Ankieta dotycząca ustawień świata: system podboju

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser5
  • Data rozpoczęcia

Jaki system podboju ma być na kolejnym świecie?

  • Stary

    Głosy: 451 56,0%
  • Nowy (z buntem)

    Głosy: 355 44,0%

  • W sumie głosujących
    806
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
Odp: Ankieta dotycząca ustawień świata: system podboju

Długo ten świat nie będzie. Ale już raczej nowy niestety nie wygra :(
 

DeletedUser16352

Guest
Odp: Ankieta dotycząca ustawień świata: system podboju

Niestety trzeba będzie poczekać jeszcze na nowy :( może warto poczekać jeżeli otworzą z prędkościami x3 tak chce większość doświadczonych graczy
 

DeletedUser3480

Guest
Odp: Ankieta dotycząca ustawień świata: system podboju

Nie wiem dlaczego uważacie, że w nowym systemie będzie lepiej. W starym gracz ma jednak więcej możliwości wybronienia przed kolonem grając indywidualnie. W nowym kluczowym jest sojusz a więc i komunikacja pomiędzy jego członkami. Przy krótkich czasach podróży skrzyknięcie kolegów może być dużo większym wyzwaniem niż samodzielne klinowane. Zgadzam się natomiast, iż ten świat może mieć krótki żywot.


ojj Robinie nie wiesz czemu tak uważamy? bo pewnie mamy w tym pewne doświadczenie.
W obu systemach gracz może sam się wybronic tak samo. Różnica polega głównie na tym kiedy i jakimi siłami:

W starym systemie - najpierw wchodzi kolon i zabezpieczenie a potem sie rozbija jak się ma czym, jak się zdąży na czas powiadomic kolegów, jak agresor jest amatorem i wysłał mało defa.

W nowym systemie - masz czas ileś tam godzin aż zacznie się bunt i wyczekujesz na kolona. Możesz sam go zatopic lub poprosic kolegów by to zrobicli o ile masz takich, nie potrzenbujesz duzo by zatopic tego kolona! wystarczy jedna zagroda birem i dasz radę

powiedz mi Robinie czy jak grałeś kiedyś na starym systemie miałeś taką sytuacje że nie było szans atakowania okupacji bo tyle było defa że nie do rozwalenia??? ja miałem wiele razy
a powiedz mi Robinie czy miałeś kiedyś taka sytuacje na nowym systemie że nie dało rady się wybronic? otuż nie jak masz czas i chęci zawsze wybronisz

oto cały bajer - no ale jak rozumiem administracja i moderacja ma zupełnie inne zdanie na ten temat. Proponuje może trochę więcej pograc na różnych systemach.

Ale napisze Ci coś jeszcze -- jesli jest faktycznie tak jak napisałem wyżej, to wyobraź sobie sytuacje na starym systemie i prędkości razy 4 jak zaatakuje dobry gracz a Ciebie nie ma akurat przed kompem 1,5h(wkońcu taka nieobecnośc nie jest długa) - wioska będzie zadefowana po uszy.
A wybraź sobie ten nowy system i tą sama prędkośc -- nie ma Ciebie 1,5h - masz bunt i co? masz teraz czas na przygotownie się, na organizacje defa, na dobre sklinowanie kolona
 

Robin65

Zespół Grepolis
Odp: Ankieta dotycząca ustawień świata: system podboju

W nowym gracz moze robic uniki z deffem np. 100 birem.
Jak dobrze zrobisz uniki kolon sam pewnie nie wejdzie bo liczyl ze koledzy wyczyszczą.
A co stoi na przeszkodzie by to samo zrobić w starym?

edit
oto cały bajer - no ale jak rozumiem administracja i moderacja ma zupełnie inne zdanie na ten temat.
Ale co ma piernik do wiatraka? Administracji i moderacji zupełnie nie interesuje jakie ustawienia świata wybiorą gracze.
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser

Guest
Odp: Ankieta dotycząca ustawień świata: system podboju

Można zrobić to samo lecz z szybkością 4 ja nie mial bym czasu na uniki :)
A w nowym moge na spokojnie rozplanować bo wiem ze mam jeszcze 12 godzin.
Ze wsparciami to samo za szybko a potem nie masz sie jak bronić jedynie uniki.
 

DeletedUser3480

Guest
Odp: Ankieta dotycząca ustawień świata: system podboju

piernik do wiatraka ma to że piszecie bzdury. I aż dziw że nie potracicie tego zrozumiec.

napiszę może inaczej: Na starym systemie, z takimi ustawieniami jak teraz tu wybierane są słabszych gracz mniej aktywny nie ma szans na granie.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Ankieta dotycząca ustawień świata: system podboju

Witam. Az musialem zalozyc konto aby odpisac bo juz mnie denerwowalo to co tu jest pisane na temat tego, ze stary zly nowy ok do tych ustawien.

Przede wszystkim Maniek jestes nieobiektywny gdyz sam nie zaprzeczysz, ze wrac z ekipa bardzo chciales pograc na nowym systemie z fajnymi ustawieniami i wlasnie te ustawienia by Ci sie marzyly na nowy system. A moze sie myle?

Rozumiem zlosc bo takie ustawienia trafiaja sie raz na ruski rok czy nawet nie.

Rozumiem Cie tez bym byl zly gdyby ten swiat wygral nowy system podboju bo ja na takim systemie nie chce grac gdyz uwazam, ze stary jest bardziej wymagajacy indywidualnie niz nowy. Na starym jak jestes doswiadczony cwany i umiesz wyczuc przeciwnika to praktycznie samemu mozna podbijac najlepszym miasta (poza obstawa okupacji)

W starym systemie tez mozna grac bardziej agresywnie gdyz nie potrzebujesz wiele deffa i w wiekszosci mozna robic off a na deff na okupacje liczyc na pomoc sojusnzikow grajacych bardziej deff.

W nowym jestes mega aktywnym agresorem a i tak musisz miec sporo deffa by nie pozwalac sobie na mase buntow a potem utrudnienie w bronieniu miast przed kolonami.

Owszem mozna byc obstawionym przez sojusz ale nie zawsze deff jest aby obstawic miasta zwlaszcza jak ma sie ich pelno na rozleglym froncie.

N na starym systemie mam gdzies czy mur jest 0 czy mam deff. Zawsze moge obronic sie offem przed kolonem.

Nie uwazam tego za ulatwienie gdyz tak samo moj przeciwnik moze sie przede mna obronic offem.

moze bede nieobiektywny ale uwazam, ze stary system w rekach dobrego gracza to multum mozliwosci ale tez duze wyzwanie.

Ktos pisal, ze w nowym systemie wiecej trzeba myslec czy kombinowac by podbic miasto.

Totalna bzdura!

W nowym systemie wszystko sprowadza sie do masu czyli jak najwiecej buntow jak najwiecej atakow aby oglupic wroga i wbic kolona.

Brzyznaje trzeba mobilizacji sojuszu do duzych akcji bo przy malych na dobrego gracza to raczej ciezko pdobic miasto.

W starym systemie plynie na ciebie kolon? ok cow kolonie? deff? off? z biremami kolon? z ogniami? masz conajmniej 5 wariantow.

kolon z wieksa iloscia birem
z wieksza iloscia ogni
z wieksza iloscia deffa
z wieksza iloscia offa
plus sporo mixow

Teraz musisz miec sporo doswiadczenia i szczescia by dobrze dopasowac sposob obrony.

Czy klinowac hoplitami i rydwanamiz miasta przed kolon czy po? jak kolonz deffem lepiej przed kolona klin jak z offem lepiej po kolonie klin

a jak z atakami przed kolona ida katapulty i mur bedzie 0? to wtedy marna skutecznosc klina z deffem przed kolon i lepiej po kolonie klin.

ogolnie masa wariantow i trzeba dobrze dostosowac obrone do atakow wroga glownie chodzi o klin dokladny z miasta na, ktre idzie kolon bo to w wiekszosci przypadkow ostatnia deska ratunku na zmasowana akcje.

a jak atakujesz? tez musisz dobrac wojskow kolonie pod miasto przeciwnika. Musisz przemyslec z czym wyslac kolona by klin nie powiodl sie.

Mowie o wysokim poziomie walk gdzie na przeciwnik klinuje co do sekund i jak w kolonie nie bedzie odpowiedni sklad to sie nie przebijesz lub nie utrzymasz.

Ja utrudniam wrogom podboje tak, ze klinuje i przed kolon i po kolonie wiec to juz calkiem jest bardzo ciezkie do obejscia.

Jednym slowem masz conajmniej 2x wiecej wariantow ataku i obrony i jest duzo ciezej atakowac.

Teraz przypomne wpis Redki z przed kilku dni gdzie pisala, ze na nowym jest ciezej bo jest 600 atakow masa buntow i ciezko ogarnac gdzie kolon.

Nic do Ciebie Redka nie mam slyszalem nawet, ze jestes bardzo dobra osoba od obrony.

Ale Czy 600 atakow o kilkudziesieciu kolonow nie mozna wysylac na starym systemie?

Tylko na nowym mozna zmasowana akcja mylic wrogow?

Otoz nie gdyz te same techniki zmasowanych atakow sie stosuje w obu systemachz tym, ze na nowym musi to byc na lepszy sojusz i gracza bo inaczej bedzie potop

minusem tego sa duze straty oodczas akcji a nie zawsze mozna sobie pozwolic na to zwlaszcza walczac z koalicja samemu a w tym pewien sojusz w jakim gram ma ogromne doswiadczenie.

Takze uwazam, ze bledny byl Twoj argument gdyz nie tylko do nowego systemu sie go stosuje.

Wspomne jeszcze o znaczeniu bonusu nocnego w starym systemie.

Czesto stosuje sie kolony tuz przed bonus nocny by wyeliminowac mozliwosc odbijania w ten sposob mozna robic akcje na liczniejszego wroga i ich przewaga nie pomoze w odbijaniu gdyz na bonusie nie maja szans,

W nowym systemie to bez znaczenia kiedy kolona wstawisz bo jak wplynie to juz po miescie.

Jedynie mozna stosowac ataki tuz po bonusie liczac, ze ktos spi jeszcze ale to w starym tez sie stosuje plus ataki przed bonus.

Co do wyjscia do kibla itp i, ze mozesz miec kolona przy tej predkosci.

Moze kiedys to mialo jakis minus ale obecnie prawie kazdy gra na alarmie i czy gotuje czy idzie do kibla to zawsze ma przy sobie kom lub powinien miec grajac z aktywnym przeciwnikiem.

Takze szybkosc kolonow na aktywnego z alarmem nie ma wiekszego znaczenia a jezeli jakis ma to idzie to w obie strony.

Jak ktos jest mniej aktywny to przy predkosci jednostek 3 tez moze szybko stracic miasto.

Gram obecnie na starym systemie szybkosc 3 jednostek i gra sie super. Mysle ze wielkiej roznicy nie bedzie z predkoscia 4 bo to nie jest tak wielka roznica.

to czy kolon 15 min czy 12. To czy z innej wyspy 35 min a nie 45 min jakie to ma wieksze znaczenie? ktos aktywny zdazy sie bronic a mniej aktywny czesto nie zdola.

Ten swiat nie jst dla niedzielnych graczy tylko dla takzwanych wyjadaczy, ktorzy chca sie zabawic na czyms wyjatkowym czego nie bedzie przez nastepne 2 lata.

Tak samo nowy system chcial tych ustawien bo nastepnych 2 lata nie bedzie.

W walkach przewaznie jest tak, ze aktywni ida na front i tam walcza z aktywnymi a mniej aktywni ida na swoj poziom aktywnosci na dany front.

Takze kazdy znajdzie swoje miejsce i bedzie mogl pograc i jestem tego pewny. Trzeba tylko odpowiednio ustawic sie na swoje mozliwosci.

Mniej atkywi padaja ofiara na kazdym swiecie z tych szybszych wiec tu wiekszej roznicy nie bedzie co do predkosci 3.

Dodam jeszcze, ze przy predkosci jednostek 1 nie da sie grac na wysokim poziomie i takie swiaty sa tylko dla mniej aktywnych.

Nigdy w zyciu nie dalbym sobie wstawic kolona przy predkosci 1 majac silny sojusz.

Tak samo ciezko mi siebie nawet pomyslec o akcji na predkosci 1 na dobry sojus zbo to bylby potop.

predkosc 2 juz sprawia, ze agresorzy walczacy na rownym poziomie maja klopoty z podbojami i musza bardziej liczyc na akcje na nieaktywnych. Mowie o starym systemie. Now nowym to juz ma mniejsze znaczenie tam i tak musi byc mass duzo zmylek duzo roboty i wieksze straty

Na systemie starym gra sporo doswiadczonych aktywnych sojuszu dla, ktorych predkosc 4 to wyzwanie i chca tego sprobowac i raczej sobie poradza.

Nastepna sprawa toz ganianie na multikonta w glosowaniu.

Owszem na pewno sa ale rowniez na nowy system glosuja multi. Nie ma roznicy!

Ale po prostu stary system jest bardziej lubiany i wygrywa glosowanie. Zawsze na forum bylo wiecej zwolennikow starego.

----------------

Jestescie w scislej czolowce sojuszy ogolnie na GP. Na nowym systemie na nakos bijecie konkurencje. Nie znam sie na sojuszach nowego systemu i jak wysoki poziom prezentuja.

Ale gwaratnuje wam, ze na starym systemie zaznacie sadze, ze duzo wiekszej rywalizacji i godnych rywali dla was a na nowym raczej bedziecie bic inne sojusze a co to za zabawa?

Juz kiedys spotkalismy sie na starym systemie walka fajna leb w leb nawet taki sojusz jak wasz musial brac kogo popadnie do koalicji przeciw nam by nad pokonac. My tez musielismy zbierac koalicje i walka byla zacieta i bez wskazania na zwyciesce.

Potem niestety poszliscie na inny swiat i nie moglismy w walce dokonczyc ciekawej rywalizacji.

Jak chcecie najwyzszego poziomu na pl serwerze to raczej musicie szukac rywali na starym i byc moze wlasnie tens wiat bedzie mial dobra obsade.

Jezeli zbiora sie te najlepsze ekipy ze starego systemu to gwarantuje wam, ze bedziecie mieli bardzo ciezko i chyba o to chodzi?

Taki sojusz jak wasz musi miec dobra obsade swiata a nie jak na nakos czy jukates (ekipa LA z ptakiem) bije slabych i to jeszcze w przewadze liczebnej (mowa o pirwszych miesiacach) i jest zadowolony, ze sa liderami.

Oczywiscie wszystko sprowadza sie do dyplomacji i nawet na mocno obsadzonym swiecie mozecie sobie ustawic sojusnzikow i miec lekko ale to juz sie zobaczy jak potoczy sie swiat.

Pozdrawiam starego dobrego przeciwnika LA gdzie nawet paru dobrych grajkow gra z naszego dawnego sojuszu z MY.
 

DeletedUser4218

Guest
Odp: Ankieta dotycząca ustawień świata: system podboju

piernik do wiatraka ma to że piszecie bzdury. I aż dziw że nie potracicie tego zrozumiec.

napiszę może inaczej: Na starym systemie, z takimi ustawieniami jak teraz tu wybierane są słabszych gracz mniej aktywny nie ma szans na granie.
Boisz się, że nie będziesz miał kogo podbijać, bo nikt nie da rady długo wytrzymać?
Gracz mniej aktywny ma do wyboru inne światy.
 
Odp: Ankieta dotycząca ustawień świata: system podboju

Dlatego głosowałem na prędkość 3 właśnie.
Prawda jest taka ,że na czwórce wystarczy mieć pecha , by odpaść po ochronce (na starym systemie) , bo wyszło się do toalety.
Na takiej prędkości nawet synchronizacja wsparć i ataków w jakimś stopniu będzie utrudniona gdy są blisko siebie.
Handel - jak najszybciej
Budowa- jak najszybciej
ale nie prędkość jednostek na maxa , bo to ustawienie akurat działa inaczej i nie trzeba go mieć na max ,by świat był idealny...

Boisz się, że nie będziesz miał kogo podbijać, bo nikt nie da rady długo wytrzymać?
Gracz mniej aktywny ma do wyboru inne światy.

Jeśli atak będzie dochodził szybciej niż sygnał telefonu nawet Ci "aktywni" nie pograją za długo.
 

DeletedUser3480

Guest
Odp: Ankieta dotycząca ustawień świata: system podboju

Boisz się, że nie będziesz miał kogo podbijać, bo nikt nie da rady długo wytrzymać?
Gracz mniej aktywny ma do wyboru inne światy.
nie no nie boje się. Ja po prostu nie będę grał na tych ustawieniach bo nie chce tracić tyle czasu na grę. Jak by były ustawienia wioska na poziomie 2 to bym pograł ale nie na 4.

- - - Automatycznie połączono posty - - -

Przede wszystkim Maniek jestes nieobiektywny gdyz sam nie zaprzeczysz, ze wrac z ekipa bardzo chciales pograc na nowym systemie z fajnymi ustawieniami i wlasnie te ustawienia by Ci sie marzyly na nowy system. A moze sie myle?

Znając życie to Turek - wszystkiego nie przeczytałem.

Ale tu się nie zgodzę. Jest mi to bez róznicy na jakim systemie zagram czy to stary czy nowy. Ale jak stary to nie prędkośc razy 4 bo to za szybko. Jak nowy może byc większa prędkośc.

Wielokrotnie pisałem że lubie oba systemy i mogę grac na kazdym
 

DeletedUser

Guest
Odp: Ankieta dotycząca ustawień świata: system podboju

czytam i cos napisze i znow czytam i nie myslcie ze mi tak bardzo zalezy kiedys uwielbialem stary system nie znosilem nowego niewiem moze nie czailem oco chodzi w nim bo zawsze gralem na starym i nie jest tak latwo wbic bunt a co dopiero kilka buntów na starym dobrze zorganizowana akcja praktycznie konczy sie z czasem zacumowania kolona wiem ze sa triki niski murek biremy przed ognie i off po kolonie sprawa jest tego rodzaju ze nie zawsze jest kazdy z nas przy necie zeby te triki wykonac a przynajmiej ja nie zawsze jestem :p

na nowym mam te 12h i czas na zadefofanie co najwyzej cos sie przyzloci chodź zadko to robie .
 

DeletedUser3480

Guest
Odp: Ankieta dotycząca ustawień świata: system podboju

Turek jak byś zebrał dobra ekipę. To jestem w stanie podjąć rękawice przeciw tobie.

Pozbieram znajomych i zagramy ale obiecać ze zagrasz z pełną ekipa na najwyższym poziomie. O ile to Ty :)


I w woli wyjaśnienia ja nie pisalem ze stary system jest zły, martiwi mnie tylko prędkość mam już coraz mniej czasu na grę niestety
 

DeletedUser12136

Guest
Odp: Ankieta dotycząca ustawień świata: system podboju

Turek nie Turek.. przeczytałam wszystko :p jestem masochistką ;)

Grałam 2 razy na starym systemie.. do kilku wiosek tylko, bo nie kręci mnie kompletnie.. dlaczego? Może dlatego, ze preferuję grę w deffie.. Stary system jest bardziej agresywny.. owszem, jeżeli jestes na kompie, to przed wpakowaniem kolona możesz bronić się deffem, albo od razu okupację offem rozbijać.. gorzej jak nie jesteś przy kompie.. kolon zaparkuje i rola okupowanego ogranicza się do poinformowania sojuszników, ze siedzi kolon, ile wsparcia jest, ile płynie itd.. wysłania ataków ze swoich miast.. wszystko.. przy nowym w dużej mierze od obrońcy zależy czy uda się wybronić miasta.. w szczególności przy zmasowanych atakach.
 

DeletedUser3480

Guest
Odp: Ankieta dotycząca ustawień świata: system podboju

ależ w każdym systemie są plusy i minusy, w każdym systemie są różnego rodzaju strategie do walki. Zwolennicy starego będę zachwalać stary system zwolennicy nowego będą zachwalać nowy system.

Ja tu miałem tylko uwagę jedną: STARY SYSTEM to nie prędkość jednostek razy 4 -- ale niestety zostałem wciągnięty lub sam się wciągnąłem w głębszą dyskusje.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Ankieta dotycząca ustawień świata: system podboju

Ja Was personalnie nie atakuje. Chcialem tylko napisac, ze moim zdaniem Wasza krytyka nie byla obiektywna i pasowala tylko do pewnej czesci osob a nie do wszystkich.

Nie mam zamiaru wam wmawiac jaki system jest lepszy bo to kwestia gustu.

Powazylem tylko kilka moim zdaniem nieslusznych argumentow.

Jest glosowanie na rownych zasadach. Ktos musi wygrac. Obie strony stosuja multi lecz tylko w malej czesci.

Glownie ilosc glosow polega na tym, ze ludzie prosza w sojuszu o zaglosowanie i nagle kilkadziesiat osob wpada i glosuje.

Ludzie glosuja na nowy system bo to ich styl.

Na szybkosc 4 glosuje mniej osob niz na stary system wiec to jak widac nie kazdemu ta szybkosc pasuje. Lecz wola miec stary system przy takich ustawieniach i gdzies zagrac niz na nowy i nie miec gdzie zagrac w ogole.

Ja uwazam, ze optymalna szybkosc jednostek to 3 na takiej gram i mi pasuje idealnie. Nie wiem dokladnie jak bedzie z szybkoscia 4 ale jestemw stanie sobie wyobrazic, ze wielkiej roznicy nie bedzie. Za to jestem pewny, ze wole szybkosc 4 niz 2 a niedaj boze 1.

Ale jestem swiecie przekonany i pewny, ze na tym swiecie z szybkoscia 4 masa ludzi bedzie grala walczyla i sie dobrze bawila.

A wiec bledne jest stwierdzenie, ze swiat sie zmarnuje.

Ludzie to wyjatkowy swiat gdyz ogolnie takich nie ma wiec tez jest wlasnie dla tych aktywnych graczy badz ekip bo mniej aktywny gracz w dobrym sojuszu tez sobie poradzi wystarczy go odpowiednio ustawic.

Dla tych graczy co uwazaja, ze szybkosc 4 to za duzo neich po prostu zaczekaja na kolejny swiat i dadza sie pobawic tym co chca szybkosci 4 czyli ja i wielu innych graczy.

A nie ma co sie spierac jaki system jest lepszy bo oba sa dobre i kazdy wybierze to co mu osobiscie bardziej pasuje.

Mi zdecydowanie bardziej pasuje stary system czuje sie w nim jak ryba w wodzie i moge stsowac wiele technik oraz spontany i szybkie akcje nie narazajac sie na potop. Mi to osobiscie odpowiada.

A zaczynalem z GP na nowym gdzie gralem z pol roku ani w nim nie dostalem ani nie stracilem miasta mimo, ze uczylem sie dopiero. Potem zagralem na starym i tak juz zostalo do dzis.

Najbardziej odpycha mnie od nowego systemu to, ze moja gra polega na unikach i cofaniu wojska gdy idzie atak lub ataki wrogow.

Przewaznie jestem sam lub w mniejszosci na froncie i nie moge sobie pozwolic na otwarta wymiane gdyz maja przewage.

Gdybym w nowym gral to by mi wszedzie bunty robili albo musialbym w kazdym miec odpowiednia ilosc deffa by wytrzymac atak lub ataki.

Aby tak sobie deffowac miasta trzeba miec sojusz w dobrej kondytcji co zadefuje albo samemu sporo deffa robic by nie dopuszczac do buntow.

Ja wole zrobic sobie offa i nim atakowac oraz w razie potrzeby sie bronic.

Ale to sa moje osobiste spostrzezenia dopasowane do moich upodoban. Jak Redka napisala Ona woli inny styl i tu nie dziwie sie, ze nowy system bardziej Jej pasuje.

Co do mojej ekipy to niestety nie bedzie w calosci.

Ale to nie ma znaczenia bo i tak nie byloby walki 1v1 jaka by mi sie marzyla gdyz z nami zawsze walcza wieksz ekoalicje i co ciekawe nawet najwieksi wrogowie lacza sie ze soba byle dowalic nam. To taki chyba wyjatekw tej grze, ze jednoczymy nawet najgorszych wrogow przeciw sobie:)

Takze dyplomacja w walce z nami nie wymaga doslownie niczego wystarczy napisac do sasiada nawet wrogo nastawionego dawaj lejemy MDG i kazdy sie godzi bo widzi w nas zagrozenie lub chce nam dowalic.

Takze i na tym swiecie przyjdzie czas, ze bedzie dookola czerwono.

Ale sadze, ze zbierze sie tu mocna obsada chocby przyleca za nami takze walczyc bedzie z kim i nie musimy my byc w pelnej ekipie byscie mieli wyzwanie w razie walk tez z innymi.

Przy okazji swiat zyska jak zagracie bo bedzie 1 sojusz ze scislej czolowki GP.

Im wiecej mocnych ekip sie zjawi tym fajniejsza gra bo powaznie na nakos to Wy sie marnujecie i to jest bicie innych a nie walka.

Albo jak juz gracie na mniej obstawionych swiatach to chociaz lejcie ze ze wszystkimi wtedy jest bardzo ciezko ale tez wyzwanie.

Mimo wszystko licze, ze zagracie tak sprawdzic siebie bo jednak na Tau za szybko odeszliscie praktycznie na poczatku a swiat byl mocno obstawiony.

Na Koryncie tez na poczatku bylo wiele czolowych ekip a was tez zabraklo.

Chcialbym was po prostu zobaczyc na mocno obstawionym swiecie ze starym systemem bo uwazam, ze na tam wasze miejsce:)

Na Ypsilon graliscie ponoc mocny swiat ale akurat ja znam mocne ekipy co an Ypsilonie nie graly a graly na innych mocnych swiatach.

Takze czas abyscie sie sprawdzili tez z tymi ekipami co jeszcze nie mieliscie okazji powalczyc.

I bez "obaw" i tak wiekszosc rzuci sie na nas bo nas wszyscy lubia:) a wiem, ze masz Maniek dobra dyplomacje i umiesz jednoczyc wielu przeciw najwiekszym wrogom:)

Podkreslam, ze nie my mamy wam sprawic trudnosc a ogolnie ekipy jakie sie tam pojawia. Byc moze nawet przyjdzie nam byc po jednej stronie z racji polozenia i istniejacych juz wojen.

Takze zbieraj ekipe i powalczcie na starym bo na nakos sie marnujecie ze swoim potencjalem.
 

DeletedUser3480

Guest
Odp: Ankieta dotycząca ustawień świata: system podboju

widzisz i tu napisałeś coś bardzo mądrego Turek, zauważyłeś że dużo więcej głosów jest na system podboju niż na prędkośc jednostek. Dla tego potwierdza się moje stwierdzenie że ludzie głosują bez pomyślunku lub po prostu pod czyjąś namową a i tak grac nie będą.
Nieodzownym uważam elementem jest system podboju z prędkością jednostek.


ps. w woli wyjaśnienia nie gram obecnie nigdzie a wiec nie mogę się marnować. Mój ostatni świat to maraton ale tylko na chwile. Na dłużej zabawiłem na globalu - nawet chciałem Ciebie ściągnąć do zabawy ale był problem z odszukaniem Ciebie.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Ankieta dotycząca ustawień świata: system podboju

stary - bo tak ...
 

DeletedUser3480

Guest
Odp: Ankieta dotycząca ustawień świata: system podboju

A żeby ludzie nie głosowali w ten sposób:
stary - bo tak ...

napisałem co nieco na ten temat.

System podboju. Co to takiego? który lepszy? jaki wybrać? podstawowe różnice.

W grepolis rozróżniamy dwa systemy podboju: STARY i NOWY.

Każdy z nich określa w jaki sposób jesteśmy w stanie przejąć wioskę od przeciwnika.
Warto więc wybierać taki system podboju, który będzie dopasowany do naszej techniki gry,
poświęcanego czasu i osób z jakimi gramy.

Aby dokładnie zobrazować ten poradnik potrzebne będą nam słownictwa:
KLIN - wysyłanie ataku lub wsparcia jak najbliżej danego czasu.
X czasu - jest to jednostka podawana w godzinach uzależniona od prędkości świata (ustawień)
Kolon - statek kolonizacyjny

Podstawowe różnice:

Stary system -- najpierw wysyłamy statek kolonizacyjny w ataku. Jeśli wygramy walkę na lądzie i morzu to czekamy X czasu aż do zakończenia okupacji.
Sztuką jest tu po pierwsze:
Przed statek kolonizacyjny wysłać ataki czyszczące, aby kolon wszedł bez szwanku.
Po drugie, po statku kolonizacyjnym wysłać na klina odpowiednią liczbę defa oraz birem.

Aby obrońca nie stracił wioski ma tylko dwa sposoby: Nie wpuścić kolona do wioski lub rozwalić go atakiem (tak tak możemy atakować siebie samego)
Istotne tu jest, że jeśli kolon wchodzi do wioski, to ona nie jest jeszcze nasza, trzeba poczekać X czasu i bronić ją wysyłając wsparcie. Trzeba wygrywać i na lądzie,
i na morzu. Obecny właściciel wioski nie ma nad nią kontroli, nie może budować murku, rozwalać wioski, zmieniać badań - jedynie można atakować lub wysyłać wsparcie.

Czas reakcji po wejściu kolona dla obrońcy jest bardzo istotny - czym dłużej czekamy z powiadomieniem sojusznika tym trudniej będzie nam rozwalić okupacje.

Nowy system -- najpierw wysyłamy atak z podburzaniem, a po X czasie wysyłamy statek kolonizacyjni w ataku by przejąc wioskę.
Jeśli statek kolonizacyjni wraz z wojskiem wygra walkę - wioska nasza.
sztuką jest tu po pierwsze:
Wbić podburzanie (wielu graczy wbija dla zmyłki kilka w różnych wioskach)
Skanowanie tych wiosek podburzonych, aby wiedzieć jaka obrona przybywa
Wysłanie kolona jednego lub kilku w zależności od możliwości naszych w danym momencie, w bardzo dobrej obstawie innych ataków.
Często wygląda to tak, że najpierw atakujemy statkami ogniowymi a potem lądem a na końcu atak wchodzi z kolonem.
Aby kolon wszedł, trzeba wygrać i na morzu i na lądzie. Po wejściu kolona wioska jest już nasza.

Po podburzaniu istotna rola obrońcy. W przypadku wielu buntów i braku możliwości zabunkrowania wioski musi zdecydować w jaki sposób bronić miast, m.in. gdzie stawiać mur i bronić lądem, gdzie biremami, gdzie da radę klina wstawić - w tym celu poszukuje ataków z kolonami. Właściciel musi być obecny na koncie, aby skutecznie bronić miast.


Taktyka:
Są różne taktyki, ale takie ogólnie dla wszystkich spotykane to:
STARY SYSTEM - nie używa się praktycznie wcale katapult. Powód - nie rozwalamy murku wioski którą będziemy okupować
w mieście gdzie trzymamy ofa nie robimy murku. Powód - łatwiej rozwalić okupacje.
Najistotniejszą jednostką w tym systemie podboju jest statek ogniowy. Którego na każdym etapie gry brakuje. Podstawowa jednostka do rozwalania okupacji poza naszymi wyspami.
Wprowadzanie kolona odbywa się często przed bonusem nocnym, aby był czas na organizację defa i birem, a w bonusie raczej się nie atakuje.
Jest tu możliwe posiadania kilku wiosek na jednej wyspie, o ile ktoś jest w miarę aktywny.

NOWY SYSTEM - w tym systemie podboju istotne jest, aby wioski frontowe i nie tylko zabezpieczać defem. Czym lepiej zabezpieczone tym trudniej wywołać podburzanie.
Często gracze w tym systemie podboju rekrutują rydwany i hoplitów, aby choć po części mogły bronic naszej wioski i stawiają wysokie murki.
Katapulty w przeciwieństwie do starego systemu tu są podstawową jednostką bez której jednostka ofa nie ma racji bytu.
Posiadanie wioski w jednym rejonie w jednym miejscu oznacza bycie ofowcem lub defowcem w zależności czy jest to na froncie czy nie.
Nie można mieć wszystkich wiosek na froncie i nie mieć defa.

Reasumując: W każdym z systemów chcąc grać na dobrym poziomie musimy atakować, wspierać dokładnie w synchro. W każdym z tych systemów musimy być aktywni i musimy być w dobrym sojuszu.
Moje skromne zdanie jest jednak takie że:
Jeśli gramy w starym systemie i jesteśmy w słabym sojuszu to musimy być bardzo aktywnymi, musimy mieć zabezpieczone wioski, musimy mieć jednostki defowe na kliny. A jak jesteśmy w dobrym sojuszu to możemy po prostu informować o zagrożeniu i iść spać - resztę zrobi sojusznik.
Jeśli gramy w nowym systemie i jesteśmy w słabym sojuszu, trzeba być praktycznie defowcem bo inaczej nic nie zrobimy.

Ale najistotniejszą zasadą moją jest -- Nowy system wymaga zgranego sojuszu, przejmowanie pojedynczej wioski od dobrego gracza w dobrym sojuszu nie ma racji bytu.
W starym systemie możemy sobie na to pozwolić atakować nawet silnego gracza i są na to duże szanse że się uda.

W starym systemie, gdy kolon zacumuje z dobrą obstawą, a my w tym czasie spaliśmy - jedynie co możemy zrobić to poinformować o tym fakcie kolegów z sojuszu i modlić się że starczy ogni.
W przeciwnym wypadku pożegnaj się z wioską.

W nowym systemie do samego końca czuwasz nad kontem, nad wioskami i nad defem jaki posiadasz, cały czas możesz klinować kolona, gdy go znajdziesz, o ile masz czym.

Na sam koniec dodam że bardzo istotnym w systemach podboju jest prędkość jednostek. Ma ona znaczenie przy obu systemach ale uważam że większe w starym systemie.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Odp: Ankieta dotycząca ustawień świata: system podboju

Łał Manfred że Ci się chciało fatygować ,przy - jak sądze - niewielkiej liczbie potencjalnych odbiorców
 

DeletedUser19924

Guest
Odp: Ankieta dotycząca ustawień świata: system podboju

To akurat do FAQ można by dodać spokojnie i jako poradnik sprawdziłoby się idealnie. Dla początkujących graczy taka rozpiska systemów podboju idealnie by się sprawdziła.
 
Status
Zamknięty.
Do góry