[Filmy i Książki] Ciekawe filmy i premiery

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser15166
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser18203

Guest
Odp: Cikawe filmy i premiery

Ja Titanica widziałem w sumie raz w całości i później jakoś fragmentami jak leciał w telewizji. Gdzieś tam chyba mam kasetę vhs z nim:) A w sumie widziałem go z bardzo prozaicznego powodu...po prostu oglądam wszystkie oscarowe produkcje. Do pełnej kolekcji jeszcze trochę mi brakuje, ale jakby na to nie patrzeć, do wszystkie tytuły od '67 widziałem...wiele wcześniejszych także.

To są ostatnio jedyne filmy jakie oglądam. Tytuły, które zdobyły oscara za najlepszy film:)

Daj liste tych filmow jesli mozesz,moze byc na priva:)
 

DeletedUser5

Guest
Odp: Cikawe filmy i premiery

Nie wiem czy to powod do dumy ale nigdy nie obejrzalem jeszcze filmu Titanic. Ponadto nigdy nie mialem zamiaru go obejrzec :p
Wedlug mnie plakanie na filmach jest dziwne. Przeciez nie da sie plakac jesli postac zna sie półtorej czy tam dwie godziny. Rozumiem plakac na serialach (Do postaci z seriali sie przywiazujesz przez te dziesiątki godzin) lub gry (z naciskiem na The Walking Dead).

Mnie z kolei wcale nie dziwi, potrafię się popłakać nawet na 5-minutowej reklamie :D Podczas filmów to standard, a szczególnie lubię dramaty, które mocno oddziałują na emocje. Z ostatnich filmów, które widziałam, polecam Złodziejkę książek, Ostatnią miłość na ziemi i Nie opuszczaj mnie.
 

DeletedUser15508

Guest
Odp: Cikawe filmy i premiery

Nie opuszczaj mnie -film bardzo fajny ale jakos dziwnie sie wg mnie skończył. Powinni coś więcej dodać do tego zakończenia.

Ja od siebie polecę jeszcze: Mój przyjaciel Hachiko, lub Przygoda na Antarktydzie. Moim zdaniem filmy fajne:)
 

DeletedUser19924

Guest
Odp: Cikawe filmy i premiery

Daj liste tych filmow jesli mozesz,moze byc na priva:)

Eh...jakoś listy nie mam w sumie spisanej, bo nie potrzebuje:) Przecież listę nagrodzonych produkcji za najlepszy film można bardzo łatwo znaleźć, choćby na Wiki.

No nic, będę musiał sobie zrobić w święta oscarowy wieczór i obejrzeć kilka brakujących tytułów...choć pewnie ze znalezieniem tych najstarszych może być problem.
 

DeletedUser18203

Guest
Odp: Cikawe filmy i premiery

Szczerze to z lenistwa pytam,poniewaz wiem ze w necie jest:)
Ale niechce mi sie szukac i myslalem ze masz gdzies zapisane i poprostu mozesz wkleic:)
 

DeletedUser19924

Guest
Odp: Cikawe filmy i premiery

Szczerze to z lenistwa pytam,poniewaz wiem ze w necie jest:)
Ale niechce mi sie szukac i myslalem ze masz gdzies zapisane i poprostu mozesz wkleic:)

Mi się nie chciało robić takiej listy, skoro wszędzie jest ona dostępna
smiley_emoticons_biggrin.gif


Dla Ciebie: Oscary za najlepszy film
 

DeletedUser23685

Guest
Odp: Cikawe filmy i premiery

Pewnie wszyscy czytali, albo czytali streszczenia, bo była to lektura, w każdym razie gorąco polecam książkę Kamienie na Szaniec :) to najciekawsza książka jaką czytałem, a czytałem ją kilka razy :) przedstawia ona historię Alka, Rudego i Zośki podczas okupacji Niemieckiej. Należeli oni początkowo do "Buków"- harcerzy. Prowadzili oni działania partyzanckie podczas okupacji niemieckiej w warszawie, malowali różne znaki m.in V (Victory) na murach co oznaczało, że polska zwycięży, a i tak wgl co ja się będę rozpisywał zbytnio ;P gorąco polecam tą książkę, opowiada o młodych polakach, którzy walczyli za ojczyznę i dzięki którym mamy dziś wolną Polskę!

Polecam również film, starszy jest dużo bardziej oparty na faktach, gdyż czytałem, iż sam organizator "Akcji Pod Arsenałem" kiedy odbili rudego z więźniarki. W każdym razie to ten człowiek właśnie to wszystko szczegółowo omawiał. Film jest stosunkowo stary, ale warto obejrzeć. Nowszy również polecam, choć jest mniej szczegółowy niż jego poprzednik
 
Odp: Cikawe filmy i premiery

Najgorsze czym się możesz sugerować. Cała masa filmów przecenionych oraz niedocenionych.

Gwiazd naszych wina- dobry film.


Nigdzie nie napisałem,ze oglądam po kolei.
Na 500 filmów uznanych jako najlepsze na pewno znajdzie się 50 , które spasują danej osobie i tak jest w moim przypadku.
 

DeletedUser15508

Guest
Odp: Cikawe filmy i premiery

Pewnie wszyscy czytali, albo czytali streszczenia, bo była to lektura, w każdym razie gorąco polecam książkę Kamienie na Szaniec :) to najciekawsza książka jaką czytałem, a czytałem ją kilka razy :) przedstawia ona historię Alka, Rudego i Zośki podczas okupacji Niemieckiej. Należeli oni początkowo do "Buków"- harcerzy. Prowadzili oni działania partyzanckie podczas okupacji niemieckiej w warszawie, malowali różne znaki m.in V (Victory) na murach co oznaczało, że polska zwycięży, a i tak wgl co ja się będę rozpisywał zbytnio ;P gorąco polecam tą książkę, opowiada o młodych polakach, którzy walczyli za ojczyznę i dzięki którym mamy dziś wolną Polskę!
Temat na książki jest gdzieś niżej w tym dziale:p
A jesli chodzi o film Kamienie na szaniec, to trzeba przyznać, że był ciekawy choć jak dla mnie dosć dziwacznie się skończył.
 

DeletedUser16352

Guest
Odp: Cikawe filmy i premiery

Temat na książki jest gdzieś niżej w tym dziale:p
A jesli chodzi o film Kamienie na szaniec, to trzeba przyznać, że był ciekawy choć jak dla mnie dosć dziwacznie się skończył.

Jak dla mnie stara wersja "Kamienie na szaniec" jest 100 razy lepsza niż ta nowa.
 

DeletedUser19498

Guest
Odp: Cikawe filmy i premiery

Nigdzie nie napisałem,ze oglądam po kolei.
Na 500 filmów uznanych jako najlepsze na pewno znajdzie się 50 , które spasują danej osobie i tak jest w moim przypadku.

No i prawidłowo. Polecam: "Najlepsze, najgorsze wakacje".
 

DeletedUser15508

Guest
Odp: Cikawe filmy i premiery

Jeniec: jak daleko nogi poniosą. - ostatnio film leciał w tv, z reguły nie oglądam takich ale był całkiem ciekawy i mogę go polecić tym, którzy lubią tematykę wojenną,:)
 

DeletedUser17693

Guest
Odp: Cikawe filmy i premiery

Oglądał ktoś kosogłosa cz.1 ? Mi sie nawet spodobał film :D .
 

DeletedUser15508

Guest
Odp: Cikawe filmy i premiery

Co to za film? Jaka tematyka?
 

DeletedUser19924

Guest
Odp: Cikawe filmy i premiery

Ekranizacja trzeciej części trylogii sci-fi Suzanne Collins (Igrzyska Śmierci, W pierścieniu ognia, Kosogłos) robiona, jak to w ostatnich latach bywa dla większości tego typu tytułów, w dwóch częściach, co by jak najwięcej zarobić.


PS: Książka zdecydowanie lepsza i po pierwszej części trylogii sobie odpuściłem oglądanie...ale pewnie kiedyś nadrobię:)
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser15508

Guest
Odp: Cikawe filmy i premiery

Aaa Igrzyska, widziałam jeden film:D Tylko w sumie nie wiem jaki nosił on tytuł:D Wiem, że dziewczcyna ratowała w nim siostrę - koniec spoilera:D
 

DeletedUser

Guest
Odp: Cikawe filmy i premiery

Cisza w eterze :p
Ja się pochwalę, gdyż ostatnio kumpela kino maniaczka mnie wszędzie ze sobą wlokła.
A więc: Wielkie Oczy - opowieść na faktach, całkiem fajne, dobrze zagrane i wciągające. Po tym filmie zakochałam się w obrazach Margaret Keane, są przecudowne!
Było też Love, Rosie, ale to romansidło i nie ma raczej nad czym się rozwodzić, obejrzane, zapomniane.
No i była też multikinowa Noc Kina!
John Wick - odjazd, najbardziej mi się podobał spośród trzech obejrzanych na maratonie.
Następni byli strażnicy Galaktyki, ciekawy pełen humoru - Rocket podbił moje serce!
No i ostatnie- klątwa jessabell, w sumie nudy na pudy, jedyna atrakcją o tej godzinie (3:30-5:00) było dwóch pijanych i bóg wie co jeszcze ( :D ) kolesi, którzy fenomenalnie komentowali cały film, co spowodowało fale śmiechu na sali, a nie grozy czy strach :D
 
Do góry