wioska sąsiada - farma??

  • Rozpoczynający wątek monia81
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
Warto farmić wszystkie polis jakie są na wyspie. Tylko do pokonania tych 6 szermierzy ,którzy są w osadach opuszczonych graczy używaj wojsk ofensywnych. Jak wyślesz 10 sztuk kawalerii na takie polis to stracisz 1 jednostkę. A farmisz później regularnie tą osadę kawalerią szybko i nie tracisz już wojska. Kilka takich osad jest na każdej wyspie. Surowca tam nie wiele jednorazowo ale codziennie trochę się zabierze dodatkowych surowców.
 

DeletedUser

Guest
Jak najbardziej warto farmić, wszystko oprócz niebieskich wiosek, mimo iż są kuszące...
 

DeletedUser

Guest
Witam.Może ktoś mi powiedzieć o co chodzi z tymi kolorami wiosek?Przepraszam z góry jeżeli nie na temat
 

DeletedUser

Guest
Jeżeli chodzi Ci o flagi, to:
Pomarańczowa - Twoja
Niebieska - sojusznik
Czerwona - pozostałe
Szara - wioska bez gracza
Zielona - wioska komputera
 

DeletedUser

Guest
Ahaaaaa Już zrozumiałem z tymi niebieskimi:) Dziękuję bardzo
 

DeletedUser

Guest
Zaatakowałem opuszczoną wioskę, która ma 322 punktów. Niestety przez przypadek usunąłem raport, ale opiszę tu jak atak się skończył.

W wiosce nie było żołnierzy, w trakcie ataku moje wojska miały morale 100% i szczęście na poziomie 30%. Atakując pustą wioskę gracza straciłem jednego szermierza i zrabowałem po 200 każdego z surowców.

Daje nam to zysk w wysokości 105 drewna, 200 kamienia i 115 srebra. Gdyby szczęście było na niższym poziomie prawdopodobnie straciłbym więcej wojska i możliwe, że wyszedłbym na minus.

Sama rozsądź czy opłaca się atakować takie wioski.
Szczęście nie ma tu nic do Twoich strat.
Jek się atakuje defem to ci ginie szermierz.
Jak poślesz 10 kawalerzystów na wioske w ,której jest 6 szermierzy i ma około 200 pkt to zginie ci 1 konik. Dostaniesz 6 pkt walki i troche surowca. Pózniej wysyłajac na taką wioskę chocby 10 koników nie ginie nic i zawsze cos przyniosa. Kilka takich wiosek na wyspie i jest dodatkowo troche surowca. Lepiej nich wojsko maszeruje i przyniesie choćby po 200 surowca niz ma gnuśnieć w koszarach. W tym czasie odbuduje sie nastrój w wiosce ponad 45% i wojsko mozna posłac na zwiekszenie siły. Zacznijcie robic koniki do farmienia to będa efekty. Dużo niosa i szybko chodzą.
 

DeletedUser

Guest
Polecam farmic wszystkich sąsiadów przez to mozna się wybić ponad nich i czyścić wszystkie wioski gospodarczę ale trzeba uważać ,żeby nastrój był najnizej na poziomie 40 %.
 

DeletedUser

Guest
A oprócz koników co ewentualnie warto posłać?Warto czekać na Harpie czy kawalerzystów zrobić?
 

DeletedUser

Guest
Generalnie mi chodziło o to ,że jak ktoś atakuje wojskami obronnymi to jest to dla mnie trochę mało rozsądne i wyrażanie opinii o korzyściach lub stratach poniesionych zupełnie nie do zaakceptowania i świadczy tylko o braku umiejętności gry

Warto poczytać w pomocy o jednostkach i ich wartościach bojowych jak i udźwigu.
A poza konikami to rydwany.
 

DeletedUser

Guest
Harpie bardzo dobre do farmienia. Jeśli miasto nie ma łuczników i procarzy (poniżej 300pkt) harpia wykosi wszystkich szermierzy bez strat własnych i jeszcze surkę przeniesie. Co więcej - można farmić sąsiednie wyspy! (wiosek rolniczych z sąsiednich wysp się nie da).
 
Status
Zamknięty.
Do góry