[Wyjaśnione] Złoto w Grepolis

Status
Zamknięty.
Wróciłem do Grepolis po kilku latach przerwy, zaczynałem na Jocie. Próbuję sobie przypomnieć czy na Jocie (i wcześniejszych światach) było złoto czy zostało wprowadzone dopiero później. (Wydaje mi się że nie, ale nie jestem pewny, jak by nie patrzał było to 10 lat temu ponad).
Ktoś może mi na 100% to powiedzieć?
 
Wróciłem do Grepolis po kilku latach przerwy, zaczynałem na Jocie. Próbuję sobie przypomnieć czy na Jocie (i wcześniejszych światach) było złoto czy zostało wprowadzone dopiero później. (Wydaje mi się że nie, ale nie jestem pewny, jak by nie patrzał było to 10 lat temu ponad).
Ktoś może mi na 100% to powiedzieć?

złoto było zawsze, natomiast do serwera Pi mogłeś jedynie skracać budynki i kupić premium za złoto, od Pi weszło skracanie jednostek
 

DeletedUser32517

Guest
Szczerze mówiąc to w dobie istnienia giełdy i możliwości handlu jakie daje to nie mam nic przeciwko skracaniu budynków jak i jednostek. Oczywiście złoto daje przewagę ale nie powinno być to kontrowersyjne gdy tak na prawdę wszyscy mają do niego dostęp. Na początku istnienia gry takie złoto mogło być egzotyczne, teraz jest po prostu powszechne.

Jednak aby zadowolić przeciwników złocenia czegokolwiek w grze myśle że dobrym pomysłem było by wypuścić serwer na którym byłoby ono zablokowane. Do takiej inicjatywy raczej ciężko byłoby namówić „górę” ale może jakiś kompromis? Ograniczyć złoto na takim serwerze tylko do eventów? Wiele osób mogłoby wejść na taki serwer i na prawdę dobrze się bawić. A i zyski by były, bo graczy wydających spore sumki na eventach jest wielu :)

#GrepolympiaToNajlepszyEvent
 

DeletedUser29238

Guest
Temat złota, a raczej jego braku był wielokrotnie poruszany i propozycje odrzucane. W tym temacie nic się nie zmieniło. Jeśli kiedykolwiek taki świat powstanie, pierwsi się o tym dowiecie.
 
Dobrym kompromisem mógłby być świat bez złota , ale z wpisowym np za 5-10k golda. Jeśli faktycznie gracze będą chcieli się sprawdzić na świecie bez ułatwień w formie złocenia, na pewno znajdzie się spore grono osób które wyłoży parę groszy na wejście. Także gracz zadowolony bo ma co chciał, a twórcy gry zarobią.
 
na tym to polega ... grasz w grę która jest darmowa nie chcesz to nie wspierasz twórców jak i infrastruktury mikropłatnościami ...

kupujesz gre na konsole i jakoś nie psioczysz że wydasz 50-300PLN za jeden tytuł .. płacisz raz i dopóki nie dokupujesz jakiś dodatków do gry to też jest według Ciebie ok .. ale Grepo i złoto to już be ...

setki tysięcy gier na wszelakich serwisach 99% z nich używa systemu mikropłatności ... zawsze masz wybór .. kupujesz "premium dodatki" aby ułatwić sobie grę albo grasz bez ...
 

DeletedUser14166

Guest
na tym to polega ... grasz w grę która jest darmowa nie chcesz to nie wspierasz twórców jak i infrastruktury mikropłatnościami ...

kupujesz gre na konsole i jakoś nie psioczysz że wydasz 50-300PLN za jeden tytuł .. płacisz raz i dopóki nie dokupujesz jakiś dodatków do gry to też jest według Ciebie ok .. ale Grepo i złoto to już be ...

setki tysięcy gier na wszelakich serwisach 99% z nich używa systemu mikropłatności ... zawsze masz wybór .. kupujesz "premium dodatki" aby ułatwić sobie grę albo grasz bez ...


Nie rozumiesz prostych rzeczy. Kupuje pełnoprawną grę , np Batllefield , płace np 300zł i gram i tam nie da się być lepszym bo dokupisz sobie jak to mówisz "premium dodatki" można dokupić sobie tylko skiny co nic nie dają . Grepo obecnie opiera się tylko i wyłącznie na złocie, nie trzeba taktyki, niczego, tylko złoto. Skracanie budowy budynków, jednostek... teraz nawet surowce na giełdzie można, maskara po prostu. Jak można tego nie widzieć.
 
No nie do końca masz racje. Złoto jest bardzo ważne i daje dużą przewagę(chociaż wciąż przypominam, że jak się komuś chce, to spokojnie może w rok wyfarmić z giełd ~500k), ale samym złotkiem się nie wygra, jak wspólnie z nim nie idzie żaden skill czy taktyka.

Świat bez złota nie przejdzie, wiele lat to przerabiane jest i za każdym razem innogames jest na nie.
Same jednorazowe wpisowe też też zbyt mało. Przypuszczam, że trzeba by inaczej kombinować, coś w stylu pobierania 5-10k golda co miesiąc z konta, żeby była możliwość grania. Ale takie kombinowane wymaga pracy informatyków, którzy są wiecznie czymś zajęci. A jednocześnie pewnie by zysków inno nie zwiększyło, więc nie wierzę w taki ruch.

Tak więc jedyna opcja jaka moim zdaniem zostaje to przekonać do wyłączenia natychmiastowego skracania. Tylko w zamian za to, musiała by być zapewne jakaś dodatkowa opłata za "wstęp". Bo na wypuszczenie serwera, który z założenia będzie mniej dochodowy to nie macie co liczyć.
 
Jeszcze dożyjemy czasów gdy podczas składania synchro wyskoczy nam napis
„Zobacz krótką reklamę aby grać za darmo”
to właśnie jest klucz do serwera bez złota... reklamy przyszłością Grepo
Jak na Polsacie wyskoczą reklamy a gdy się skończą to gracz już będzie rozebrany :) Leito Ty już nie dawaj takich pomysłów bo z prędkością Olousa to kogoś posłuchali XD
 
Status
Zamknięty.
Do góry