1. Witaj na forum! Jesteś tu nowy(a)?
    Aby wziąć udział w dyskusji, potrzebujesz konta. Zarejestruj się tutaj!
    Masz już konto? Zaloguj się.
    Dismiss Notice

Raporty z Walk

Dyskusja w 'Dzeta' rozpoczęta przez użytkownika Peloponez, 24. Kwi 2010.

1. Peloponez

Peloponez Guest

Nie wiem co sie stalo z tematem :p tydzien mnie nie bylo , wiec nie do konca poinformowany :)

no tak sie pochwale po przerwie raporcikiem...ale od reki przyznaje sie ,ze to czysty przypadek , zlekcewazylem przeciwnika i polecialem tylko po surke a tu zaskoczenie dosyc spore :)

2. zelgawis2

zelgawis2 Guest

dobrze, że szczęście 27%, a nie -27%. :D ładny atak, graty.

3. Matiko99

Matiko99 Guest

No no no niezły atak ;) Gratuluję ;) I niezły łup ^^

4. arien

arien Guest

więcej szczęscia niż rozumu. Kolejny gracz, który ryzykuje budując armię konnicy. Konnica już dawno nie jest najlepszą jednostką ofensywną.

współczynniki obrony Twojego przeciwnika to dyst: 1,173; tnąca: 1,267; obuchowa 1,366 (im mniej tym gorzej dla niego)

Jaki z tego wniosek: gdybyś zaatakował procami miałbyś 20% strat surowców mniej. Czyli jakieś 10.000 surowców.
    Jakby powołał milicję 30% strat więcej na konnicy zamiast 20.

Atak udał się Tobie tylko dlatego, że miałeś dobre szczęście.

Ciekawe ilu tu jest graczy co robią armie konnic i rydwanów jako off...

5. zelgawis2

zelgawis2 Guest

konie szybko się zwracają, bo do farmienia są bezsprzecznie no.1.

choć procarze w armii to podstawa, co myślisz o stosunku 2proc:1koń w offie? :)

6. arien

arien Guest

jaki argument przemawia za ich bezsprzecznością do farmienia?
    Czy to, że jeśli ktoś powoła milicję to mają spore straty?
    A może fakt, że zajmują miejsce popa nie mając najlepszego stosunku atak/pop?

Sorry, ale nie rozumiem tej bezsprzeczności... Wybuduję sobie 500 proc i też będę tym dobrze farmił. Jak farma ma pojemne magazyny to wyślę jeszcze z 50 koników albo 200 łuczników. Na pewno jednak nie będę marnował surowców i popa na budowę armii konnicy.

Jeśli chodzi o stosunek ataku, to wszystko zależy od tego czym dysponuje przeciwnik. Z tego co do tej pory w grze spotykałem to inwestowałem mniej więcej w stosunku 7:2:1 (proca, hoplita, koń). Oczywiście każdorazowo należy sobie policzyć jakiego rodzaju wojska nie opłaca się wysyłać. Ale od tego już mam swój skrypt.

7. zelgawis2

zelgawis2 Guest

farmy - co budują najczęściej? szermierzy. procarze na szermierzy zdecydowanie się nie nadają. mamy wybór między hoplitami, a konikami - koniki są kilka razy szbysze i kilka razy bardziej pojemne.

zresztą pisząc o farmieniu miałem głównie na myśli zielone wioski - graczy farmi każdy inaczej - jak pisałeś, w zależności od posiadanych przez obrońcę jednostek. a do farmienia wiosek kompa BEZSPRZECZNIE najlepsze są konie. :) najszybsza jednostka w grze i najbardziej pojemna.

co do stosunku wojsk - tak dużo procarzy? szermierz to najczęściej spotykana jednostka w wioskach defensywnych(przynajmniej ja się często z nią spotykam, np. kilkanaście minut temu wytłukłem 450+ szermierzy, innego rodzaju wojsk brak :D), co w przypadku kiedy u gracza atakowanego dominują szermierze? nie wysyłasz procarzy(duża strata potencjału, zostaje ci koło 130 koni i 260 hoplitów przy pełnej zagrodzie) czy wysyłasz pomimo to? czy wtedy straty nie są większe jak w przypadku wysłania 300 koni i 600 procarzy? :p to chyba bardziej uniwersalne zestawienie - pasuje na każdy rodzaj obrony. wiadomo - najlepiej robić off pod danego przeciwnika - ale co w sytuacji kiedy jeszcze nie mamy obranego celu, a wojsko trzeba już robić? :D

8. arien

arien Guest

całkowicie mylisz się w swojej analizie.
    Wychodzisz z intuicyjnego założenia, że jeśli proce są złe na szermierzy i jeśli farmy mają dużo szermierzy, to konnica jest lepsza w ataku niż proce.
    To jednak nie jest prawda...

Współczynnik optymalności:
    proca vs szer: 0,71, vs łuk 1,92, vs hop 3,79
    konnica vs szer: 0,98, vs łuk 2,48, vs hop 0,95

wszystko powyżej 1,00 to opłacalny atak
    dodajmy do tego oddział milicji, który jest o 50% silniejszy przeciwko konnicy niż przeciwko procom.

Teraz pytanie jest co wysyłać przeciwko armiom mieszanym...
    to że szemierze są dobrzy na proce - ok ale z drugiej strony proce wyśmienicie radzą sobie z łukami i hoplitami.
    I tu teraz się różnimy... ty bawisz się w intuicję, ja to dokładnie liczę...

weźmy jakąś armię mieszaną:
    250 milicji, 200 szermierzy, 100 łuków, 50 hoplitów
    Wydaje się, że konnica super wejdzie...
    A to nie jest prawda. Współczynnik ataku procami to 1,145 Konnicą 1,201
    różnica 5% na korzyść ataku samymi procami.

Ja osobiście spotykam raczej bardziej zrównoważone armie w stylu:

250 milicji, 150 szermierzy, 150 łuków, 50 hoplitów
    W tym przypadku to już 14% różnicy na rzecz proc...

Dodaj do tego niezwykłą skuteczność proc przeciwko jednostkom ofensywnym.

W tej grze skupianie się na intuicji jest błędem. System walki jest bardzo interesujący i lepiej samodzielnie sobie liczyć, czy napisać skrypt optymalizujący wojsko do ataku (jak ja uczyniłem), niż powtarzać błędy mas... tym bardziej, że optymalne wysyłanie wojsk pozwala zaoszczędzić BARDZO DUŻO surowców.

A jeśli chodzi o wioski górskie... kiedy zaczniesz intensywnie podbijać kolejne osady zobaczysz, że najlepsze rozwiązanie to wybudowanie tych 200 łuków i farmienie nimi, niż powolne budowanie konnicy.

9. Peloponez

Peloponez Guest

Arien , nie wiem o jakim powolnym budowaniu konnicy mowisz...no ale niech Ci bedzie , moze rzeczywiscie u Ciebie idzie wolniej . Nie narzekam na konnice , jest szybka i skuteczna , straty poniesione to fakt - ale to tylko gra . Moment i jest wszystko odbudownae...pozatym ten serwer traktuje bardziej jako zabawe . Pobiegac troszke po faremkach . Jakos niemam ciesnienia na gre . W kazdym badz razie na Epsilonie , jechalem wszystko jak leci proce , hopy i konie (rydwanow nie uznaje - lepiej juz hoplitow do obrony-taniej - a na transie predkosc sie nie liczy) , wiec wiem o czym mowisz . Ale nie narzekam na koniki , bo to pozwala zaoszczedzic mi czas na lepsze rzeczy niz bieganie od wioski do wioski. Nie chce mi sie siedziec ,i zapierdzielac lukami ,coby zwozic surke , a tak pol godziny i koniki 48k sury zwoza + sporo z farm . Ale tak jak mowilem , grac za bardzo mi sie tutaj nie chcialo w ostatnim czasie...stad jestem gdzie jestem . A co do rozumu - to puki co nie narzekam , ale widze perspektywa TOP 1 uderza czasami do glowy. Pamietaj to nie wszystko...

10. Peloponez

Peloponez Guest

A tutaj jeszcze raz , tym razem szczescie nie dopisalo , dlatego starty o wiele wieksze... no i brak dowodcy :p gdzie przy wczesniejszym mialem dowodce ;p 2 dni i wojsko odrobione i hulaj dusza , biegamy dalej . Male miasto , wiec malo oplacalne do podbicia :p bo na co komu takie miasteczko jak moje :p no chyba ,zeby mnie uciszyc :p a to tylko da mi satysfakcje - bedzie powod by rzucic nalog ;p W tym przypadku , akurat bardziej powiedzialbym , brawa dla Obroncy , ktory mogl pomyslec , i stalbym sie jego farma w tym momencie. A tak bedzie farmiony sam niestety dalej :p

11. narine

narine Guest

A teraz "świeżynka" :)

Nasz zawodowy Szef Kuchni - Wacuś przygotował na dzisiejszą kolację specjalne przysmaki.

W MENU:
    * żabki gotowane na miękko
    * żabki pieczone z przyprawami orientalnymi
    * żabki smażone w polewie miodowej
    * żabi off na ostro
    * żabi deff na słodko
    * zupa z żabiego kolonizatora

Do wyboru, do koloru :)

A na deser zapowiada się "żabie polis w polewce ze śmiechu" :)

Życzymy smacznego!

Ostatnio edytowane przez moderatora: 30. Kwi 2010
  12. Sorki że tak niewyraźne ( poprawione)

Ostatnio edytowane przez moderatora: 1. Maj 2010
  13. NameReserved

NameReserved Guest

14. bartt

bartt Guest

Od jakiej liczby woja warto zacząć farmić innych graczy o poziome polis 200-300, tak by bilans zaczął wychodzić dodatni?
    Jakie były wasze doświadczenia?
    Nie chodzi o precyzyjne szczegóły, a o przybliżenie
    np 50-100-200 procarzy?

15. zelgawis2

zelgawis2 Guest

zależy ile mają wojska(pewnie 0?), zresztą SYMULATOR PRAWDĘ CI POWIE.

16. muciek1988

muciek1988 Guest

17. ryszardadam

ryszardadam Guest

18. Ładnie ładnie, ale szczęście Ci nie dopisało :p

19. DominKKS

DominKKS Guest

Jednak pkt to nie doświadczenie w grze ziomuś z 11k pkt chciał mnie podbić używając tylko kolona i około 70 transportowców na birmy i ogniowe ziomuś atakujący to bodanowicza:p

20. Hohlik7

Hohlik7 Guest

Narine fajnie sie obroniles/las :p
    Ile tych birem nazbierales/las ??;)

Do góry