obuchem i ok. 5100 dystansu (jednorazowo wybuduję wojo o większej aż o 10% mocy rażenia)
-szybciej mam wojo gotowe do walki (uzyskuję pełną zagrodę)
niby nic, ale dla gracza takiego jak ja (tj.średnie doświadczenie, brak ciągłego dostępu do kompa z netem) to standard, podobnie jak produkcja 23 katapult naraz (full magazyn i osw) w odpowiednich do tego miastach ;)
wypróbujcie sobie... :)
edit:
@up
zgadzam się; trzeba być elastycznym pod względem doboru obrony, ale też ataku...
Mój powyższy standardowy (który uważam za uniwersalny) schemat ulegał również zmianom, gdy miałem do czynienia z gościem, który przesadził z ilością łuków w stosunku do reszty wojsk oraz gdy inny defensor stosował Cyklopów...to były czasy ;)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser7672

Guest
Z tego co wiem, ludzie lubią rozbijać okupacje mantykorami, więc warto mieć łuczników. Z drugiej strony atakują harpiami, więc potrzeba hoplitów i rydwanów. Zdarzy się atak procarzami, więc niestety bez szermierzy się nie obejdzie.
 

DeletedUser

Guest
Mnie gościu jedzie cały czas hopkami procarzami i katapultami.Co mam tworzyć bo jakoś się nie domyślam.Wale wszystko w luki i hopków(nie mam zbadanego rydwanu).Więc co mam tworzyć?:confused:
 

DeletedUser

Guest
@up

O ile nie mówimy o wjeździe wrogiego kolona na nowym systemie podboju, to najlepszą obroną zawsze jest atak. Najlepiej robic proce i ubic przy małych stratach całe wojo przeciwnika w kontrataku, lub ataku zaraz po zakończeniu bonusu nocnego ===> taktyka dla aktywnych.


A nobki w tym momencie zaczynają robic deffa :D
 

DeletedUser

Guest
ja mam już kilkanaście miast i w każdym 1 typ jednostki tak jak wcześniej inni mówili trzeba szybko przetransportować jednostki bo p; jesteś bezpieczny od strony broni: dystansowej i obuchowej a wróg zaatakuje ci tnącą by stracić jak najmniej jednostek - jeśli cie przeskanował to możesz mieć kłopoty bo wie jakie jednostki w pierwszej kolejności musi pokonać
 

DeletedUser

Guest
W tym właśnie problem że mam 1 miasto a gościu ma 6.Sojusznycy niby dają wojsko ale narazie sie trzymam.Ale czy przeżyję to nie wiem.:(
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
A jeśli chodzi o łuczników to dają radę.Wysłał 400 kawalerii a miałem 600 łuczników 200 proc to przy stratach w sumie 60 ziomków zabiłem całe 400:p.Oczywiste też jest że mam piechotę i trochę kawalerii do obrony jednostek dystansowych.:cool:
 

DeletedUser11196

Guest
najlebszy deff dopracowuje się na bierząco w zależności czym atakuje przeciwnik,z offem jest podobnie
 

DeletedUser7672

Guest
Jeśli chcesz dłużej przetrwać pod takim odstrzałem.. najlepiej będzie jeśli skupisz się na budowie tanich jednostek.. czyli szermierze, hoplici i łucznicy. Nowych wyszkolonych wojowników wysyłaj gdzie się da, byle wróg ich nie zbił. Wtedy jak uzbierasz kilka set żołnierzy, staw opór.

Pewnie to co tutaj napisałem już robisz ale zabawa offem nie musi być złą opcją..
 

DeletedUser

Guest
To wcale nie jest głupie.Muszę tylko znaleść jakąś wiochę żeby wysyłać wojo.Tak poza tym nigdy nie robiłem.Robiłem wojo i w mieście wojo zostawiałem.Dzięki za pomoc.:)
 

DeletedUser

Guest
To nie jest głupie, ale ryzykowne.
Pamiętaj, że wojska pozostające na wsparciu są narażone na ataki, a Ty nie jesteś w stanie nimi manewrować.
Nie widzisz też ataków nadciągających na miasto, które wspierasz ukrywając w nim wojsko.

Jeśli masz przeciwników, którzy zorientują się, że ukrywasz armię na wsparciu, to niemal na 100% ją stracisz.

Namierzenie takiej armii nie jest trudne, a wojska ofensywne są łatwym celem ataku.
Przykład?

Po kilku atakach, których wynikiem była strata całej siły defensywnej i ofensywnej, gracz zaczął bronić się wsparciem z innych swoich miast, a wojsko z dwóch miast, które atakowaliśmy, krył po wioskach.
Wystarczył jeden raport szpiega, by się zorientować, że tak właśnie robi.
Potem namierzyliśmy dwa miasta nieaktywnych graczy, w których krył wojsko. Daliśmy mu czas na zgromadzenie odpowiedniej ilości jednostek i ruszyliśmy.
W dwóch atakach stracił blisko 600 kawalerzystów.

Aby skutecznie zastosować tę metodę, musisz znaleźć aktywnego gracza, kóry Ci pomoże i przetrzyma wojsko a w razie potrzeby wycofa przed atakiem.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Nie wiem jak czesto jestes przy komputerze. Jesli w miare regularnie to mozesz trzymac wojska w miescie i wycofywac, jak idzie atak. Powolaj tylko straz obywatelska przed wejsciem ataku. No i zainwestuj surowce w budowe infrastruktury, wojska i floty. Twoj przeciwnik poniesie straty w starciu ze straza, nie zdobedzie zadnych punktow walki i nie zdobedzie surowcow. Jak sie nadzieje kilka razy moze mu przejdzie.
A na co ktorys z atakow wstawiaj defa (jak juz zbudujesz sensowna ilosc wojsk oczywiscie).
Posprawdzaj tez czasy i pory dnia kiedy ida na Ciebie ataki. Moze sie okazac, ze wchodza tylko o okreslonych porach dnia... Jesli Cie nie ma w tym czasie przy komputerze, to wyslij wojska na wsparcia do innych miast. Najlepiej nie za daleko od Twojego wlasnego miasta i tak jak pisal .Epaminondas., do kogos kogo znasz i kto jest aktywny.
Jesli chodzi o infrastrukture to inwestuj oczywiscie w mur ale tez i w magazyn. Czym wyzszy jego poziom tym wieksza ilosc surowcow bedzie niedostepna do zgrabienia...
 

DeletedUser

Guest
...no i w gospodarstwo;
~więcej oddziałów ob.
~więcej m-ca na wojo...
 

DeletedUser

Guest
Znalazłem dobrego gościa obok mnie tylko muszę zrobić flotę transportową żeby wojo przesłać.A gościu z 5 razy atakował i za każdym razem dead.Teraz ustały ataki.Teraz przyszedł czas na odwet.:p
 

DeletedUser

Guest
:p

ja zawsze robię 150 rydwanów 150 szermierzy 400 hopli no i mur + wieża sprawdza się dobrze bo mają największą skuteczności na jednostki kawalerii i procarzy :)
 

DeletedUser

Guest
...na te 2 tak, a ktoś Ci wrypie zagrodę mantykor lub hoplitów albo i kilka zagród...i baju, baju...
 
Do góry