[Wyjaśnione] Złoto

  • Rozpoczynający wątek Lukasz1440
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser

Guest
Witam
Mam taki dziwny przypadek z kupnem surki za złoto. Mianowicie wyskakuje mi "Masz za mało złota" a nie mam bo sobie kupiłem. O co chodzi ?
 

Sapcio

Zespół Grepolis
Odp: Złoto

W jaki sposób zdobyłeś złoto?

Nie da się wymienić złota zdobytego w nagrodach dziennych czy za nieaktywność.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Złoto

Kupiłem złoto właśnie za pieniążki
 

Sapcio

Zespół Grepolis
Odp: Złoto

Tak. Ma to bardzo duże znaczenie.
Forma płatności przelewem ma swoje ogranicza spowodowane, iż musi zostać to "zaksięgowane".
Przelew nie działa na zasadzie wiadomości czy jednego kliknięcia. Twój przelew musi przewędrować bardzo długą drogę. Wyjść z konta na drugie konto, następnie musi dojść na tamte konto i być przyjęta i informacja musi dojść do systemu, abyś mógł użyć tego złota w handlu.
Prosimy o cierpliwość. Ten proces może trwać do 7 dni (mam nadzieje, że szybciej uwiną się wszyscy dla dobra Twego).
Mam nadzieje, że wyjaśniłem wszystko i dziękuje za skorzystanie z naszych usług. Polecamy się na przyszłość :).
 

DeletedUser

Guest
Odp: Złoto

Tak, wyjaśniłeś :)
Dzięki :)
Rozumiem że jak bym zapłacił sms to od razu mogę wykorzystać złoto w handlu ?
 

dorocia

Zespół Grepolis
Odp: Złoto

Tylko zakupione złoto można wymieniać na targu. Oznacza to, że nie można wykorzystać złota zdobytego w grze, z wyjątkiem złota, które pozyskano za pomocą wymiany (na targu). Warto zwrócić uwagę, że, w zależności od metody płatności, niekiedy złoto można będzie wykorzystać do wymiany dopiero po pewnym czasie od zakupu. Spowodowane to jest możliwością wycofania transakcji przez ten właśnie okres. Przedstawia się to następująco:

Karta kredytowa - 60 dni;
PayPal - 60 dni;
Direct Debit - 42 dni;
Skrill/Moneybookers - 20 dni;
Płatności wykonane przez sms oraz Przelewy24 - można natychmiastowo wykorzystać do wymiany złota.
 

DeletedUser19924

Guest
Odp: Złoto

Uściślijcie swoje wersje, bo się Wam rozjeżdżają odrobinę:)
 

DeletedUser

Guest
Odp: Złoto

No właśnie, jak to jest, będę czekał 60 dni ?
 

Sapcio

Zespół Grepolis
Odp: Złoto

Oba posty są poprawne.
Dorocia podała inne formy zapłaty i ich czasy karencji.
Uzupełniła pięknie moją wypowiedz dotyczącą przelewu o inne formy zakupu.

Reasumując jak wykonałeś przelew to czas jest 5-7 dni, jak inna forma odsyłam do postu Doroci.

Mam nadzieje, że odpowiedz jest satysfakcjonująca.
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser19924

Guest
Odp: Złoto

Przelewy24 to chyba jest forma przelewu, czyż nie? Ty zapewne pisałeś o transferze, bo tak się nazywa forma przelewu opisywana przez Ciebie...

Także autor tematu powinien uściślić używając dokładnie której opcji, nabył złoto...

PS: A w ogóle, to podawane przez Was liczb nijak mają się do rzeczywistości...choćby przy płatności używając karty kredytowej. Ale to chyba nie miejsce na taką dyskusję.
 

Robin65

Zespół Grepolis
Odp: Złoto

Przelewy24 to forma przelewu błyskawicznego, po którym złoto trafia szybko na konto. Standardowe przelewy mogą trwać do 5 dni roboczych. SMS-y są równie szybką formą płatności jak wspomniane przelewy24. We wszystkich tych przypadkach gdy złoto pojawia się na koncie jest od razu złotem handlowym.
Podając informacje o długości trwania karencji opieramy się na danych, które otrzymaliśmy, gdy było to wprowadzane. Przy sprawdzaniu nie zauważyłem by rzeczywiste terminy odbiegały od tych podawanych. Te, które podajemy to maksymalne możliwe, jak choćby przy przelewach, które najczęściej jednak trwają krócej.
 

DeletedUser15931

Guest
Odp: Złoto

Hehehe ,zwykłe czary-mary,zapłacone ,złotko na koncie jest ,więc powinna być także możliwość korzystania z niego.
Jeśli gracz dokonując opłaty, w jakiejkolwiek formie ,złoto otrzymał ,oznacza to ,ni mniej, ni więcej ,tylko to ze ktoś, lub coś ,opłatę sprawdził i dlatego gracz otrzymał zakupione złoto....a mydlenie oczu ,że trzeba dodatkowo sprawdzić ,czy aby na pewno za złotko zapłacono....ludzie ...bądzcie rozsądni, to zwykłe naciągactwo ...w realu takie sytuacje nie mają prawa bytu
 

Robin65

Zespół Grepolis
Odp: Złoto

Zasadniczo wszystko odbywa się automatycznie, stwierdzenie że "ktoś coś sprawdzał" jest nieuzasadnione. Owszem zdarzają się przypadki wymagające ręcznej ingerencji. Najczęściej wynikają one z błędów użytkownika lub problemów portali transakcyjnych.
W uproszczeniu istnieją dwa typy transakcji, pierwsze takie w których środki podążają za zleceniem zapłaty i drugie, nazwijmy je "kredytowane".
Do pierwszego przypadku zaliczają się przelewy (w tym Przelewy24) i SMS-y. W tych przypadkach jak tylko wpłacone środki znajdą się na koncie beneficjenta złoto w pełni funkcjonalne trafia na konto użytkownika. Nie ma tu możliwości wycofania transakcji, a zapłata za otrzymany produkt/usługę trafiła do adresata (pomijam obustronną zgodę na anulowanie).
Druga grupa jest formą umowy, w której pośrednik płatności zobowiązuje się do wpłacenia środków pod pewnymi warunkami. Jednym z nich jest możliwość zakwestionowania transakcji przez użytkownika inicjującego transakcję. Umowa ta również określa czas na potencjalne anulowanie transakcji i ten właśnie jest podstawą do obowiązujących w grze okresów karencji dla złota handlowego.
Dlaczego jest to problem? Zakładamy konto w grze, przy pomocy karty kredytowej kupujemy dużą ilość złota, rozprowadzamy je w grze poprzez targowisko i znikamy. Oczywiście istnieje policja, sądy, windykacja. Są to procesy czasochłonne, kosztowne i często nieskuteczne, a poniesione straty wymierne.
Obecnie funkcjonująca forma jest kompromisem pomiędzy całkowitą rezygnacją z wygodnych dla użytkowników mechanizmów finansowych, a ograniczeniem ich funkcjonalności. Ograniczenie to dotyczy tylko tych elementów gry, które mogą spowodować największe szkody.
 

DeletedUser19924

Guest
Odp: Złoto

I właśnie o takie doprecyzowanie prosiłem:) Ja to wiem z doświadczenia, ale jest tutaj pewnie trochę osób, którym trzeba było to doprecyzować. Słowo "przelew" jest tutaj sporym uogólnieniem...jak się wejdzie w opcje kupowania złota w grze, to mamy tam przecież: przelewy24, przelew błyskawiczny (internetowy) oraz transfer. Dlatego niektórzy mogliby się tutaj pogubić...a to mogłoby rodzić niepotrzebne pretensje.

PS: U mnie złoto zakupione przy pomocy karty kredytowej ma akurat znacznie mniejszy okres "karencji". Nie powiem, że było od razu dostępne na targowisku (bo tego nie sprawdzałem po zakupie...złoto u mnie idzie raczej tylko na doradców), ale mija 7-10 dni od zakupu i normalnie mogę nim handlować z tego co sprawdzałem dzisiaj. Chyba, że to jest jakiś błąd, albo efekt którejś z kolei transakcji:)
 

Robin65

Zespół Grepolis
Odp: Złoto

Jak już pisałem okresy karencji, które podajemy są maksymalnymi dla danego typu transakcji, jednak wystawców np., kart kredytowych czy banków jest dużo. System automatycznie odblokowuje to co może.
 

DeletedUser19924

Guest
Odp: Złoto

To jeszcze warto wspomnieć o tym w artykule przytoczonym powyżej:)
 
Do góry