Dyskusja na temat wymiany złota

DeletedUser21987

Guest
Odp: Dyskusja na temat wymiany złota

Jak dla mnie to jest bomba pomysl ta wymiana zloto za surowce. W ciagu 2 dni od wprowadzenia zarobilem 1100szt zlota, surowce zawsze mi zbywaja. Zawsze nie mam co z nimi robic, teraz bede mogl dorownac gracza ktorzy buduja zagrode ogni w 1 dzien, ja potrzebowalem 3-5 dni bez zlota :)

Mi sie podoba pomysl, kazdego da sie wykonczyc, wiec jak zakupi multum surki to po prostu go przejmujesz, nareszcie kapitan czy dowodca bedzie powszechny i nie bedzie dawal az takiej przewagi...
 

DeletedUser23499

Guest
Odp: Dyskusja na temat wymiany złota

Dobry pomysł! Coś podobnego działa w World of tanks tutaj można by wymieniać na łaski lub surowce, więc będzie git chyba sam w złoto zainwestuje :)
 

DeletedUser22282

Guest
Odp: Dyskusja na temat wymiany złota

Ta.. w wot nigdzy nie wprowadza czegos takiego! Tam to jest nie mozliwe gracze by przyszli do nich i by im te firme golymi rekami rozebrali
 

DeletedUser13276

Guest
Odp: Dyskusja na temat wymiany złota

Czy ta gra jest darmowa czy już robi się płatna masakra co za pomysł aby wymieniać złoto i jeszcze nie można wydać zdobytego tylko te które wydałem za realną kasę nie no totalna porażka już nie wiedzą jak wykorzystać człowieka
 

DeletedUser

Guest
Odp: Dyskusja na temat wymiany złota

Pomysł jest super po prostu.

Dla kogo ??
Dla Inno
Dla kogoś kto chciałby zabrać miasto lepszemu graczowi wręcz idealna opcja
Nie masz czasu lub umiejętności by wygrać nie ma problemu kup sobie przewagę !!!

Wspaniały pomysł
 

DeletedUser21321

Guest
Odp: Dyskusja na temat wymiany złota

Na targowisku już widziałem oferty 15 K jakiegoś surowca za 10 złota .. Dla złotników nie taka zła oferta .. To teraz rozgrywka będzie beznadziejna ;C
 

DeletedUser5

Guest
Odp: Dyskusja na temat wymiany złota

nie do końca to wszystko rozumiem...
wymiana surowiec-złoto będzie mogła być realizowana tylko pomiędzy graczami??
czy gracz będzie mógł też wymieniać złoto za surówkę z systemem?

i co w tej sytuacji z wymuszaniem surówki, wszak wymuszanie surowca od gracza w zamian za np. nieatakowanie jest dopuszczalne, jeśli zaczynamy wymianę towarową surowiec-złoto to stawiamy złoto na równi z surowcem i co wtedy z jego wymuszaniem??

do tej pory mogłem napisać: hej, graczu TakiATaki, jeśli nie chcesz bym cie codziennie zerował z woja masz mi wysyłać po 5k surowca codziennie. Teraz mogę wymuszać złoto??

Wymiana odbywa się tylko między graczami, nie ma możliwości handlu z "systemem".

Wymuszanie złota wciąż jest niezgodne z regulaminem gry.

Za Wiki:
Czy są jakieś ograniczenia?
Są dwa ważne ograniczenia. Ze względów bezpieczeństwa możliwa jest wymiana maksymalnie 200 sztuk złota w jednej ofercie handlowej.
Ponadto, tylko zakupione złoto może ulec wymianie. Oznacza to, że nie można wykorzystać złota zdobytego w grze, z wyjątkiem złota, które pozyskano za pomocą wymiany.

A skad mam wiedziec ile mam zlota z wymiany, a ile mam zlota kupionego?
I czy jest na to jakis system? Mam na mysli, ze na premki w pierwszej kolejnosci bedzie wydawane zloto z wymiany na Targu?
Czy kolejne niedopracowanie?

Haszeek szkoda, ze nie ma mnie na Pelli, na Sparcie hurtem oddalbym 25 wiosek za 10000 zlota

Nie jesteś w stanie sprawdzić ile posiadasz złota z wymiany, na targowisku wyświetla się łączna suma złota, którym możesz handlować.

Akurat z wymienionym złotem nie ma problemu, bo możesz go użyć tak samo, jak zakupionego - do handlu i do funkcji premium. Kolejność wykorzystania ma jednak znaczenie w wypadku złota zdobytego w inny sposób w grze. W tym momencie nie jestem w stanie powiedzieć jak dokładnie się to odbywa, przekażemy jednak do twórców gry sugestię, aby rozwiązać tę kwestię w sposób najbardziej dogodny dla graczy.

Jesteśmy wdzięczni za dzielenie się swoimi opiniami, w szczególności za konkretne pomysły w jaki sposób można poprawić tę funkcję. Zapewniam, że wasze uwagi zostaną przekazane twórcom gry.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser15925

Guest
Odp: Dyskusja na temat wymiany złota

77304512187479180111.png


O i takie oferty to ja rozumiem
smiley_emoticons_freu-dance.gif
 

DeletedUser13617

Guest
Odp: Dyskusja na temat wymiany złota

Ludzie, zamiast narzekać to myślcie. W tej postaci ten pomysł INNO to dla nas kopalnia...złota :rolleyes: Pół darmowego. Módlcie się, żeby to weszło na stałe a będziemy wszyscy bogaci ;)

ps. ode mnie złotnicy jakoś nie chcą kupować tych surowców (retimno)
 

DeletedUser13253

Guest
Odp: Dyskusja na temat wymiany złota

Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.

Ciężko w tej chwili wyrokować jaki będzie skutek wprowadzenia opcji handlu złotem. Jak na razie jestem przekonany tylko do kilku sytuacji które wydarzą się na pewno:

1. Zyskują gracze którzy nie kupują w ogóle złota za cash. (bo z pre-paidów ciężko wysyłać sms, Tata karty debetowej nie da, a z kieszonkowego szkoda kupić kupon w kiosku)

2. Zyskują gracze typu - "TOP 10 za wszelką cenę" czytaj: płacę to wymagam. Ale tak na prawdę tylko na początku. Średni kurs będzie oscylował w granicach 10 złota za 15000 surowców (notabene już wiem dlaczego wprowadzono ograniczenie na ilość wystawianych surowców w aktualizacji numer tryliard pięćset dwa dziewięćset) czyli zagroda ogni (250 szt.) to 540000 surowców czyli 360 złota. W początkowych fazach gry (do 10 miast offowych) będzie to warte uwagi, w późniejszym etapie już tak łatwo nie będzie. Każdy ma jakąś granice w wydawaniu pieniędzy na Grepolis. Pamiętać trzeba też o jednej rzeczy. Im większe wydatki na tą grę tym łatwiej o restart....

3. Zyskuje Inno. Gracze ujęci w punkcie 2 kupują więcej złota.

4. Najwięcej tracą gracze z przedziału 1000-2000 złota na miesiąc. (premium plus jakiś strzał w rekrutacji, ewentualnie przy odbudowie muru czy budowie na szybko statku kolonizacyjnego) Ci zawodnicy mieli otwartą drogę i do top 10 (może nie na początku, ale w średnio-dystansowej rozgrywce) i do zabawy w stylu - płacę to się bawię.

5. Wprowadzenie nowej waluty wiąże się też z patologią jaka będzie miała miejsce, tj. handlu miast za złoto. Proszę nie pisać że to nielegalne, niedobre i nie będzie miało miejsca, bo to bzdura. Prosta sprawa - miasto za 1k złota. Na targu wstawiam 5 ofert 1000 kamienia za 200 złota i gotowe. Ja mam złoto, Ty masz miasto. Jasna sprawa że istnieje ryzyko nadużyć przy tego typu wymianach, lecz dla chcącego nic trudnego. Można w łatwy sposób zabezpieczyć obie strony transakcji. Ale nie będę ułatwiał...

6. Po tyłku dostają Ci którzy ostatnio zakupili większe ilości złota. (na tydzień przed ogłoszeniem) Nie mogą w pełni skorzystać ze swoich zasobów bo "złoto handlowe" nalicza się dopiero od poniedziałku... Tu akurat nikt nie powinien być zaskoczony, bo to stała praktyka Pań i Panów z Reichu. Ogłoś coś w ostatniej chwili, tak aby tylko część osób (losowa) mogła w pełni to wykorzystać. Mnie spotkało to kilkanaście razy. Przykłady: ostatnie dwa dni Eventu z Kurą Jazona czy innego wymyślonego w pustej głowie programisty człowieka. Tak się złożyło że nie otwierałem jajek w ogóle przez cały event - a gdy pojawiła się informacja, że na ostatnie dwa dni będą super nagrody - bum, 10 razy zmysły plus 10 razy harpie po 35 sztuk... Ostatni tak szumnie ogłaszany Event też dostarczył "miłych" wrażeń. Informacja pojawiła się na parę dni przed wejściem, oczywiście bez jakiejkolwiek wytycznych na czym ma polegać... W sobotę rozbijam 7000 ogni i 10k offa na zmysłach by nałapać PW, a w niedziele - suprise! - drogi Haszku - wojsko Ci będzie potrzebne do Eventu... Totalna kompromitacja... Przyzwyczaiłem się już...

7. O miastach i ich wymianie a złoto już pisałem. Ale to nie wszystko do czego można użyć takich transakcji. Do tej pory, oferowanie złota za "czynności" w grze było ograniczone. Problemem był sposób w jaki można przekazać złoto zainteresowanej osobie. Niby sms, niby kupony paysafecard, ale jednak stanowiło to jakąś barierę. Trzeba było troszkę się wysilić by to zrobić, a że w tą piękną grę grają zazwyczaj ludzie leniwi - nie dochodziło tak często to takich sytuacji. I proszę tutaj też nie pisać że nie miało to miejsca, bo sam osobiście byłem celem konkursu rzucania czarów a wygrywający dostawał 600 złota z kupony paysafecard. Reasumując - wyobraźcie sobie gdy w każdej z sytuacji której pomagacie surowcami, robicie to samo z monetami. Przykład: Bunt w mieście kolegi. Mur zero. Sojusz wspiera wojskiem. Ale mur wolno rośnie - pyk zrzutka po 10 złota od każdego na przyśpieszenie budowy.

Na koniec mała szpileczka:

"Wymiana odbywa się tylko między graczami, nie ma możliwości handlu z "systemem".
Wymuszanie złota wciąż jest niezgodne z regulaminem gry."

Nie jestem w stanie objąć swoim umysłem takich wypowiedzi. Albo jestem za głupi, ale to ze mnie robi się głupka. Przejrzałem od początku tą "dyskusje" zliczając wątpliwości i pytania graczy tutaj wypowiadających się. Przy trzydziestym przestałem liczyć... Zamiast rozwiać część wątpliwości, pomóc w zrozumieniu mechanizmu nowej funkcji, dostajemy dwa zdania... eh....

Na koniec jedno pytanie:
W ilu krajach wprowadzono system handlu monety za surowce? Czy to też jest tajne przez poufne?

EDIT:
I Bum! Kolejna bomba!

Właśnie zostałeś obdarowany przez handlarzy z dalekich krain, a ich bogata w złoto oferta wcale mnie nie martwi.
Grepolis obchodzi dziś 5 urodziny! Aby je uczcić, otrzymasz dodatkowo 5% więcej złota przy zakupie pakietu (tylko dziś)!

To już nie jest nawet śmieszne - to jest żałosne. Polecam wykres nr 1 który umieściłem w tym temacie jakiś czas temu. Pokazuje on w którym kierunku zmierzają twórcy tej gry. Jak nie wiecie o co chodzi - kiedyś to napiszę...
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Odp: Dyskusja na temat wymiany złota

Haszeek, punktu 5 i 7 firma nie przewidziała:) Poza tym z czasem gracze będą kombinować bardziej i prędkość świata nie będzie miała znaczenia. Szybko kupię, wybuduję o 1/4 taniej, skrócę itd. Jedynie prędkość jednostek będzie miała znaczenie. Piszę o sytuacji kiedy gracze z pkt. 2 będą "zasilać" złotem tych z pkt.3 i okaże się, że mają na tyle złota, że mogą sobie pozwolić na taką zabawę jak delikwenci z pkt 2:) Chętnie poobserwuję nowy świat z tą opcją z ciekawości jak wykolei to rozgrywkę
 

DeletedUser13617

Guest
Odp: Dyskusja na temat wymiany złota

Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.

Ciężko w tej chwili wyrokować jaki będzie skutek wprowadzenia opcji handlu złotem. Jak na razie jestem przekonany tylko do kilku sytuacji które wydarzą się na pewno:

1. Zyskują gracze którzy nie kupują w ogóle złota za cash. (bo z pre-paidów ciężko wysyłać sms, Tata karty debetowej nie da, a z kieszonkowego szkoda kupić kupon w kiosku)

2. Zyskują gracze typu - "TOP 10 za wszelką cenę" czytaj: płacę to wymagam. Ale tak na prawdę tylko na początku. Średni kurs będzie oscylował w granicach 10 złota za 15000 surowców (notabene już wiem dlaczego wprowadzono ograniczenie na ilość wystawianych surowców w aktualizacji numer tryliard pięćset dwa dziewięćset) czyli zagroda ogni (250 szt.) to 540000 surowców czyli 360 złota. W początkowych fazach gry (do 10 miast offowych) będzie to warte uwagi, w późniejszym etapie już tak łatwo nie będzie. Każdy ma jakąś granice w wydawaniu pieniędzy na Grepolis. Pamiętać trzeba też o jednej rzeczy. Im większe wydatki na tą grę tym łatwiej o restart....

3. Zyskuje Inno. Gracze ujęci w punkcie 2 kupują więcej złota.

4. Najwięcej tracą gracze z przedziału 1000-2000 złota na miesiąc. (premium plus jakiś strzał w rekrutacji, ewentualnie przy odbudowie muru czy budowie na szybko statku kolonizacyjnego) Ci zawodnicy mieli otwartą drogę i do top 10 (może nie na początku, ale w średnio-dystansowej rozgrywce) i do zabawy w stylu - płacę to się bawię.

5. Wprowadzenie nowej waluty wiąże się też z patologią jaka będzie miała miejsce, tj. handlu miast za złoto. Proszę nie pisać że to nielegalne, niedobre i nie będzie miało miejsca, bo to bzdura. Prosta sprawa - miasto za 1k złota. Na targu wstawiam 5 ofert 1000 kamienia za 200 złota i gotowe. Ja mam złoto, Ty masz miasto. Jasna sprawa że istnieje ryzyko nadużyć przy tego typu wymianach, lecz dla chcącego nic trudnego. Można w łatwy sposób zabezpieczyć obie strony transakcji. Ale nie będę ułatwiał...

6. Po tyłku dostają Ci którzy ostatnio zakupili większe ilości złota. (na tydzień przed ogłoszeniem) Nie mogą w pełni skorzystać ze swoich zasobów bo "złoto handlowe" nalicza się dopiero od poniedziałku... Tu akurat nikt nie powinien być zaskoczony, bo to stała praktyka Pań i Panów z Reichu. Ogłoś coś w ostatniej chwili, tak aby tylko część osób (losowa) mogła w pełni to wykorzystać. Mnie spotkało to kilkanaście razy. Przykłady: ostatnie dwa dni Eventu z Kurą Jazona czy innego wymyślonego w pustej głowie programisty człowieka. Tak się złożyło że nie otwierałem jajek w ogóle przez cały event - a gdy pojawiła się informacja, że na ostatnie dwa dni będą super nagrody - bum, 10 razy zmysły plus 10 razy harpie po 35 sztuk... Ostatni tak szumnie ogłaszany Event też dostarczył "miłych" wrażeń. Informacja pojawiła się na parę dni przed wejściem, oczywiście bez jakiejkolwiek wytycznych na czym ma polegać... W sobotę rozbijam 7000 ogni i 10k offa na zmysłach by nałapać PW, a w niedziele - suprise! - drogi Haszku - wojsko Ci będzie potrzebne do Eventu... Totalna kompromitacja... Przyzwyczaiłem się już...

7. O miastach i ich wymianie a złoto już pisałem. Ale to nie wszystko do czego można użyć takich transakcji. Do tej pory, oferowanie złota za "czynności" w grze było ograniczone. Problemem był sposób w jaki można przekazać złoto zainteresowanej osobie. Niby sms, niby kupony paysafecard, ale jednak stanowiło to jakąś barierę. Trzeba było troszkę się wysilić by to zrobić, a że w tą piękną grę grają zazwyczaj ludzie leniwi - nie dochodziło tak często to takich sytuacji. I proszę tutaj też nie pisać że nie miało to miejsca, bo sam osobiście byłem celem konkursu rzucania czarów a wygrywający dostawał 600 złota z kupony paysafecard. Reasumując - wyobraźcie sobie gdy w każdej z sytuacji której pomagacie surowcami, robicie to samo z monetami. Przykład: Bunt w mieście kolegi. Mur zero. Sojusz wspiera wojskiem. Ale mur wolno rośnie - pyk zrzutka po 10 złota od każdego na przyśpieszenie budowy.

Na koniec mała szpileczka:

"Wymiana odbywa się tylko między graczami, nie ma możliwości handlu z "systemem".
Wymuszanie złota wciąż jest niezgodne z regulaminem gry."

Nie jestem w stanie objąć swoim umysłem takich wypowiedzi. Albo jestem za głupi, ale to ze mnie robi się głupka. Przejrzałem od początku tą "dyskusje" zliczając wątpliwości i pytania graczy tutaj wypowiadających się. Przy trzydziestym przestałem liczyć... Zamiast rozwiać część wątpliwości, pomóc w zrozumieniu mechanizmu nowej funkcji, dostajemy dwa zdania... eh....

Na koniec jedno pytanie:
W ilu krajach wprowadzono system handlu monety za surowce? Czy to też jest tajne przez poufne?

EDIT:
I Bum! Kolejna bomba!

Właśnie zostałeś obdarowany przez handlarzy z dalekich krain, a ich bogata w złoto oferta wcale mnie nie martwi.
Grepolis obchodzi dziś 5 urodziny! Aby je uczcić, otrzymasz dodatkowo 5% więcej złota przy zakupie pakietu (tylko dziś)!

To już nie jest nawet śmieszne - to jest żałosne. Polecam wykres nr 1 który umieściłem w tym temacie jakiś czas temu. Pokazuje on w którym kierunku zmierzają twórcy tej gry. Jak nie wiecie o co chodzi - kiedyś to napiszę...

kolega napisał, że na wymianie jedni zyskają a inni stracą - to dla tych co im się czytać nie chce

co do tematu to już powstał rynek "taniego golda" :rolleyes:
 

DeletedUser19924

Guest
Odp: Dyskusja na temat wymiany złota

I tylko żeby się nikt nie zdziwił, że jak teraz kupi sobie złoto, to będzie mógł za nie surkę kupić...no niestety nie
smiley_emoticons_lol.gif
 

DeletedUser

Guest
Odp: Dyskusja na temat wymiany złota

Tym, którzy są za wymianą złota za surki i twierdzą, że to super pomysł - proponuję, aby zagrali w Empire. Tam gracze, którzy wydają dużo kasy, są nie do ruszenia. Bezboleśnie przetrzymują ataki kilkudziesięciu graczy jednocześnie, a po kilku minutach są w pełni odbudowani. Niszczą innych graczy i całe sojusze. Są aroganccy i bezkarni. Co by tu powiedzieć - rządzą grą, a reszta się nie liczy. Jak doszło do tego, że gra bez ładowania w nią forsy stała się wegetacją, skończyłem grać. I jestem pewien, że jak w Grepolis będzie wymiana złota za surki, to wytworzy się dominująca grupa graczy, co zniszczy grę...
 

DeletedUser

Guest
Odp: Dyskusja na temat wymiany złota

I tylko żeby się nikt nie zdziwił, że jak teraz kupi sobie złoto, to będzie mógł za nie surkę kupić...no niestety nie
smiley_emoticons_lol.gif

taa fajną odpowiedź dostałam dlaczego
smiley_emoticons_freu-dance.gif


ciekawe kiedy zacznie się dyskusja na ten temat
smiley_emoticons_blush-pfeif.gif
 

DeletedUser13253

Guest
Odp: Dyskusja na temat wymiany złota

Pozwolę sobie podbić i uwypuklić, gdyż zapewne nikt z osób mających wiedzę nie przeczytał całego mojego monologu...

Na koniec jedno pytanie:
W ilu krajach wprowadzono system handlu monety za surowce? Czy to też jest tajne przez poufne?
 
Odp: Dyskusja na temat wymiany złota

Widziałem na niemieckim grepo że tam też jest temat z dyskusjami na temat złota , więc nie tylko u nas takie coś jest
 

DeletedUser5

Guest
Odp: Dyskusja na temat wymiany złota

Pozwolę sobie podbić i uwypuklić, gdyż zapewne nikt z osób mających wiedzę nie przeczytał całego mojego monologu...

Poza betą wymiana złotem dostępna jest na razie tylko w polskiej wersji. Właśnie z tego powodu podkreślamy, że wasze opinie są bardzo ważne. Macie możliwość zapoznania się z wymianą w praktyce, dzięki czemu wasze sugestie mogą znacznie pomóc w ulepszaniu tej funkcji.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry