Dyskusja na temat Halloween 2014

DeletedUser21321

Guest
Odp: Dyskusja na temat Halloween 2014

Mam pytanie, wiecie dlaczego przy użyciu tych samych składników różni gracze dostają inne moce czarów??

Jeżeli grają na innym światach, to może tak być ale dlaczego to nie wiem.

Jeżeli grają na tych samym świecie, to chyba jakiś błąd :confused:
 

DeletedUser13253

Guest
Odp: Dyskusja na temat Halloween 2014

a zmiana działania rytuałów niespodziewanego wsparcia i wesela arystokratów bez powiadomienia?
rozumiem, że to daje spore korzyści dla graczy, ale jeśli chce się z tego zrezygnować "na biegu" to wypada powiadomić.
czy dla tych, którzy skorzystali wcześniej będa bany za bugusing?
dla tych, którzy nie zauważyli zmiany: wcześniej rytuał działał po rzuceniu czaru przez sojuszników, a teraz tylko przez tego samego gracza, który odpalił rytuał; dokładny opis działania czaru jest tu: http://wiki.pl.grepolis.com/wiki/Bonusy

Pozwolę sobie podbić tą wypowiedź gdyż jest to wyjątkowo ciekawe pytanie.
 

DeletedUser5

Guest
Odp: Dyskusja na temat Halloween 2014

a zmiana działania rytuałów niespodziewanego wsparcia i wesela arystokratów bez powiadomienia?
rozumiem, że to daje spore korzyści dla graczy, ale jeśli chce się z tego zrezygnować "na biegu" to wypada powiadomić.
czy dla tych, którzy skorzystali wcześniej będa bany za bugusing?
dla tych, którzy nie zauważyli zmiany: wcześniej rytuał działał po rzuceniu czaru przez sojuszników, a teraz tylko przez tego samego gracza, który odpalił rytuał; dokładny opis działania czaru jest tu: http://wiki.pl.grepolis.com/wiki/Bonusy

Wcześniej czyli kiedy? Na becie czy zaraz po uruchomieniu eventu na polskich serwerach? Przekazaliśmy już do szefostwa pytanie dlaczego w takim wypadku rytuały nie działają, niestety nie jesteśmy jeszcze w stanie stwierdzić czy to błąd czy zamierzone działanie.

Mam pytanie, wiecie dlaczego przy użyciu tych samych składników różni gracze dostają inne moce czarów??
Czy chodzi przykładowo o liczbę jednostek, które można otrzymać w tym samym bonusie? Jeśli tak, to zależy od prędkości świata i liczby punktów gracza.
 

DeletedUser19924

Guest
Odp: Dyskusja na temat Halloween 2014

Wcześniej, czyli na początku eventu na polskich serwerach. Wtedy każda rzucona opiekunka na miasto z działającym bonusem dawała większe korzyści. Aktualnie takie korzyści można dostać jedynie, gdy rzuca się opiekunki samemu, z tego miasta, gdzie działa bonus...oczywiście tylko na to miasto.
 

DeletedUser22357

Guest
Odp: Dyskusja na temat Halloween 2014

Moje pytanie brzmi Czy na dwóch różnych światach są te same receptury? Np. jeśli na jednym świecie uzyskam hoplitów dzięki recepturze
"2x kopyto centaura + zęby cerbera" to czy na innym świecie również tak będzie?
 

DeletedUser15508

Guest
Odp: Dyskusja na temat Halloween 2014

Mi wydaje się, że powinno tak być, najlepiej sprawdzić bo coś myślę, że administracja gry chyba na takie pytanie nie odpowie, choć i tu mogę sie mylić:)
 

DeletedUser

Guest
Odp: Dyskusja na temat Halloween 2014

Moje pytanie brzmi Czy na dwóch różnych światach są te same receptury? Np. jeśli na jednym świecie uzyskam hoplitów dzięki recepturze
"2x kopyto centaura + zęby cerbera" to czy na innym świecie również tak będzie?


raczej nie
przynajmniej ja tak miałem
 

DeletedUser5

Guest
Odp: Dyskusja na temat Halloween 2014

Moje pytanie brzmi Czy na dwóch różnych światach są te same receptury? Np. jeśli na jednym świecie uzyskam hoplitów dzięki recepturze
"2x kopyto centaura + zęby cerbera" to czy na innym świecie również tak będzie?

W większości przypadków nagrody powinny być te same, z wyjątkiem tych receptur, w których można zdobyć monety mądrości i wojny (na światach bez bohaterów otrzymuje się inne bonusy za te receptury). Poza tym, jak pisałam wcześniej, przykładowo bonus posiłki - hoplici może mieć inną liczbę hoplitów na godzinę u różnych graczy i na innych światach.

Wcześniej czyli kiedy? Na becie czy zaraz po uruchomieniu eventu na polskich serwerach? Przekazaliśmy już do szefostwa pytanie dlaczego w takim wypadku rytuały nie działają, niestety nie jesteśmy jeszcze w stanie stwierdzić czy to błąd czy zamierzone działanie.

Otrzymaliśmy informację, że nie jest to błąd.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser13253

Guest
Odp: Dyskusja na temat Halloween 2014

Otrzymaliśmy informację, że nie jest to błąd.

Skoro to nie błąd to zamierzone działanie. Wnioskuje z tego że nastąpiła zmiana reguł zabawy w trakcie jej trwania. Teoretyzując, ktoś używa tego bonusu zaraz na początku trwania eventu i intensyfikuje swoje działania w kierunku zapełnienia całego schowka tymi profitami. Po tygodniu czeka go niemiła niespodzianka. Nie chciałbym być na jego miejscu. Ciekawe kiedy okaże się że czas trwania wyostrzonych zmysłów zostanie zredukowany do 1 godziny. Też dowiem się tego z autopsji?

Kopia schowek zmysły.JPG

To kolejny dowód na to, że absolutnie nic nie można zaplanować w swoim długofalowym działaniu. To tak jakby po rozegraniu gambitu okazało się że piony mają moc hetmana. Brawo dla pseudo - autorów tej gry!
 

DeletedUser5

Guest
Odp: Dyskusja na temat Halloween 2014

Jeśli rzeczywiście rytuały działały w ten sposób na początku eventu, to bardzo proszę o napisanie ticketa i podanie w nim swojego nicka, świata, miasta i daty, a jeśli to możliwe, to także raportów. Dokładnie to sprawdzimy i jeśli ten fakt się potwierdzi, to ponownie zgłosimy tę sprawę.
 

DeletedUser13253

Guest
Odp: Dyskusja na temat Halloween 2014

Jeśli rzeczywiście rytuały działały w ten sposób na początku eventu, to bardzo proszę o napisanie ticketa i podanie w nim swojego nicka, świata, miasta i daty, a jeśli to możliwe, to także raportów. Dokładnie to sprawdzimy i jeśli ten fakt się potwierdzi, to ponownie zgłosimy tę sprawę.

W drugim dniu eventu działały w swojej pierwotnej wersji. Niestety na podparcie mojej wypowiedzi mam tylko własne słowo - nick, świat i datę - miasta i raportów brak (nie pamiętam i skasowany)
Nie widzę sensu w ponownym zgłaszaniu tego gdyż sprawa jest już rozwiązana. Było a nie ma. Wiele na tym osobiście nie straciłem i nie widzę sensu nad koncentracją uwagi nad tym jednostkowym problemem. Co innego proponuje zgłosić... ale o tym już wielokrotnie pisałem...
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser5

Guest
Odp: Dyskusja na temat Halloween 2014

W drugim dniu eventu działały w swojej pierwotnej wersji. Niestety na podparcie mojej wypowiedzi mam tylko własne słowo - nick, świat i datę - miasta i raportów brak (nie pamiętam i skasowany)
Nie widzę sensu w ponownym zgłaszaniu tego gdyż sprawa jest już rozwiązana. Było a nie ma. Wiele na tym osobiście nie straciłem i nie widzę sensu nad koncentracją uwagi nad tym jednostkowym problemem. Co innego proponuje zgłosić... ale o tym już wielokrotnie pisałem...

Do tej pory padały pytania o to czy bonus zadziała, jeśli gracz (nieposiadający rytuału) rzuci czar na miasto gracza, który ma uruchomiony rytuał. W tym przypadku, tak jak pisałam, bonus pochodzący z rytuału nie będzie działał i nie jest to błąd.

Natomiast inaczej wygląda sytuacja, gdy gracz posiada w swoim mieście rytuał Niespodziewane wsparcie lub Przywołanie nereid‎ i rzuci czar Opiekunka / Zew morza na gracza, który nie ma włączonych rytuałów - wówczas bonus będzie działał. Możliwe, że na tej podstawie wyciągnięto wniosek, że na początku eventu rytuały działały inaczej niż teraz.
 

DeletedUser11944

Guest
Odp: Dyskusja na temat Halloween 2014

Do tej pory padały pytania o to czy bonus zadziała, jeśli gracz (nieposiadający rytuału) rzuci czar na miasto gracza, który ma uruchomiony rytuał. W tym przypadku, tak jak pisałam, bonus pochodzący z rytuału nie będzie działał i nie jest to błąd.

Natomiast inaczej wygląda sytuacja, gdy gracz posiada w swoim mieście rytuał Niespodziewane wsparcie lub Przywołanie nereid‎ i rzuci czar Opiekunka / Zew morza na gracza, który nie ma włączonych rytuałów - wówczas bonus będzie działał. Możliwe, że na tej podstawie wyciągnięto wniosek, że na początku eventu rytuały działały inaczej niż teraz.

To sie zmienilo w czasie eventu przeciez. Stosowane to bylo przez sojusz, do ktorego naleze wiele razy. Potrzebujacy zalaczal rytual "Niespodziewane wsparcie", a sojusznicy rzucali opiekunki i zapychali puste polis wojem w krotka chwile. I wcale nie musieli miec wlaczonego rytualu w swoim polis. I to sie zmienilo... Potwierdzilbym to screenem z raportu, ale skrzynka z raportow jest malutka i miesci mi w tej chwili raporty tylko z ostatnich 3 dni. Wszyscy wiedza, ze to sie zmienilo i nie wiem czemu probuje sie tu wmowic, ze tak nie bylo...
 

DeletedUser

Guest
Odp: Dyskusja na temat Halloween 2014

Potwierdzam słowa Jacka
Teraz nikt tego nie udowodni bo raporty się usunęły
 

DeletedUser15166

Guest
Odp: Dyskusja na temat Halloween 2014

Również potwierdzam powyższe słowa. Działanie bonusu zostało zmienione podczas trwania eventu, początkowo rzucone opiekunki przez innnych graczy na miasto z aktywnym "niespodziewanym wsparciem" dawały 5% wolnych mieszkańców, sam rzucłem je dla innego gracza i mimo że nie miałem bonusu dawały po około 100 jednostek. Nie wiem w jakim celu zostało to zmienione ale teraz bonus w obecnej formie można powiedzieć że jest mało przydatny.
 

DeletedUser23534

Guest
Odp: Dyskusja na temat Halloween 2014

Potwierdzam słowa Jacka
Teraz nikt tego nie udowodni bo raporty się usunęły

Potwierdzam słowa wszystkich graczy, nie dajmy robić z siebie idiotów. A dlaczego to zmieniono ? Z prostej przyczyny straty finansowe dla inno.
 

DeletedUser13253

Guest
Odp: Dyskusja na temat Halloween 2014

Do tej pory padały pytania o to czy bonus zadziała, jeśli gracz (nieposiadający rytuału) rzuci czar na miasto gracza, który ma uruchomiony rytuał. W tym przypadku, tak jak pisałam, bonus pochodzący z rytuału nie będzie działał i nie jest to błąd.

Natomiast inaczej wygląda sytuacja, gdy gracz posiada w swoim mieście rytuał Niespodziewane wsparcie lub Przywołanie nereid‎ i rzuci czar Opiekunka / Zew morza na gracza, który nie ma włączonych rytuałów - wówczas bonus będzie działał. Możliwe, że na tej podstawie wyciągnięto wniosek, że na początku eventu rytuały działały inaczej niż teraz.

Nie rozumiem. Proszę o jasne stanowisko. Czy ze mnie robisz idiotę czy liczysz na to że brak mi inteligencji i czytania ze zrozumieniem?

Takie padło pytanie:
wcześniej rytuał działał po rzuceniu czaru przez sojuszników, a teraz tylko przez tego samego gracza, który odpalił rytuał;
A odpowiedź była: "to nie błąd"

Rozumiem, że to nie błąd ale nadal nie wiemy dlaczego zmieniono reguły zabawy w trakcie trwania eventu. Bo to że zmieniono - jest akceptowalne - popełniono błąd który dawał za dużą przewagę graczom korzystającym z tego, ale to że nie poinformowano o tym zakrawa na kpinę.

A dlaczego to zmieniono ? Z prostej przyczyny straty finansowe dla inno.
Ja bym nie doszukiwał się tu teorii spiskowych. Nie możemy z góry zakładać że każda zmiana podyktowana jest względami czysto finansowymi. Pachnie to trochę debilizmem, a debile w Inno nie siedzą. Przynajmniej Ci od ekonomii. Skłaniam się do stwierdzenia, że "po fakcie" ktoś zorientował się, że przy nowym podboju jest to za duży bonus dla broniącego się gracza.

Rozumiem doskonale że Państwo "czerwoni" nie mają nic z tym wspólnego. Brak realnego wpływu na zmiany tej gry. Przyjmujecie wszystko co przychodzi z zachodu z "dobrodziejstwem inwentarza" I tego się trzymam. Ale jak już ktoś z Was usilnie próbuje stać po ich stronie i usprawiedliwiać ich działania, szczególnie takimi metodami to w mojej ocenie gracie w tej samej drużynie i automatycznie jesteście wrzucani do jednego worka. //ciach//
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser19924

Guest
Odp: Dyskusja na temat Halloween 2014

A ja tak trochę z innej beczki zapytam. Kiedy u nas wygląd forum wróci do czasów sprzed eventu? Czy może to u mnie coś się nie odświeżyło i nadal "straszy" grafika na górze strony?
 

DeletedUser21321

Guest
Odp: Dyskusja na temat Halloween 2014

Nie powiem Ci kiedy to zmienią ...
Ale to nie tylko u ciebie, ja też tak mam .
 

DeletedUser

Guest
Odp: Dyskusja na temat Halloween 2014

Polecam ctrl+f5 , ja logo halloweenowego już nie mam :)
 
Do góry