Wioski w 2.0

  • Rozpoczynający wątek aport2030
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
Zamiast narzekać, że system jest dla no-lifów moglibyście złożyć propozycję np. zmienienia czasów lub ilości surowców dostępnych w danych kategoriach, czy może inny sposób zmienienia systemu na korzyść zwykłych graczy.

to rzeczywiście największy minus systemu.

drugi problem jaki dostrzegam - pazerność sąsiadów na wyspie... jak trafisz dobrych to szybko do 3 poziomu dojdziesz. jak masz wrednych to sam wpychasz a oni żerują...

poza tym system jest całkiem spoko:)
 

DeletedUser

Guest
system jest bardzo dobry :D - testowałem na niemieckim

1) daje surkę z góry więc przed wyjściem budowy można zlecić
2) czytelnie pokazuje kiedy +- zakończy się faza farmienia
3) mniej klikania, precyzyjniejsza robota
4) po kilku dniach konia z rzędem temu kto regularnie co 20 min farmił będzie
5) nie opłaca już wyżynać się wszystkich na wyspie ;), bo inaczej samemu trzeba ładować wiochy

pewnie parę plusów jeszcze bym znalazł

niefunkcjonalna jest jednak mapa w powiększeniu - brak koordynant przesuwu, ale o tym juz pisałem w błędach
 

DeletedUser

Guest
Najlepiej mieć dobrych sojuszników na wyspie i się zgrać z tymi wioskami:)Ale
system uważam ,mimo iż nie siedzę często , za dobry i przemyślany.
 

DeletedUser

Guest
Dla mnie nowy system jest fajny i jeżeli nie chcecie brać surków co 5 min najzwyczajniej wystarczy zbadać "Łup"
 

DeletedUser946

Guest
Zamiast narzekać, że system jest dla no-lifów moglibyście złożyć propozycję np. zmienienia czasów lub ilości surowców dostępnych w danych kategoriach, czy może inny sposób zmienienia systemu na korzyść zwykłych graczy.
niemieccy gracze o to jęczą od dawna - jak na razie efektów brak ;)

system jest bardzo dobry :D - testowałem na niemieckim
1) daje surkę z góry więc przed wyjściem budowy można zlecić
w starym systemie jednostki z łupem też wracają kiedy potrzebuję, więc nie wiem co to za nowość niby
2) czytelnie pokazuje kiedy +- zakończy się faza farmienia
a po co znać czas co do minuty? w starym systemie też wiadomo kiedy trzeba farmić - 2 razy dziennie
3) mniej klikania, precyzyjniejsza robota
więcej klikania...
4) po kilku dniach konia z rzędem temu kto regularnie co 20 min farmił będzie
jak ktoś myśli o czołówce to nie co 20min tylko co 10 co najmniej przez pół dnia musi klikać
5) nie opłaca już wyżynać się wszystkich na wyspie ;), bo inaczej samemu trzeba ładować wiochy
często i tak samemu trzeba ładować, bo nikt inny nie farmi albo nie potrafi pokonać jednostek na jednym z poziomów

co nie powoduje, że jestem jakoś przeciwny temu nowemu systemowi, po prostu jest to system faworyzujący graczy często będących online, a o to trudno się czepiać - przynajmniej jakaś przeciwwaga dla bonusów dla obrońców (czyli graczy którzy nie są za często online)
 

DeletedUser

Guest
Bez przesady Muaddib, jednak jest lepiej

ad1 - w starym wysyłałeś wojo, wracało i dopiero możliwa była inwestycja. Tu zlecam sobie 10h na noc i od razu inwestuję w produkcję nocną

ad2 - zegarki jednak pomagają wizualizować - ja ni siedzą non stop z nosem w grze tylko biegam po różnych stronkach i wracam na czas

ad4 - nie klikam co 5, ani co 10 a zerknij na mój rank za jakieś 2-3 tyg, gdy innych paluszki zaczną pobolewać i taktyka weźmie górę ;)

ad5 - jak masz pecha to faktycznie samemu trzeba wóz ciągnąć
 

DeletedUser946

Guest
ad1 - w starym wysyłałeś wojo, wracało i dopiero możliwa była inwestycja. Tu zlecam sobie 10h na noc i od razu inwestuję w produkcję nocną
no jak ktoś nie potrafi sobie zaplanować na przód kiedy ile potrzebuje to faktycznie ułatwienie - ale nie jest to coś czego przy minimalnym wysiłku mózgownicy nie można osiągnąć przy starym systemie ;)

ad2 - zegarki jednak pomagają wizualizować - ja ni siedzą non stop z nosem w grze tylko biegam po różnych stronkach i wracam na czas
przy nowym systemie faktycznie liczą się minuty - przy starym 2-3h nie robiły większej różnicy

ad4 - nie klikam co 5, ani co 10 a zerknij na mój rank za jakieś 2-3 tyg, gdy innych paluszki zaczną pobolewać i taktyka weźmie górę ;)
marzenia to można mieć, ale fakty masz w liczbach - kto częściej kilka ten dostaje więcej surowców - tego żadna taktyka nie zniweluje
 

DeletedUser

Guest
pytanko-w starym stylu jak wioska miala wiecej niz 70%nastroju to na 100% nie bylo buntu a w 2.0 prog procentowy jest taki sam? powyzej70% napewno sie nie straci wiochy?

ps czy na wioskach rolniczych jest mur?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser946

Guest
pytanko-w starym stylu jak wioska miala wiecej niz 70%nastroju to na 100% nie bylo buntu a w 2.0 prog procentowy jest taki sam? powyzej70% napewno sie nie straci wiochy?
w starym systemie też nigdy nie było 100% pewności, że bunt nie wystąpi a jego prawdopodobieństwo rosło ze spadkiem nastroju poniżej 80% (bez badania dyplomacji) lub 60% (z badaniem)
w nowym systemie farmienia jest podobnie z tym, że teraz to jest odpowiednio 80% i 64% - ale to zawsze będziesz wiedział dzięki twarzom wieśniaków w grze - kiedy się do Ciebie uśmiechają nie zbuntują się - im bardziej na wkurzonych wyglądają tym większa szansa, że się zbuntują - prościej i wyraźniej się nie da chyba tego przedstawić niż twórcy to zrobili ;)

ps czy na wioskach rolniczych jest mur?
jeśli jest to widzisz to w podglądzie wioski gdzie pokazuje jakie jednostki trzeba pokonać by ją podbić - jeśli nie ma tam nic o murze to znaczy, że go nie ma
 

DeletedUser

Guest
niemieccy gracze o to jęczą od dawna - jak na razie efektów brak
nie od razu Kraków zbudowano ;) pamiętam jak po dość długim czasie farmienia perpetuum-mobile na niemieckiej testowej becie wyłączono w końcu możliwość farmienia przy 0% nastroju :) jeżeli byłeś sam na wyspie lub tylko ze znajomymi to był raj na ziemi :)

więcej klikania...
to postaram się policzyć :D

Stary system (zakładam wszędzie speed 1)
farmienie raz dziennie, max 6000 surki z wioski (po 2000 każdej)
zaleta - już od początku możemy kosić surkę ze wszystkich wiosek (tyle, że nie non stop bo nastrój spada)

1 wioska:
- 1 klik na wioskę,
- klik na wysłania ataku,
- kliknięcie 2 przycisków na klawiaturze (liczba wysyłanych na podniesienie siły), klik na zaznaczenie rodzaju ataku, klik na wysłanie (wszystko średnio x4)
- kliknięcie 2 przycisków na klawiaturze (liczba wysyłanych na splądrowanie wioski), klik na zaznaczenie rodzaju ataku, klik na wysłanie (wszystko x1)
19 kliknięć jak dobrze liczę :)

Nowy system
po 2/1/0,5/0,26 surki/min. (w zależności od wybranej opcji) na 1 poziomie.
dziennie wychodzi: 2880/1440/720/384 surki/d (jeżeli klikać będziemy regularnie)

po 4/2/1/0,53 surki/min. (w zależności od wybranej opcji) na 6 poziomie.
dziennie wychodzi: 5760/2880/1440/768 surki/d (jeżeli klikać będziemy regularnie)

z badaniem klikamy rzadziej, więc:
przy speedzie 1 możemy sobie splądrować raz dziennie (600 minut, 640 każdej surki) np. wieczorem przed pójściem spać, klikając dodatkowo żądanie co 240 minut osiągniemy wynik podobny do starego systemu.

na lvlu 6:
- klik na wioskę
- klik na splądrowanie/żądanie
- klik na wybór czasu
3 kliknięcia razy 5,5 = 16,5 kliknięć
10h + 4h + 4h + 4h +2h = doba :)

tak więc przy niższym poziomie i chęci na większą surkę, owszem - trzeba się naklikać :)

PS. sprawdźcie czy dobrze wszystko policzyłem :D
 

DeletedUser

Guest
Ja tu znalazłem jeden błąd, dość dziwny

Kurczak Dozymetryczny napisał:
na lvlu 6:
- klik na wioskę
- klik na splądrowanie/żądanie
- klik na wybór czasu
3 kliknięcia razy 5,5 = 16,5 kliknięć
10h + 4h + 4h + 4h +2h = doba

Jak można wykonać pół kliknięcia :D

Co do obliczeń to trzeba jeszcze wziąść pod uwagę wiele innych czynników m.in.

1) Zawsze tracisz co najmniej 1sek na kliknięcie czyli nie można dzielić przez równe 5, 10 czy więcej minut.
2) Zagapiłeś się
3) Używasz "pobierania" mieszanego czyli przez jakiś czas klikasz ciągle 5minutówki, a potem 20min i na noc 5godzinne.
4) Inny sposób mieszania czyli raz żądasz raz plądrujesz itp.
5) Przegiołeś z plądrowaniem i wioska się zbuntowała

I wiele wiele innych komplikacji typu: skocz do sklepu; wyrzuć śmieci; czy koledzy męczący o wyjście na piłkę.

I jeżeli narzekacie, że ten nowy system jest dla no-lifów to jest na to prosta rada:
Nie klikaj, to nie jest obowiązek :)
 

DeletedUser

Guest
Jak można wykonać pół kliknięcia :D
jeżeli będziesz klikał 10 dni w systemie jako opisałem, to wyjdzie ci 165 kliknięć :) czyli średnio 16,5 dziennie ;)

1. zgadza się. użyłem jednak tego, czego w fizyce często się używa - przybliżeń (słynne z wykładów na fizyce "tutaj matematycy mogliby się obrazić"). jeżeli od kliknięcia na wioskę do kliknięcia na minuty mija 1-2 sekundy to przy 240 minutach nie ma to wielkiego wpływu na wynik ;) w końcu również nie co równe 24h wysyłamy ataki w starym systemie ;)

2. yyy... gdzie?

3. i 4. ja tylko pokazałem co trzeba zrobić by mając np dzień wolny lub w odpowiednim czasie dostęp do internetu uzbierać te 6000 surki dziennie, czyli: raz plądrowanie (10h) potem kilka żądań co 4h. ponieważ rzadko spotyka się graczy, którzy mieliby czas by tak działać, używanie w międzyczasie mniejszych czasów też się przyda.

5. pisałem o jednym plądrowaniu 10-godzinnym dziennie (przy speedzie 1). przy takim nastrój nie spadnie tak, by wioska mi się zbuntowała - co 24h nastrój będzie wracał do poziomu sprzed plądrowania.
 

DeletedUser

Guest
Kurczak Dozymetryczny napisał:
2. yyy... gdzie?

Pewnie wiele osób jak gra w Grepolis to jednocześnie ma jeszcze jakąś kartę otwartą i załóżmy, że coś tam czyta. Czy np ogląda jakiś filmik. Albo pisze na forum i zapomina o swoich wioskach rolniczych co mi się często zdarza.

Kurczak Dozymetryczny napisał:
5. pisałem o jednym plądrowaniu 10-godzinnym dziennie (przy speedzie 1). przy takim nastrój nie spadnie tak, by wioska mi się zbuntowała - co 24h nastrój będzie wracał do poziomu sprzed plądrowania.

Miałem na myśli przypadek, w którym zamiast żądać surowce co 5min to plądrujesz wioskę i jak za dużo tak robisz to wioska ci się zbuntuje i stracisz czas na odbijanie jej.

I jeszcze ważna rzecz, badanie "Łup" - na noc bez zbadanego weźmiemy 5 godzinne i dostaniemy x surowców, a ze zbadanym to weźmiemy 10 godzinne i dostaniemy 2x
(Ty używasz fragmentów Fizyki to ja użyje matematyki:) )
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Pewnie wiele osób jak gra w Grepolis to jednocześnie ma jeszcze jakąś kartę otwartą i załóżmy, że coś tam czyta. Czy np ogląda jakiś filmik. Albo pisze na forum i zapomina o swoich wioskach rolniczych co mi się często zdarza.
a.. myślałem, że ja gdzieś sie zagapiłem w obliczeniach :) no tak :)

zastanawiam się, czy dałoby się wprowadzić coś takiego, jak jest np. na facebooku: jak ci się ktoś odezwie na czacie, to ci miga karta.

gdy farmimy w 2.0 to raczej wszystko po kolei w pare sekund, więc wystarczyłoby oznaczyć jedną z wiosek tak, by po farmieniu migała nam karta. jeżeli farmimy co 5(10) minut to te pare sekund, które zajmuje nam przejście mdz. kartami nas nie zbawi a i tak z takim spóźnieniem będzie to bardziej opłacalne niż farmienie co 20(40) minut.

co do 5. - dlatego nie należy przesadzać z plądrowaniem ;)
 

DeletedUser946

Guest
Kurczak - obliczenia się chyba nawet zgadzają, ale jest jeden błąd w Twoich założeniach, albo mnie źle zrozumiałeś - nie twierdzę, że aby uzyskać taką samą liczbę surowców co w starym systemie trzeba więcej się narobić (pod "klikaniem" rozumiem nie tylko samą liczbę kliknięć ale i czas jaki trzeba spędzić przy kompie w celu klikania) - chodzi o to, że w nowym systemie limit zdobytych surowców na wioskę wynosi 12.500 x prędkość świata - i wierz mi, że są gracze którzy to wyklikają - więc lepiej policz ile trzeba klikać by tyle z każdej wioski dziennie zebrać to będziemy mieć prawdziwy obraz nowego systemu :)
 

DeletedUser

Guest
a czy ilość zebranych surowców zależy od prędkości świata ?
 

DeletedUser

Guest
Tak, po prostu mnożysz 10xprędkość świata i wychodzi ci ile możesz pozyskać przy najmniejszym żądaniu bez badania "Łup" oczywiście.
 

DeletedUser

Guest
w nowym systemie limit zdobytych surowców na wioskę wynosi 12.500 x prędkość świata
oj chyba 11.500 ;) ale to w przypadku gdyby jakimś cudem co 5 (10) minut wracał ci nastrój do poziomu z którego możesz bezpiecznie plądrować.

a w przypadku używania samego żądania - 2x mniej, czyli po ok 5.750 każdego surowca. może i istnieją tacy, którzy wyciągną np 4k. dlatego wszyscy są zgodni co do jednego - system wymaga poprawek :)

w ciągu doby aby zdobyć te 5750 należy 288 razy wykonać żądanie czyli 864 kliknięcia :) jeżeli przyjmiemy że 1/3 doby zajmuje spanie i inne czynności a pozostałą tylko gramy to te prawie 600 kliknięć trzeba wykonać by zdobyć ok 4000 każdej surki.

może macie jakieś propozycje jak poszczególne paczki mogłyby wyglądać (wielkość i czas regeneracji)? jak tak zapraszam do odpowiedniego działu:)
 

DeletedUser946

Guest
oj chyba 11.500 ;) ale to w przypadku gdyby jakimś cudem co 5 (10) minut wracał ci nastrój do poziomu z którego możesz bezpiecznie plądrować.
ja mówię o limicie w grze, po którym wyskakuje komunikat o tym, że już więcej nie można zebrać surowców - podejrzewam, że trzeba mieć szczęście żeby nie mieć buntu, nie wiem, ale skoro taki limit jest w grze oznacza, że dałoby się więcej surki wynieść z wiosek co z kolei oznacza, że dla dobrych/aktywnych graczy trzeba liczyć kliknięcia w okolicach 8-10k dziennie lekko a nie 6 tak jak Ty to zrobiłeś
 

DeletedUser

Guest
a nie... coś mi sie źle policzyło :D 17280 teoretycznie można by zdobyć. z tym 12.500 masz rację.
 
Status
Zamknięty.
Do góry