1. Witaj na forum! Jesteś tu nowy(a)?
    Aby wziąć udział w dyskusji, potrzebujesz konta. Zarejestruj się tutaj!
    Masz już konto? Zaloguj się.
    Dismiss Notice

[Wydarzenia i Polityka] Wybory Prezydenckie

Dyskusja w 'Hydepark' rozpoczęta przez użytkownika m4teusz, 25. Kwi 2015.

1. DonBeker

DonBeker

Odp: Wybory Prezydenckie

Zastanawia mnie ogrom tej przewagi, ale może to wynikać z różnych względów. Musiałbym popytać znajomych mieszkających w USA jak to wygląda tam na miejscu, ale w sumie jakoś nie mam na to zbytnio czasu.

PS: Choć jak spojrzę na to pod kątem ostatnich wyborów, to w USA także PiS było przed PO...

Ostatnio edytowane: 11. Maj 2015
  2. m4teusz

m4teusz

Co sądzicie o Kukizie? I ciekawe jak wypali to jego stowarzyszenie lub partia jesienią.

*Jakos sobie o tym temacie zapomniałem xD

- - - Automatycznie połączono posty - - -

Co sądzicie o Kukizie? I ciekawe jak wypali to jego stowarzyszenie lub partia jesienią.

*Jakos sobie o tym temacie zapomniałem xD

3. DonBeker

DonBeker

Sam Kukiz wiele nie zdziała...a bez połączenia się z jakąś partią może mieć problemy z organizacją wszystkiego do wyborów parlamentarnych.

Dla mnie, idealnym byłoby wystawienie kandydatów z jednej listy przez polską prawicę, góra dwóch list. Inaczej jest to temat raczej skazany na porażkę...zdecydowanie więcej głosów mogą zebrać jako ogół, niż pojedynczo. Różnic w poglądach jednak trochę mają, więc na pewno nie będzie to łatwe zadanie.

PS: A co do drugiej tury, to dziwnie się czyta, że ludzie nie idą głosować na Dudę, czy Komorowskiego, tylko przeciwko któremuś z tych kandydatów. Taki wybór między dżumą, a cholerą...tylko mi już nie przytaczajcie porównań, bo nie powiem kto jest kim w tym równaniu :)

Ostatnio edytowane: 11. Maj 2015
    Elastynka lubi to.
  4. DarthSid

DarthSid Guest

Niedziela i proszę głosować na Dudę [​IMG]
    Komunę trzeba wyrżnąć do zera oraz żydowskie mafie [​IMG]

5. m4teusz

m4teusz

Komorowski z każdą kolejną wypowiedzą się pogrąża. Najpierw wzywa Dude do debaty, Dude który o debate prosił kilka miesięcy...

6. spartaker

spartaker Guest

nie ma na kogo głosować

nie ma na kogo głosować

co do Dudy to ja czekam na to aż wypowie się skąd weźmie pieniadze na realizacje swojego planu bo aktualnie to są tylko słowa nie mające żadnego pokrycia

7. londi

londi

Teraz jak już wspominano nie ma głosów na kogoś, tylko przeciwko komuś. Ciekawi mnie jaka tera bęzie frekwencja i kto zgarnie głosy Kukiza.

8. DonBeker

DonBeker

Głosy oddane na Kukiza rozejdą się gdzieś w przestrzeni...z tego co słyszałem od znajomych głosujących na niego, to część nie zamierza iść głosować, bo nie może z czystym sumieniem oddać głosu na żadnego z kandydatów, a reszta idzie raczej głosować przeciwko Komorowskiemu.

9. Big Kamil

Big Kamil

Czyli Duda wygra

10. DonBeker

DonBeker

To takie pewne nie jest...w naszym państwie wszystko jest możliwe, a przekręt zawsze jakiś można zrobić.

11. DarthSid

DarthSid Guest

Żydy... wypowiadając się... popierają Komorowskiego hehe
    Ale to żałosne.
    Mi "Dudy" żona nawet wygląda na jego matkę, taka stara przy nim jest.
    Głosując na Mafię Komorowskiego dajesz dobre świadectwo ciemnoty narodowej,także zastanówmy się czy chcesz jakiegoś miśka ,który jest na rozkazach Tuska i Ruskich oraz żydowskich mafii "Domagających się" ich 75 milionów za obozy "Polskie" jak to FBI ujęło.[​IMG][​IMG]

No ludzie trochę powagi,głosy Kukiza przejdą na Dudę to jest pewne.
    A niepewni są warszawiacy,bo oni tam mają "Nowy York" chociaż ankiety wypełnić nie potrafią hehe
    Oczywiście nie wszyscy,niektórzy myślą normalnie [​IMG][​IMG]

Ostatnio edytowane przez moderatora: 14. Maj 2015
    patrykmy lubi to.
  12. polakgrze

polakgrze Grepolis Team

Warszawa to miasto urzędników, wiec wiadomo iż zawsze będą głosować na tych, którzy rządzą. Boja się zmian, bo jeszcze ich z pracy wywalą, gdy przyjdzie nowa ekip z nowymi ludźmi.
    Co do Komorowskiego, to rzeczywiście ten człowiek nie nadaje się do rządzenia. Niezbyt inteligentny, niedouczony, niesamodzielny, niezbyt elokwentny. Gorsze jednak jest kto za nim stoi. Jak widzę Dukaczewskiego, albo Kozieja to aż mnie skręca. Gdy się wypowiadają to jakbym słuchał wiejskiego cwaniaczka, który dostał awans na śledczego ubeka.
    A właśnie co do cwaniaczków z ubeckim rodowodem, to jakiejś słuchy pojawiły się o partii Balcerowicza. Olechowski wysłał ostatnio w TVN-ie torpedę, która ma zatopić PO, wiec pewno już nasi 'macherzy od losów' postawili na nich krzyżyk i będą robić nowy projekt, by złapać lemingów. Widziałem jakieś porównanie iż Kukiz na jesień bierze 18 procent a partia Balcerowicza 11. Cos mi się wydaje iż takie wrzutki będą teraz coraz częściej się pojawiać. Ciekawy jestem czy uda im się ten numer tak samo jak z PO.

-Achilles-- lubi to.
  13. izinho

izinho

Niestety Polacy mają krótką pamięć i popełniają te same błędy[​IMG]
    Osobiście czekam na dekomunizację w Polsce ale już chyba za późno... Czesi zrobili to od razu i mają spokój,a u nas teczki sam "Bolek" czyścił.

Niestety Polacy mają krótką pamięć i popełniają te same błędy[​IMG]
    Osobiście czekam na dekomunizację w Polsce ale już chyba za późno... Czesi zrobili to od razu i mają spokój,a u nas teczki sam "Bolek" czyścił.

14. polakgrze

polakgrze Grepolis Team

Teraz będzie trudniej, bo z jednaj strony powoli komuszki wymierają, a z drugie przejmują wszystko ich resortowe dzieci.

15. Kot Felix

Kot Felix

Zacznijmy od tego, że Kukiz to nie jest prawica, co potwierdził choćby chęcią współpracy z OPZZ i innymi związkami zawodowymi...sam jest z resztą przykładem, że żeby się w polityce wybić, wystarczy :

a) mieć znane nazwisko
    b) mówić, że jest źle
    c) nie mieć za bardzo programu (tylko jakieś hasło), to wtedy nikt się nie przyczepi do jakiegokolwiek punktu

Jest szansa na prawicową, liberalno-konserwatywną listę, jednak bez RN (który to jest partią światopoglądowo prawicową, gospodarczo jednak to w sporej części lewica). Przede wszystkim z połączenia środowisk G.Brauna, JKMa, KNP oraz libertarian, ew. może Republikanów. Jednak takowa lista 10% raczej w tej Polsce w jakiej żyjemy nie przekroczy.

16. DonBeker

DonBeker

Zacznijmy od tego, że za bardzo uprościłeś mój post, a ja specjalnie użyłem dwóch akapitów w nim[​IMG] W pierwszym pisałem o "możliwościach" Kukiza jeśli chodzi o wybory parlamentarne...w których, bez włączenia się do jakiejś partii, może nie zaistnieć, bo czasu na organizację całych struktur wiele nie ma, a ludzi jakoś trzeba zebrać i później na listach umieścić. Nie mówiąc o wszystkich sprawach organizacyjnych. Choć do tej "prawicy" mu obecnie najbliżej raczej...

A co do reszty, która odnosiła się do prawicy na polskiej scenie politycznej, to pełna zgoda...dlatego też pisałem, że idealnie byłoby utworzyć z tego wszystkiego jedną listę, a że się zapewne nie da, to dwie. A jak z tego wyjdzie te 10% o których piszesz, to jak dla mnie, będzie to dobry wynik, patrząc pod kątem ostatnich wyborów. Może coś się w końcu ruszy i rozbije ten "beton"...

17. Kot Felix

Kot Felix

Swoją drogą, kto widział? - podmiana partii

Nadmieniam, iż (dla czasem nadgorliwych moderatorów) powyższy link w żaden sposób nie łamie Regulaminu Forum, ponieważ jest to "telewizja" społeczna, a nie komercyjna...

18. patrykmy

patrykmy

Koniec ciszy wyborczej i nieoficjalnie wygrał Andrzej Duda kto ogląda?

19. londi

londi

Ja nie oglądam, ale czytam na necie. podobno miał 53% według jakichś tam sondaży.

20. m4teusz

m4teusz

Jednego komucha mniej. Teraz czas wykopać rząd Kopacz!

Do góry