[GRA] Możliwość regulowania prędkości Armi

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser8642
  • Data rozpoczęcia

Czy popierasz propozycje?

  • Tak

    Głosy: 21 28,4%
  • Może Tak (Nie wiem)

    Głosy: 6 8,1%
  • Nie

    Głosy: 42 56,8%
  • Obojętnie

    Głosy: 5 6,8%

  • W sumie głosujących
    74
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
Ammon...mylisz się...
Mam po raz bodajże czwarty wyjaśnić Ci, że to zwykłemu zjadaczowi chleba jeszcze bardziej utrudni rozgrywkę?
Pisałem już o tym...

Btw.ja akurat no-lifem nie jestem, to tylko przesilenie letnie ;)
sam no-life'ów nie rozumiem...
 

DeletedUser

Guest
MLP_-_Haters_gonna_hate_%282%29-%28n1298064952030%29.gif


Ammona pewnie zjechali i teraz sie msci głębokimi analizami psychologicznymi :p
Każdy gra jak mu się podoba ludzie...
 

DeletedUser

Guest
*Łamie ołówki ze złości!* Nieee! W końcu ktoś mnie przejrzał! Tak to ja! Ten zły co go zjechali i podbili! ;-)
Nikt mnie nie podbił i nikt nawet blisko nie był ;-) ale nie pora to na opisy przebiegów walk
Ogólnie pomysł jest dobry, wiadomo że ile głów tyle zdań, ale czy taki lamer jak ja zaglądający tylko wieczorami straci na tym tak jak to opisujecie? Nie wydaje mi się... Raczej zyskam niż stracę ;-)

=Alexander The Great=, donny4 - wielkie wasze zasługi na forum i słuszne, ale zgadzać się w tym temacie nie musimy :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Aleś mi pojechał... :'(

skoro nie chcesz mnie do końca wysłuchać, nie będę się narzucał ;)
minusy pomysłu przeważają - już na ten temat się rozpisałem...i kropka...
Szkoda, że nikt z adminów tu się nie wpisał... :-C
 

DeletedUser

Guest
mialem nie zuzywac klawiatury na DURNE pomysly ale juz nie wytrzymalem

jak takie cos jak regulowanie predkosci jednostek moze pomoc slabszym graczom
moze ulatwi mi to przejecie drugiego czy trzeciego miasta
moze ale tak latwo jak ja przejme moje drugie miasto tak latwo ktos kto ma piec miast przejmie moje obydwa miasta bez wysilku

nie chce nikomu ublizac ale ten pomysl jest po prostu do kitu

moze jest przemyslany ale nie nadaje sie do Grepolis i tyle

ps
zastanawia mnie jedynie
dlaczego nikt z teamu sie do tej pory nie wypowiadzial
tak na marginesie ponad 60% glosow jest negatywnych
 

DeletedUser

Guest
Ja jestem słabszy gracz i mnie pomoże ;-)
A poważnie to słabym graczom nic już nie pomoże, pomoże graczom dobrym (broń boże nie mam się za takiego) z małą ilością czasu.
zelgawis2
w grze lepsi powinni być ci, którzy są bardziej aktywniejsi.
ta zmiana zatrze różnice między aktywnym, a gościem wchodzącym 3x dziennie do gry.
Nie wierzę?! Tak wielcy gracze boją się amatorów co zaglądają 2h dziennie i to wieczorem?! Skoro tak to damy wam jeszcze większe fory ;-) Widać te 20h na dobę nic nie pomaga, co?
 

DeletedUser8642

Guest
Jeden pisze ,że nie bo nie i wydaje mu się to za argument, inny pisze ,że już wszystko napisał i nie będzie pisał..ale to on w sumie też nie wie czy to co napisale ma sens.. kolejny zaś ,że pomysł jest durny ale przemyślany-jest Logiczny ale nie potrzebny w GP.

Tym ktorym koncepcja ta nie jest potrzebna bo nie zyją- zostaje usilnie bronić wsojego zdania ,kłamiąc i motając.. dużo tu słów musiało paść abym z dumą mógł pogodzić się z tym iż, jeśli nawet pomysł miałby nie przejść to poruszylem w kilkunastu ludziach myślenie o Tym ,że ta gra mogla by byc bradziej przyjazna a przez takie rozwiązanie napewno orginalna bo nie każdy chce tu porownań do np. plemion ,że jak tu ktos napisał to sa takie gry i tak ma być- to nie jest prawda i jest to aroganckie formułować takie Twierdzenia.

Temat jest gorący i jak już zauważył kolega wcześniej a do czego Ja tu w swoich wypowiedziach bije to wlasnie do tych pseudo strategów ,którym nie chce się albo nie potrafią myśleć ,a chcą być najlepsi za wszelką cene-nawet za cene manipulacji i klamstwa.
To prawda ,że tym najsłabszym graczą nic nie pomoże ale aktywnym, dobrym czy topowym napewno TAK i to nie tylko ofensywnie a i defensywnie-gra stanie się głebsza ,do podium będzie moglo startować więcej graczy ,a w sojuszach prócz niemających końca fuzji zaczną się też Tworzyć prawdziwe struktury dowodzenia i sens grania w dobrze zorganizowanym sojuszu będzie większy i korzystniejszy zarówno dla początkujących graczy,których będzie się uczyć gry w GP jak i tych ktorzy znają tą grę i chcą toczyć dobre wojny które nie zamulają a dostarczają wypieków bo napewno zyskają Ci gracze ktorzy chcą grać wlasnie z innymi a nie wsród innych jak to ma miejsce w większości masówek tu na GP.

GP jak juz pisałem jest dobrą grą, jednak kuleje to co najwazniejsze w startegiach czyli kooperacja a to na wojnie jest niezbędne zaś esensją takich gier są i powinny być wojny a budzenie się w nocy czy brak możliwości kooperacji ze wzgledu na pracę ,bo nie kazdy pracuje na jedną zmiane czy się tylko uczy..
Dajcie ludzią luzu na kooperacji ,a gra pozwoli skupić się na innych aspektach gry bo jest na czym..:)


I jeszcze apel do tych co nie chcą marnować klawiatury aby Jej nie marnowali, bo to żałosne nie wnoscić nic do tematu i pisać tylko po to żeby nabijać posty i rówież apeluje po raz kolejny o utrzymanie tutaj porządku bo nie zakończyło się glosowanie i Chce by temat nie był opluwany przez Hejterów..


>>Howk!:cool:
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser5408

Guest
to może i ja zużyję moją klawiaturę:) Jak ktoś umie grać to jeden dzień mu wystarczy na porządną akcję, do tego nie potrzeba mieć całego tygodnia wolnego.
 

DeletedUser

Guest
@2up

Jesli myslisz że wymysliles cos oryginalnego to Cie rozczaruje, w ogejmie to rozwiązanie jest od dawna. Także smiało można sie doczepic że starasz się upodobnic tą grę do ogejma.

Imo mocno przeceniasz ten pomysł. Skutki jego wprowadznia nie zmienilyby w grze tyle ile Ci sie wydaje, bo po prostu już teraz skoordynowanie ataków nie jest trudną sprawą, co Michał333 bardzo słusznie zauważył.
 

DeletedUser

Guest
Sprawa jest przegrana - to wiem, ale dajcie chociaż przykład jakiejś waszej wygranej i wprowadzonej w życie propozycji. Jedziemy na tym samym wózku (czyli między sobą pogaduchy) no i pogadać se przecie można ;-) Ankieta - żaden to sukces gdzie
Namówiłem paru mniej aktywnych ludzi z forum, żeby zaczęli głosować na "nie", jak powracają z długiego weekendu to pewnie wynik się "troszkę" zmieni
pachnie mnie to multi... oczywiście żart żeby nie było ;-)
Co do obecnej koordynacji ataków? - racja - nie sprawia to problemów... tym którzy mają czas. Mnie sprawia problem wysłać atak np. rano czy w południe. Jeżeli ktoś chce bazować i wygrywać na braku czasu innych graczy to biję brawo. Jesteście lepsi ;-)
Pytanie:
Czy będziecie równie dobrzy gdy wszyscy będą mieli równe szanse????
Ot takie moje głupie przemyślenia ;-)
 

DeletedUser

Guest
m
ps
zastanawia mnie jedynie
dlaczego nikt z teamu sie do tej pory nie wypowiadzial
Nikt z teamu się nie wypowiedział bo gdyby propozycję wprowadzono w życie to zyski z premki spadłyby o 60-80% (a może nawet w ogóle ludzie daliby sobie spokój z kupowaniem) więc nikt nawet nie bierze tego pod uwagę. Wymyślcie coś co pobudzi rynek premkowy to team na pewno się odezwie pierwszy :)

Sprawa jest przegrana - to wiem, ale dajcie chociaż przykład jakiejś waszej wygranej i wprowadzonej w życie propozycji.
A zaglądałeś może tutaj?
http://forum.pl.grepolis.com/forumdisplay.php?f=67
:)
Jeżeli ktoś chce bazować i wygrywać na braku czasu innych graczy to biję brawo. Jesteście lepsi ;-)
Pytanie:
Czy będziecie równie dobrzy gdy wszyscy będą mieli równe szanse????
Ot takie moje głupie przemyślenia ;-)
Równe szanse? Spróbuj zajechać aktywnego gracza z 50 miastami mając tyle co on, 50 miast - prędzej umrzesz niż doprowadzisz do tego, bo choćbyś nie wiem jakim był wymiataczem, przeciwnik i tak ZAWSZE będzie miał więcej punktów walki za obronę niż Ty za atak więc prędzej czy później przegoni Cię w punktach kultury a to punkty kultury, nie siła militarna decyduje o potędze! W tej grze tak czy siak trudno jest utrzymać przewagę nad drugim graczem i być od niego "lepszym" (oczywiście mówię tu o dwóch równorzędnych graczach naparzających się między sobą a nie rozjeżdzaniu leszczyka z 3-4 miastami przez 50ciomiastowca) bo żeby kogoś skutecznie zajechać trzeba mieć 2-3 krotną przewagę militarną + od groma punktów kultury (a raczej mało jest graczy którzy mają po 30-40 wolnych punktów żeby wchłonąć jakiegoś większego gracza), nie da się więc tego zrobić samemu więc trzeba prosić o pomoc sojuszników, więc tak czy siak gra jest niesprawiedliwa bo polega na tym, kto znajdzie więcej sojuszników i nastawi ich na jednego, konkretnego gracza a nie na tym kto jest lepszym strategiem i ma lepsze umiejętności. O kurde, chyba właśnie udowodniłem brak sensu gry i zabiłem wolę walki u 99% ambitnych graczy :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Osobiście, jeśli można by było regulować czas floty w grze grepolis. Gra z lekka straciła by swój smak nie przewidywalności. Owszem czasem dzieje się tak że flota płynie długo i namiętnie jeśli w składzie jest kolon, ale taki jest kod gry. Regulacja floty w czasie, spowodowałby to iż obrońca od razu by wiedział że nie idzie na niego atak lądowy a atak flotą i dzięki temu mógłby w mieście rozstawić więcej obronnych trend czy bimer. Co powodowałby kompletną stratę ludzi. Jeśli natomiast ma w dodatku Posejdona w miastach, to mógłby i tak kompletnie rozwalić skoordynowany atak.

Jestem na nie z takimi inicjatywami.
 

DeletedUser5408

Guest
Mikekun, ja też jestem temu przeciwny i powinienem cię poprzeć, ale komplenie cię nie zrozumiałem. Niby skąd ma wiedzieć co płynie w ataku? I co tu da posejdon? Tyle samo co obecnie...
 

DeletedUser8642

Guest
=Alexander The Great= nie gralem w "ogejma" ale jesli już wypowiadasz się na jakikolwiek temat to powinieneś mieć solidną wiedze bo z tego co sprawdziłem to tam gracze kooperują się poprezez "dołączanie do ataku wychodzącego" czyli jednak inaczej niż zaproponowane przezemnie rozwiazanie.

Pozatym ta gra jest czy byla swojego czasu kultowa i nikt nie sadził się ,że kooperowanie się na poziomie jest tam czymś negatywnym, wręcz przeciwnie gra odniosła spory sukces.

Możecie namawiać ludzi do glosowania na Nie ale jak widać wyżej to niektorzy nie wiedzą o czym piszą ,a inni ich nie rozumieją bo uzywają tak absurdalnych argumentów. Paranoja..hehe
 

DeletedUser

Guest
System ACS w ogejmie to zupełnie inna sprawa, z tego co wiem wprowadzona stosunkowo niedawno, nie mająca wiele wspólnego z regulacją szybkości floty...

Nie pisałem jak ogejmowcy zgrywają ataki, bo nie o tym tutaj mówimy, tylko że Twój pomysł od dawna jest w konkurencyjnej grze. A przecież kopiowanie jest fuj a grepo koniecznie chce zostać oryginalne. I choćby dlatego pomysł nie przejdzie.

btw, nie chce Cie martwić ale absurdalne argumenty przeciwników mają większe poparcie niż Twoje mądrości :p QQ
 

DeletedUser

Guest

Weź nie żartuj, jakie propozycje odnośnie samej rozgrywki i walki zostały wprowadzone? ;-) To że poszerza się możliwości premium i z czasu jakiś lifting okna mapy czy inne pierdoły, to to ja wiem. Rzucamy tutaj pomysły odnośnie walki i mechaniki gry. A takie wręcz niemożliwe przeforsować niezależnie kto je podsuwa.

Równe szanse? Spróbuj zajechać aktywnego gracza z 50 miastami mając tyle co on, 50 miast - prędzej umrzesz niż doprowadzisz do tego, bo choćbyś nie wiem jakim był wymiataczem, przeciwnik i tak ZAWSZE będzie miał więcej punktów walki za obronę niż Ty za atak więc prędzej czy później przegoni Cię w punktach kultury a to punkty kultury, nie siła militarna decyduje o potędze! W tej grze tak czy siak trudno jest utrzymać przewagę nad drugim graczem i być od niego "lepszym" (oczywiście mówię tu o dwóch równorzędnych graczach naparzających się między sobą a nie rozjeżdzaniu leszczyka z 3-4 miastami przez 50ciomiastowca) bo żeby kogoś skutecznie zajechać trzeba mieć 2-3 krotną przewagę militarną + od groma punktów kultury (a raczej mało jest graczy którzy mają po 30-40 wolnych punktów żeby wchłonąć jakiegoś większego gracza), nie da się więc tego zrobić samemu więc trzeba prosić o pomoc sojuszników, więc tak czy siak gra jest niesprawiedliwa bo polega na tym, kto znajdzie więcej sojuszników i nastawi ich na jednego, konkretnego gracza a nie na tym kto jest lepszym strategiem i ma lepsze umiejętności. O kurde, chyba właśnie udowodniłem brak sensu gry i zabiłem wolę walki u 99% ambitnych graczy :)
O proszę bardzo, tutaj się zgadzamy więc może poprzesz pomysł "Zmiana naliczanej kultury z obrony" - chodzi o odebranie części punktów walki obrońcy i rozdzieleniu ich między wspierających. Wtedy atakowany nie będzie tak uprzywilejowany w punkty.
Problem w tym że zawsze komuś, coś nie będzie pasować. Pomysł aby regulować prędkość armii jest dobry. Wystarczy anty-timing zwiększyć przy regulowanych atakach do np. +/- 30sec i dać wybór czy siedzisz do 2 w nocy i masz lepiej zgrany atak, czy idziesz na przebój i walisz z większym rozrzutem, ale jesteś wyspany ;-)
 

DeletedUser8642

Guest
=Alexander The Great= nie pajacuj już więcej.. nie ma takiego rozwiązania ,wiec odejdź. Dla takich ludzi jak Ty warto w tym kraju nie robić nic bo i tak zawsze będzie chodzil i breczał bezsensu..dobrze chociaż ,że potrafisz docenić Mądrość tylko jeszcze naucz się szacunku bo Mądry człowiek to skarb narodowy,



Ps. również popierałem i poieram "zmianę naliczania kultury ze wsparcia" bo to wlaśnie miedzy innymi takich zmian brakjue GP aby stawać się grą coraz bardziej dopracowaną. Nie można tkwić w błędzie tylko dlatego ,że chce sie unieść dumą i liczyć na to ,że masy i tak łykną byle co bo dla znawóców tematu gra zawsze będzie "zabugowana" i tylko średnia ,a tymbardziej denerwuje to ,że mozna to zmienić i naprawe uczynić GP legendarną grą.
Ciekawe kto liczy graczy którzy odchodza z GP własnie przez to ,że brakuje rozwiązań które tu wspominamy..
 

DeletedUser

Guest
Ech... z Tobą gadac to gorzej niż ze scianą, bo sciana przynajmniej głupot nie wygaduje.

W ogejmie flotę możesz wysłac z prędkoscią od 10% do 100% początkowej wartosci danej jednostki, co skutkuje DOKŁADNIE TYM czym Twój pomysł z suwakiem...
Ale na OG jest jeden plus tego rozwiązania - im wolniej leci flota tym mniej paliwa zużywa - w grepo nie ma czegos takiego jak zużycie paliwa, więc plusów nie będzie ŻADNYCH. Bo to własnie kwestia dowodzenia, strategii walki, odpowiedniego rozplanowania akcji w czasie i dostosowania do ludzi w sojuszu obecnie umożliwia prowadzenie zgranych akcji. Jak ktos nie chce żeby go bili jak jest w szkole, czy nie może współpracowac z innymi bo akurat jest w pracy, to niech zmieni sojusz na mniej wymagający, ustali z kolegami inne godziny podbojów, albo zmieni gierke, np. na wspomnianego ogejma (gdzie regulacja prędkosci mu wcale nie pomoże, ale to drobny szczegół :p)
 

DeletedUser8642

Guest
Sam wypisujesz glupoty.. zastanow się i może ponownie zapoznaj z opisem propozycji i jeszcze raz zastanów.

Zmnienić gre,odejść z sojuszu, no naprawdę cenne rady.. :D
Zamilcz już bo nic watościowego do wątku nie wnosisz-poważnie.
 

DeletedUser

Guest
chlopie sam zamilcz i przestan nas katowac bezsensownymi propozycjami

co mi da to ze bede mogl sobie ustawic kilka atakow pare godzin wczesniej i nie martwic sie ze o czyms zapomnialem (moze to i fajne ale ktos inny tez moze sie pomylic lub rabnac sie o pare minut)
gdzie "czynnik ludzki" tak jak ktos wyzej napisal
wielodniowe czasami sprawdzanie goscia czy gra o tej porze czy nie (a pozniej satysfakcja z podbicia go:) )
 
Status
Zamknięty.
Do góry