Natychmiastowe ukończenie zlecenia - dyskusja

DeletedUser21225

Guest
Odp: Natychmiastowe ukończenie zlecenia - dyskusja

no to więcej napiszę
ceny dla mnie nie są takie drogie chociaż sam nigdy nie poczuje takich pomocy bo złota nie kupiłem i nie mam zamiaru ale patrząc jakbym dostawał co 30 dni 50 złota (choć tylko raz za aktywność dostałem) więc te 50 złota ale fakty same mówią za siebie złotowy klin na pewno się pojawi,i nie złotowy klin wydaje mi się że bardziej złoty klin , dobrym pomysłem było by zmniejszyć koszty budowania od razu o chociaż 20 złota każde w sumie za drogie wydaje mi się to tylko za 1h,ale będzie można tego nadużywać trochę teraz powyższy post ma całkowitą rację prawdziwi złotnicy już będą nie naruszeni na starym systemie robią armię offa i rozbijają okupację na nowym szybko murek w górę i paczka birem,nawet jak będzie to tańsze to złotnicy będą mogli tego więcej używać... a jak się podroży to nikt nie będzie używał co by było - dla Inno więc... najlepiej zostawić tak jak teraz jest :confused:,albo zrobić by obydwie opcje były razem w grze choć wiem że nie będą.Chociaż dla mnie na początku wydaje się wygodne i na becie też mi się tak wydaje ale jak to wbije na PL to pewnie każdy z graczy kto był za tym będzie przeciw...
 

DeletedUser13253

Guest
Odp: Natychmiastowe ukończenie zlecenia - dyskusja

no to więcej napiszę
ceny dla mnie nie są takie drogie chociaż sam nigdy nie poczuje takich pomocy bo złota nie kupiłem i nie mam zamiaru ale patrząc jakbym dostawał co 30 dni 50 złota (choć tylko raz za aktywność dostałem) więc te 50 złota ale fakty same mówią za siebie złotowy klin na pewno się pojawi,i nie złotowy klin wydaje mi się że bardziej złoty klin , dobrym pomysłem było by zmniejszyć koszty budowania od razu o chociaż 20 złota każde w sumie za drogie wydaje mi się to tylko za 1h,ale będzie można tego nadużywać trochę teraz powyższy post ma całkowitą rację prawdziwi złotnicy już będą nie naruszeni na starym systemie robią armię offa i rozbijają okupację na nowym szybko murek w górę i paczka birem,nawet jak będzie to tańsze to złotnicy będą mogli tego więcej używać... a jak się podroży to nikt nie będzie używał co by było - dla Inno więc... najlepiej zostawić tak jak teraz jest :confused:,albo zrobić by obydwie opcje były razem w grze choć wiem że nie będą.Chociaż dla mnie na początku wydaje się wygodne i na becie też mi się tak wydaje ale jak to wbije na PL to pewnie każdy z graczy kto był za tym będzie przeciw...

Cytując klasyka, Tomka Swędrowskiego komentującego mecze siatkówki:
"Nie ma słów, absolutnie nie ma słów!"
 

DeletedUser

Guest
Odp: Natychmiastowe ukończenie zlecenia - dyskusja

Poświęcę chwilę

Drogi kolego Motzej
Rozpatrujemy przypadek klina biremowego z miasta na które lecą ataki. Jak pisze mój serdeczny przyjaciel Haszeek (który zjadł wszystkie rozumy) miasto jest wyczyszczone z wojska i podburzone. Pomijamy wsparcia z innych miast, zakładamy że bronimy się tylko tym jednym. No i tu twierdzicie że pojawi się wykorzystywana technika "złotego klina"
Złotnik w takiej sytuacji może przesłać full surowca i skrócić za złoto czas rekrutacji tworząc zagrodę birem (średnio 350szt). Następnie spróbuje zaklinować kolona całym składem bądź podzieli to sobie na 2-3 paczki zwiększając szansę wstrzelenia się. Mowa jest o cofce z atakowanego miasta więc koledzy pomińcie dyrdymały o jakimś AT i że złoty klin to ominie. Tak dobieracie słowa jakby cofka tego nie potrafiła hehe :D Jak ktoś będzie umiał kliknąć tego złotego klina to będzie i umiał dograć cofkę na sekundę przed kolona.
Po ewentualnych zmianach strategia obronna złotników nadal będzie wyglądała tak samo czyli przesyłamy surę i tworzymy jak najwięcej birem do manewrowania. Każdego kto ustawi 7 kolejek birem i będzie próbował wybudować to na sekundę przed kolona zamiast wybudować zawczasu i czekać swobodnie na kolona - śmiało nazwę głupcem :)
Raz - aby to wybudować potrzebna jest prędkość światła ludzkiej ręki - kliknąć aby skrócić, natrafić myszką na okienko o potwierdzeniu i kliknąć, ponownie natrafić na ikonę skracania - i tak 7 razy
Dwa - zamulenie serwera - przy normalnej cofce stanowi to poważny problem, ale złoty klin to już wymaga cudu :) Cofkę można kliknąć i zawracać do 10 min przed kolona, częściowo ominąć opóźnienie spowodowane serią ataków. Złotego klina trzeba wykonać w momencie gdzie jest największe zamulenie. Straż czasami ciężko wpasować przy dwóch kliknięciach, a Wy chcecie zrobić 14 kliknięć z przesuwaniem kursora myszy, szczerze życzę POWODZENIA! :)
Trzy - mamy mniej birem do dyspozycji 7x35=245 czyli 100 birem mniej niż przy wcześniejszym wybudowaniu

Drogi Motzeju co do "mojego toku myślenia" i ugryzienia złotników to ponownie jesteś w błędzie. Teraz walczysz z graczami którzy w kilka godzin atakują trzema pełnymi offami z jednego miasta. Walczysz z graczami którzy w 1h stawiają mur 25 lvl, z graczami którzy puszczają kolona gdy Ty masz jeszcze miasto 1,5k pkt. Niby jak ma się to jeszcze pogorszyć? Będzie to samo tyle że liczba złotników zdecydowanie spadnie. Sam nie szczędzę złota i wydawałem 1-1,5k na postawienie muru, ale nie wydałbym 5k złota. Opłacalność takich rzeczy mocno się zmieni. Jednych nie będzie stać, a inni zwątpią jak wydadzą z 5k złota i wraz miasto stracą :D

Haszeek - o ja też lubię posty gdzie wiedzą że coś dzwoni, ale nie wiedzą gdzie i przy okazji udają omnibusów :) Jak dla mnie nieudane skrzyżowanie Einsteina z profesorem Miodkiem. Strzeli paroma cyferkami, napisze kilka trudnych słów których znaczenia sam do końca nie rozumie - i oto narodził się wielki uczony... :D Nie liczyłem tego dokładnie bo mi się nie chciało, nie mam nawet konta w grze żeby to zrobić - pisałem w przybliżeniu, chodziło o sens a nie dokładne liczby

Uprzedzam zarzuty i dodam jeszcze kilka słów o cofce
Trening, trening i jeszcze raz trening... Polecam w wolnej chwili poćwiczyć i popuszczać ataki na własne miasto. Przy odpowiedniej technice da się śmiało wstrzelić 80% cofek na sekundę przed kolona

Kłaniam się nisko :)
Początkujący Aligator
 

DeletedUser19924

Guest
Odp: Natychmiastowe ukończenie zlecenia - dyskusja

Tyle tylko, że Ty piszesz o starym systemie podboju, a my tutaj o nowym rozprawiamy:) A to jednak jest różnica spora w takim wypadku...
 

DeletedUser19313

Guest
Odp: Natychmiastowe ukończenie zlecenia - dyskusja

Post dziękczynny :)

Drogi Aligatorze

Dziękuję że jednak poświęciłeś chwilkę a nawet więcej.
Dziękuję że wyjaśniłeś na czym polega klinowanie z zagrożonego miasta za pomocą cofki biremowej. :)
Muszę tez podziękować za mobilizację do treningu - nigdy za dużo. :)

W cofce biremowej wybudowanej po wielokrotnym skróceniu kolejek jest pewna ...niewygoda. Mianowicie czas który absorbuje ten proceder jest niemały, gdy miasto jest cyklicznie czyszczone to trzeba poświęcić nawet sporo czasu i wykonywac wiele manewrow.

Klin po natychmiastowym skróceniu sprawia że 3-4 paczki birem jesteś w stanie postawić w kilka sekund bo masz 6-8 kliknięć (dlatego pisałem że potrzeba około 10sekund). W dodatku nie interesujesz się czy ów biremy Ci sprzątną.
Demonizujesz też lagi w standardowej rozgrywce, owszem na późniejszym etapie rozgrywki gdzie liczba wojsk kilku/kilkunastu graczy jest znaczna - mogą wystąpić, przy obronie cudów wiadomo.

Generalnie to masz wiele racji, nie przeczę, ale nie zgodzę się z tobą ze złotników będzie mniej, bo Ci pseudo złotnicy i tak nie nie skracają pełnych kolejek do postawienia paczki birem przy obronie klinem, robią to Ci którzy płacą sporo i będa dalej to robić.

pozdrawiam
Motzej "zawodowec" .
 

DeletedUser13253

Guest
Odp: Natychmiastowe ukończenie zlecenia - dyskusja

Aligatorze, stary druhu,
na wstępie dziękuje za pasek, a moja małżonka za torebkę. Potężny z Ciebie zwierz że udało Ci się skroić tak dużych rozmiarów rekwizyty.
[ciach]

Muszę się z tobą zgodzić w kilku kwestiach - klin powrotny jest bardziej kaloryczny, średnio o 100 birem. Czy jest efektywny? To już kwestia umiejętności i szczęścia. Na pewno daje większą ilość prób na jego zrobienie niż złoty klin.
Nie zgadzam się natomiast z ilością kliknięć potrzebnych na ZK. Wystarczy zaznaczyć okienko by wykluczyć pytanie "czy na pewno chcesz to zrobić?" co redukuje ilość kliknięć do 7. Tak czy inaczej - do póki tego nie przetestujemy, nie dowiemy się całej prawdy...
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Odp: Natychmiastowe ukończenie zlecenia - dyskusja

Czcigodny Panie Motzeju, należy rozróżnić dwa rodzaje zamuleń w grze. Pierwsze zamulenie to zamulenie serwera, tu chyba nie trzeba pisać o czym mowa i jakie są tego skutki. Drugie zamulenie to zamulenie chwilowe w mieście na które wchodzą ataki. Nie trzeba setek ataków, wystarczy ze 20 wchodzących w kilka sekund, aby ciężko było cokolwiek zrobić w tym czasie w mieście. Oczywiście po atakach wszystko wraca do normy, chyba serwer potrzebuje ułamków sekund aby przeliczyć przebieg walki w tych atakach i stąd to zamulenie. Nie jestem informatykiem, to tylko moje podejrzenia. Ciężko w takich przypadkach powołać straż, wiele razy próbowałem, wiem co piszę :) Zapewniam że łatwiej jest zrobić dobrą cofkę bo robi się ją na kilka minut przed kolonem (przynajmniej ja tak robię) i jest się pewnym że nic nie zamuli. Co innego zamulenie całego serwera - wtedy dobry Boże nie pomoże przy cofce i złotym klinie. Akurat złotego klina trzeba zrobić wtedy gdy gra lekko zwalnia i się przycina przeliczając ataki. Jak pisałem wcześniej, życzę POWODZENIA :) Nawet jak zdążysz skrócić te 3-4 razy to nie oznacza ze miasto wybronisz, to tylko 150 birem gdzie w nowym systemie ludzie puszczają nawet do 250 ogni z kolonem. Zdarzało się że przy złym szczęściu pełna zagroda birem nie wybraniała miasta.

Haszeek Ty stary niedźwiedziu :) Skończyłeś studia, te swoje podyplomówki, całą bibliotekę przeczytałeś i idę o zakład że nie stać Cię aby kupić żonie torebkę z aligatora. Wiesz jak wyliczyć całki i inne bzdety, ale obawiasz się nadmiernego wpływu złota w grze. Może powinieneś inną szkołę skończyć - szkołę życia :) Tam chociaż uczą jak zarabiać pieniądze i zdobywa się mądrość życiową. Ja prosty człowiek po zawodówce jestem i trudnych słów nie używam, mnie nie wypada aby w ten sposób dodawać sobie "animuszu". No ale widzę że Tobie po studiach i dwóch podyplomówkach chyba już wolno hehe :D

Wracając do tematu to zastanawia mnie te ostatnie 5 min skracania za darmo. Z opisu trochę ciężko to zrozumieć czy to będzie tylko w wersji testowej czy ma pojawić się też w grze. Jak w grze będzie dostępna taka opcja to na bobasie i bonusie z misji można stworzyć pełny off w godzinę bez udziału złota. Klikać w koszarach po kilkanaście proca tak aby nie przekroczyć tych 5 min i skracać za free. Trochę przesyłania surowców, zabawy w klikanie i pełny offik stoi. Może się ktoś mądrzejszy i bardziej uprawniony od Haszka wypowiedzieć jak to ma być? :)
 

DeletedUser5

Guest
Odp: Natychmiastowe ukończenie zlecenia - dyskusja

"Złoty klin" nie do końca będzie możliwy, ponieważ nie da się natychmiastowo ukończyć rekrutacji jednostek (oraz uleczyć bohatera) w ciągu 5 minut przed dotarciem ataku do polis. Opcja stanie się ponownie dostępna dopiero po wejściu ataku. Dotyczy to tylko tego miasta, na które idzie atak, w pozostałych normalnie będzie można natychmiastowo kończyć rekrutację.

Wracając do tematu to zastanawia mnie te ostatnie 5 min skracania za darmo. Z opisu trochę ciężko to zrozumieć czy to będzie tylko w wersji testowej czy ma pojawić się też w grze. Jak w grze będzie dostępna taka opcja to na bobasie i bonusie z misji można stworzyć pełny off w godzinę bez udziału złota. Klikać w koszarach po kilkanaście proca tak aby nie przekroczyć tych 5 min i skracać za free. Trochę przesyłania surowców, zabawy w klikanie i pełny offik stoi. Może się ktoś mądrzejszy i bardziej uprawniony od Haszka wypowiedzieć jak to ma być? :)

Darmowe ukończenie ostatnich 5 minut ma działać tylko w przypadku budynków (rozbudowy i burzenia) i technologii w akademii. Nie da się z niego skorzystać przy rekrutacji jednostek i leczeniu bohaterów.
 

DeletedUser19924

Guest
Odp: Natychmiastowe ukończenie zlecenia - dyskusja

No i to jest dobra wiadomość, że będzie wprowadzone ograniczenie do natychmiastowego skracania. Jakoś mnie to trochę uspokoiło...
 

DeletedUser

Guest
Odp: Natychmiastowe ukończenie zlecenia - dyskusja

Jak to dobrze, że zaplanowałam sobie długi urlop od grepo akurat na teraz :), ciekawe ile jeszcze nowinek dla złotników się pojawi zanim wrócę. Proponuję jeszcze dodać opcję zakupu katapult od razu za złoto, na pewno będzie na to popyt, w końcu teraz łatwiej będzie postawić na nowo mur przed kolona :).

PS. Haszeek, spokojnie, spokojnie, bo sobie układ nerwowy rozstroisz ;)
 

DeletedUser11134

Guest
Odp: Natychmiastowe ukończenie zlecenia - dyskusja

"Złoty klin" nie do końca będzie możliwy, ponieważ nie da się natychmiastowo ukończyć rekrutacji jednostek (oraz uleczyć bohatera) w ciągu 5 minut przed dotarciem ataku do polis. Opcja stanie się ponownie dostępna dopiero po wejściu ataku. Dotyczy to tylko tego miasta, na które idzie atak, w pozostałych normalnie będzie można natychmiastowo kończyć rekrutację.
Po pasjonującej dyskusji szanownych przedmówców wydawało się, że będzie to ciekawy produkt na który w razie "W" warto będzie wydać trochę złota.
A teraz to wychodzi, że drogo i bardzo średnio oględnie mówiąc.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Natychmiastowe ukończenie zlecenia - dyskusja

Po pasjonującej dyskusji szanownych przedmówców wydawało się, że będzie to ciekawy produkt na który w razie "W" warto będzie wydać trochę złota.
A teraz to wychodzi, że drogo i bardzo średnio oględnie mówiąc.

dla bobów złotników niepotrafiących się bronić normalnie na pewno byłby to ciekawy produkt ;)
 

DeletedUser11134

Guest
Odp: Natychmiastowe ukończenie zlecenia - dyskusja

Cóż, ta dyskusja dotyczy zmiany opcji płatnych, i pewnie są nią zainteresowani głownie Ci, którzy nie brzydzą się wydać parę groszy na własne hobby.
A umiejętności w grze nic do tego nie mają.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Natychmiastowe ukończenie zlecenia - dyskusja

Cóż, ta dyskusja dotyczy zmiany opcji płatnych, i pewnie są nią zainteresowani głownie Ci, którzy nie brzydzą się wydać parę groszy na własne hobby.
A umiejętności w grze nic do tego nie mają.

Jest różnica między wydaniem paru groszy, a wydawaniem połowy średniej krajowej :). Ale no cóż, wolność Tomku w swoim domku, niech grepo wprowadza coraz więcej udogodnień dla złotników, najwyżej stracą szeregowych graczy, którzy złoto kupowali okazyjnie, a zostaną im "najwierniejsi" klienci, którzy z czasem też zainteresowanie grą stracą, bo nie będą mieli nad kim pokazać swojej wyższości skoro graczy niekupujących złota już nie będzie :). Stopniowo grepo zmieni się w grę pay to play i tyle ;)
 

DeletedUser11134

Guest
Odp: Natychmiastowe ukończenie zlecenia - dyskusja

A to juz zupełnie inna sprawa. Dlatego pewnie od jakiegoś czasu część graczy nie wydająca średniej krajowej na grę, a lubiąca sobie pograć postuluje wprowadzenie serwera abonamentowego, gdzie w zamian za określoną opłatę nie będzie można kupić dodatkowych opcji powodujących zakłócenie rozgrywki.
Na razie niestety bezskutecznie:(
 

DeletedUser23593

Guest
Odp: Natychmiastowe ukończenie zlecenia - dyskusja

A to juz zupełnie inna sprawa. Dlatego pewnie od jakiegoś czasu część graczy nie wydająca średniej krajowej na grę, a lubiąca sobie pograć postuluje wprowadzenie serwera abonamentowego, gdzie w zamian za określoną opłatę nie będzie można kupić dodatkowych opcji powodujących zakłócenie rozgrywki.
Na razie niestety bezskutecznie:(

I to jest chyba najlepsze podsumowanie tego, jaki stosunek do opinii graczy mają producenci gry.
Żeby zmiany i "udogodnienia" nie przyprawiły o zawał serca lub atak agresji, zakładane są tematy na forum, które to mają niby na celu "wysłuchanie" nas - graczy. W rzeczywistości jest tak, jak już ktoś tu wspomniał - klamka zapadła. My mamy po prostu więcej czasu na to żeby owe zmiany zaakceptować.

Innymi słowy, pomimo słusznego mimo wszystko zaangażowania - ta dyskusja zdaje się być jałowa.
 

DeletedUser3480

Guest
Odp: Natychmiastowe ukończenie zlecenia - dyskusja

w sumie to mogła by byc opcja licytacyjna --

licytacja nr. 1 --- ile jesteś w stanie dac za TOP-1 w agresc
licytacja nr. 2 --- ile jesteś w stanie dac za wygranie świata

w sumie po co grac jak można kupic
 

DeletedUser13617

Guest
Odp: Natychmiastowe ukończenie zlecenia - dyskusja

[SPR]
comment_HOv7Fod4l13UybEEG15Qr7DCTtvdZhtp,w400.jpg
[/SPR]

Żeście się naprodukowali o złotych klinach chłopaki i teoretyzujecie strasznie. Trzeba najpierw sprawdzić jak to zadziała, bo tu wszystko kwestia cen.
Co do pomysłu to jest zły. Teraz istniała możliwość lekkiego skrócenia budowy niskim kosztem w trybie nagłym. Nowy system to skasuje.
Czy nagle będzie można kupić wygraną też szczerze wątpię. Napisałbym wam dlaczego ale bym wyszedł na buca i samochwałę to nie napiszę :D

Problem widzę w tym, że gra przestała być przyjazna dla gracza i miła w obsłudze. Całkowity brak stabilizacji. Co dwa tygodnie dzikie eventy, a co miesiąc wywracanie wszystkiego do góry nogami kolejną zmianą. Co chwilę trzeba uczyć się wszystkiego na nowo.
I to już zaczyna być męczące :mad:

ps. Hini miałaś już nie grac w gre!
 

DeletedUser

Guest
Odp: Natychmiastowe ukończenie zlecenia - dyskusja

Bardziej dochodowa byłaby opcja płacenia "kto ma nie wygrać" niż opcja kto ma wygrać :) Nawet bym puścił parę groszy, a co tam
A gdzie to takie kozackie opisy dają? Jeden strateg doborowy, a drugi sceptyk forumowy - gdzieście to ukradli bo nie wierzę że dostaliście hehe :D Jeszcze MG-owi to bym jakoś uznał, ale Trąbiasty ewidentnie ukradł... :)

Ta blokada na 5 min przed atakiem dotyczy tylko jednostek czy i budynków?
 

DeletedUser

Guest
Odp: Natychmiastowe ukończenie zlecenia - dyskusja

Bardziej dochodowa byłaby opcja płacenia "kto ma nie wygrać" niż opcja kto ma wygrać :) Nawet bym puścił parę groszy, a co tam
A gdzie to takie kozackie opisy dają? Jeden strateg doborowy, a drugi sceptyk forumowy - gdzieście to ukradli bo nie wierzę że dostaliście hehe :D Jeszcze MG-owi to bym jakoś uznał, ale Trąbiasty ewidentnie ukradł... :)

Ta blokada na 5 min przed atakiem dotyczy tylko jednostek czy i budynków?

I maskotka się zjawi ;)

tylko jednostek i bohaterów
Ta gdzieś wyżej jest napisane
 
Do góry