Strateg i Maskotka

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser5
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser4218

Guest
Odp: Strateg i Maskotka

A aktualnie jest jakoś inaczej? Przecież tego w żaden sposób nie obejdziesz...dlatego też postulowałem o zniesienie tych wszystkich rang, zebranie kandydatów do jednego worka i głosowanie na 3-5 najlepszych forumowiczów, a nie walka o jakieś rangi, które z rzeczywistością mają bardzo mało wspólnego.

Zabezpieczyłam konkurs na ile się dało,
czy da się bardziej? To już chyba nie,
ale zawsze warto słuchać głosów innych.

To już całkiem coś innego chcesz zrobić.
Sprecyzuj w jakim sensie najlepszych?
Jak najwięcej spamu? (to mamy spamera miesiąca).
Największa ilość postów? Bez sens, bo ludzie będą sztucznie nabijać.
Najlepsze teksty? A jeśli najlepsze to w jakiej kategorii?

Jak widzisz tego najlepszego forumowicza?
Nie da się tego jednoznacznie sprecyzować.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Strateg i Maskotka

Ja tam moje typy we wszystkich kategoriach dałam.
A Maskotkę chcę dla siebie :D

Ja Ci dałam Wielkiego Mówcę, Maskostka jest moja
smiley_emoticons_thumbs-up_new.gif
 

DeletedUser19924

Guest
Odp: Strateg i Maskotka

Jak widzisz tego najlepszego forumowicza?
Nie da się tego jednoznacznie sprecyzować.

Oczywiście, że nie da się tego jednoznacznie stwierdzić, kto jest tym najlepszym. To zawsze jest subiektywna ocena innych forumowiczów. Jak dla mnie, to cztery pierwsze kategorie idealnie oddają najlepszego forumowicza i takie "wyzwania" bym przed nim stawiał. Osobną sprawą jest ostatnia kategoria, która jest jak to sami nazwaliście z przymrużeniem oka. Nawet w tym wypadku zrobiłbym dwie kategorie...tego najlepszego forumowicza i maskotkę.


PS: W temacie mam trochę doświadczenia, bo przez pięć lat pomagałem przy organizacji podobnego konkursu kilka lat temu na innym forum...tam jednak formuła się wyczerpała, Ci najlepsi użytkownicy zaczęli rezygnować z forum, którego poziom znacznie się obniżył i nie było sensu więcej się w to bawić.
 

DeletedUser4218

Guest
Odp: Strateg i Maskotka

Zdaję sobie sprawę, że Forumowa Maskotka budzi najwięcej kontrowersji.
Jednak wprowadzając ją, dla mnie miała jak najbardziej pozytywny wydźwięk.
Niestety część ludzi traktuje ją bardzo lekceważąco, tak więc doszedł ten
dopisek z przymrużeniem oka.

Ten krótki opis nie oddaje wszystkiego co miało się pod tym kryć, ale wiadomo,
jak na forum za dużo się napisze, to zawsze znajdzie się ktoś, kto doczepi się
jakiegoś słowa lub zdania. A jak zauważyłeś pewnie, mnie to się często czepiają.

Masz ciekawy pomysł, tylko musisz dokładnie uzasadnić czym charakteryzowałby się
dla Ciebie najlepszy forumowicz a czym maskotka. Dasz radę to zrobić?
Ja długo nad tym myślałam i wybrałam najbardziej optymalne kategorie.
Oczywiście z pomocą innych członków teamu i najaktywniejszych forumowiczów.

Ale propozycje nowe na pewno zostaną uwzględnione, więc?

Jak to widzisz? :)

Ne ce i ne będę głosował bo ne mogę :(

Wybaczysz mi? ładnie plosie :(
Jak będziesz pisał do mnie normalnie, to się zastanowię nad tym :p
 

DeletedUser19924

Guest
Odp: Strateg i Maskotka

Ja to widzę tak, jak już to napisałem. Zrobiłbym jedną kategorię zamiast czterech pierwszych (nie wiem, czemu ma służyć to rozdrabnianie się na kilka kategorii) i taki "najlepszy forumowicz" charakteryzowałby się dokładnie tym samym, czym teraz osoby z czterech kategorii. Po prostu połączyłbym to w całość, a nie rozdzielał. Taka nagroda miałaby bardziej poważana.

A maskotkę zostawiłbym tak jak jest, bo po co zmieniać, coś co jest ok...


PS: Jednak to tylko moje prywatne zdanie i jakoś nie widzę, aby ktoś mnie tutaj jeszcze w tym popierał, więc zakończmy ten temat i skupmy się na aktualnym konkursie.
 

DeletedUser19917

Guest
Odp: Strateg i Maskotka

Jak będziesz pisał do mnie normalnie, to się zastanowię nad tym :p

Pozwól mi młoda Damo tworzyć nowy język który będzie używany w 2067 roku, gdzie znów powstanie komuna, a nasze dzieci będą jadać chleb ze smalcem popijając smalcem, a na deser smalec z chlebem. Język to już ostatnia nadzieja...

Ewentualnie na deser dżdżownica

Zrobiłbym jedną kategorię zamiast

MaskotkaStrategMówcoSceptycznyMiszczPropozycji?
 

DeletedUser11134

Guest
Odp: Strateg i Maskotka

Po przeczytaniu Waszej dyskusji, to nie wiem jak inni, ale ja będę typować na poważnie, to znaczy bez jajec, ale aby naprawdę docenić tych którzy moim zdaniem są tego warci.

Na teraz co do dwu rzeczy jestem przekonana - po pierwsze, że na doborowego stratega zgłoszę Haszka - za serię bardzo profesjonalnych tematów na temat wykorzystania złota w grze - popartymi rzetelnymi analizami i wyliczeniami. Przede wszystkim nikt przed nim tego nie zrobił, poza tym - skoro złoto stało się ważnym elementem gry, to zasady jego wykorzystania są nie do przecenienia, i jest to wyższa szkoła jazdy w porównaniu z ułożeniem prawidłowego składu off czy deff, chociaż to także jest bardzo ważne. Naprawde wiele osób skorzystało na wykładach Haszka, wiem, że nawet zagorzali przeciwnicy kupna zaczęli zgodnie z instruktarzem milorda kupować i sprzedawać, przez co podnieśli swój komfort gry.

Po drugie, że w kategorii maskotka na pewno nie zagłosuję na sisi chociaż Ona bardzo tego chce, i w sumie można byłoby dziewczynie zrobić przyjemność. Powód jest jednak prosty - zgodnie z definicją gry maskotka to osoba, która łagodzi spory, a Ty Sisi jesteś pieniacz po prostu. Wpadłaś w dyskusję ochrzaniając nas wszystkich, podkreślając, że to Twój pomysł, i Twoja praca i w ogóle WIELKIE JA. Fajnie, że to wymyśliłaś, powinnaś dostać rangę Twórca Konkursu, ale zrobiło się nagle bardzo nieprzyjemnie po Twoich występach.
Więc jesteś zołza a nie sympatyczna maskotka.
 

DeletedUser5

Guest
Odp: Strateg i Maskotka

Mam pytanie do aktualnych organizatorów konkursu.
Czy mogę zgłosić więcej niż jednego pretendenta w piątej kategorii?
Z każdym kolejnym dniem i pojawiającymi się wypowiedziami, drastycznie rośnie moja lista kandydatów na humorystyczną "Maskotkę Forum"
Niestety można zgłosić tylko jedną osobę w danej kategorii.
A właśnie, jak oddaliśmy głos, to już się zmienić nie da?
smiley_emoticons_seb_cowboy.gif

Jeśli chodzi o typowanie osób, to tak, w razie potrzeby możecie zmieniać swoje nominacje do 15 lipca. Podliczymy je dopiero podczas weryfikacji zgłoszeń, więc nic nie stoi na przeszkodzie.

A aktualnie jest jakoś inaczej? Przecież tego w żaden sposób nie obejdziesz...dlatego też postulowałem o zniesienie tych wszystkich rang, zebranie kandydatów do jednego worka i głosowanie na 3-5 najlepszych forumowiczów, a nie walka o jakieś rangi, które z rzeczywistością mają bardzo mało wspólnego.

Nie do końca się zgodzę, ponieważ "najlepszy" użytkownik forum nie musi spełniać wymagań w każdej kategorii, np. ktoś może pisać bardzo rozsądnie, a jednocześnie nie tworzyć żadnych propozycji, zaś inna osoba może łagodzić spory wśród graczy, ale nie korzystać z konstruktywnej krytyki. Kategorie, które istnieją obecnie, nie odzwierciedlają oczywiście wszystkich godnych uwagi cech u forumowiczów, ale zapewniają pewną różnorodność. Z chęcią dodałabym w kolejnych edycjach nowe kategorie, np. najlepszy twórca skryptów.
 

DeletedUser19924

Guest
Odp: Strateg i Maskotka

Widzisz i mi właśnie o to chodzi, żeby wybrać tego najwszechstronniejszego forumowicza...oczywiście nie musiałby się udzielać wszędzie, tworzyć nie wiadomo ile propozycji, itp, itd. Nie ma takich osób przecież...choć znam trochę osób, które gdyby dały się namówić do użytkowania tego forum w większym wymiarze, mogłyby zbliżyć się do ideału. To forum jednak nie zachęca do wchodzenia tutaj...a przynajmniej taką opinię słyszałem już wielokrotnie.

Do tego ciężko mi pojąć, dlaczego jedna osoba nie może zwyciężyć w dwóch kategoriach...ale to już sobie wyjaśniliśmy i nie ma sensu do tego wracać.

Także jak widzisz ja się do końca nie mogę zgodzić na Waszą propozycję konkursu, a Wy na moją wizję podobnego konkursu. To jednak nie ode mnie zależy, co z tą sprawą dalej będzie.
 

DeletedUser4218

Guest
Odp: Strateg i Maskotka

@Hini
Przykro mi, że w ten sposób to odebrałaś. Osoby, które mnie znają, wiedzą, że styl moich wypowiedzi nie odzwierciedla dokładnie tego o co mi chodziło, gdyż tak jak wspomniałam wcześniej, mówcą dobrym nie jestem. A przytyk do trolowania był do jednej osoby i myślę, że to wyszczególniłam dobrze, aczkolwiek jeśli inni poczuli się urażeni to przepraszam.

Wiem, że każde uwagi na temat konkursu są brane pod uwagę i nie są lekceważone przez osoby odpowiedzialne za ten dział w teamie. Jeśli można wnieść coś dobrego to na pewno zostanie to wykorzystane.

@DonBeker
Widocznie masz inną wizję konkursu, ale próbuję ją zrozumieć. Myślę, że Shannqa dobrze zobrazowała o co mi chodziło. Aczkolwiek, propozycja jaką dałeś jest do rozpatrzenia. Ale na tle tego konkursu jako dodatkowa kategoria. Z tym, że nadal nie wiem jak by ją opisać? Wszechstronny forumowicz? A opis jaki?

@k-nightmare
Widzę, że lubisz smalec, ale tutaj to raczej z tym językiem i smacznym jedzonkiem oftopa robimy. Zapraszam na PW ;)
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser19924

Guest
Odp: Strateg i Maskotka

Nie no, ja doskonale rozumiem, o co chodzi w tym konkursie, tylko nie do końca rozumiem sposób w jaki ten cel chcecie osiągnąć...po prostu nie trafiają do mnie założenia tego konkursu. A może nie same założenia, bo popieram uznanie wysiłku tych osób jakie wkładają w to forum, tylko czepiam się szczegółów.

Dla mnie konkurs organizowany w takiej formie nie powinien mieć ograniczeń żadnych w kwestii zwycięzców...czyli po prostu zgadzam się z trollowaniem londi:)


PS: W żadnym wypadku nie chcę organizować kolejnego konkursu, gdzie będziemy wybierać najlepszego forumowicza, czy jak to nazwałaś "najwszechstronniejszego forumowicza", czy dołączać tej kategorii do tego konkursu, skoro i tak nie mogłaby w niej wygrać osoba, która wygrała w innej.

PS2: A już dodawanie kolejnych kategorii, co zasugerowała Shannqa uważam za kolejne obniżanie rangi tego konkursu. Chcemy wybrać "najlepszych" forumowiczów, a nie wielką grupę osób, które mają znajomości i dostaną nagrody.
 

DeletedUser4218

Guest
Odp: Strateg i Maskotka

No i tu się nie zgadzamy. Są odpowiednie kategorie i nie powinny się powielać - jeśli chodzi o zwycięzców.
Część przyczyn podałam wcześniej, ale jest jeszcze inna. Mianowicie to, że jeśli jedna osoba, by wygrała we wszystkich kategoriach, czy też w większości, to część osób zrezygnowała by z udziału. Po co brać udział, jak ta a ta osoba, ma więcej znajomych i nie ma szans z nią wygrać?
 

DeletedUser19924

Guest
Odp: Strateg i Maskotka

Ja chyba w tej kwestii jestem naiwny i za bardzo wierzę w ludzi. Kwestia środowiska w jakim się obracam zapewne ma na to wielki wpływ. Dla mnie jak ktoś jest najlepszy, to jest najlepszy...nie wybiorę kogoś, bo go bardziej lubię a dlatego, że jest dobry w tym co robi.

Dlatego też proponowałem inną formę konkursu, w której wybieralibyśmy po prostu 3-5 osób w jednej katagorii, a nie 5 osób w różnych kategoriach (gdzie niektóre osoby powinny wygrać w kilku kategoriach).

Tyle...
 

DeletedUser11134

Guest
Odp: Strateg i Maskotka

Jeszcze jedno z tą Maskotką. Jesli to ma byc osoba, która łagodzi spory i ma poczucie humoru oraz jest lubiana to moze nazwijcie to np. Forumowy Dyplomata albo SUper Mediator czy coś tego typu. Umiejętność łagodzenia sporów na forum jest bardzo cenna i jest kilka osób, które sie tym charakteryzują. Są to jednak poważni gracze i występowanie z logo Maskotki to tak jakby w różowych majtkach sie pokazali.... Jak trafnie napisał MG nikt nie jest zainteresowany tytułem Maskotki. Dlatego ten tytuł dobrze byłoby zmienić, i dostosować do definicji.
 

DeletedUser4218

Guest
Odp: Strateg i Maskotka

Jeszcze jedno z tą Maskotką. Jesli to ma byc osoba, która łagodzi spory i ma poczucie humoru oraz jest lubiana to moze nazwijcie to np. Forumowy Dyplomata albo SUper Mediator czy coś tego typu. Umiejętność łagodzenia sporów na forum jest bardzo cenna i jest kilka osób, które sie tym charakteryzują. Są to jednak poważni gracze i występowanie z logo Maskotki to tak jakby w różowych majtkach sie pokazali.... Jak trafnie napisał MG nikt nie jest zainteresowany tytułem Maskotki. Dlatego ten tytuł dobrze byłoby zmienić, i dostosować do definicji.

No właśnie, jak wczoraj czytałam opis tej Maskotki to coś nie pasowało mi za bardzo. I tu masz bardzo fajny pomysł. Wprawdzie w tej edycji odpada zmiana kategorii, ale mam nadzieję, że w przyszłej pojawi się już o ile organizatorzy zaakceptują.

Forumowy Dyplomata
Osoba, która wyróżnia się zdolnością do łagodzenia wszelkich sporów i napiętej atmosfery na forum.

Maskotka Forum
Osoba, która jest ogólnie lubiana przez wiele osób, a posty jej wywołują uśmiech na wielu twarzach.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Strateg i Maskotka

No właśnie, jak wczoraj czytałam opis tej Maskotki to coś nie pasowało mi za bardzo. I tu masz bardzo fajny pomysł. Wprawdzie w tej edycji odpada zmiana kategorii, ale mam nadzieję, że w przyszłej pojawi się już o ile organizatorzy zaakceptują.

Forumowy Dyplomata
Osoba, która wyróżnia się zdolnością do łagodzenia wszelkich sporów i napiętej atmosfery na forum.

Maskotka Forum
Osoba, która jest ogólnie lubiana przez wiele osób, a posty jej wywołują uśmiech na wielu twarzach.
Mi się podobają rangi wraz z opisami :) Ja za rok zagłosuję, bo niestety nie spełniam wymagań.
 

DeletedUser4218

Guest
Odp: Strateg i Maskotka

Mi się podobają rangi wraz z opisami :) Ja za rok zagłosuję, bo niestety nie spełniam wymagań.

A grasz aktywnie na jakimś świecie min. 6 miesięcy lub grałeś? Dla takich osób jest furtka, by też mogli głosować. Wiadomo, że cześć osób aktywnie grających, na forum nie pisze, bo nie chce, ale czyta regularnie. Osobiście znam mnóstwo takich osób.
 
Do góry