[Omawiane] Okupacja

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser15508
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser15508

Guest
Mam pytanie.
Dlaczego skoro jest okupacja na której siedzi 4906 birem z czego moich 433 i po ataku, który bije 5 birem, moich pada 4?Do tego dostaję 40 pkt
Ktoś mi to umie wyjaśnić? Nie żeby to była wielkaa strata, bo nie o to chodzi, ale okupację wspiera pełno osób a z wojska jakie pada 80% jest moje, natomiast dostaję "aż" 6.02% punktów jakie sie tam rozbiły.
Wiem, punkty dzielne są na wszystkich względem tego ile kto wysłałl, to dlaczego nie jest tak ze stratami jakie ponoszą poszczególne osoby?!
 

DeletedUser23534

Guest
Odp: Okupacja

Mam pytanie.
Dlaczego skoro jest okupacja na której siedzi 4906 birem z czego moich 433 i po ataku, który bije 5 birem, moich pada 4?Do tego dostaję 40 pkt
Ktoś mi to umie wyjaśnić? Nie żeby to była wielkaa strata, bo nie o to chodzi, ale okupację wspiera pełno osób a z wojska jakie pada 80% jest moje, natomiast dostaję "aż" 6.02% punktów jakie sie tam rozbiły.
Wiem, punkty dzielne są na wszystkich względem tego ile kto wysłałl, to dlaczego nie jest tak ze stratami jakie ponoszą poszczególne osoby?!

To jest dobre pytanie i kiedyś nawet miałem pomysł od czego to zależy ale późniejsze okupacje to obaliły. Ogólnie im więcej wojska ktoś ma tym powinna być większa szansa że to jego biremki padną a nie kogoś kto np dał tylko jedna paczkę.
 

DeletedUser15508

Guest
Odp: Okupacja

Moja jedna paczka tylko doszła do czasu ataku i takie bęc, wydawało mi się, że musiało sporo lecieć skoro padły 4 biremy na taką ilość obecnego tam defa ale bum. Ta piąta padła osobie, która miała tam 1400 birem i 120 szybkich lądu do tego czasu.
 

DeletedUser4218

Guest
Odp: Okupacja

Też to próbowałam rozgryźć i wyszło mi, że padają te biremki, które najwcześniej dopłynęły.
Ale czy to reguła jakaś to nie wiem.
 

DeletedUser15508

Guest
Odp: Okupacja

Raczej nie, bo jak moje weszły, to stało już te 3k z kawałkiem..
 

DeletedUser19924

Guest
Odp: Okupacja

Z tym co padnie, to są jakieś czary i chyba nie da się przewidzieć tego, co padnie. Ostatnio widziałem wchodzącego fejka na dobrze obstawione miasto, który zbił bodajże 3 sztuki defa lądowego, z czego 2 sztuki, to była czujka z wyspy...a jedna jednostka właściciela miasta. To jest chyba losowe, co padnie...
 

DeletedUser15508

Guest
Odp: Okupacja

Ale skoro umieli zrobić coś by punkty były odpowiednio rozdzielane, to pytanie dlaczego tak nie jest z tym co pada?
 

DeletedUser19924

Guest
Odp: Okupacja

Na to ile punktów się dostaje ma znaczenie wiele czynników. To już było wyjaśniane i pewnie, to wiesz:) A dlaczego padają akurat te, a nie inne jednostki, to pewnie też jest na to jakiś algorytm rozpisany, ale pewnie to tajemnica i nikt Ci tego dokładnie nie opisze.
 

DeletedUser15508

Guest
Odp: Okupacja

Co do rozdzielania punktów, to wiem:)
A co do padania ludzików, to właśńie dlatego założyłam ten temat, by może ktoś coś z góry odpowiedział, bo tak to wszyscy możemy jedynie gdybać.:)
 

DeletedUser23534

Guest
Odp: Okupacja

Też to próbowałam rozgryźć i wyszło mi, że padają te biremki, które najwcześniej dopłynęły.
Ale czy to reguła jakaś to nie wiem.

To się nie sprawdza gdyż sprawdziłem to. Też na początku tak uważałem dlatego sprawdziłem. Nie ważny jest czas wejścia defa a także ilość czyli wychodzi na to że po prostu losowo pada wojsko. Po prostu padło kilka birem i w losowaniu padły twoje ;D tak to póki co wygląda bo nie zaobserwowałem jakiejś zależności która by miała wpływ na to czyje wojsko pada itd

- - - Automatycznie połączono posty - - -

Na to ile punktów się dostaje ma znaczenie wiele czynników. To już było wyjaśniane i pewnie, to wiesz:) A dlaczego padają akurat te, a nie inne jednostki, to pewnie też jest na to jakiś algorytm rozpisany, ale pewnie to tajemnica i nikt Ci tego dokładnie nie opisze.

Kiedyś nie dzielili punktów, skoro wymyślili algorytm na to to i pewnie na ta sytuacje którą opisuje blondi też się da.
 

DeletedUser19924

Guest
Odp: Okupacja

Po tym co obserwuję na co dzień, to też byłbym skłonny przychylić się do hipotezy o losowości. Jednak doświadczenie uczy, że w takich grach nie ma co zdawać się na los, tylko jakiś algorytm, który za to odpowiada, musi istnieć.


PS: A jak na cudaku dzieją się takie rzeczy, że ktoś sprawdza port/fejkuje i trafi akurat czujkę, to dopiero jest panika. Także przydałoby się dowiedzieć, jak to wygląda z góry...o ile jest taka możliwość :)
 

DeletedUser23534

Guest
Odp: Okupacja

Z czujkami jest tak że jeśli stoją przed zadefowaniem miasta to czesto padają po ataku sprawdzajacym. Często też na czujkę daję się 3 lub 5 jednostek bo gdy wtedy wszystko padnie to jest gwarancja że ląd został wyczyszczony
 

DeletedUser19924

Guest
Odp: Okupacja

Nie no, ja to wiem:) I mi się już zdarzyło, że posłałem po jednym szermierzu, łuczniku i hoplicie na czujkę, to mi padła w całości po ataku 5 harpii, a w mieście stało 300 transów defa...także czasem dziwne rzeczy się dzieją, szczególnie właśnie przy takich małych atakach/sprawdzaniu portu. Gra musi wybrać, która z jednostek padnie i czasem wybiera całą czujkę od kogoś nie ruszając praktycznie innych wojsk.
 

DeletedUser15508

Guest
Odp: Okupacja

Skoro prefiks zmieniony, to można prsić o odpowiedź, albo jakieś stanowisko??
 

DeletedUser23534

Guest
Odp: Okupacja

Nikt z "góry" nie ma odpowiedniej wiedzy by udzielić odpowiedzi
smiley_emoticons_lol.gif
smiley_emoticons_lol.gif
smiley_emoticons_lol.gif


- - - Automatycznie połączono posty - - -

Gra musi wybrać, która z jednostek padnie i czasem wybiera całą czujkę od kogoś nie ruszając praktycznie innych wojsk.

Czyli w wyniku losowania pada czyjeś wojsko bo ilość to już wynik matematyki.

btw
Kiedyś kolega w sojuszu skosił drugiemu całego ofa bo mu czujka padła :D
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser15508

Guest
Odp: Okupacja

Tak czekam, czekam, czekam i czekam,, temat wisi prawie tydzień i zero wyjaśnienia. Czy ktoś z góry jest jeszcze na tym forum?
Bo ten dział jest właśnie od pytań jeśli nic się nie zmieniło, a tutaj odpowiedzi nadal niestety brak.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser5

Guest
Odp: Okupacja

Nie znamy odpowiedzi na to pytanie, ale przesłaliśmy je do techników i damy znać, jeśli się czegoś dowiemy.
 

DeletedUser15508

Guest
Odp: Okupacja

Dziękuję za zainteresowanie się tematem prawie po tyg. Kiedy można spodziewać się czegoś wiecej?
 
Do góry