[Omawiane] Okupacja

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser15508
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser

Guest
Re: Odp: Okupacja

Też to próbowałam rozgryźć i wyszło mi, że padają te biremki, które najwcześniej dopłynęły.
Ale czy to reguła jakaś to nie wiem.

akurat jest zupełnie odwrotnie. Pada pierwsze to co ostatnie dopłynęło.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Re: Odp: Okupacja

jestem świeży ale może dzięki temu mam jaśniejszy przegląd sytuacji. moim zdaniem atak nie "widzi" wszystkich wojsk broniących jako jedną, spójną armię, a jako oddzielne segmenty (takiej wielkości jakie wojsko każdy z osobna wysłał) i atakuje najsłabsze bo tam najwięcej strat może poczynić. no i ewentualnie jeśli jest więcej takich samych oddziałów to dopiero następuje losowanie który ma ponieść straty. dla tego lepiej wysyłać silniejsze wsparcie żeby ponieść mniejsze straty. ale to tylko hipoteza;)
 

DeletedUser15508

Guest
Odp: Re: Odp: Okupacja

Tylko problem w tym, że tam były i większe i mniejsze wsparcia niż moje:D Jak to wyjaśnisz?:D
 

DeletedUser

Guest
Odp: Re: Odp: Okupacja

może algorytm ma przedział wielkości. np. od 1 do 26 jednostek to oddziały brane pod uwagę w pierwszej kolejności. później 27-100 i tak dalej...
 

DeletedUser19924

Guest
Odp: Re: Odp: Okupacja

Równie dobrze możemy powróżyć ze szklanej kuli. Sami do tego nie dojdziemy na pewno, bo z obserwacji wiem, że przy atakach wszystko może się zdarzyć i padnie to, co ma paść. Jakiś dziwny algorytm o tym decyduje i bez jego poznania, to my nic nie wydedukujemy.

Także proponuję zmienić ten temat na "nie można wyjaśnić, bo Inno nie poda nam rozwiązania" i zakończyć dyskusję.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Re: Odp: Okupacja

muszę się jednak z tobą zgodzić. pewnie algorytm ma kilka "kluczy" z czego część jest losowa. dzięki temu gra jest ciekawsza bo nie można wszystkiego przewidzieć.
 

DeletedUser15508

Guest
Odp: Re: Odp: Okupacja

Tu nie chodzi o ciekawszą grę w tym wypadku, tylko o poznanie mechanizmu na jakiej zasadzie to działa, no ale skoro prawie od 2 tyg nic nikt nam nie chce rozjaśnić w tej kwestii, to jedyne co mozna zrobic, to to co pisze Don ..
 

DeletedUser

Guest
Odp: Re: Odp: Okupacja

żeby to sprawdzić musielibyśmy zbierać dane wielu graczy wspierających. podzielić ich na grupy ze względu na różne zachodzące sytuacje. do tego potrzebne by były dane dotyczące ataków. niezbędna byłaby współpraca ogromnej ilości graczy zarówno udostępniających danych dotyczących ataku jak i obrony a także analizujących te zależności. WIELE BITEW, z których przydałoby się mieć wszystkie parametry.
 

DeletedUser15508

Guest
Odp: Re: Odp: Okupacja

Gracze mają odwalać całą robotę?:D No przepraszam bardzo, ale na to to ja się nie piszę:)
 

DeletedUser5

Guest
Odp: Re: Odp: Okupacja

Nie jesteśmy w stanie przedstawić dokładnego algorytmu, jednak dostaliśmy odpowiedź, że wpływ ma liczba jednostek danego gracza, które znajdują się we wspieranym mieście. Im więcej wojska od danej osoby, tym większa szansa, że jego jednostki zginą. Mimo wszystko, występuje tu pewien czynnik losowości.
 

DeletedUser19924

Guest
Odp: Re: Odp: Okupacja

Tiaaa...to ktoś Was w ciula robi :p Ostatnio kilka razy na cudaku mieliśmy akcję ataku kilkoma harpiami. W porcie kilkaset transów, pada tylko kilka jednostek, z czego cała czujka (1 szermierz, 1 hoplita, 1 łucznik) z wyspy. Także jak to jest, że w mieście było kilkanaście takich czujek z wyspy i sporo wojska właściciela, a padła jedna czujka w całości plus 3-4 wojaków z tych kilkuset transów właściciela?
 

DeletedUser

Guest
Odp: Re: Odp: Okupacja

gdzieś tu jest ściema. choćby nie wiem ile było wojska w mieście i jena czujka to zawsze czujka pada. przynajmniej tak zauważyłem. gdyby było tak jak zostało to wyjaśnione to im więcej wojska w mieście tym mniejsze prawdopodobieństwo, że czujka padnie a tak nie jest...
 

DeletedUser15508

Guest
Odp: Re: Odp: Okupacja

gdzieś tu jest ściema. choćby nie wiem ile było wojska w mieście i jena czujka to zawsze czujka pada. przynajmniej tak zauważyłem. gdyby było tak jak zostało to wyjaśnione to im więcej wojska w mieście tym mniejsze prawdopodobieństwo, że czujka padnie a tak nie jest...

Nie tyle mniejsze prawdopodobieństwo, a praktycznie zerowe, bo jeśli ja np wstawię 1 szermierza do miasta, a ktoś inny powiedzmy z 5k woja, to mój powinien przeżyć to, a reguły takowe czujki właśńie padają.
 

DeletedUser19924

Guest
Odp: Re: Odp: Okupacja

Te małe "oddziały" wysyłane na wsparcie są z reguły najwaleczniejsze :) Z obserwacji i przemyśleń ostatnich wynika mi też, że takie czujki często padają osobom będącym wyżej w rankingu, niż pozostali wspierający miasto...choć to też nie jest jakaś reguła.
 

DeletedUser15508

Guest
Odp: Re: Odp: Okupacja

Czyli na dobrą sprawę nikt nic nie wie, albo nie chce wyjaśnić o co z tym chodzi, a my możemy tylko gdybać.
 

DeletedUser5

Guest
Odp: Re: Odp: Okupacja

Tiaaa...to ktoś Was w ciula robi :p Ostatnio kilka razy na cudaku mieliśmy akcję ataku kilkoma harpiami. W porcie kilkaset transów, pada tylko kilka jednostek, z czego cała czujka (1 szermierz, 1 hoplita, 1 łucznik) z wyspy. Także jak to jest, że w mieście było kilkanaście takich czujek z wyspy i sporo wojska właściciela, a padła jedna czujka w całości plus 3-4 wojaków z tych kilkuset transów właściciela?

Liczba jednostek zwiększa prawdopodobieństwo, ale nie gwarantuje, że wojsko danej osoby padnie w ataku. Ciężko wyciągać wnioski na podstawie jednej lub kilku sytuacji.
 

DeletedUser19924

Guest
Odp: Re: Odp: Okupacja

Ta sytuacja podana przeze mnie była akurat przykładowa. Jak się ma miasta na cudakach i wszędzie czujki rozesłane, to potem takich sytuacji widzi się całkiem sporo jak przeciwnicy zaczynają słać fejki, albo sprawdzają porty harpiami.

Nie mówiąc o tym, że w międzyczasie mieliśmy jakieś zmiany w tym systemie walk, bo wcześniej było dokładnie tak jak mówisz, że większe prawdopodobieństwo, że coś padnie było dla tych większych wsparć, a jakieś 2-3 miesiące ostatnio coraz częściej pierwsze padają pojedyncze czujki.
 
Do góry