[Legalny] GRCRTools

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser6248
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser6248

Guest
Odp: Grepolis Report Converter

Witajcie, mam pytanko
rok temu na świecie RHO był przez jakiś czas włączony taki dodatek który umożliwiał podgląd poleceń za pomocą takiej chmurki nad miastem,
pokazywało np. że leci 5 wsparć i 5 ataków oraz np. 1 szpieg.
widoczne to było nie w liście poleceń tylko na głównym ekranie gry, widziałeś wyspę i swoje miasta a nad nimi info co gdzie leci.
czy można to włączyć?

osobiście mi się to podobało i chciałbym móc sobie to włączyć.
ktoś coś wie?

Czy masz na myśli to "cóś"??
grc_2.1.8.png

Niestety zbyt mocno obciążał grę po stronie użytkownika. Szczególnie było to uciążliwe przy dużej ilości miast. InnoGames zmieniło mechanizm na dużo lżejszy i mogę znów pomyśleć i nowej wersji tego "cudu", gdyż sam za tym tęsknię ;(

- - - Automatycznie połączono posty - - -

dlaczego zniknął konwerter norka krecika??

Pytaj krecika, zapewne zmieniał serwer
 
Odp: Grepolis Report Converter

Ikonki przydawały się właśnie przy większej ilości miast dlatego przydałoby sie ponowne wprowadzenie ich.
 

DeletedUser17280

Guest
Odp: Grepolis Report Converter

Pozwolę sobie dodać parę słów, pomijając kwestie moralne wypadało by poinformować użytkowników ze korzysta się z czyjegoś skryptu. Chociaż w stopce, cokolwiek. Odnośnie czasu wejścia wsparcia w trakcie oblężenia sam zacząłem kombinować ale okazało sie ze brakuje mi czasu i pozostałych źródeł aby to dodać do samodzielnie przerabianego skryptu, napisałem o tym do potuska i nie minął dzień kiedy dodał to do własnego skryptu, inspiracją był oczywiście twój raport. Tak więc problemu nie było. Przypisywanie sobie ze twój konwerter jest stworzony przez Ciebie jest naciąganiem faktów bo wystarczy zajrzeć do źródeł skryptu ogólnie dostępnych i porównać żeby stwierdzić jak bardzo to jest "zgodne" z oryginałem, tak wiec proponuje trochę więcej pokory do autora pomysłu. Konkurencja zawsze pobudza do poprawek ale warto o tym wspomnieć czyja jest wilcza praca.

Pozdrawiam
 

DeletedUser6248

Guest
Odp: Grepolis Report Converter

... inspiracją był oczywiście twój raport...
GRC ma już 3 lata. Co wydawało mi się za niezbędne dodałem. ale to Wy wszyscy, jako użytkownicy powinniście podsuwać pomysły co można jeszcze dodać. Zmiana czasu z czasu trwania na czas dotarcia była całkowicie rozsądna (sam się dziwię, że na to nie wpadłem :D). Czego jeszcze jako użytkownicy oczekujecie? Nie mam zielonego pojęcia, jeżeli nie napiszecie :confused:
Pomysły można pisać czy tu na forum, czy też bezpośrednio do mnie na email (poczta na forum jest ograniczona).
Gracz *Adasko* miał mi podesłać jakieś pomysły, ale zabananił na forum :)
Każdy pomysł będzie rozpatrywany, czy nie narusza regulaminu ze szczególnym uwzględnieniem §6) Boty i skrypty: Zabronione jest używanie skryptów i programów dających zalety konta premium., a jeżeli nie, to czy jest możliwa implementacja tak, aby nie kolidowało to z samą grą.
Pamiętajcie, że bana za skrypt naruszający ww. §, dostaje GRACZ a nie twórca skryptu, choć może i on dostać - bo używa :p

Potusek
 

DeletedUser20114

Guest
Odp: Grepolis Report Converter

Potusek, Twój skrypt nie działa :( Dostałem przez to konia trojańskiego, więc musiałem mieć mój tablet do naprawy. Gdy od razu zainstalowałem GreaseMonkey mój tablet się automatycznie wyłączył.

Domyślam się, że chodzi o tablet działający pod kontrolą Androida.
O ile mi wiadomo, na Androidzie, jeśli chodzi o uruchamianie skryptów, to jedynie Tampermonkey dla Chrome.

W opisie TM jest napisane, że jest to wersja rozwojowa i nie posiada funkcjonalności pełnej, przeglądarkowej wersji.
Ponadto mocno zalecają urządzenia posiadające co najmniej 512MB RAM oraz dwurdzeniowy procesor.

Na moim Nexus 10 (2GB RAM, 2-rdzeniowy Cortex A15, 4 rdzeniowy graficzny Mali T604) też GRC nie działa, ale to wina platformy - a raczej Tampermonkey - która jeszcze nie wspiera skryptów użytkownika.
 

DeletedUser11782

Guest
Odp: Grepolis Report Converter

Domyślam się, że chodzi o tablet działający pod kontrolą Androida.
O ile mi wiadomo, na Androidzie, jeśli chodzi o uruchamianie skryptów, to jedynie Tampermonkey dla Chrome.

W opisie TM jest napisane, że jest to wersja rozwojowa i nie posiada funkcjonalności pełnej, przeglądarkowej wersji.
Ponadto mocno zalecają urządzenia posiadające co najmniej 512MB RAM oraz dwurdzeniowy procesor.

Na moim Nexus 10 (2GB RAM, 2-rdzeniowy Cortex A15, 4 rdzeniowy graficzny Mali T604) też GRC nie działa, ale to wina platformy - a raczej Tampermonkey - która jeszcze nie wspiera skryptów użytkownika.

GRC działa przecież bez Tampermonkey :p
 

DeletedUser11782

Guest
Odp: Grepolis Report Converter

Tylko na Chrome działa bez żadnych dodatkowych rzeczy o ile się nie mylę.

Tampermonkey to dodatek do chrome który umożliwia Ci korzystanie ze skryptów, GRC tego akurat nie wymaga ale inne skrypty już tak

- - - Automatycznie połączono posty - - -

Jest dostępny w Chrome Web Store które umożliwia instalację skryptów użytkownika na Google Chrome bez problemów.
Niestety aby założyć konto w Chrome Web Store i udostępniać skrypty trzeba uiścić jednorazową opłatę (coś 5 dolców).
Nowsze wersje przeglądarek mają już mechanizmy do instalacji skryptów, jednak z wersji na wersję model troszkę się zmienia
więc trzeba poczekać aż to się ustabilizuje.
Wspólny schemat dla wszystkich przeglądarek/systemów siłą rzeczy kiedyś powstanie,
gdy tylko firmy przestaną zabiegać o monopol i dominację swojego rozwiązania narzucając je innym.
Androida też nie mam, ale podobno są emulatory, więc może powstanie coś dedykowanego specjalnie na tą platformę. ;)

Nigdy nie będzie wspólnego schematu bo każdy rywalizuje o to by być najlepszym a na takiej rywalizacji korzystają przede wszystkim konsumenci, monopol zabija rynek :) gdyby tp mialo monopol na neta to byś płacić dzisiaj ok 200-300 zł za internet a dzięki temu ze jest konkurencja średnia cena waha się ok 60-80zł za dobre łącze :)

Wszędzie firmy rywalizują ze sobą o klienta i nie ważna jest branża na tym zyskujemy najbardziej my bo możemy kupić coś taniej a dobrej jakości. Gdybyś krecik napisał skrypt podobny do GRC to był byś dobrą konkurencją dla Potuska (na waszej rywalizacji oczywiście zyskali by gracze) ale że posługujesz się plagiatem GRC lekko zmodyfikowanym gracze raczej nie rzucą GRC dla Norki.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser11782

Guest
Odp: Grepolis Report Converter

Ty znowu swoje. Plagiat twojej opinii jest dla mnie cenny, ale to tylko jedna opinia wśród setek innych.
A tak w ogóle instalowałeś to ?
Nie chcę już wspominać o GRC, nie wiem jak długo grasz ale ja pamiętam czasy gdy GRC dopiero powstawał.
Wiesz ile zajęło autorowi obliczanie szerokości czcionki z szerokością obrazków jednostek?
Chyba z 2 lata numerki określające liczbę jednostek pod ich obrazkami nie były wyświetlane pod nimi
tylko uciekały w prawo lub lewo, ale nie wiem czy aż tak długo grasz aby to pamiętać.
W samej kwestii generowania raportów GRC w wielu przypadkach zawodzi podczas gdy norka generuje normalnie.
Z resztą gdyby GRC był tworzony starannie (tu już nie chodzi o czas) to Norka by nie powstała.
Gdzieś pisałeś że się nad tym nie napracowałem, oczywiście że nie bo to nie była praca tylko przyjemność.
Ku woli ścisłości od czerwca dzień w dzień od 8 rano do 2 w nocy. Co prawda jestem amatorem
więc być może komuś wyda się długo i że można by szybciej.
Tobie polecam spróbować coś takiego "ogranąć" a potem wypowiadać się w tej kwestii,
bo to troszkę tak jakby mleczarz wypowiadał się na temat kładzenia asfaltu.
Oczywiście powie że podczas dojenia asfaltu krowa miała nieprawidłowo ułożone piersi ;)

Gram od początku istnienia grepo i kiedyś nie bawiłem się w konwertery, pamiętam np stronę http://www.konwertuj.com/KonwerterGrepolis.aspx z niej troszkę korzystałem :) dlaczego zacząłem korzystać z grc? bo raporty nie znikają gdy je wklejam na forum, ułatwia mi to tworzenie bazy danych na temat innych graczy, często zdarzało się tak ze nie miałem czasu by od razu spisać raporty a potem okazywało się że już za późno bo raporty gracze pokasowali :) Nie wszyscy wyrażają swoją opinie na forum, nie instalowałem norki i nie zainstaluje:) korzystam z innych skryptów i musisz pogodzić się z tym że twoja praca to plagiat jeśli przeszkadza Ci te słowo mogę używać słowa kopia :) Dla mnie to troszkę nie etyczne skopiować coś od kogoś lekko pod bajerować i chwalić się że to moje dzieło bo tak na prawdę bez grc nie było by norki :) ile pracował potusek by stworzyć skrypt to tego nie wiem ale jego pracę szanuję bo zaczynał od zera i zrobił coś dla wszystkich :) ty natomiast z gotowca chcesz zrobić coś swojego wmawiając wszystkim że grc jest złe, ma masę błędów ze przywiesza się przy konwertowaniu itp ale z tego samego grc wszystko skopiowałeś by stworzyć norke którą zachwalasz że jest idealna
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Odp: Grepolis Report Converter

No to z całym szacunkiem kolego, ale jak możesz oceniać i stwierdzać że jest amatorszczyzną
czy że (jak to gdzie indziej wspomniałeś) autor się nad nią nie napracował?


ooo widzę ,że poznaleś adasia :eek:

To tak samo jak ja bym stwierdził że Twoja matka ma rude włosy, nigdy nie widząc jej na oczy.
Pomyśl czasem o tym.

albo że ma wąsy :p
 

DeletedUser11782

Guest
Odp: Grepolis Report Converter

No to z całym szacunkiem kolego, ale jak możesz oceniać i stwierdzać że jest amatorszczyzną
czy że (jak to gdzie indziej wspomniałeś) autor się nad nią nie napracował?
Wiem, trzeba jakoś bronić swoich poglądów i/lub upodobań, ale w granicach pewnego rozsądku.
To tak samo jak ja bym stwierdził że Twoja matka ma rude włosy, nigdy nie widząc jej na oczy.
Pomyśl czasem o tym.

stwórz skrypt od zera :) wtedy nie będę miał nic do niego natomiast norka to kopia grc co sam napisałeś wcześniej (zmodyfikowane grc) i dlatego uważam że nie napracowałeś się :) potusek poświęcił kilka lat by stworzyć skrypt a ty go bezczelnie skopiowałeś (bez zgody autora) i dodałeś kilka rzeczy od siebie :)

ps nigdzie tez nie nazwałem tego amatorszczyzną, nie zaglądałem takze w kod bo mnie nie interesuje :) oceniam tylko to co zrobiłeś a tak na prawdę dużo nie zrobiłeś :) zmodyfikowałeś gotowy skrypt pod swoje widzi misie:) to tak jakbym na kolosie z programowania oddał czyjąś prace dodając kilka elementów od siebie :) a i żeby nie było ja skryptów nie piszę :) nigdy mnie to nie rajcowało ale uczyłem się programowania w kilku językach i wiem jak to jest zaczynać od zera a zaczynać z gotowca gdzie cały kod jest już prawie gotowy

- - - Automatycznie połączono posty - - -

ooo widzę ,że poznaleś adasia :eek:



albo że ma wąsy :p

on mnie nie poznał i nie pozna tak samo jak ty:) idź irytować kogoś innego bo mnie twoje posty nie ruszają :)
 

DeletedUser

Guest
Odp: Grepolis Report Converter

stwórz skrypt od zera :) wtedy nie będę miał nic do niego natomiast norka to kopia grc co sam napisałeś wcześniej (zmodyfikowane grc) i dlatego uważam że nie napracowałeś się :) potusek poświęcił kilka lat by stworzyć skrypt a ty go bezczelnie skopiowałeś (bez zgody autora) i dodałeś kilka rzeczy od siebie :)

ps nigdzie tez nie nazwałem tego amatorszczyzną, nie zaglądałem takze w kod bo mnie nie interesuje :) oceniam tylko to co zrobiłeś a tak na prawdę dużo nie zrobiłeś :) zmodyfikowałeś gotowy skrypt pod swoje widzi misie:) to tak jakbym na kolosie z programowania oddał czyjąś prace dodając kilka elementów od siebie :) a i żeby nie było ja skryptów nie piszę :) nigdy mnie to nie rajcowało ale uczyłem się programowania w kilku językach i wiem jak to jest zaczynać od zera a zaczynać z gotowca gdzie cały kod jest już prawie gotowy

- - - Automatycznie połączono posty - - -



on mnie nie poznał i nie pozna tak samo jak ty:) idź irytować kogoś innego bo mnie twoje posty nie ruszają :)

nie zaglądałeś w kod bo cie to nie interesuje a piszesz , że go skopiował :confused:\

oj adas adas
 

DeletedUser6248

Guest
Odp: Grepolis Report Converter

Jest dostępny w Chrome Web Store które umożliwia instalację skryptów użytkownika na Google Chrome bez problemów.
Niestety aby założyć konto w Chrome Web Store i udostępniać skrypty trzeba uiścić jednorazową opłatę (coś 5 dolców).
...
Jednorazowa opłata w wysokości 5$ to pikuś w porównaniu z abonamentem apple (100$ rocznie!)
Tak, uregulowałem te 5$, a jeżeli będzie taka potrzeba, to może nawet poświęcę 100$ rocznie aby pojawić się w Apple Store.
Te 5$ to nie wszystkie koszty, jakie poniosłem bezpośrednio lub pośrednio tworząc GRC.
Jak każdy zapewne zauważył, obrazki używane w GRC są na moim serwerze, a nie np. imagestack. Aby serwer był efektywniej wykorzystany, uruchomiłem na nim własne statystyki. Aktualizuję je co 1h (wszystkie światy, czyli 395), a sam proces aktualizacji nie przekracza 30 minut.
W chwili pisania tego postu, na stworzonej przeze mnie stronie ze statystykami jest 150 osób. W ciągu miesiąca mam wizyty z całego świata poza Grenlandią, Kubą i Środkową Afryką.
Nadmienię, że serwer nie jest darmowy, nie jest to również jakiś VPS, gdyż taki nie podołał obciążeniu, tylko fizyczny serwer, za który ponoszę opłaty.
Każda wydana złotówka na to przedsięwzięcie jest inwestycją w moje doświadczenie.
Zapewne powiecie, że przecież wpływają darowizny. O tak, łącznie aż ok. 30 euro przez cały okres działalności GRC, czyli ok 1euro miesięcznie oczywiście brutto (30% prowizja). Hitem jest ostatnia wpłata w wysokości 0,10 euro, gdzie po opłaceniu prowizji w wysokości 0,10 euro, pozostało ZERO :D (Pozdrawiam Stany Zjednoczone :cool:)
Z reklam też nie ma zbyt wielkiego wpływu, ale choć częściowo zmniejszają moje namacalne koszty.
Jednak wpływy nie są aż tak ważne, jak satysfakcja, że aż tak wiele osób docenia włożony wkład i używa GRC.

...Wiesz ile zajęło autorowi obliczanie szerokości czcionki z szerokością obrazków jednostek?
Chyba z 2 lata numerki określające liczbę jednostek pod ich obrazkami nie były wyświetlane pod nimi
tylko uciekały w prawo lub lewo, ale nie wiem czy aż tak długo grasz aby to pamiętać.
W samej kwestii generowania raportów GRC w wielu przypadkach zawodzi podczas gdy norka generuje normalnie.
Z resztą gdyby GRC był tworzony starannie (tu już nie chodzi o czas) to Norka by nie powstała.
...

Znam wiele języków programowania, zarówno te już nieużywane jak clipper czy pascal, poprzez VBS (Visual Basic Script) do Java, php, perl, C czy też PL/SQL.
Posiadam również wiele doświadczenia z bazami danych zacząwszy od dBaseIII, przez MS Access, PostreSql, MySQL, MSSql a na Oracle skończywszy.
Niestety, nie znalazłem jeszcze zastosowania dla baz NoSQL (Apache Derby nie podołał jako baza dla statystyk).
Na codzień pracuję, jak również mam rodzinę i tylko wolny czas mogę poświęcać dla GRC, co szanujący pracę innych gracze, w pełni potrafią docenić.
Piszesz o rozjazdach. Tak, były, bo co przeglądarka, to inaczej działało.

...W samej kwestii generowania raportów GRC w wielu przypadkach zawodzi podczas gdy norka generuje normalnie....
Tu akurat bym polemizował, zapewne nie tylko ja, odnośnie "normalności" generowania przez krecika :)

Szanuję pracę innych i w przypadku podawania własnych funkcjonalności w GRC, które mogą kolidować np. ze skryptem Quack'a, parametryzuję umożliwiając wyłączenie danej funkcjonalności. Wzajemny szacunek można również zobaczyć gdy jest zainstalowane DIO-Tools i GRC, wówczas wchodząc w ustawienia gry, obok linku dot. ustawień GRC jest mała ośmiorniczka - wstawiona przez Dio ;)
Nie prowadzę z innymi chorej rywalizacji, a wręcz wymieniamy się doświadczeniami.
Ośmiorniczka wykorzystywana przeze mnie, gdyby była płatna, to dbając o prawa autorskie innych, również za nią bym zapłacił. A czy ty masz prawa do wykorzystywania postaci krecika?
Fakt, że bezczelnie skopiowałeś skrypt GRC, zmieniłeś nazwy zmiennych i twierdzisz, że napisałeś sam, jest żenujący i niestety narusza polskie prawo (http://www.prawoautorskie.pl/art-115).

Niestety, nie wszystko zmieniłeś w skopiowanym skrypcie i jako autor GRC nie poczuwam się do odpowiedzialności za anomalie, gdy ktoś zainstaluje sobie GRC i norkę.
 

DeletedUser11782

Guest
Odp: Grepolis Report Converter

Dlatego zasługujesz na szacunek graczy :) fajnie że zabrałeś głos czekam na odp w sprawie screenów o których pisałem, być może coś z tego dodasz do grc:)

- - - Automatycznie połączono posty - - -

Znam wiele języków programowania, zarówno te już nieużywane jak clipper czy pascal, poprzez VBS (Visual Basic Script) do Java, php, perl, C czy też PL/SQL.
Posiadam również wiele doświadczenia z bazami danych zacząwszy od dBaseIII, przez MS Access, PostreSql, MySQL, MSSql a na Oracle skończywszy.
Niestety, nie znalazłem jeszcze zastosowania dla baz NoSQL (Apache Derby nie podołał jako baza dla statystyk).
Na codzień pracuję, jak również mam rodzinę i tylko wolny czas mogę poświęcać dla GRC, co szanujący pracę innych gracze, w pełni potrafią docenić.
Piszesz o rozjazdach. Tak, były, bo co przeglądarka, to inaczej działało.


Tu akurat bym polemizował, zapewne nie tylko ja, odnośnie "normalności" generowania przez krecika :)

Szanuję pracę innych i w przypadku podawania własnych funkcjonalności w GRC, które mogą kolidować np. ze skryptem Quack'a, parametryzuję umożliwiając wyłączenie danej funkcjonalności. Wzajemny szacunek można również zobaczyć gdy jest zainstalowane DIO-Tools i GRC, wówczas wchodząc w ustawienia gry, obok linku dot. ustawień GRC jest mała ośmiorniczka - wstawiona przez Dio ;)
Nie prowadzę z innymi chorej rywalizacji, a wręcz wymieniamy się doświadczeniami.
Ośmiorniczka wykorzystywana przeze mnie, gdyby była płatna, to dbając o prawa autorskie innych, również za nią bym zapłacił. A czy ty masz prawa do wykorzystywania postaci krecika?
Fakt, że bezczelnie skopiowałeś skrypt GRC, zmieniłeś nazwy zmiennych i twierdzisz, że napisałeś sam, jest żenujący i niestety narusza polskie prawo (http://www.prawoautorskie.pl/art-115).

Niestety, nie wszystko zmieniłeś w skopiowanym skrypcie i jako autor GRC nie poczuwam się do odpowiedzialności za anomalie, gdy ktoś zainstaluje sobie GRC i norkę.


PS w szkołach nadal uczą VB QB i innych programów o których napisałeś, nie mialem doczynienia ze wszystkimi ale te 2 plus pascal i c++ no i access ale to juz bazy danych inna bajka
 

DeletedUser11782

Guest
Odp: Grepolis Report Converter

Jak będę miał czas przejrzę oba kody chodź sytuacja i tak jest troszkę nie wporzo :p jeśli krecik chciałeś edukować się na grc by stworzyć coś swojego moim zdaniem zanim udostępniłeś norke publicznie najpierw powinno pójść info do potuska czy nie ma nic przeciwko by twoja modyfikacja była dostępna dla graczy :) uważam ze takie zachowanie było by fair wobec wszystkich
 

DeletedUser6248

Guest
Odp: Grepolis Report Converter

...moim zdaniem zanim udostępniłeś norke publicznie najpierw powinno pójść info do potuska czy nie ma nic przeciwko by twoja modyfikacja była dostępna dla graczy :) uważam ze takie zachowanie było by fair wobec wszystkich
A tak kreciku, ślicznie zamknąłeś sobie drogę do ew. "dogadania..."
Ale ta dyskusja nie ma sensu, zatem poza merytorycznymi wpisami dot. GRC nie będę tu polemizował (off-topic w innym dziale typu karczma).
Info dla graczy: GRC nie padło, ma się dobrze i pewnie wkrótce kilka osób zaskoczy :)
 

DeletedUser11782

Guest
Odp: Grepolis Report Converter

A tak kreciku, ślicznie zamknąłeś sobie drogę do ew. "dogadania..."
Ale ta dyskusja nie ma sensu, zatem poza merytorycznymi wpisami dot. GRC nie będę tu polemizował (off-topic w innym dziale typu karczma).
Info dla graczy: GRC nie padło, ma się dobrze i pewnie wkrótce kilka osób zaskoczy :)

Czy coś z tego co zaproponowałem ma szanse się pojawić w GRC? Przydał by się także dodatkowy czas z uwzględnieniem bonusu przyspieszony ruch wojsk chyba nawet gdzieś takie coś widziałem
 
Do góry