Strateg i Maskotka

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser5
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser

Guest
Odp: Strateg i Maskotka

A grasz aktywnie na jakimś świecie min. 6 miesięcy lub grałeś? Dla takich osób jest furtka, by też mogli głosować. Wiadomo, że cześć osób aktywnie grających, na forum nie pisze, bo nie chce, ale czyta regularnie. Osobiście znam mnóstwo takich osób.
Mam konto na forum od niedawna, ale w grepo gram jakiś roczek, dwa :) Forum przeglądałem jako gość, ale jak napisane jest, tylko osoby posiadające konto na forum od 3 miesięcy mogą brać udział w wydarzeniu.
 

DeletedUser4218

Guest
Odp: Strateg i Maskotka

Yyyy jest możliwość :)

*głosować mogą również osoby, które grają aktywnie w Grepolis na dowolnym świecie minimum 6 miesięcy. Jeśli na forum używają innego nicku niż w grze, muszą ten fakt zgłosić w dziale: Kontakt ws. konkursów zakładając temat: Nick, a w treści wpisując aktualnie używany nick w grze;
 

DeletedUser19924

Guest
Odp: Strateg i Maskotka

No to dla mnie ten konkurs nie ma sensu większego, skoro w poszczególnych kategoriach mogą głosować wszyscy, nawet Ci którzy konto na forum założyli przed samym głosowaniem. Co oni mogą wiedzieć o forum?
 

DeletedUser

Guest
Odp: Strateg i Maskotka

No to dla mnie ten konkurs nie ma sensu większego, skoro w poszczególnych kategoriach mogą głosować wszyscy, nawet Ci którzy konto na forum założyli przed samym głosowaniem. Co oni mogą wiedzieć o forum?
Trochę sensu nie ma :) Taki "aktywny gracz grepolis" może zagłosować na każdego, nawet na jakąś ciamajdę, która nie ma nic wpsólnego z podaną rangą...
 

DeletedUser4218

Guest
Odp: Strateg i Maskotka

No to dla mnie ten konkurs nie ma sensu większego, skoro w poszczególnych kategoriach mogą głosować wszyscy, nawet Ci którzy konto na forum założyli przed samym głosowaniem. Co oni mogą wiedzieć o forum?
Tak jak mówiłam, sporo osób czyta forum, ale nic nie pisze.
Dlaczego zablokować im możliwość głosowania?
Nie mogą być tylko typowani, bo to by się mijało z celem.
 

DeletedUser19924

Guest
Odp: Strateg i Maskotka

Czyli w żaden sposób nie chroni to konkursu przed napływem głosujących po znajomości, co sobie konto założą, aby pomóc koledze. Na jakiej podstawie ocenisz, że ktoś regularnie czyta to forum i kojarzy chociaż kilka osób, które tutaj piszą, a raczej o czym piszą, bo to jest najważniejsze, a inny wpadł zagłosować na kolegę?
 

DeletedUser23685

Guest
Odp: Strateg i Maskotka

Czyli w żaden sposób nie chroni to konkursu przed napływem głosujących po znajomości, co sobie konto założą, aby pomóc koledze. Na jakiej podstawie ocenisz, że ktoś regularnie czyta to forum i kojarzy chociaż kilka osób, które tutaj piszą, a raczej o czym piszą, bo to jest najważniejsze, a inny wpadł zagłosować na kolegę?

Wiesz co, jeżeli ktoś kogoś zna, gra z nim na innym świecie i uważa go za swojego faworyta w danej konkurencji to nie widzę w tym nic złego. Inaczej, jeżeli gracz wypisuje do wszystkich wiadomości typu "zagłosujcie na mnie" tak jak elektra40 podczas wyborów na gracza roku na pelli, niczym się nie zasłużył, a pisał po wszystkich i tworzył multi po czym sam na siebie głosował.... Dlatego teraz pomysł, że gracz musi grać na świecie 6 miesięcy, bądź być na FO zarejstrowanym co najmniej 3 miechy jest bardzo logiczne i pozwoli to w jakimś stopniu zredukować głosowanie po "znajomościach", bo wystarczy mass w soju, aby ludzie na cb głosowali i masowo są tworzone kąta, a dzięki temu konkurs może być w większym stopniu "uczciwy".
 

DeletedUser19924

Guest
Odp: Strateg i Maskotka

Nie no, mi chodzi właśnie o to, aby był on "uczciwy". W dodatku wybierani są najlepsi forumowicze, a nie gracze. Dlatego nie wiem dlaczego pozwala się tutaj głosować ludziom, którzy dopiero co założyli, bądź założą konta jak zacznie się głosowanie. A takich massów, o jakich piszesz pewnie dzięki temu zapisowi w regulaminie będzie więcej.

Jak dla mnie, to głosujący powinni spełniać obydwa te wymogi, a nie tylko jeden, wybrany.
 

DeletedUser23685

Guest
Odp: Strateg i Maskotka

Nie no, mi chodzi właśnie o to, aby był on "uczciwy". W dodatku wybierani są najlepsi forumowicze, a nie gracze. Dlatego nie wiem dlaczego pozwala się tutaj głosować ludziom, którzy dopiero co założyli, bądź założą konta jak zacznie się głosowanie. A takich massów, o jakich piszesz pewnie dzięki temu zapisowi w regulaminie będzie więcej.

Jak dla mnie, to głosujący powinni spełniać obydwa te wymogi, a nie tylko jeden, wybrany.

Wiesz co, w sumie to jest do zrobienia

Administracja zastrzega sobie prawo do edytowania i wprowadzania zmian w zasadach konkursu w razie niezbędnej potrzeby.
Wszelkie zmiany będą ogłaszane w temacie konkursu. Podczas konkursu obowiązuje Regulamin forum oraz Ogólny regulamin konkursów.
Biorąc udział w konkursie akceptujesz jego zasady.


Ale szczerze wątpię, by te zasady się zmieniły, ale na prośbę większą liczbę graczy? Być może, ale tak jak mówiłem, szczerze w to wątpię.
 

DeletedUser4218

Guest
Odp: Strateg i Maskotka

Nie no, mi chodzi właśnie o to, aby był on "uczciwy". W dodatku wybierani są najlepsi forumowicze, a nie gracze. Dlatego nie wiem dlaczego pozwala się tutaj głosować ludziom, którzy dopiero co założyli, bądź założą konta jak zacznie się głosowanie. A takich massów, o jakich piszesz pewnie dzięki temu zapisowi w regulaminie będzie więcej.

Jak dla mnie, to głosujący powinni spełniać obydwa te wymogi, a nie tylko jeden, wybrany.

No nie bardzo...Teraz wyobraź sobie, że część aktywnych forumowiczów w tej chwili nie gra na żadnym świecie, bo akurat zamknęli ich stary świat, a na nowy jeszcze czekają. W ten sposób wyeliminowałbyś właśnie ich.

Nie da się po prostu zapewnić 100% uczciwości konkursu, bo konkurs to ludzie i uczciwość zależy od nich. Myślę, że nie da się nic więcej zrobić, niż zrobiono do tej pory.
 

DeletedUser23685

Guest
Odp: Strateg i Maskotka

No nie bardzo...Teraz wyobraź sobie, że część aktywnych forumowiczów w tej chwili nie gra na żadnym świecie, bo akurat zamknęli ich stary świat, a na nowy jeszcze czekają. W ten sposób wyeliminowałbyś właśnie ich.

Nie da się po prostu zapewnić 100% uczciwości konkursu, bo konkurs to ludzie i uczciwość zależy od nich. Myślę, że nie da się nic więcej zrobić, niż zrobiono do tej pory.

To możnaby zrobić coś takiego, że gracz musi mieć staż na jakimś świecie co najmniej te 6 miechów? Nieważne czy zamknięty czy skończył gre, chodzi o ten staż te 6 miesięcy, wtedy i taki ktoś wiedziałby i o forum i o grze, myślę, że to by było dobre jeżeli chodzi o "uczciwość".
 

DeletedUser19917

Guest
Odp: Strateg i Maskotka

Widzę, że lubisz smalec, ale tutaj to raczej z tym językiem i smacznym jedzonkiem oftopa robimy. Zapraszam na PW ;)

Jak kto ostatnio w pewnym uroczym sklepiku pewien starszy Pan powiedział "Lepszy smalec niż wazelina"- sam do końca nie wiem o co chodzi (może i lepiej) i na pewno nie chce dociekać w tym temacie.
Co do pffu... offtopu rzecz jasna to się nie zgodzę, bo żeś mnie zmusiła do przeprosin, ot co... Kobiety... i niech ktoś mi powie, że nie wykorzystują, to go opluję ze śmiechu w biały dzień.
Konkurs sam w sobie mi się podoba ale mogliby to ulepszyć, brakuje mi jeszcze tutaj
"Błazna forum" wiecie kogo bym mianował do tej jakże dumnej kategorii? Użytkownika P..... Nie będę pisał, bo po co? Jeszcze jestem na zawiasach hehe
Ogólnie ja bym zagłosował ale nie mam kandydatów pod dwje kategorie (dwje specjalnie) więc chyba nie zagłosuję, jeszcze pomyślę...
Ma ktoś jakieś sugestie? To proszę na priv...
 

DeletedUser11134

Guest
Odp: Strateg i Maskotka

na siebie zagłosuj jak nie wiesz na kogo
 

DeletedUser19917

Guest
Odp: Strateg i Maskotka

na siebie zagłosuj jak nie wiesz na kogo

Ja jestem bardzo skromny chłop i nie wyobrażam sobie takiego zachowania jak głosowanie na samego siebie- po prostu czułbym się podle i miałbym ogromne wyrzuty sumienia. Kwestia druga- Jakby się czuli Ci piękni użytkownicy tego jakże zacnego forum gdzie panuje harmonia i jedwabista cisza (chyba tak to się piszę) Na przykład taka Ty- pewnie rozczarowana, że nikt nie oddał głosu na ciebie, jesteś niedoceniona, mało efektywna i inne takie farmazony. Ponadto twoja psychika by ucierpiała, bo jak to tak można nie być w tak super konkursie? Więc zapewne byś musiała zacząć chodzić na terapię do dobrego psychologa z dobrym sprzętem, aczkolwiek- mogłabyś się zamknąć w sobie i pozostać z tymi problemami sama... To samo może spotkać tych [tutaj liczba użytkowników] tego zacnego forum. Dlatego też podjąłem decyzję, że nie będę głosował w tym konkursie, bo mogę go zranić emocjonalnie, powiesz, że konkurs i tak anonimowy- niekoniecznie, bo i tak będę cierpiał z poczucia winy, że przeze mnie cierpią ludzie, ludzie o głębokich sercach ale niekoniecznie powalającym umysłach.
Moja decyzja jest nieodwołalna.

P.s
piękny nick "Hini"
p.s2
Shanqa nie ignoruj mnie na priv, przed miłością nie uciekniesz...
 

DeletedUser11134

Guest
Odp: Strateg i Maskotka

:)
że też chciało Ci się tyle pisać

P.s.
dziekuję
 

DeletedUser19917

Guest
Odp: Strateg i Maskotka

:)
że też chciało Ci się tyle pisać

P.s.
dziekuję

Jak włączy mi się opcja rozszerzonego pisania no to niestety piszę wiele, czasem zbyt... Może nie ma w tym większego ładu, ale jak przekręci się głowę w lewo, przymruży się lewe oko, a prawe zamknie to idzie jakoś zrozumieć.
kwestia podziękowania powinna być na odwrót i to ja powinienem Tobie dziękować droga Hini za przeczytanie tego jakże ciężkiego posta... Tak więc dziękuje Ci bardzo mocno z całego serca, wiele to dla mnie znaczy.
Mogę wiedzieć jak wam idą "wybory"?

P.s
Może zróbcie konkurs na Miss i misetra (czy jakoś tak) forum, ciekawe kto by wygrał, a mam swoje typy.
 

DeletedUser4218

Guest
Odp: Strateg i Maskotka

Ja jestem bardzo skromny chłop i nie wyobrażam sobie takiego zachowania jak głosowanie na samego siebie- po prostu czułbym się podle i miałbym ogromne wyrzuty sumienia. Kwestia druga- Jakby się czuli Ci piękni użytkownicy tego jakże zacnego forum gdzie panuje harmonia i jedwabista cisza (chyba tak to się piszę) Na przykład taka Ty- pewnie rozczarowana, że nikt nie oddał głosu na ciebie, jesteś niedoceniona, mało efektywna i inne takie farmazony. Ponadto twoja psychika by ucierpiała, bo jak to tak można nie być w tak super konkursie? Więc zapewne byś musiała zacząć chodzić na terapię do dobrego psychologa z dobrym sprzętem, aczkolwiek- mogłabyś się zamknąć w sobie i pozostać z tymi problemami sama... To samo może spotkać tych [tutaj liczba użytkowników] tego zacnego forum. Dlatego też podjąłem decyzję, że nie będę głosował w tym konkursie, bo mogę go zranić emocjonalnie, powiesz, że konkurs i tak anonimowy- niekoniecznie, bo i tak będę cierpiał z poczucia winy, że przeze mnie cierpią ludzie, ludzie o głębokich sercach ale niekoniecznie powalającym umysłach.
Moja decyzja jest nieodwołalna.

P.s
piękny nick "Hini"
p.s2
Shanqa nie ignoruj mnie na priv, przed miłością nie uciekniesz...

Chciałam coś napisać, ale chyba się powstrzymam.
Po prostu padłam!
 

DeletedUser24848

Guest
Odp: Strateg i Maskotka

0400.gif
 

DeletedUser

Guest
Odp: Strateg i Maskotka

Mam jeszcze jedno pytanie, odnośnie wybierania już Stratega i Maskotki i innych rang...

Załóżmy, że w głosowaniu Gracz 1 ma 6 głosów, a Gracz 2 tyle samo. Gracz 15 zmienia głos z Gracza 2 na Gracza 1.

Czy podczas wybierania już kandydatów można będzie zmienić głos?
 

DeletedUser19924

Guest
Odp: Strateg i Maskotka

Jak zagłosujesz (a to dopiero za tydzień), to zmieniać głosu już nie będzie można. A jak będzie w jakiejś kategorii remis, to urządzona zostanie dogrywka...a przynajmniej tak było w zeszłym roku. Teraz tylko zbieramy kandydatów...później nastąpi ich weryfikacja, więc na głosowanie jeszcze poczekamy trochę.
 
Do góry