Co zachęciłoby Was do powrotu?

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser35664
  • Data rozpoczęcia
To ja mam dwie propozycje.

1. Zamiast 7-iu cudów naraz, co gdyby było tak że budować można by tylko jeden na raz?
W sensie. np. po 2 tyg./miesiącu od startu serwera rozpoczyna sie Era cudów, i co 2 tyg. jest możliwość startu budowy danego wybranego przez grę cudu. Kto wybuduje go pierwszy ten go posiada. Oczywiście musi go wtedy do końca serwera bronić.
Walka o cuda i ich utrzymanie była by rozciągnięta w czasie. Myślę ze było by to fajne urozmaicenie. Też mniejsze sojusze miały by szanse na zbudowanie jeśli były by dobrze zorganizowane i jakiś większy sojusz by się potknął.
Takie coś by trochę zabawę na cudach zepsuło, liczenie ile skrótów robi przeciwnik, przerzucanie kolejności cudow itd.
Natomiast tego typu rozwiązanie było by według mnie genialne na światach z dominacja.
Co 2 tyg sojek może budować cud, który daje mocniejsze bonusy. W momencie gdy ktoś postawi go na poziom 10, wszystkie inne budowy są przerywane, a sojusz otrzymuję bonus stosowny do zbudowanego poziomu.
Coś w stylu: 0.6% do ataku/poziom cudu i dodatkowe 4% za postawienie na 10 jako pierwsi.
Bonusy jakie bym wtedy dawał cudom były by oczywiście mocniejsze niż te obecnie. Maksymalnie 10% wiecej ataku/5% wiecej obrony/10-15% wieksze magazyny/10% tańsze i szybsze festyny/10% wiekszy magazyn i produkcja łask/20-30% większa produkcja sury/10% szybsza lub 10% tańsza rekru lub po prostu 6-7% szybsza oraz tańsza rekru.
 

DeletedUser35664

Guest
Takie coś by trochę zabawę na cudach zepsuło, liczenie ile skrótów robi przeciwnik, przerzucanie kolejności cudow itd.
Natomiast tego typu rozwiązanie było by według mnie genialne na światach z dominacja.
Co 2 tyg sojek może budować cud, który daje mocniejsze bonusy. W momencie gdy ktoś postawi go na poziom 10, wszystkie inne budowy są przerywane, a sojusz otrzymuję bonus stosowny do zbudowanego poziomu.
Coś w stylu: 0.6% do ataku/poziom cudu i dodatkowe 4% za postawienie na 10 jako pierwsi.
Bonusy jakie bym wtedy dawał cudom były by oczywiście mocniejsze niż te obecnie. Maksymalnie 10% wiecej ataku/5% wiecej obrony/10-15% wieksze magazyny/10% tańsze i szybsze festyny/10% wiekszy magazyn i produkcja łask/20-30% większa produkcja sury/10% szybsza lub 10% tańsza rekru lub po prostu 6-7% szybsza oraz tańsza rekru.
Obecne bonusy z cudaków których tak na prawdę nie mam okazji użyć w sposób jaki by należało na prawdę skutecznie zniechęcają do ich zdobycia.
Koronka w profilu jest już bardziej użyteczna zwłaszcza że ludzie się dla niej sprzedają xd

Większe bonusy mogły by to zmienić ale wydaje mi się że to i tak by nic nie dało.
To by nie dało nic… xd
Potrzebna byłaby równolegle zmiana w samym systemie odbijania cudów. Obecnie przy deffowej mecie rozgrywki jest to prawie że realne na serwach mocno obstawionych. Nie wiem jak na innych tego tylu serwach, ostatnio coś czytałem że ktoś oddał pół darmo ale to chyba bardziej przez zaniedbanie organizacyjne niż przez system.

Moim zdaniem odbijanie cudów mogłoby być łatwiejszym w momencie od Górnego narzucenia limitu wojska w danym mieście po którego przekroczeniu wszelkie inne polecenia byłyby systemowo zawracane tak jak ma to miejsce na przykład w przypadku mitów wysłanych do city z innym Bogiem.
Jaki miałby być to limit sam nie wiem ale wydaje mi się że mogłoby to zmienić proces odbijania cudaków na lepsze.
Z tym zawsze wiążą się duże emocje których najpewniej nie mógłbym sobie odmówić.
 
Obecne bonusy z cudaków których tak na prawdę nie mam okazji użyć w sposób jaki by należało na prawdę skutecznie zniechęcają do ich zdobycia.
Koronka w profilu jest już bardziej użyteczna zwłaszcza że ludzie się dla niej sprzedają xd

Większe bonusy mogły by to zmienić ale wydaje mi się że to i tak by nic nie dało.
To by nie dało nic… xd
Potrzebna byłaby też zmiana w samym systemie odbijania cudów. Obecnie przy deffowej mecie rozgrywki jest to prawie że realne na serwach mocno obstawionych. Nie wiem jak na innych tego tylu serwach, ostatnio coś czytałem że ktoś oddał pół darmo ale to chyba bardziej przez zaniedbanie organizacyjne niż przez system.

Moim zdaniem odbijanie cudów mogłoby być łatwiejszym w momencie od Górnego narzucenia limitu wojska w danym mieście po którego przekroczeniu wszelkie inne polecenia byłyby systemowo zawracane tak jak ma to miejsce na przykład w przypadku mitów wysłanych do city z innym Bogiem.
Jaki miałby być to limit sam nie wiem ale wydaje mi się że mogłoby to zmienić proces odbijania cudaków na lepsze.
Z tym zawsze wiążą się duże emocje których najpewniej nie mógłbym sobie odmówić.
To co napisalem to cuda na... dominacji :p.

Same cuda... teraz po postawieniu 4 masz mięsiac gry i serwer zamykają, więc te bonusy za zbudowanie 10 poziomu mogły by być... no ogromne, podobne do dużych świątyń np.
 

DeletedUser35664

Guest
Były chyba pierwotnie takie plany cnie?
W sensie aby połączyć te dwa zakończenia.
 
Moim zdaniem odbijanie cudów mogłoby być łatwiejszym w momencie od Górnego narzucenia limitu wojska w danym mieście po którego przekroczeniu wszelkie inne polecenia byłyby systemowo zawracane tak jak ma to miejsce na przykład w przypadku mitów wysłanych do city z innym Bogiem.
Jaki miałby być to limit sam nie wiem ale wydaje mi się że mogłoby to zmienić proces odbijania cudaków na lepsze.
Z tym zawsze wiążą się duże emocje których najpewniej nie mógłbym sobie odmówić.



Wystarczyłoby coś ala klatwa olimpu na wyspach cudakowych.
 

DeletedUser35664

Guest
Minusem mojego pomysłu byłoby prawdopodobnie zamulanie serwa.
Gracze najpewniej wysyłaliby wsparcia aby na bieżąco uzupełniać „limit”.

No to, nie zachęcałoby do powrotu
 
Jakoś mam brak weny i szkoda mi czasu, aby wracać tak na poważnie. Jednak jakby była taka możliwość, to poklikałbym swobodnie w sojuszu totalnie spamowym prowadzonym przez pana Leito. Ewentualnie z sentymentu wszedłbym na retro świat.

Poza tym mapa jest za duża, powinno być mniej mórz. Ograniczenie morali do 50% albo występowanie po miesiącu. Bonus nocny mocniejszy w środku nocy, a słabszy przed i po nim. Może farmienie z wiosek rolniczych na 6lvl małej ilości łask.
 

DeletedUser35664

Guest
Jeden z pomysłów to bonus do ataku za cudaki, choć bardziej bym preferował -5% do obrony na cudaku za każdego posiadanego cudaka. Choć na pewno miałoby to spory opór wśród wielu osób xd.
Dasz minus pięć do deffa to ludzie podniosą wrzawę, zaoferujesz ekwiwalent do offa to Ci sami co by wnosili wcześniej wrzaski nie widzieliby już w tym problemu.
Tylko w tym przypadku taki bonus pewnie musiałby być przyznawany sojkom o niższej pozycji w rankingu budowy cudów
 
Dasz minus pięć do deffa to ludzie podniosą wrzawę, zaoferujesz ekwiwalent do offa to Ci sami co by wnosili wcześniej wrzaski nie widzieliby już w tym problemu.
Tylko w tym przypadku taki bonus pewnie musiałby być przyznawany sojkom o niższej pozycji w rankingu budowy cudów
Problem w tym, że -5% do obrony musiało by być zmienione na jakieś na +7/8% do ataku pewnie. Jak mi przypomnicie to sprawdzę jutro(to jutro, co jest dziś) w symulatorze xD.
 
Do góry