[GRA] Możliwość regulowania prędkości Armi

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser8642
  • Data rozpoczęcia

Czy popierasz propozycje?

  • Tak

    Głosy: 21 28,4%
  • Może Tak (Nie wiem)

    Głosy: 6 8,1%
  • Nie

    Głosy: 42 56,8%
  • Obojętnie

    Głosy: 5 6,8%

  • W sumie głosujących
    74
Status
Zamknięty.

DeletedUser8642

Guest
Witam.

Tytuł może dość zagadkowy ale pomysł ogólnie nie jest skąplikowany.
-Każda jednostka ma swoją "prędkość" gdy polączymy atak lądowy czy morski-zawsze będzie on tak szybki jak najwolniejsza znajdująca się w nim jednostka -zatem fabularnie wygląda to tak ,że np. szybsze transporty płyną wolniej z ogniami i logiczne jest ,że transporty dostosowują swoją przędkość.

Ja zatem proponuję wprowadzić możliwość zmniejszenia do 1 i powiększanie do maxa szybkości dowolnej jednostki, za pomocą suwaka -/+ pod ikonką.

Co nam to da?
-Pozwoli lepiej regulować czasm floty i jego wypływem z poszczególnych miast co ułatwi koordynację i to glówny cel tej propozycji.
-fejkowanie "niby ataku z kolonem" czyli dodatkowy aspekt taktyczny.
-dzięki regulowaniu czasu podnosi się rówież skuteczność obrony czyli można bardziej przecyzyjne wysłać dane wsparcie na konkretną gozine czy przediział czasowy między idącymi atakami np. Kliny
-Takie ułatwienie wpłyneło by też na sprawność i dynamikę prowadzonych wojen.
-..?

Skoro prędkość jednostki może spać i spada dostosowując się do wolniejszych to zarazem też poslany przez nas atak nie musi iść na maksymalnej prędkości jednostki ,a można rozkazać swoim oddzialą spokojny spacer po łupy czy też płynąć im wolniej tak by ominąć bonus nocny gdy np musimy wylogować się wczesniej niż planowaliśmy co uniemozliwić nam może wysłać skoordynowany atak.


Proponuję to bo samemu kilkukrotnie już potrzebowałem by wydłużyć czas wejscia ataku,a w końcu te statki mogą pływać -wolniej ;)



>>Dodatkowo można wprowadzić system ograniczający wysylanie nieskończonej liczby atakow o co obawiaja sie niektórzy, bylo by to rozwiazanie podobne do zasady z "Morale"-mozna by załozyć że z jednego miasta mozna wyslać okresloną ilość ataków przykładowo 3-6 z jednego miasta i mogło by to byc powiazane z predkością Swiata czyli np. na x1 bylo by to mniej ataków z miasta jak w przypadku predkości x2 itp..


Pzdr!
MX
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
to już było wiele razy omawiane, jest to za duże ułatwienie gry i nie zostanie wprowadzone..
 

DeletedUser

Guest
ten pomysł to pójście na łatwiznę i zapewnienie bezproblemowego wysłania dowolnych ataków z różnych miast na jedną godzinę
bo po co pilnować czasów i sprawdzać czy to "już" skoro wchodzisz sobie na grę o dowolnej godzinie wysyłasz 20 ataków tylko suwakiem sobie regulujesz ich prędkość i masz gotowe

bzdury gadasz kolego. Jesli masz suwak, ktory dziala +/-1 jak to jest napisane w opisie propozycji to nie ustawisz atakow co do minuty....

Generalnie to jestem przeciwny, ale z powyzszym sie nie zgadzam.

Dodam jeszcze, ze propozycja ta daje ulatwienie i broniacemu i atakujacemy. Wiec nikt na tym nie zyskuje:
- odbijanie miasta. Kazdy moze tak wyregulowac atak aby wchodzil po bonusie i nie musi czekac do poznych godzin wieczornych
- przed atakiem kolonizacyjnym mozna wstawic latwo defa
- itd
 

DeletedUser

Guest
Ja zatem proponuję wprowadzić możliwość zmniejszenia do 1 i powiększanie do maxa szybkości dowolnej jednostki, za pomocą sówaka -/+ pod ikonką.

dzemol...się rypnąłeś:
bzdury gadasz kolego. Jesli masz suwak, ktory dziala +/-1 jak to jest napisane w opisie propozycji to nie ustawisz atakow co do minuty....

...więc propozycja jest jeszcze gorsza niż wydawało się Tobie na początku...
Propozycja przesadzona, za bardzo ułatwi podbijanie i obronę, ale co za tym idzie: gra będzie jedną bezładną 'kupą', w której nie wiadomo, o co chodzi...
Właściwie, to niewiele wniosłem do dyskusji ;P
 

DeletedUser8642

Guest
Tu nie ma sensu komplikować tematu przeskok o 1 nie da dokladnej precyzji a jedynie ułatwi Grę Liderom- takim co walczą wojny masowe o ktorych kolega donny4 może nie ma pojęcia ze względu na bycie Lamerem.(jak sam pisze)

Skoro moderatorzy gry uznali tą koncepcje ,za nie odpowiednią to zapewne z przyczyn ekonomicznych bo oczywiście dla placących myto jest (a ponoć miał być) Planer akcji i to dopiero jest zajebiscie sprawiedliwe i dla Hardkorowców :)

sam pomysłu nie obronie ale jesli gra będzie miala się kiedyś rozwijać to coś takiego i tak zostanie wdrozone.. Ludzie chcą żyć wygodniej a jesli kogoś bawi przesiadywanie o 3 w nocy by wyslać atak albo klina czy tam defa to gratuluje ale Dla mnie w strategi chodzi przedewszystkim o możliwość reakcji i koordynacji ktorej "ulepszenia" tej grze potrzeba jeśli Planer ma być tylko dla Złotników.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Tu nie ma sensu komplikować tematu przeskok o 1 nie da dokladnej precyzji a jedynie ułatwi Grę Liderom- takim co walczą wojny masowe o ktorych kolega donny4 może nie ma pojęcia ze względu na bycie Lamerem.(jak sam pisze)

Skoro moderatorzy gry uznali tą koncepcje ,za nie odpowiednią to zapewne z przyczyn ekonomicznych bo oczywiście dla placących myto jest (a ponoć miał być) Planer akcji i to dopiero jest zajebiscie sprawiedliwe i dla Hardkorowców :)

sam pomysłu nie obronie ale jesli gra będzie miala się kiedyś rozwijać to coś takiego i tak zostanie wdrozone.. Ludzie chcą żyć wygodniej a jesli kogoś bawi przesiadywanie o 3 w nocy by wyslać atak albo klina czy tam defa to gratuluje ale Dla mnie w strategi chodzi przedewszystkim o możliwość reakcji i koordynacji ktorej "ulepszenia" tej grze potrzeba jeśli Planer ma być tylko dla Złotników.
Nie wprowadzą tego własnie dlatego, ze zarabiają na tym ze siedzisz w grze jak najdłużej ;)
 

DeletedUser8642

Guest
Sebizzz nie narażaj się na śmieszność bo to nie jest argument , zarabiaja na tym ,że Gra sama w sobie jest stosunkowo udanym projektem i jest obecnie dość popularna ale jak nie zmieni sie podejscie do graczy którzy cenia sobie możliwość dobrej gry w strategię a nie w "siedź jak najdłużej przed kompem" albo "kup złoto by móc normalnie grać" to znudzą i zniechęcą graczy.

Ludzie zostawią tą gre szybciej niż wam się wydaje jeśli będziecie traktować każdego gracza jak potencjalnego Frajera.
Zastanówcie się jaki będzie sens kupowania zlota gdy wszyscy zaczną je kupować? nie będzie sensu bo to ,że Zloto daje coś komuś jest spowodowanie tym iż ktoś kto gra bez złota tego nie ma..

Ja mogę w tą gre grac kilka lat albo kilka miesięcy i to jest realny czas o który "producent gry" powinień walczyć ,a nie zmuszać mnie do siedzenia po nocach by puścić skoordynowane dzialania, gra która męczy-nie bawi ,a która nie bawi trafia do kosza takie są realia..

Niech gra przyciąga klimatem i możliwościami taktycznymi ,a nie zmusza do spędzania z nią czasu za wszelką cene- to kolejne slowa mądrości do każdego który bezmyślnie wciska "Nie"
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Uwierz mi gra typu, łatwe wszystko możesz zrobić kiedy chcesz i jak chcesz, wcale nie byłaby bardziej popularna niż taka wersja jaka jest teraz.
 

DeletedUser5408

Guest
Lepsze było by przyspieszanie wojsk, obecnie na rozbudowanych światach ataki idą strasznie długo. Oczywiście żeby nie mieć nic za darmo wojska idąc szybciej traciłyby siłę. Wiem że to nie wejdzie, najwyżej w wersji premium która i tak mnie nie interesuje (tam z resztą też nie widzę racji bytu).
 

DeletedUser

Guest
Ta zabawa polega na czynniku ludzkim. To by było nudne i proste, a fejkowanie, delikatnie mówiąc, denerwujące.
 

DeletedUser

Guest
moim zdaniem pomysł bardzo dobry aby mieć możliwość opóźnienia ataku lub wsparcia
tylko małe ale:
- nie za pomocą suwaka lecz za pomocą czaru lub regulować to powinna akademia
- moglibyśmy przyśpieszać lub opóźniać prędkość ataku i wsparcia naszych jednostek lub atakujących jednostek wroga
- koordynowanie ataków zajmuje strasznie dużo czasu

ps.
kiedyś obiecywano nam "planer" ataków miał ułatwić wspólne akcje kilku graczy
i znowu poleciano z nami w kulki
ps.
co ze światem bochaterów?
 

DeletedUser8642

Guest
No gdybyś wczytał się w calą wypowiedź zapewne zrozumiałbyś podtekst..
Wprowadzając rozwiązanie choćby podobne do którego tu przedstawiłem pozwoliło by grze znormalnieć. Nie będę się powtrzał bo wiem ,że mam racje i sztuczne naciskanie graczy nie wydluży czasu grywalności gry.

Niestety ankieta nie przebiega korzystnie ,więc nie będę dłużej upieral się przy swoim ale żaden z przedstawionych tu argumentów na NIE nie jest racjonalny czyli NIC nie przemawia za tym aby takiego czy podobnego rozwiązania nie wprowadzić.

Dla ludzi którzy tworza sojusze masówki i udają ,że nimi dowodzą ta koncepcja i tak jest tajemnicza gdyż większość tu grających graczy nie ma pojęcia o koordynacji..nie dobrze ,że Lamerzy zamiast uczyć się to strają się prowadzić Sojusze ,pozatym w obawie przed łatwiej skoordynowanymi atakami zaznaczają NIE -nie pomyślą iż kiedyś zapewne nauczą się tej sztuki co pozwoliło by każdemu z nas na większą swobodę w Atakowaniu jak i w Obronie dzięki temu gra skupiła by sie na rozrywce własciwej czyli działaniu militarnym- takie jest Moje zdanie.

Rozwięzanie proste do wprowadzenia bez większych problemów i nie tak sztuczne jak Planer który i tak miał być tylko dla Gp2.0 za Zloto.:cool:
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Ktoś kiedyś napisał "...kto wygra na arenach świata, atleta cz też dyplomata?..." To co ty piszesz, oznacza że jesteś aspołeczny, gdybym ją też był tak uparty, powiedziałbym coś tak niemiłego, że jakby to Admin zobaczył, dostałbym bana na forum ;) . Dlatego pozostanę na jednym określeniu. Mi by się to ogromnie przydało, ale to by było nieuczciwe, gdybym wysyłał dziesiątki ataków udających kolona.
 

DeletedUser

Guest
Error! Wtf?

Żadnych racjonalnych argumentów?
Lamerzy blokujący "fantastyczną" propozycję?
Nikt nie potrafi docenić "geniuszu"?
...taki jesteś cwany, a nawet nie potrafisz otworzyć pw ode mnie ;P
za przeproszeniem, ale to Tobie brakuje znajomości sensu gier tego typu, Twoje wypowiedzi mówią same za siebie...
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser8642

Guest
Zgadzam się, zalezy na jakiego upierdliwca trafisz z tym fejkowaniem kolonów ale również masz mozliwość lepszego ustawienia się na obronę.

Pozatym puszczanie "nieskonczonej" ilości fejków jest czasochłonne i kosztowne bo fejki to z zasady ataki kamikadze.
Nikt nic nie traci bo każdy może pływać jak mu się podoba i może np. zaplanować sobie wysłanie ataków dzień wczesniej albo o dogodnej godzinie.


Do reszty wypowiedzi nie będę się odnosił bo nie mam przyjemności pisać o dupie maryny z kimś komu wydaje się ,że już nie jest Lamerem czy inym wtajemniczonym w bieglej sztuce nabijania postów spamem.


Zamkneliście umysły na np. inne możliwości taktyczne jak "podpalenie miasta" gdyby bylo coś takiego -to "fejki koloniste" były by tylko ciekawym dodatkiem do innych taktyk..
Jak rozwijać grę? Ta propozycja jest tylko dla odważnych :)


Zwolnienie ataków pozwala puścić je tak aby wchodziły dość dokładnie ale nie daje perfekcji natomiast ataki które plyną dłużej poprzez ich koordynację własnie z pomocą suwaka są też czytelniejsze do obrony (ze względu na duższy czas pływu) Jak juz pisałem można lepiej ustawiać Kliny i opracowywać inne Taktyczne manewry.
Więcej Działań=Mniej Bobudowania i Simowania*=Lepsze Wojny


Ps. przy okazji można by też podnieść predkość całej floty o 2 (czy tez dodatkowo dać w sumie =20% do Latarni-co zwiększyło by jej atrakcyjność jako Budynek specjalny) bo z tą propozycją dało by to również mozliwość toczenia wojen na większe odleglości ale to nie jest tematem Mojej propozycji- wspominam o tym ripostująć do TOMEK19760131


>Howk!
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
W jednym się tylko zgadzam - toczeniem wojny na większe odległości...
Lepiej jednak nie przesadzać...
Uwierz mi, Twoja propozycja jest właśnie z tej kategorii "no limits" - gracze aktywni kilkanaście godzin na dobę otrzymają kolejny bonus, może to dobrze, bo wtedy gra nabierze tempa...ale...hehe...co z graczami nie mającymi tyle czasu? Z nowymi, tzw. "świeżakami"?
Zostaną po jakimś czasie sami doświadczeni, ale...mający tyle czasu, a nie mniej...zaczną się po jakimś czasie dziwić "ale pustki..."
Te prędkości są szansą dla mniej aktywnych, ciut słabszych...itd. wszelkiej maści nie nadążających za progamerami v.3 typu "prawie no-life".
Rozumiem jakieś tam ograniczenia, BO ONE W TYM PRZYPADKU SĄ POTRZEBNE!
...albo samo spowolnienie...
Strategii może i więcej, można by wyliczać...huhu...tylko czy aby na pewno by Ci się spodobało, gdyby to przez Twój pomysł Cb zjechano?
Jestem ciekaw...
Co do Latarnii: już daje ładny bonus, więc nie sądzę, żeby dużo miał być podniesiony ;)
ps: moje uprzedzenie do Cb nie przekłada się na ocenę propozycji... ;)
 

DeletedUser8642

Guest
ANAKIN126 przyznaj się odrazu ,że nie masz pojęcia o czym piszesz i odejdź w pokoju.


Wzywam was, wy którzy głosowaliście na Tak, dajcie jakiś znak swojej obecności czy jest sens dalej w tym kierunku działać i być może zaproponować trochę mniej kontrowersyjne rozwiązanie (np. bez możliwości fejkowania kolonem) Nie moze być tak jak jest teraz ,nie dajce się zrobić w balona- esensją tej gry powinny być wojny i taktyka z nimi zwiazana, a nie idzie się tą grą prawdziwie bawić ponieważ gra została na poziomie początkującym (lamerskim) czyli robimy masówkę i każdy atakuje byle jak.. teraz nie wmawiajcie dalej mi i innym graczą popierającym pomysł ,że polepszenie kooperacji nie jest potrzebne bo wie o tym każdy kto stara się prowadzić zgrany sojusz.. GP2 w wersji premium otzymalo planer ,więc niby w czym przeszkadza komu możliwość regulowania prędkości (skoro plener jest akceptowany i w cenie) poza tym niby upierdliwą możliwością fejkowania kolonem?
 

DeletedUser

Guest
to by tylko osłabiło rozgrywkę, to by tylko osłabiło rozgrywkę i jeszcze raz:
to by tylko osłabiło rozgrywkę!

Pomysł bez NAJMNIEJSZEGO SENSU. Pomysł do bani. Wiele osób, a nawet większość zagłosowało na NIE, a ty jeszcze tylko ich wyzywasz, że źle robią!
Człowieku opanuj się, a tak szczerze to ten pomysł w życiu NIE WEJDZIE!
Pacz jaką przewagę mają głosujący na NIE. Zobacz jak mało ludzi zagłosowało na TAK! Człowieku, poniosłeś klęskę w pomyśle i jeszcze się starasz podnieść!
ODPUŚĆ SOBIE DOBRZE CI RADZĘ!!!
 

DeletedUser

Guest
Nadal nie rozumiesz?
Mastersex...
Ta gra ma być dla inteligentnych ludzi, którzy mają KOMBINOWAĆ tak z tym, co mają, by wyszło jak najlepiej...rozumiem jakieś tam uławienia, ale przemyślane!
Powtarzam: ten pomysł jest z kategorii "no limits", sama idea łamie wszelkie prawa rozgrywki w grepolis: setki miast obleganych w przeciągu paru godzin, mówi Ci to coś? I nie przekręcaj kota ogonem, pisząc, że to pomoże mocnym sojuszom - Twoja propozycja uderzy w ponad 90% graczy, którzy zrezygnują z gry, nie mogąc siedzieć całą dobę...dasz tylko kolejny dopalacz no-life'om!!!
I wcale nie będzie zarobków w IG!
Przestań więc chrzanić, tylko się zastanów, czy podobałoby się Tobie, jak ktoś przyśpieszonym wojem założył Ci naraz we wszystkich miastach kolonizacje w czasie Twojej nieobecności?
Wtedy powiesz: "to niesprawiedliwe, bo nie mam tyle czasu na grę, co ten xxx, to nie fair, kończę grać w tę zzz grę, bo mnie yyy, że zawsze wykorzystają czas, jak mnie nie ma..."
mięso by leciałooo...
I wróć do postów innych przeciwników tej propozycji, przeczytaj ponownie, wczuj się w ofiarę swego pomysłu...
Idea, sama idea Twojego pomysłu zaburzy, wręcz wywróci do góry nogami cały świat tej gry...mogę się założyć, że masz przeciwników, którzy chętnie wykorzystają to udogodnienie przeciwko Tobie...rozumiesz, czy będziesz dalej walił łbem o ścianę?
 

DeletedUser

Guest
Uważam, że to by było bardzo duże ułatwienie dla podboju, ktoś da 15 ataków, które wchodzą 1 sek po sobie w 14 ognie i w 1 kolon, i wszystkie wypływają w tym samym czasie, jak się wtedy bronić? Głos na nie
 
Status
Zamknięty.
Do góry