Strateg i Maskotka

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser5
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser11134

Guest
Odp: Strateg i Maskotka

Sisi , ale Haszek to jest dopracowana kreacja literacka a nie forumowy cham:)
W obecnym wcieleniu Haszek to zadufany w sobie angielski Milord posiadający drzewo genealogiczne sięgające korzeniami okragłego stołu i Króla Artura, posiadacz Aston Martina i plantacji bawełny na której pracują leniwi robotnicy. Pamiętam, że pierwszy wpis na FO Haszka w moim kierunku był - " Nie lubię pani, bo ja łaskawa pani nikogo nie lubię". Kreacja Haszka jest z XIX wiecznej angielskiej powieści, i nie wierzę, że tego nie dostrzegasz. Dla mnie Szymek za postać Haszka stworzoną na forum gry przeglądarkowej to powinien nominację do Nike dostać:)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser4218

Guest
Odp: Strateg i Maskotka

No cóż, nie pierwszy i nie ostatni raz Hini różnimy się w ocenach.
Ty widzisz idealnie dopracowaną kreację literacką, ja widzę maskę
założoną, by mimo wszystko pokazać siebie.
Aczkolwiek szanuję Twoje zdanie :)

Wracając do konkursu - tu też, tyle ile jest osób, tyle będzie zdań na jego temat :)
 

DeletedUser11134

Guest
Odp: Strateg i Maskotka

wiesz Sisi takich mini kreacji literackich to jest więcej na tym FO, tylko Haszka w odróznieniu od innych jest świadoma. Weźmy rozmowy Twoje i Manfreda, to taki typowy pastisz strasznie starego kawałka kabaretowego o egzaltowanej pani Elizie i gburowatym panu Sułku, gdzie pani Eliza powtarzała: Kocham pana panie Sułku, na co pan Sułek zwykł odpowiadać: Ciiicho, wiem.
Nie wiem, czy robicie to świadomie, dla zabawy, czy prezentujecie siebie, ale taki jest efekt komiczny.
No ale faktycznie odchodzimy od tematu konkursu. Może przydałaby się kategoria twórcy najlepszego powiedzonka roku na forum.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Strateg i Maskotka

Moi drodzy,
wasze analizy są głębokie, jednak zbaczają z tematu, więc proszę Was o zachowanie wątku tematu : )
 

DeletedUser4218

Guest
Odp: Strateg i Maskotka

wiesz Sisi takich mini kreacji literackich to jest więcej na tym FO, tylko Haszka w odróznieniu od innych jest świadoma. Weźmy rozmowy Twoje i Manfreda, to taki typowy pastisz strasznie starego kawałka kabaretowego o egzaltowanej pani Elizie i gburowatym panu Sułku, gdzie pani Eliza powtarzała: Kocham pana panie Sułku, na co pan Sułek zwykł odpowiadać: Ciiicho, wiem.
Nie wiem, czy robicie to świadomie, dla zabawy, czy prezentujecie siebie, ale taki jest efekt komiczny.
No ale faktycznie odchodzimy od tematu konkursu. Może przydałaby się kategoria twórcy najlepszego powiedzonka roku na forum.

Hahaha ale się uśmiałam :D
Ja i Manfred - ja go tak lubię jak on mnie i od zawsze wszyscy to wiedzą.
Największe starcia na tym forum to chyba jak myśmy dyskutowali o czymś,
ale to też trzeba było być na bieżąco na forum.

Co by offtopa nie było - a i owszem, świetny pomysł na nowy konkurs.
"Teksty roku" i wybierało by się najlepsze teksty rzucone na forum.

Zgadzam się, pod warunkiem że będzie to "Forumowy Pan Bóg" , koniecznie z dużej litery.
A kysz Ty siło nie czysta!!! :D

Myślę, że organizatorom tegoż konkursu nie przypadnie do gustu tego typu kategoria :)
 

DeletedUser11134

Guest
Odp: Strateg i Maskotka

a może ranga "Super Haszek" z nagrodą ufundowaną przez Milorda?
 

DeletedUser12136

Guest
Odp: Strateg i Maskotka

dokładnie:)
powiem otwarcie - wytypowałam na Wielkiego Mówcę Aksona. Wiem, że większość pewnie go nie zna, ale wrzućcie i poczytajcie jego posty. Tak z 10 ostatnich gdzie się w tym roku wypowiedział. I pewnie zgodzicie się , że mówcą jest zajebistym po prostu. Na stratega wytypowałam Haszka - za cykl o złocie w grze. Jesli nie czytaliście - poczytajcie, Na pewno Wam sie przyda. I jest to bardzo profesjonalna analiza. jak sie komus będzie chciało chwilę się skoncentrować, to może poszerzyć swoje myślenie o tej grze.
także zamiast pisać - nie znam gościa - lepiej poczytać posty kandydatów. Mozna sie czasami zdziwić, że się nie zna takich gości, a warto poznać.

Na stratega? Chyba na złotnika powinno być :) Zawsze się zastanawiałam gdzie ci złotnicy są i po temacie Haszka już wiem. On jest jednym z nich. Nie wiem do czego mają się przydać te jego analizy. Dla prawdziwego złotnika nie ma znaczenia ile wyda golda, a tym samym realnej gotóweczki. Ma kasę, to wydaje..

Fragment z 1 posta.. impreza pod tytułem wybudowanie ogni

A teraz do kasy:
Uzyskanie 2 szt. Rytuałów: 250 złota
Koszt kupionych surowców: 1495 złota
Koszt skrócenia: 750 złota
Łącznie:~2500 złota

Koszt 1 szt złotej monety: 0,01163 zł (kupione z 10 procentowym bonusem 27500 sztuk za 319,99zł)

Koszt całej imprezy w PLN: 29,09 zł

Kolega ognie robił 47 godzin, Logował się raz na 8 godzin.. udowodnił nam tym, że dzięki wydanemu złotu poświęcił mało czasu na ich wybudowanie.

Jego pierwszy wniosek:
1. Złoto daje kopa.
Niezwykle odkrywczy.

Kolejny wniosek:
2. Nie da się grać bez złota.
To niestety jest prawda. Testowałem na serwerze Pella mając 65 miast. Taka ilość jest nie do ogarnięcia bez olbrzymich nakładów czasowych.

Jak widać, jednak się da.. tylko trzeba poświęcić czas.

3. Ile można osiągnąć używając tylko premium.
Tutaj wielkiej wiedzy nie mam.
Używając tylko kapitana i zarządcy można swobodnie być top 1 obrońców na przykład :) W ranku bobów w pierwszej dziesiątce.

4. Czy trzeba wydawać realny cash na złoto?
W tym wypadku mamy do czynienia z jedną bardzo ważną zależnością. Mianowicie wszystko sprowadza się do tego ile czasu jesteśmy w stanie poświęcić na Grepolis.

Kolejna bardzo odkrywcza myśl..

Jednym słowem nasz "doborowy strateg" doszedł do wniosku, że mając złoto można mniej czasu poświęcić na grę, bo to co można zrobić normalnie siedząc przed kompem można uzyskać za pomocą złota siedząc w parku na ławeczce. Myślałam, że to oczywista oczywistość, ale jak widzę nie dla wszystkich. Widocznie niektórym przemyślenia Haszka są potrzebne.. Może dzieciom, które nie znają jeszcze wartości pieniądza i nie wiedzą co można za hajs kupić :)

Dla mnie konkurs.. hmmm.. no cóż.. nie ukrywajmy, i tak wygrywa ten, kto ma więcej znajomych :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser25533

Guest
Odp: Strateg i Maskotka

Na stratega? Chyba na złotnika powinno być :) Zawsze się zastanawiałam gdzie ci złotnicy są i po temacie Haszka już wiem. On jest jednym z nich. Nie wiem do czego mają się przydać te jego analizy. Dla prawdziwego złotnika nie ma znaczenia ile wyda golda, a tym samym realnej gotóweczki. Ma kasę, to wydaje..

Fragment z 1 posta.. impreza pod tytułem wybudowanie ogni



Kolega ognie robił 47 godzin, Logował się raz na 8 godzin.. udowodnił nam tym, że dzięki wydanemu złotu poświęcił mało czasu na ich wybudowanie.

Jego pierwszy wniosek: Niezwykle odkrywczy.

Kolejny wniosek:


Jak widać, jednak się da.. tylko trzeba poświęcić czas.


Używając tylko kapitana i zarządcy można swobodnie być top 1 obrońców na przykład :) W ranku bobów w pierwszej dziesiątce.



Kolejna bardzo odkrywcza myśl..

Jednym słowem nasz "doborowy strateg" doszedł do wniosku, że mając złoto można mniej czasu poświęcić na grę, bo to co można zrobić normalnie siedząc przed kompem można uzyskać za pomocą złota siedząc w parku na ławeczce. Myślałam, że to oczywista oczywistość, ale jak widzę nie dla wszystkich. Widocznie niektórym przemyślenia Haszka są potrzebne.. Może dzieciom, które nie znają jeszcze wartości pieniądza i nie wiedzą co można za hajs kupić :)

Dla mnie konkurs.. hmmm.. no cóż.. nie ukrywajmy, i tak wygrywa ten, kto ma więcej znajomych :)

:) złota myśl
 

DeletedUser17693

Guest
Odp: Strateg i Maskotka

Haszkowi udało się popisać, pewnie zaraz padnie tekst jakich to on ma posłusznych poddanych :)
Nie rozumiem po co coś takiego robić i tego jak ktoś kto kompletnie nie pasuje do danej kategorii może ją wygrywać.
Miałam już nadzieję, że nie będzie tu takiej sytuacji.
 

DeletedUser22282

Guest
Odp: Strateg i Maskotka

To udawadnia ze taki konkurs nie ma sensu równie dobrze można blo zglosic kogos kto spelnia wymagania a ani jednej np. Propozycji nie napisal ... tak jakby rolnik został ministrem finsnsów( no wiem głupi przykład)
 

DeletedUser12136

Guest
Odp: Strateg i Maskotka

Haszkowi udało się popisać, pewnie zaraz padnie tekst jakich to on ma posłusznych poddanych :)
Nie rozumiem po co coś takiego robić i tego jak ktoś kto kompletnie nie pasuje do danej kategorii może ją wygrywać.
Miałam już nadzieję, że nie będzie tu takiej sytuacji.

To juz nie chodzi o to czy poddanych czy nie poddanych.. mnie śmieszy, ze głosują osoby z 3 postami.. wszystkie 3 napisane teraz na potrzeby konkursu :) wiem, wiem.. kont nie mieli, ale czytają forum mega uważnie ;) czepiam się szczegółów :)
 

DeletedUser22282

Guest
Odp: Strateg i Maskotka

No dokladnie ⅓ głosów na haszka pewnie będzie nie liczona
 

DeletedUser12136

Guest
Odp: Strateg i Maskotka

Liczona będzie, bo tacy gracze są.. tylko, ze pierwszy raz na forum się zalogowali, żeby zagłosować na.. Haszka - naszego doborowego stratega, sceptyka i wielkiego mówcę :)
 

DeletedUser17693

Guest
Odp: Strateg i Maskotka

Powiem tyle, jeśli ktoś naprawdę zasługuje na wygranie w danej kategorii to nie powinien potrzebować do zwycięstwa głosów tych osób "pilnie obserwujących forum".
Faktycznie robi się to śmieszne ;)
 

DeletedUser6140

Guest
Odp: Strateg i Maskotka

To juz nie chodzi o to czy poddanych czy nie poddanych.. mnie śmieszy, ze głosują osoby z 3 postami.. wszystkie 3 napisane teraz na potrzeby konkursu :) wiem, wiem.. kont nie mieli, ale czytają forum mega uważnie ;) czepiam się szczegółów :)

żeby pisać.. trzeba mieć z kim dyskutować..
 

DeletedUser24204

Guest
Odp: Strateg i Maskotka

To juz nie chodzi o to czy poddanych czy nie poddanych.. mnie śmieszy, ze głosują osoby z 3 postami.. wszystkie 3 napisane teraz na potrzeby konkursu :) wiem, wiem.. kont nie mieli, ale czytają forum mega uważnie ;) czepiam się szczegółów :)

diabeł tkwi w szczegolach redko ;)
ale fakt rozszalało sie to forum jakos dziwnie , ciekawe ile z tych nickow bedzie sie tu pojawiac po ogloszeniu wynikow :p
 
Do góry