Badania dla miasta off i def

  • Rozpoczynający wątek lylf12
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser

Guest
roki88: standardowe pytanie czy chcesz być deff czy off, moja rada najlepiej budować wojsko off, a dlatego bo najlepsza obrona to coś takiego nie istnieje, największe "bunkry" padały wystarczyła akcja zgranych paru graczy ;] ludzie mylą pojęcie w wyrazie obrona... myślą ze wybudują dużo szermierzy i łuczników trochę murka i są nie do zdobycia ;) Najlepszy obrońca to osoba która nie daje agresorowi żadnych zysków np. Ty masz 100 kawaleri i 100 hoplitów i mnie atakujesz, a ja nie mam żadnego wojska, nie mam murka, mam po 600 każdego surowca i magazyn na 10 lvl... i kto wygrał??? TY!!! ale czy tak do końca, bo moim zdaniem nie ;] nie zabiłeś mi woja (nie mam strat), nie zgrabiłeś mi surówki (1000 w schowku) straciłeś w obydwie strony ok.4 godzin, a jak jeszcze szczęście miałeś na minusie to mogło zabić Ci 1 hopka i jednego kawalerzyste ;) podam przykład najlepszego obrońcy:

[report]25e2e5bd7af7b75d6ba05f68e4d9e65d[/report]

na tym ataku straciłem 4 godz. 5 procków, 7 hopków, 2 kawalerzystów


są dodatki do obrony które też są potrzebne żeby nie każdy mógł sobie pozwolić Cie odwiedzać:
szermierze, łucznicy, mur, badanie straży miejskiej (bo normalnie max. masz 250, a z badaniem 375) biremy i w jaskinie też bym zainwestował pare poziomów żeby byle chłystek za 1001 srebra nie miał o Tobie wszystkich danych! Dla mnie złote zasady najlepszego obrońcy to pod Twoją nieobecność na kompie nie zostawiaj surowców i wojska OFF!!!
 

DeletedUser

Guest
1 rydwan musisz porównać do hoplita razy 4 ;)
roki pytałeś o te ataki i później zamieniałeś i było inaczej... tutaj co innego jest obrona co innego jest atak i tak to interpretuj ;)
łuczniki jeszcze oprócz obrony dobry jest na wioski górskie, maja dużą ładowność, a tak w ogóle sam przeliczaj zwróć uwage na to co mówi MuadDib o tych wolnych mieszkańcach... każda jednostka zabiera mieszkańców np. masz 12 mieszkańców i za nich albo wybudujesz 3 rydwany albo 4 kawalerie ;) licz ;)
 

DeletedUser

Guest
Dzieki szubstar

Tak wlasnie przeliczam glownie na mieszkancow a nie na surowce. Dlatego symulowalem walke 400 hoplitow ze 100 rydwanami. Tyle ze wyniki byly rozne :)
 

DeletedUser7672

Guest
Ja często badam wszystko oprócz jednostek, czyli falanga, taran i inne pierdoły, co potem zostaje na wojo i flotę wyznaczam
 

DeletedUser

Guest
deff

Proponuje rozbudowywać mur na 20 poziom i senat na 20. Rozbuduj magazyn.To wszystko żeby wybudować wieże.Z nią będziesz miał silniejsze jednostki.I w widoku zewnentrznym będziesz miał 1 złotą kopułę.
 

DeletedUser946

Guest
A co mi da ten widok zlotej kopuly ??
ładny widok :p poza tym ta złota kopuła nie jest za wieżę tylko za ilość punktów i zawsze ją się dostaje (http://wiki.pl.grepolis.com/wiki/Polis#Grafika_Twojego_Polis_na_wyspie)

ogólnie do obrony w początkowym okresie (poza jednostkami) służy mur, oddział obywatelski i puste magazyny - to zniechęci każdego agresora-farmera :)

wieża to ostateczność - kiedy nie ma nas np. zbyt często online, albo wiemy, że ktoś na nas się szykuje i nie damy rady inaczej go powstrzymać niż obroną (na szczęście obrona w tej grze ma przewagę, więc nie jest się na straconej pozycji) - jak ktoś zobaczy miasto pełne deffa, wieżę i mur to raczej na pewno poszuka jako pierwszy cel przejęcia coś innego niż naszą twierdzę
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
to ty byś zgnął MuadDib na moim świecie
tu, jak ktoś powie cobie "podbije to miasto" to nigdy z tego nie rezygnuje
ja mam takie miasto na swojej wyspie
prawdziwy bunkier-mur 25, wieża ponad 1000 łuku 900 hoków 500 rydwanów, 600 birem, ale i tak to podbije
więc nie radx mu ż enikt się nie skusi
 

DeletedUser946

Guest
to ty byś zgnął MuadDib na moim świecie
no... z pewnością, ze śmiechu jakbym miał Ciebie za sąsiada :rolleyes:

tu, jak ktoś powie cobie "podbije to miasto" to nigdy z tego nie rezygnuje
ja mam takie miasto na swojej wyspie
prawdziwy bunkier-mur 25, wieża ponad 1000 łuku 900 hoków 500 rydwanów, 600 birem, ale i tak to podbije
więc nie radx mu ż enikt się nie skusi
że grać nie umiesz to już udowodniłeś, teraz pokazujesz, że nie umiesz też czytać ze zrozumieniem, mówimy tutaj o początku gry czyli walce 1 miasto na 1 miasto gdzie atakujący, jaki by dobry nie był, nie ma po prostu szans przeciwko średnio aktywnemu graczowi z dobrze z organizowaną obroną... miasto offu nigdy nie wygra jeden na jeden z miastem deffu (no chyba, że miasto deff by było na wyspie bez wiosek rolniczych, ale o patologi tutaj nie rozmawiajmy ;) )
 

DeletedUser

Guest
weź się nie kompromituj
z gry wynika że rydwan jest o wiele lepszy
a co do twojego pytania: według życia nikt nie atakuje samymi hopkami a w obronie same rydwany i na odwrót
obrona zawsze jest złożona z kilku jednostek

Jak to nikt nie atakuje samymi hopkami? Ja atakuję czasami jak trafie na miasto rydwanów. Mój rekord to ponad 1000 rydwanów w 1 mieście załatwionych 1 atakiem. Zawsze staram sie trzymac jakąś wioseczkę samych hoplitów z ogniami. czasami służą do ataku, czasami do obrony.
 

DeletedUser

Guest
Analiza

Po przeanalizowaniu wszystkich jednostek wnioski sa nastepujace :

Najlepsza jednostka w grze jest Meduza!!!!
Jednostkowa ma najlepszy atak natomiast suma obron jednostkowo jest rowniez najwieksza!!!

Do tego po przeanalizowaniu walk jednostkowo wszystkich jednostek,
najlepsze do ataku okazaly sie:

Procaz(nie pokonal szermierza i cyklopa )
meduza(nie pokonala lucznika i centaura),
harpia( nie pokonala cyklopa meduzy i pegaza ),
cyklop i mantykora

Natomiast do obront najlepsza jednostka jest :

Meduza ktora to jednostkowo zostala pokonana jedynie przez procaza !!!!

Natomiast do obrony najlepsza kombinacje to szermierz lucznik i rydwan !!!

To wyszlo z samych obliczen pkt oraz na symulatorze bez żadnych dodatkowych ustawień

Pozdro
 

DeletedUser

Guest
co do woja masz racje ale nie do mitycznych
meduza nie jest najlepsza tylko mantikora
jest szybka, umie latać, ma tą samą broń co meduza i ma większy atak
 

DeletedUser946

Guest
co do woja masz racje ale nie do mitycznych
meduza nie jest najlepsza tylko mantikora
jest szybka, umie latać, ma tą samą broń co meduza i ma większy atak
Mantykora ma słabszy atak od Meduzy i w przeciwieństwie do niej nie nadaje się do oborny - to są przewagi Meduzy, Mantykora natomiast nie potrzebuje transportu
dlatego kto potrzebuje uniwersalnej, najsilniejszej jednostki w grze to wybiera Meduzy, kto potrzebuje szybkiej/nie potrzebującej transportu morskiego jednostki wybiera Mantykorę
najlepiej mieć więc obie te jednostki i stosować wedle potrzeby
 

DeletedUser

Guest
Mantykora ma słabszy atak od Meduzy i w przeciwieństwie do niej nie nadaje się do oborny - to są przewagi Meduzy, Mantykora natomiast nie potrzebuje transportu
dlatego kto potrzebuje uniwersalnej, najsilniejszej jednostki w grze to wybiera Meduzy, kto potrzebuje szybkiej/nie potrzebującej transportu morskiego jednostki wybiera Mantykorę
najlepiej mieć więc obie te jednostki i stosować wedle potrzeby


CO? "MANTIKORA MA SŁABSZY ATAK OD MEDUZY"
Że co??????
ale ja mam inną strategie: nie stawiaj na mityczne bo najlepiej wyjdzie ci jak bedziesz miał normalne wojo
 

DeletedUser946

Guest
CO? "MANTIKORA MA SŁABSZY ATAK OD MEDUZY"
Że co??????
ostatni raz Ci to spróbuje wytłumaczyć...
2 Litwinów stawia mur w ciągu 3h
1 Polak stawia mur w ciągu 5h

czy to znaczy, że Litwini są lepszymi murarzami niż Polacy??? NIE! bo ich było dwóch a Polak jeden! nie można porównać tych osiągnięć bo są niemiarodajne... żeby porównać dwie rzeczy trzeba to zrobić w takich samych warunkach

więc jeśli mantykora zajmuje 45 populacji, a atak ma 945 to w przeliczeniu na jedno miejsce w gospodarstwie ma 21 ataku
Meduza zajmuje 18 populacji, więc atak na jednego mieszkańca którego wykorzystujemy przy powołaniu tej jednostki wynosi 23,6

nie wiem gdzie Ty się matematyki uczyłeś, ale w normalnym świecie 23,6 > 21
 

DeletedUser

Guest
ty, matematyku!
ja nie licze na jednego ludzia bo to nie ma sensu!
mantikora jest lepsza i już!!!!!!!!!!!!!!!
I mam prawo tak mówić, i mam prawo też mówić że meduza to najwyżej babcie w parku zaatakuje, ale babcia ma chociaż torebke
 

DeletedUser

Guest
ty, matematyku!
ja nie licze na jednego ludzia bo to nie ma sensu!
mantikora jest lepsza i już!!!!!!!!!!!!!!!
I mam prawo tak mówić, i mam prawo też mówić że meduza to najwyżej babcie w parku zaatakuje, ale babcia ma chociaż torebke

Ktoś tu się chyba z lekka zagalopował. A siła argumentów po prostu mnie powaliła :D

Niestety jak chcę sie to prawidłowo obliczyc to musi być liczone w przeliczeniu na 1 mieszkańca. W dodatku w przypadku nie lotnych mitycznych nalezy doliczyć kajaki, bo ataki lądem to jednak rzadkosć.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser946

Guest
ty, matematyku!
ja nie licze na jednego ludzia bo to nie ma sensu!
sensu to nie ma słuchać Ciebie, żyj dalej w swoim świecie, ale nie wypowiadaj się na forum i nie wprowadzaj ludzi w błąd, bo ludzie tu zadający pytania oczekują rzetelnych odpowiedzi a nie jakiś Twoich urojeń
 

DeletedUser

Guest
pitos99 napisał:
"Proponuje rozbudowywać mur na 20 poziom i senat na 20. Rozbuduj magazyn.To wszystko żeby wybudować wieże."

na więże owszem potrzeba 20 lvl mur, ale senat na 21 lvl i do tego świątynia na 5 lvl i targowisko na 5 lvl!!! co daje wieża:
"Wieża - zwiększa siłę obrony twoich wojsk o 10% i zmienia twoje polis w prawie niezwyciężoną twierdzę."
jest to budynek specjalny...
Po lewej stronie masz 4 i po prawej 4 i możesz wybrać po jednym z każdej strony, ja z lewej wybiore łaźnie bo da więcej mieszkańców=więcej woja proste ;) a z drugiej strony wybiore właśnie wieże bo pozostałych trzech się nie opłaca... boski posąg da Ci pare łask więcej na godzine, wyrocznia-
i tak zawsze trzeba być przygotowanym na atak, placówka handlowa da Ci lepszy kurs na handel z wioskami górskimi- ja z nimi nie handluje ja je napadam;) ale to jest tylko moje zdanie ;)
 

DeletedUser

Guest
Czy harpia moze farmic na innej wyspie

Chodzi mi czy moze przynosci surowce z wiosek rolniczych z innej wyspy ??

Pozdrawiam
 
Do góry