Blokada portu

Jakie jest Twoje zdanie na temat propozycji?

  • Jestem za jej wprowadzeniem

    Głosy: 52 59,8%
  • Jestem za jej wprowadzeniem ,ale nie za wszystkimi jej elementami(którymi?)

    Głosy: 3 3,4%
  • Jestem przeciw jej wprowadzeniu(czemu?)

    Głosy: 22 25,3%
  • Nie mam zdania/Obojętnie

    Głosy: 10 11,5%

  • W sumie głosujących
    87
Status
Zamknięty.

DeletedUser7343

Guest
Tak,normalnie toczy się walka,jak agresor wygra to nowa blokada,jak obrońca wygra to trzyma się poprzednia blokada.
 

DeletedUser7672

Guest
No no, mamy tylko 10 głosów na tak? Taka propozycja nie może przejść nam koło nosa..
 

DeletedUser7343

Guest
Szkoda że większość tych co są na "przeciw" się nie wypowiada
 

DeletedUser9517

Guest
Ciekawy pomysł i mający sporo odniesień do prawdziwej historii. Głos na tak.
 

DeletedUser

Guest
Pomysł mi się nie podoba, nie ma sensu zbyt wielkiego sensu taktycznego (bo niby jaki jest cel takiego blokowania? Miasto albo się zajmuje albo farmi, nie ma zbyt wielkiego sensu blokowania jednego z miast kiedy wróg ma kilkadziesiąt innych, no chyba że w początkowej fazie gry kiedy wróg ma ledwo kilka miast rozrzuconych na różnych wyspach i wtedy zablokowanie portu na jednej z nich może zaszachować mu cały ruch wojsk)
 

DeletedUser

Guest
Kolejna propozycja która urozmaiciła by grę, zdecydowanie na tak;) zobaczcie ile mamy nowych opcji taktycznych;) ot chociażby szykujemy się do ataku na jakiś dany sojusz, wybieramy miasta które będziemy przejmować ale najpierw wysyłamy ataki blokujące sojuszników w okolicy tak aby nie mogli dosłać mu na czas wsparcia;) Szkoda tylko ze jest tak niewiele głosów na tak:>
 

DeletedUser7343

Guest
Pomysł mi się nie podoba, nie ma sensu zbyt wielkiego sensu taktycznego (bo niby jaki jest cel takiego blokowania? Miasto albo się zajmuje albo farmi, nie ma zbyt wielkiego sensu blokowania jednego z miast kiedy wróg ma kilkadziesiąt innych, no chyba że w początkowej fazie gry kiedy wróg ma ledwo kilka miast rozrzuconych na różnych wyspach i wtedy zablokowanie portu na jednej z nich może zaszachować mu cały ruch wojsk)

gość ma dwa miasta blisko siebie ale na innych wyspach,gdzie powiedzmy ty masz jedno w okolicy.Wiesz że w jednym ma deffa to mu je blokujesz a na tamto wjeżdżasz z kolonem ;)
Taka mała możliwość,lub jeżeli chcemy kogoś podręczyć to możemy tego użyć.

Ale jeżeli pomysł Ci się nie podoba to na siłę nie będę przekonywał,każdym ma swoje zdanie.
 

DeletedUser

Guest
Jestem na nie z powodu:


1. Blokady takowe, miały miejscena możu a nie w porcie. Gracz posiadający jedno miasto niemiał by możliwości odparcia takiej blokady, gdy wrogie statki znajdowały by się w jego porcie.

2. Inny gracz atakujący miasto nieboraka z blokadą, wytłukł by statki twojej blokady zamiast je minąć co w zasadzie było by niechcące wystąpienie zbrojne przeciw tobie. Nadodatek, po wszystkim mógł by niemieć czym podbić miasta. Więc to troche śmieszne by było. A w przypadku niedogadania się, gdy by drugi gracz z twojego sojuszu zaraz po tobie wysłał statki w jakim kolwiek celu, to już był by naprawde cyrk.
 

DeletedUser

Guest
"Pomysł mi się nie podoba, nie ma sensu zbyt wielkiego sensu taktycznego (bo niby jaki jest cel takiego blokowania?" Lysteria,jesteś mistrzem tautologii:D Wracając do pomysłu jest to w końcu jedyny na razie pomysł rewelacyjny:D
1). Okupowane miasto nie dostanie wsparcia od swojego/swoich sojuszu/kumpli i można spokojnie je atakować:D
2). Szpieg połamie sobie zęby na blokadzie:D
3). Pomysł żeby triremy były statkami blokującymi jest świetny:D Inne statki dosłownie rozbiją się na triremach( o ile będzie ich duża ilość),chyba że będzie z góry ustalona liczba statków na miasto o określonej liczbie pkt(np miasto powyżej 4000 pkt musi być blokowane przez 35 trirem,3000 pkt to 30 trirem itp)
4).Jestem oczywiście na tak:D
 

DeletedUser7343

Guest
Jestem na nie z powodu:


1. Blokady takowe, miały miejscena możu a nie w porcie. Gracz posiadający jedno miasto niemiał by możliwości odparcia takiej blokady, gdy wrogie statki znajdowały by się w jego porcie.

2. Inny gracz atakujący miasto nieboraka z blokadą, wytłukł by statki twojej blokady zamiast je minąć co w zasadzie było by niechcące wystąpienie zbrojne przeciw tobie. Nadodatek, po wszystkim mógł by niemieć czym podbić miasta. Więc to troche śmieszne by było. A w przypadku niedogadania się, gdy by drugi gracz z twojego sojuszu zaraz po tobie wysłał statki w jakim kolwiek celu, to już był by naprawde cyrk.

Może już nie będę kazał czytać wszystkim wszystkich komentarzy bo trochę ich się porobiło,ale niekiedy ktoś głosuje przeciw a argument który to powoduje został już obalony :p

Więc pkt 1 - dokładnie tak to ująłem,że jest to na morzu.Więc w porcie można by dalej produkować statki.Co za tym idzie można by rozbić blokadę tym samym miastem.Polecam dokładne czytanie.

pkt 2 - w sumie to się nad tym zastanawiałem,ale co powiesz na to,że wstawiamy do kogoś kolona,i okupacje zaatakuje nam ktoś z nie naszego sojuszu ale powiedzmy kolega? to chyba też jest niechcący? A jak to ktoś z Twojego sojuszu,to jak się widzi rezerwację kolegi na forum,to nie wstawiamy sobie blokady a jak już to z nim to uzgadniamy.

A jak nie chcemy takich sytuacji to nie wysyłamy byle gdzie tych blokad tylko robimy to z głową,tam gdzie potrzeba.

A wogóle cały pkt 2 to kwestia nieporozumienia,a to czy jakiś sojusz jest zgrany czy nie,to już jego problem.
 

DeletedUser

Guest
Jestem na nie z powodu:


1. Blokady takowe, miały miejscena możu a nie w porcie. Gracz posiadający jedno miasto niemiał by możliwości odparcia takiej blokady, gdy wrogie statki znajdowały by się w jego porcie.

2. Inny gracz atakujący miasto nieboraka z blokadą, wytłukł by statki twojej blokady zamiast je minąć co w zasadzie było by niechcące wystąpienie zbrojne przeciw tobie. Nadodatek, po wszystkim mógł by niemieć czym podbić miasta. Więc to troche śmieszne by było. A w przypadku niedogadania się, gdy by drugi gracz z twojego sojuszu zaraz po tobie wysłał statki w jakim kolwiek celu, to już był by naprawde cyrk.
Dropsy, ja też spróbuję wyjaśnić ;).
1. Nie trzeba dalej krzewić "gramatyki prezydenckiej" - morze, jakimkolwiek itd.
2 (do punktu 1 T.W.). Od czego jest sojusz? To zaostrzy współpracę.
3 (do punktu 2 T.W.). Peszek. To ułatwi obrońcy zadanie jak jest słaby ;).
 

DeletedUser

Guest
1). Okupowane miasto nie dostanie wsparcia od swojego/swoich sojuszu/kumpli i można spokojnie je atakować:D

Skoro żeby okupować port trzeba wyczyścić najpierw w nim biremy, co stoi na przeszkodzie osobie która ma dośc statków żeby wyczyścić komuś tenże port na tym, żeby sobie go atakował bez korzystania z "blokady"?

3). Pomysł żeby triremy były statkami blokującymi jest świetny:D Inne statki dosłownie rozbiją się na triremach( o ile będzie ich duża ilość),chyba że będzie z góry ustalona liczba statków na miasto o określonej liczbie pkt(np miasto powyżej 4000 pkt musi być blokowane przez 35 trirem,3000 pkt to 30 trirem itp)

Obawiam się, że wprowadzenie triremom opcji blokowania portu spowodowałoby, że tak jak teraz 99% graczy buduje wyłacznie ognie i birem tak 99% graczy budowałoby w nowym systemie TYLKO triremy (które są dość zbalansowaną jednostką dobrą i w ataku i obronie, ale nie stosowaną ze względu na koszty i mniejszą prędkość w porównaniu do birem i ogni) co spłyciłoby grę
 

DeletedUser

Guest
Nie mogę się zgodzić - birema to obstawa kolona;
ogień by poszedł na triremki (ale jego rola by zmalała);
brander jak brander - byłoby ich mniej więcej tyle samo;
fakt, trirema zwiększyłaby swoją rolę;
bez kolona nie ma gry xD.
 

DeletedUser7343

Guest
Bez przesady,ludzie i tak by budowali biremy aby wspomagać okupacje,ponieważ statki te są szybsze i bardziej efektowne,tak samo jak z odbijaniem-ogniowe również będą potrzebne.

Rozbijanie blokad triremami? Nieopłacalne.Zresztą nie każdy będzie każdy będzie korzystać z blokad.

Triremy nie staną się aż tak popularne,ale na pewno wzrośnie ilość produkcji.
 

DeletedUser

Guest
xxx

równie dobrze można wysłać wszystkie 3 rodzaje łodzi.
pytanie: po założeniu blokady biermy i ognie odpływają czy zostają i blojują?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser7343

Guest
równie dobrze można wysłać wszystkie 3 rodzaje łodzi.
pytanie: po założeniu blokady biermy i ognie odpływają czy zostają i blojują?

Tylko w tym rzecz ,że ta propozycja ma zamiar zwiększyć produkcję trirem :)
W blokadzie mogą brać udział tylko triremy.
 
Status
Zamknięty.
Do góry