Niszczenie miast.

  • Rozpoczynający wątek Dobermann
  • Data rozpoczęcia

Czy jesteś za niszczeniem miast ?

  • Tak.

    Głosy: 20 46,5%
  • Nie.

    Głosy: 18 41,9%
  • Nie mam zdania.

    Głosy: 5 11,6%

  • W sumie głosujących
    43
  • Głosowanie zakończone .
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
Polega to na tym że każde swoje miasto można by w dowolnym momencie gry spalić ( splądrować, porzucić lub cokolwiek, nazwa do wyboru ). Spalenie przykładowo trwało by 48 h. Po spaleniu miasto miałoby połowę swych budynków ( przykładowo z magazynu 18 zostaje 9 itd. ) i zostawało bezpańskie (czyt. szare ). Przy spalanym mieście ( o ile byłoby to możliwe ) pokazany byłby znaczek że miasto jest w trakcie pożaru. Takie spalane miasto można by odbić w tradycyjny sposób ( kolonizator ) i wtedy miasto powraca do stanu początkowego przed spalaniem. Za spalone miasto gracz odzyskałby 1 poziom kultury na kolejne miasto.
Powyższe w skrócie w celu dopracowania.

I najważniejsze, po co taka opcja:
Nasuwają mi się dwie.

1. Eliminacja wszelkiego rodzaju złośliwców z miastami po 2000 pkt. logujący się co 2 dni, tylko w celu rzucenia błyskawicą. Wiem że takiego gracza można przejąć tylko po co tracić pkt kultury na miasto 2000 którego nie można się później pozbyć a trzeba rozbudowywać praktycznie od zera ? Wiadomo że szare miasta z czasem zanikają więc ładnie można by z czasem wyczyścić okolicę z niepotrzebnych miast.

2. Realność w zakończeniu ( wygrana ) danego serwera przez dany sojusz lub koalicję sojuszy. Po 6 czy 9 miesiącach ( przykładowo ) kończy się możliwość rejestracji na danym serwerze a ci co pozostali dopiero zaczynają konkretną zabawę. Sojusz ( + koalicja tych sojuszy ) który samodzielnie zostaje na placu boju - wygrywa. Wtedy na odpowiedniej stronie lub na forum, zostaje wyświetlona lista tych sojuszy + dodatkowo ich wszystkich członków. Nie będzie nudy i nikt w takim przypadku nie odejdzie w zapomnienie.

Zapraszam do dyskusji i o głosy poparcia bo dziwi mnie to że ta gra nie ma jakiejkolwiek możliwości pozbycia się niechcianych miast...
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Pomysł mi sie podoba jednak mam 1 zastrzeżenie czy po spaleniu owego miasta zostały by tam jakieś jednoski broniące go?
 

DeletedUser

Guest
Misto było Twoje i z niego zrezygnowałeś. Wojska które tam stacjonowały mogą automatycznie wrócić lub można samemu je odesłać. Opcje do wyboru. A wojska z tego miasta niestety by się rozbiegły.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
1. najpierw piszesz o tym że możemy spalić własne miasto, potem że pozwoli to na eliminację 2-tysięcznych złośliwców. nie widzę powiązania między jednym a drugim.

2. zbyt szybko tym sposobem się skończy gra (jeśli podpalenia mielibyśmy dokonywać na innych graczach)
 

DeletedUser

Guest
Nie zrozumiałeś. Przejmuję miasto złośliwca i przykładowo od razu je palę. Wolę stracić na nim jednego kolona niż co kilka dni poziom z wymaksowanego budynku w stolicy...
Nie wydaje Ci się wielką bzdurą niemożliwość opuszczania miast których nie chcesz ? Nie bójcie się że Wam graczy zabraknie. Ktoś kto ma 2000 miasto i jest regularnie plądrowany premium raczej nie wykupi...

A co do szybkości w zakończeniu gry to jak długo będziecie ciągnąć grę na danym serwerze ? Bez zbędnych porównań ale np. w takim Travianie wiadomo kiedy będzie koniec danego serwera. A tu chcecie zawiesić graczy w jakimś niebycie. I po jakimś czasie ni z tego i owego ( kiedy liczba premek znudzonych graczy nie pokryje kosztów utrzymania serwerów ) zarząd wyskoczy - "Witamy. Serwer "Beta" zostanie zamknięty za 30 dni". Jak wtedy wkurzonym graczom wyjaśnicie powód tego zajścia ?
W czym problem by po roku czy 2 latach grania pojawił się komunikat :
Sezon pierwszy na serwerze xxx wygrała koalicja sojuszy w składzie :
Sojusz xxx - gracze - xxx, xxx, xxx... Sojusz xxx2 - gracze xxx itd... Wtedy taki gracz wróci z uśmiechem na gębie.

Jeśli zarząd gry chce zarobku to niech przekalkuluje co będzie im się bardziej opłacać. W finałowej fazie gry ( koniec rejestracji ) dopiero zacznie się masowy wykup premek w celu większego kopa do statów.

Co do tej szybkości końca to jak napisałem palące się miasto moża odbić. A palenie niech trwa nawet i 96 godzin. Zapewniam że na tę liczbę graczy na serwerach to macie bite 2 lata gry na 1 serwer.

I jeśli nie chcecie by na początku nie było zbyt szybkiej eliminacji ( tylko kto na początku z miasta zrezygnuje... (?) palenie miast może być wprowadzane z czasowym opóźnieniem.

Jeśli to nie przemawia do wyobrazni ( tych co klikają na "nie" bez sensownego podparcia argumentami ) to pozostaje mi napisać by była możliwość wyburzania świątyni. Ot tak przy okazji wjazdu katapultami do miasta, które już nie ma muru. Wtedy taki "złośliwiec" na pewno zrezygnuje z gry i przestanie być jak komar w lecie. Tylko że nadal pozostanie gra na punkciki i tylko punkciki.

Zachęcam jednak do bliższego przyjżenia się tej propozycji.

Pozdrawiam.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Dobermann, Zarząd gry, czyli InnoGames już sobie wszystko przećwiczył i przekalkulował na Plemionach ;]

Nie wyobrażam sobie końca świata, to byłby... koniec świata :]

Zwrot punktów kultury za porzucone miasto... nierealne. Porzucasz swój lud, swój dorobek, palisz, niszczysz, czy co tam jeszcze i mają Ci wrócić pkt?? Takie to trochę naciągane.


Problem nie leży w niechcianych miastach, a w Błyskawicy i to jej powinien dotyczyć Twój pomysł. Nie Tobie jednemu przeszkadzają dzieciaki, które mają radochę z rzucenia tego czaru na jakiegoś topowego (chociaż niekoniecznie) gracza. Już Twój drugi pomysł, z burzeniem Świątyni bardziej mi przypadł do gustu.

Poza tym, przejmować miasta można w promieniu 48h od miasta, a złośliwcy potrafią się trafić na drugim końcu mapy.


Sensowne argumenty? A czy muszę mieć sensowne argumenty, żeby nie kupić sukienki, która mi się nie podoba??
 

DeletedUser

Guest
Nie, pomysł bez sensu po co spalać co to daje? Tylko farma mniej surków może trzymać już lepiej byłoby bez uszkadzania budynków.:mad:
 

DeletedUser

Guest
Wszystkiego to sobie nie przeliczyli i nie przekalkulowali bo co jakiś czas wchodzą mniejsze lub większe zmiany. Nie mamy do czynienie z wersją finalną i jeszcze długo tak nie będzie... Ale nie tu będzie polemika.

Zaproponowałem coś co nie wydaje mi się naciągane.
A jeśli tak się czepiasz tego ludu no to po zdobyciu miasta od razu pokazuje się opcja - "Spal miasto", która jest aktywna przykładowo 24 h i w ciągu tych godzin można się tego miasta pozbyć ( nie jest to ani mój lud ani mój dorobek... ).


Jeśli chodzi o oddalonych złośliwców to nadpłacił, przepłacił bym kogokolwiek z jego otoczenia by takiego dopadł. Tu też nie widzę problemu...

Nie grałem w Plemiona ale przed tą grą grałem w Traviana a tam każdy serwer kończy się zwycięstwem jakiegoś sojuszu bądź koalicji. Byłem przekonany że i tu trzeba będzie coś osiągnąć. Widzę że nic nie trzeba, więc koniec każdego serwera będzie taki jak napisałem post wcześniej. To InnoGames będzie za graczy wybierać czas i miejsce...

No ale skoro w tym temacie nie da się nic zrobić to przynajmniej nich zrobią porządek z tymi świątyniami. Laina jeśli Ty grasz na jakimś serwerze to mogę Ci zademonstrować ( chyba że nie muszę ) na czym ta złośliwość polega od 1 gracza. I teraz sobie wyobraź że takich złośliwców z piorunami masz przynajmniej 5. Co im zrobisz ? Nie dasz im buzi ani po buzi...
Więc może jakieś sygnały zaczną do InnoGames docierać że nie wszystko jest ok ?

Widać Tobie sensowne argumenty by nie kupić sukienki nie są potrzebne ( nie bo nie ? ).
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Robin65

Zespół Grepolis
Jeżeli chodzi o wyważenie niektórych zaklęć to tu całkowicie się z Tobą zgadzam koszt takiej błyskawicy w stosunku do wyrządzonych strat jest niewspółmierny i nie dotyczy to tylko tego jednego czaru. Moim zdaniem tu też powinien pojawić się współczynnik porównujący np., stopień rozbudowania świątyni i przy korzystnym dla atakowanego odpowiednio zmniejszałby prawdopodobieństwo wyrządzenia szkód. Innym przykładem jest ochrona Ateny, która rzucającemu w tym czasie czar przeciwnikowi dostarcza tylko informację o niemożności rzucenia natomiast nie odbiera łask więc daje tylko 6h przesunięcia w czasie.
Jeśli chodzi o koniec gry to na przykładzie Plemion można zobaczyć, że trwa to bardzo długo bo na świecie nr 1 do tej pory aktywnych jest 392 graczy, a świat liczy sobie już sporo lat.
A co do Twojego pomysłu to tak już jest, że jednym przypadnie do gustu inni nie znajdą w nim nic interesującego co nie oznacza, że są gorsi, mniej logiczni czy sensowni.
Dołączona ankieta pokaże jak oceni Twój pomysł grupa graczy.
 

DeletedUser

Guest
Jeśli chodzi o oddalonych złośliwców to nadpłacił, przepłacił bym kogokolwiek z jego otoczenia by takiego dopadł. Tu też nie widzę problemu....
Taką taktykę można stosować również teraz, bez konieczności wprowadzania Niszczenia miasta. Wystarczy znaleźć chętnego na problematyczne miasto.

Więc może jakieś sygnały zaczną do InnoGames docierać że nie wszystko jest ok ?
Takie sygnały trafiają do twórców gry, bo nie Ty jeden widzisz w tym problem. Również na zagranicznych serwerach można zauważyć poruszenie związane z błyskawicą Zeusa.


Widać Tobie sensowne argumenty by nie kupić sukienki nie są potrzebne ( nie bo nie ? ).
Sukienka może mieć mój ulubiony kolor, może być dobrze skrojona, mieć atrakcyjną cenę, a i tak będzie w niej coś, co sprawi że powiem nie.


Nie podoba mi się rozwiązanie niszczenia i zwrotu punktów kultury.
Problem nie leży w niechcianych miastach, a w czarach Zeusa, więc propozycja nietrafiona.
Oceniam pomysł zawarty w pierwszym poście, a nie dalsze dywagacje na jego temat, jasne?
Przykro mi, ale jestem na nie.
 

DeletedUser

Guest
Skoro trafiaja to może zaczną coś z tym robić.

Tam gdzie gram nie ma już chętnych na miasta 2000.

Dodanie konkretnego celu do tej gry znacznie podniosłoby jej atrakcyjność. Rozwalanie "złośliwców" było w nim zawarte. I taki był pomysł w pierwszym poście. Dalsze rozwinięcie a nie dywagacje, było po to bo nie wszyscy zrozumieli co tam jest napisane. Czy teraz wszystko jest jasne ? Czy dalej wadług Ciebie mam "dywagować" ?...

Pozostaje zbieranie punkcików i gra do nie wiadomo kiedy...
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Kolejna bzdura nic nie wnosząca do tematu.
Idealny przykład bezsensu w argumentacji kliknięcia na "nie"...
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
jg

pomysł do bani niszczysz miasto i potem je odbudowywujesz po co to
mi bardziej odpowiada niszczenie wrogich miast
 

DeletedUser

Guest
Niszczysz i odbudowujesz ? Kiedy będziecie mieć "czytanie ze zrozumieniem" ?
 

DeletedUser

Guest
Ogrud5000 masz pomroczność jasną czy rozdwojenie jaźni ? Po co Ci ta nowa sonda z podobnym pomysłem ? Tu,nie rozumiejąc co jest napisane krzyczysz coś "do bani" by samemu za moment założyć podobny temat.
 

DeletedUser

Guest
Nadal odnoszę wrażenie że niewiele zrozumiałeś. I tu kończę "dyskusję" z Tobą na ten temat.
 
Status
Zamknięty.
Do góry