Wyniki wyszukiwania

  1. Lukasz032

    BBcode w publikowanym raporcie

    Rozumiemy. Chcesz zamieścić raport na forum plemienia nie w formie link'a, a w postaci embed'niętego raportu. Jeśli nie zadziała następujący bbtag: kod raportu to musisz złożyć propozycję o jego wprowadzenie. W tym momencie napisałeś trochę zbyt ogólnikowo.
  2. Lukasz032

    Ankiety - wyświetlanie postów pod nimi.

    Rzeczywiście, działa. Ale mój pomysł polega na tym, żeby ankieta przewijała się razem z treścią forum (jak w Plemionach). Wówczas nie trzeba by było za każdym razem zwijać ankiety, co czasem przeszkadza.
  3. Lukasz032

    Ankiety - wyświetlanie postów pod nimi.

    Nie będę się za dużo rozpisywał. Myślę, że screenshot wystarczy. PS. Dodam jeszcze, że ten błąd dotyczy każdej ankiety - miejsca na przeczytanie tekstu jest baaaardzo mało, niekiedy 2 piksele na stronie (jak jest więcej opcji).
  4. Lukasz032

    (Forum) Miniatury dla dużych grafik

    Najwyraźniej się przejęzyczyłem, chodziło mi o "generację". Znaczenie terminu "kompilacja", jako student szkoły średniej o profilu informatycznym, doskonale znam. Co do wspomnianego sztucznego brzmienia: wyrażenie "Informatyk kompiluje program" jest chyba bardziej precyzyjne od "Informatyk robi...
  5. Lukasz032

    (Forum) Miniatury dla dużych grafik

    Faktycznie, podstawowym mankamentem tej wersji rozszerzenia jest zrzucanie obliczeń na komputer klienta. W tym miejscu są więc bardzo zawężone możliwości realizacji technicznej, gdyż możliwych podejść było cztery: Generacja miniatury na serverze <- zasobożerne dla servera Przycięcie i...
  6. Lukasz032

    (Forum) Miniatury dla dużych grafik

    Biblioteka PHP służąca do obrabiania grafiki podczas renderowania strony. Bardzo zasobożerna. Wyżej wyjaśniłem, dlaczego takie podejście. Gdyby zastosowanie znalazł skrypt korzystający z GD, serwer za każdym razem musiałby przeliczać obrazki. W dodatku istniałoby ryzyko wykonania kodu XSS...
  7. Lukasz032

    (Forum) Miniatury dla dużych grafik

    Witam ponownie w tymże dziale. Tym razem moja propozycja dotyczy pewnego ulepszenia, które wprowadziłoby trochę porządku w tematach o atakach, błędach czy nawet w galeriach w dziale OFF-Topic. 1) Podstawy i źródło pomysłu: Rozwiązanie to zostało przytoczone przeze mnie z racji, że...
  8. Lukasz032

    [Forum] Powiększenie rozmiaru podpisu.

    A powinien to robić skrypt. Właśnie udowodniłem parę postów wyżej, że to trywialne zadanie. W ogóle nonsensem jest fakt, że ani w fazie dodawania obrazek nie jest przycinany, ani później - przy wyświetlaniu, a do tego fakt, że w ŻADNYM miejscu panelu zmiany podpisu nie widnieje chociaż...
  9. Lukasz032

    Wiadomości zewnętrzne

    Odświeżenie tematu - wszystkich, którzy jeszcze się nie wypowiedzieli, zapraszam do pierwszego postu.
  10. Lukasz032

    [Forum] Powiększenie rozmiaru podpisu.

    Tak, owszem. Polega ona na sprawdzeniu przy pomocy specjalnego skryptu wymiarów obrazka, po czym (jeśli jest za duży) zredukowaniu go prostym działaniem matematycznym. Przykładowy skrypt do zmiany rozmiaru za dużych sygnatur. Stosowany obecnie na forum GreTime's, przystosowany przeze mnie do...
  11. Lukasz032

    [Forum] Powiększenie rozmiaru podpisu.

    W ogóle dziwi mnie to, że choć jest napisane w regulaminie o maksymalnych wymiarach, nie jest to w żaden sposób technicznie wykonywane. A to od tego zacząć należy - nonsensem jest pisanie o wymogach, gdy nie da się ich technicznie wymóc. A to naprawdę proste w realizacji - za duże sygnatury...
  12. Lukasz032

    Wiadomości zewnętrzne

    Ktoś, kto się nie zarejestruje, nie będzie otrzymywał żadnych maili w grze. Informacje te wysyłane będą na konta graczy przez zewnętrzne skrypty portali, na których użytkownicy umieszczają swoje konta i nie ma to nic wspólnego z tzw. mass mail'ami od administracji. PS. Widzę, że dalej niewiele...
  13. Lukasz032

    Wiadomości zewnętrzne

    Witam wszystkich znanych i nieznanych użytkowników forum. W tym temacie chciałem poruszyć jedną z bardziej istotnych kwestii dla deweloperów, jaką są wiadomości zewnętrzne (External IGM). 1) Geneza sprawy: Pomysł powstał po rozpoczęciu prac nad portalem informacyjnym GreTime's...
  14. Lukasz032

    Blog Grepolis

    Pomysł na temat samego prowadzenia tego rodzaju portalu informacyjnego niezły. Że się wtrącę - może to drobiazg, ale adresy URL nie są zbyt czytelne. Na przykład ten: http://grepoblog.org/?p=43 zbyt wiele nie mówi. Może warto by było rozbudować te adresy do formy w stylu...
  15. Lukasz032

    Cytaty z #grepolis.pl

    Z serii: Nie ma to jak "zasłyszanie - powtarzanie"....: <Kruk787> sie ma. <Quicker14> Ranking 262 - az sie podniecilem :D <Quicker14> siema Gah :D <Lukasz032|chory> $odepnij *sprzataczka* Z racji, że próbujesz wykonać niebezpieczne zadanie, będzie je...
Do góry