Dyskusja na temat nowego świata

Ja dyskusje na temat ustawień nowego "wolnego" świata zakończyłem, argumenty, które są za przytoczyłem, kogo przekonałem to przekonałem, kogo nie to trudno (BTW. mam wrażenie, że tej dyskusji oprócz uczestników niewiele osób się przyglądało).

Argumentów innych graczy wysłuchałem, Pani Dorota oprócz ogólników nie ma zbyt wiele do powiedzenia, El Gato próbował dyskutować, lecz wychodziło mu to dużo słabiej niż gra w Grepo :) przezabawne jest jego stwierdzenie, że


To co zacytowałem wyżej El Gato jest niczym innym tylko .... porównaniem - jakby co mogę Ci w prezencie wysłać Słownik Języka Polskiego, ale tylko pod warunkiem, że obiecasz z niego regularnie korzystać :)

El Gato kończy swój wywód stwierdzając:, że "ktoś ma problemy z czytaniem ze zrozumieniem".
Od siebie dodam, że problemy z czytaniem ze zrozumieniem mogą wynikać z dwóch powodów:
pierwszy, który tu sugerujesz, że czytelnik nie jest powiedzmy delikatnie "przesadnie bystrą osobą", ale może też być drugi powód, to że autor tekstu ma problemy z jasnym wyartykułowaniem swoich myśli ....

Twoja hipoteza dotycząca mojej osoby jako "spłakanego nobka którego na szybkich światach leją i dlatego płacze o wolny serwer" nie ma żadnych podstaw, bo jeśli mnie pamięć nie myli ani razu nie graliśmy na jednym serwerze ( o ile ty możesz mnie nie kojarzyć - to Ty jesteś znanym lub bardzo znanym graczem, a ja nie pamiętam, żebyśmy grali na jednym świecie), po drugie ja od czasu wygrania jakiegoś tam świata nie grałem w polskim Grepo, bo mi ustawienia nie pasują). Sorki - dla mnie światy, w których TOP20 graczy na koniec ochronki ma minimum 3-4 miasta, są słabe ...
Jeszcze jedno, El Gato ja też mógłbym napisać, na kogo ty mi wglądasz, ale wolę pisać o twoich poglądach niż o Tobie.

Na koniec podziękowania dla WielkiegoZbójcy15 za próbę dyskusji (myślę, że mógłbym zaproponować ustawienia, którymi Wielki może nie byłby zachwycony, ale mógłby je zaakceptować) i słowo do ArbuzaPL - ja nie muszę grać w Grepo - są fajne ustawienia (i niezła ekipa) to gram, jak nie ma to wejdę sobie na świat by pohandlować (raczej z nudów, bo po co mi złoto jak nie ma gdzie grać) ewentualnie wchodzę sobie na zagraniczny serwer i tam się użeram się z translatorem, żeby jakoś porozumieć się z żabojadami :)

A zwolennikom, szybkich serwerów życzę kolejnego serwera o prędkości 5/4/3 (lub szybszego) grajcie sobie kolejny identyczny świat - w tym samym gronie!
kiedyś wolne serwery trwały 2,5 roku(lub więcej), nie wiem czy ktoś w obecnych czasach chciałby tyle siedzieć na 1 serwerze
Tutaj masz porównanie? Moim zdaniem jest to wspominanie jak było kiedyś, porównanie wyglądało by tak "kiedyś wolne serwery trwały x a teraz wolne serwery trwają Y". Nie potrzebuje słownika języka polskiego, zachowaj dla siebie, bardziej ci się przyda:). Nie lubię wolnych serwerów więc faktycznie nie spotkaliśmy się na serwerze. Zapominasz też o 1 ważnej rzeczy, społeczeństwo gry jest coraz starsze, nie ma napływu nowych graczy, a nawet jeśli jest to bardzo mały odsetek tego co kiedyś. Kwestią czasu jest to jak polska wersja gry się zamknie. Ludzie dorastają, mają większe oczekiwania od gry, a grepo tego nie dostarcza, od wielu lat jest to ta sama gra, zmiany są kosmetyczne. Wprowadzanie wolnego serwera częściej niż do tej pory tego nie zmieni. Bitwy (walka) to nadal symulacja na kalkulatorze xD, dostajesz tylko raport gdzie w obecnych czasach na rynku masz gry, gdzie bitwy nawet symulowane możesz obejrzeć itd. Grepo stoi w miejscu od lat, nowy bohater, bóg, czy artefakt tego nie zmienią. Do tego grepo wymaga mega aktywności (nawet w nocy) czego nie wymagają inne gry. Ja tu zakończyłem grę na serwerze Helike (6-6-6) który wygraliśmy, po przerwie zalogowałem się na jakiś serwer, nie pamiętam nazwy, to była 1 dominacja dla mnie, było tam kilkanaście osób które znałem więc na luzie pograłem i zobaczyłem, że tu nie ma nic nowego. Była kolejna przerwa i po niej sprawdziłem Oreos, dla mnie pierwszy serwer z Olimpem, nasza koalicja wygrała. Dla mnie wniosek jest 1, nieważne jaki serwer administracja puści, tu nie ma nic nowego co by zatrzymało graczy, skłoniło innych do powrotu lub zwiększyło zainteresowanie nowych. Dlatego musisz pogodzić się z tym, że administracja spełnia oczekiwania tych, którzy tu jeszcze są w większości.
 
Na koniec podziękowania dla WielkiegoZbójcy15 za próbę dyskusji (myślę, że mógłbym zaproponować ustawienia, którymi Wielki może nie byłby zachwycony, ale mógłby je zaakceptować) i słowo do ArbuzaPL - ja nie muszę grać w Grepo - są fajne ustawienia (i niezła ekipa) to gram, jak nie ma to wejdę sobie na świat by pohandlować (raczej z nudów, bo po co mi złoto jak nie ma gdzie grać) ewentualnie wchodzę sobie na zagraniczny serwer i tam się użeram się z translatorem, żeby jakoś porozumieć się z żabojadami :)
Nie sądzę, bo ustawienia jakie jeszcze, by mnie zachęciły do tej gry mieszczą się w bardzo wąskim spektrum i raczej mało graczy, by je chciało grać włącznie z tobą ;) . Obecnie przerzucam się na inną znacznie bardziej dla mnie ciekawą gierkę.
 
Fajnie, że zrobiliście coś innego niż zwykle, można powiedzieć zrobiliście eksperyment (jeśli to tak potraktujemy) w okresie letnim, gdzie graczy jest mniej, bardzo mądre podejście. Minimalizujecie ryzyko strat jeśli eksperyment się wypali, gdyż przy mniejszej spodziewanej liczbie graczy (okres letni) ogólny ewentualny spadek graczy będzie mniej odczuwalny.
 
Ostatnia edycja:
W sumie wtedy ten co ma bota ma zawsze przewagę na takim świecie, bo dofarmi sobie wioski albo cofnie wojsko. Nikt o tym nie myśli
Myślałam że Ci co bota używają, zawsze mają przewagę ( złoto daje ja podobno tylko na początku).
Ale Jak mówisz, że wtedy przewagę mieliby baciarze ( co było by widać ), to może jednak, warto by było taki świat bez złotka zrobić.
 
Do góry