Dyskusja na temat Pokoju Świątecznego

  • Rozpoczynający wątek fil19
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser

Guest
Odp: Dyskusja na temat Pokoju Świątecznego

rozbawiasz mnie bardziej mieszkanko Kalisza. Z obawy o stratę miasta nie wyjść?! Rozumiem, jak ktoś jest prezydentem REALNEGO miasta i posiedzi 24.12 dłużej w pracy bo dziurę w budżecie trzeba załatać. Ale to tylko byt wirtualny. Gra jest dla mnie nie ja dla niej. Nie wpadam w złość gdy tracę miasto. Nawet gdybym to było przez bug. Wolę narzekać na na korki w Poznaniu. Rzeczywiste i mają znacznie w codziennym życiu ;)

Utrata miasta (miast) z powodu prowadzonych walk, to element rozgrywki.
Utrata miasta (miast) z powodu zapewniającej (w teorii) bezpieczeństwo przerwy świątecznej to zupełnie inna bajka.
Wtedy się nie ma pretensji o utratę wirtualnych dóbr, tylko o spartolenie roboty. Obiecano mi, że mogę sobie spokojnie jeść tego karpia i pić szampana, bez konieczności brania urlopu i bez konieczności pilnowania dobytku. Nie jestem wściekła, że straciłam trochę surowców, jednostek czy nawet miasto. Jestem wściekła, bo obiecali i słowa nie dotrzymali.


Wydaje mi się, że problem wszelakich świąt i pokojów w tym czasie można by rozwiązać mniej przymusowy sposób i chyba nawet dość prosty do wprowadzenia. No ale jak się IG myśleć nie chce, to nam serwują zbugowane przerwy świąteczne ;) Może to taka namiastka prezentów-niespodzianek?
 

DeletedUser

Guest
Odp: Dyskusja na temat Pokoju Świątecznego

Yup, pomysł z wprowadzeniem jakichkolwiek przerw to ostry fail. Jak ktoś nie chce grać w święta tylko zając się realem to niech nie wchodzi do gry/odpali urlop. Jak ktoś chce pograć i poatakować w dodatkowym wolnym czasie - powinien mieć do tego prawo.

Ale who cares, kolejna bezsensowna przerwa przed nami, zobaczymy czy tym razem obędzie się bez organizacyjnych bubli
 

DeletedUser

Guest
Odp: Dyskusja na temat Pokoju Świątecznego

a ja się ciesze z przerwy świątecznej, powinno być uszanowanie święta które obchodzi znaczna część polskiego społeczeństwa, urlopu bym brać nie chciała ze względu na 48h czas aktywacji = 48h zmniejszonych możliwości obronnych. Jeżeli dla niektórych wykorzystanie świąt jest jedyną możliwością uzyskania przewagi nad niektórymi graczami to bardzo współczuję.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Dyskusja na temat Pokoju Świątecznego

Fajnie że chciałabyś w święta mieć przerwę, tylko ze to twoja sprawa. Jak ktoś ma inne zdanie na ten temat - nic tobie do tego. Nikt nie powinien miec prawa dysponowania czasem innych ludzi.

Pewnie są setki osób, które z rozmaitych powodów chętnie spędziłyby czas przed grą i nie powinien istnieć mechanizm zabraniający im robić to co chcą. Ktoś chce przerwy? Włącza urlop i ma upragniony spokój. Chcesz atakować? Atakuje.

Tych którzy sobie włączą urlop i tak aktywny ateista by nie pojechał, więc nie wiem gdzie widzisz potencjalne uzyskiwanie przewagi.
 

DeletedUser8468

Guest
Odp: Dyskusja na temat Pokoju Świątecznego

A kolejna sprawa kto mi oddą kase za premium w te dni ? bo skoro nie moge atakować to np. Kapitan i Dowódca jest mi zbędny .
Ale pewnie oto chodzi też żeby kilka dni przeciągnąć i od tych którzy grają z premium więcej wyciągnąć !.

Co raz mniej ludzi w tą gre i tak gra i przypuszczam że z takimi zachowaniami coraz mniej będzie grało brawo...
 

DeletedUser

Guest
Odp: Dyskusja na temat Pokoju Świątecznego

Oddać zapewne Ci nie oddadzą co jedynie mogą przedłużyć o te dni . Ale nie będzie Ci przeszkadzać że w te dni będziesz miał aktywnego handlarza i surowce będą na odbudowę wojska lub promocyjne festyny ???
 

DeletedUser

Guest
Odp: Dyskusja na temat Pokoju Świątecznego

"Wysłane surowce, jeżeli czas ich dostarczenia przypadnie na okres pokoju, zostaną zwrócone. Gracz zostanie o tym poinformowany."

Czy to oznacza, ze z wioski do wioski surowców sobie nie można przesłać?


Mała ciekawostka angielski support nauczony doświadczeniem przy informacji o przerwie zamieścił dopisek, ze jeśli ktoś straci wioski w czasie przerwy to zostaną mu one oddane :D Czyli, ze spodziewają się kolejnych "kwiatków" :confused:
 

DeletedUser

Guest
Odp: Dyskusja na temat Pokoju Świątecznego

Szkoda jednak, że w całej tej dyskusji, o potrzebie przerwy świątecznej lub jej braku,
nikt nie wziął pod uwagę ludzi, którzy obsługują tą grę. Począwszy od informatyków,
którzy ślęczą na poprawnością gry ( tak zdarzają się im wpadki - nikt nie jest nieomylny )
poprzez support a skończywszy na konserwatorach serwerowni.
A może ci ludzie są katolikami, może również chcieliby spędzić święta z dala od pracy,
móc cieszyć się chwilą wytchnienia z rodziną.
Czy aż taka w Was żądza walki i zdobywania??
Czy w rozrachunku całego roku tak ciężko obyć się bez walki przez kilka dni?
Nikt nie wyłącza Wam gry na ten czas - a być może to by było najzdrowsze rozwiązanie....
To czas pojednania między ludźmi. Być może dobry czas na refleksje również w grze.
Przez kilka dni przestać " kąsać jadem " innych graczy na forum a zdobyć się na dobre słowo. Da się?
Być może najwięksi wrogowie zdobędą się na życzenie sobie nawzajem "Wesołych Świąt".
Być może po tym okresie wrócicie do gry z troszkę innym nastawieniem do innych graczy.
Wiem, że znaczna część z Was to prawdziwi wojownicy a uznanie ze strony przeciwnika jest najwyższej miary wyróżnieniem.
Wiem plotę od rzeczy ... Ci, którzy pomimo własnej straty potrafią pogratulować przeciwnikowi dobrze zorganizowanej akcji
i na odwrót - zdobywając potrafią wyrazić szacunek za determinację tych, którzy przegrali, będą wiedzieli o czym piszę.
Podsumowując, życzę więcej uśmiechu, więcej zabawy z gry a mniej "napinki" i nerwów.
To wciąż tylko GRA.
 

DeletedUser11852

Guest
Odp: Dyskusja na temat Pokoju Świątecznego

hehe mi ta obojętne czy jest ta przerwa czy nie i tak wieje trochę nudą ^^ sle tak niech ludzie odpowiedzialni za grepo odpoczną i po przerwie z nowymi siłami skończą walkę z tymi lagami i dziwnymi błędami ;D aż sam rym się po języku pałęta.. to chyba tak na święta ;p wesołych ^^
 

DeletedUser

Guest
Odp: Dyskusja na temat Pokoju Świątecznego

Azzael pisz na temat bo to spam ;P :):) i Cie chyba znam ;P
=Alexander The Great= to wychodzi na jedno ;)
i to jest obraza uzytkownika ale dzieki ;)

Przerwa jest przydatna jak się nie znacie wasza sprawa ja chce mieć święta; )
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Odp: Dyskusja na temat Pokoju Świątecznego

Witam ma pytanie czy w czasie pokoju świątecznego-stoi mój kolon w jakimś mieście jest okupacja która trwa do 4 rano,czy w tym przypadku podbije miasto,czy co się stanie w takim przypadku.

Przy poprzednich przerwach okupacja, która kończyła się w czasie pokoju kończyła sie powodzeniem i przejmowała miasto. Gorzej, ze godziny wprowadzenia i zakończenia blokad znacznie różniły się od tych podawanych w ogłoszeniach :mad: Nie którzy wysyłali kolony, tak, żeby weszły tuż przed blokadą, żeby obrońca nie mógł odbijać miasta, a tu lipa zapomnieli blokadę zrobić na czas :rolleyes:
 

DeletedUser

Guest
Odp: Dyskusja na temat Pokoju Świątecznego

Przerwa swiateczna jest bezsensowana i bezcelowa...... Co z tymi co graja a nie obchodza swiat? czemu oni maja byc pokrzywdzenii?
Pozatym jak nie chce grac w swieta wciskam urlop i tyle.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Dyskusja na temat Pokoju Świątecznego

Szkoda jednak, że w całej tej dyskusji, o potrzebie przerwy świątecznej lub jej braku....
Kim jesteś i co zrobiłeś z Undahunem? Nie to, żebym się martwił - pytam z ciekawości:D

Co do całej dyskusji o potrzebie/braku potrzeby przerwy światecznej - mija się ona z celem, bo przerwa tak czy siak będzie, podobnie jak wprowadzenie 2.0. Jedyną alternatywą, co juz twórcy pokazali parokrotnie jest "nie chcesz, nie graj". Niestety najwięksi krzykacze "kończący z Grepo przy każdej większej zmienie w grze" nadal grają i kupują zloto, więc Inno nadal ma graczy gdzieś oraz pewnie ma niezłe polewki z tych obiecanek cacanek o masowym usuwaniu kont.

No ale ja nie o tym. Mi to rybka czy przerwa jest czy nie - jedyne co wkurza to nieumiejętne jej wprowadzanie. Dopisek wykonany przez yetija w Ogłoszeniach tylko to potwierdza (żeby było jasne to nie przytyk w stronę polskiego supportu, bo oni nie mają na to wpływu, a wpis pojawił się i tak błyskawicznie, biorąc pod uwagę czas reakcji w wielu innych sprawach hehe:D). Naprawdę nie rozumiem dlaczego nie dało się zablokować 23.12 o godznie 18.00 wysyłania kolonów i wszystko by sie zgodziło z informacją jakie gracze dostali, zaoszczędziłoby czasu i nerwów - wszak chyba przerwa świąteczna ma sprzyjać atmosferze spokoju i odprężania a nie wywoływać <ciach>;).

Ja w każdym razie (nauczony doświadczeniem z zeszłego roku) wczoraj w okolicach południa zaprzestałem całkowicie wysyłanie kolonów coby się nie denerwować przed wigilią. I nie mam teraz problemu.

Natomiast jeśli chodzi o pomocników premium, którzy się marnują w tej przerwie - czy jest za to przewidziana jakaś rekompensata? Czy support ma na ten temat jakieś informacje? Osobiście nie będę się czuł jakoś specjalnie stratny, ale jestem ciekawy czy Inno znowu oleje graczy ciepłym moczem, czy choć będą udawać zainteresowanie problemem.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Odp: Dyskusja na temat Pokoju Świątecznego

Na to wychodzi.

Join GreTimes team = brainwashing included
Nikt mi prania mózgu nie robił - może Tobie by się takie przydało?? :)

@Pama

Nikt mnie nie podmienił :)
Wiem, dziwnym jest moje grzeczne pisanie :)
Troszkę lat na karku, gra grą a ludzie ludźmi.
Tak wiec jako dawnemu wrogowi życzę Wesołych Świąt :)

By nie było offtopu...
Przerwę świąteczną jak widzę, w części przynajmniej, negują osoby, które nie imają się pracą ... Dla których, to że ktoś zasuwa do "tyrki" dzień w dzień a pomimo to gra na ile potrafi, jest bez znaczenia.

Tak, wielu z Was to no-lify ... taka prawda.
I szerzy się hipokryzja - choćby Ty Mira ... negujesz premium a wbijasz do gry ładując na konto kilka tysięcy złotka na start....
I śmiem wątpić by Inno chciało komuś ograniczać możliwości gry w czasie świąt. To raczej wyjście naprzeciw tym graczom, którzy chcą ten czas spędzić z dala od gry. Odetchnąć i powrócić z nowymi siłami do rozgrywki.
No tak, no-lify tego nie zrozumieją bo chcieliby wykorzystać nieobecność wielu osób dla własnej korzyści.

Ps. Wszystkim, którzy z racji wykonywanych zawodów spędzają dni świąteczne w pracy - Wszystkiego Najlepszego i spokoju na Waszych zmianach.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Dyskusja na temat Pokoju Świątecznego

Undo, po pierwsze. Raz widziałeś ile wydałem na premkę, a grałem na kilku światach, więc nie myśl że znasz moje tendencje, bo wiesz o nich tyle co nic. Zresztą nie neguję premki bo mam świadomość że jakaś jej forma w grze musi być obecna, neguję tylko skracanie budynków i wojska. Dlatego nie gram już w grepo - ponieważ te opcje są obecne. Sad but true. Zresztą nic ci do tego, jak i do tego kto, ile i kiedy spędza czas przy grze.

Inno chyba nie jest katolicką firmą, więc nie rozumiem dlaczego przerwa obowiązuje akurat na czas katolickiego święta. Równie dobrze w ciągu roku można by wprowadzić ze 30 przerw z różnych podobnych powodów, ale jakoś się tego nie robi. Zero zasad czy konsekwencji w działaniu.

Przypominam ci że jest taka piękna opcja jak urlop, i mądry, wierzący, zapracowany gracz z pewnością zachowa sobie kilka dni urlopu żeby przebywać w spokoju z rodziną (albo sam) Ludzie to nie bydło i myślę że potrafią dysponować dniami urlopu w grze.

Zadaje ci proste pytanie: dlaczego czciciel Spaghetti nie może atakować nikogo z powodu katolickiej przerwy, ale w światowy dzień makaronu (25 października) nie jest on objęty żadną ochroną i wszyscy mogą go jechać?
 

DeletedUser

Guest
Odp: Dyskusja na temat Pokoju Świątecznego

Nie rozumiem, po co kasujecie te posty, może i nie wszysttkie sa na temat, ale nadają ciąg dyskusji. W tym momencie gracze, którzy wczoraj pisali i czytali odnoszą się do fragmentów usuniętych, a reszta "czytaczy" nie wie o co chodzi - brawo...

Druga rzecz, której nie rozumiem to brak konsekwencji - niektóre posty są w połowie na temat, więc wypadałoby wymoderować a nie ciachać całość - no ale pewnie się nie chce...

Trzecia rzecz, której nie rozumiem - jak to jest, że na odpowiedzi na pytania (np moje pytanie a propos premium parę postów wyżej) czekamy dluuugo, albo w ogóle się nie doczekamy, ale okrajnie tematu z "offtopów" wykonujecie błyskawicznie? Znaczy, ze ktoś temat jednak czyta - czyli nie odpowiadacie celowo lub z braku wiedzy? Jak to jest?
 

DeletedUser

Guest
Odp: Dyskusja na temat Pokoju Świątecznego

Przerwę świąteczną jak widzę, w części przynajmniej, negują osoby, które nie imają się pracą ... Dla których, to że ktoś zasuwa do "tyrki" dzień w dzień a pomimo to gra na ile potrafi, jest bez znaczenia.

Tak, wielu z Was to no-lify ... taka prawda.
I szerzy się hipokryzja - choćby Ty Mira ... negujesz premium a wbijasz do gry ładując na konto kilka tysięcy złotka na start....
I śmiem wątpić by Inno chciało komuś ograniczać możliwości gry w czasie świąt. To raczej wyjście naprzeciw tym graczom, którzy chcą ten czas spędzić z dala od gry. Odetchnąć i powrócić z nowymi siłami do rozgrywki.
No tak, no-lify tego nie zrozumieją bo chcieliby wykorzystać nieobecność wielu osób dla własnej korzyści.
Jedno z sensniejszych wytłumaczeń jakie tutaj padły, grupa bardzo aktywnych graczy (nawet w święta) ma pretensje bo zarządu o to że zrujnowali im "życie" nakładając blokadę ataków. Dlaczego chcecie wykorzystać przewagę obecności? Można tłumaczyć to tak aby ci nieobecni aktywowali urlop, ale to nie jest gra pojedynczych osób, tylko całego sojuszu. Wracając po urlopie okazuje się że padł ich kolega o strategicznym położeniu miast którego bronił wcześniej cały sojusz. Niestety biorąc urlop nie mogli mu pomóc i zgraja no-lifów bez życia prywatnego, doszczętnie rozbiła linię obrony. Bardzo mnie cieszy czas świątecznego pokoju bo nie dla wszystkich ta gra jest całym życiem.
Co do liberalnych poglądów aby nie wyróżniać tylko świąt katolickich przerwą w walce i uwzględnić także np. święto makaronu czy dzień bez papierosa, to wydaje się to śmieszną walką dla zasad z obecną tutaj władzą. To coś w rodzaju skasowania bonusu nocnego i twierdzenia że jak kogoś nie ma o 3 w nocy na kompie to jego problem że śpi i tym aktywnym należy się jego miasto. Mój przyjaciel manga-anime znany jest z szukania dziury w całym, jak dotąd uważałem go za rozgarniętego forumowicza, tyle że z innymi poglądami. Teraz widzę że wisi mu wsio, aby tylko stanąć po stronie gdzie można kogoś ośmieszyć i poczuć się królem sytuacji... Porównywanie obecnych świąt z dniem makaronu i żądanie sprawiedliwości w ograniczeniu ataków to nic innego jak zgorzkniałość i wrodzona wredność charakteru.
ps. Spotkałem się już z ostrą krytyka świąt - jedna stara panna, druga rozwódka z życiowymi problemami...
 

DeletedUser

Guest
Odp: Dyskusja na temat Pokoju Świątecznego

Mam wrażenie, że ta dyskusja zmierza w kwestie wiary i sensu obchodzenia Świąt Bożego Narodzenia, a nie zmierza do tego czy pokój na czas Świat jest potrzebny czy też nie. Ja generalnie miałem się tu nie wypowiadać ze względu na to, że w Grepolis już od jakiegoś czasu nie gram, ale jednak muszę. Kiedyś grałem więc powiedzmy, że akurat pokój to jedna z niewielu rzeczy, która się w tej grze nie zmieniła. Więc zacznę może od tego, że mi osobiście sama idea pokoju świątecznego nie przeszkadza, wręcz odwrotnie. Jestem jej zwolennikiem. Natomiast moim zdaniem dużo lepiej byłoby gdyby były całkowicie wyłączone serwery. Bo z tego co rozumiem teraz można rozbudowywać miasto, ale nie można atakować, tak? No więc wyłączenie serwerów byłoby najlepszą sprawą. Ja generalnie nie mam nic do ludzi, którzy nie obchodzą Świąt, ale jak wiemy katolików w naszym kraju jest sporo, ja się do nich zaliczam i ja akurat nie mógłbym grać bo ja obchodzę Święta. Stwierdzenia typu, że kto chce może sobie wziąć urlop nie chce mi się specjalnie komentować. A Ci którzy nie mogą wytrzymać trzech dni bez Grepolis chcę powiedzieć tylko, że tak jak ktoś już napisał wcześniej. Gra jest dla nas, a nie my dla niej.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Dyskusja na temat Pokoju Świątecznego

strategiczny kolega też mogl wziać urlop
nie byłoby żadnej przewagi
chyba ze w budowaniu domków
Wy nie chcecie aby Inno wyłączyło serwery, wy chcecie aby inni pobrali urlopy, nie budowali w tym czasie armii i nie mieli przyrostu surki. Jednym słowem, zostali w ostro tyle, gdy w tym czasie no-lify zapełnią sobie koszary i magazyny. Gratuluję honorowej postawy, jak brać się na wyścigi to najlepiej z kulawym, co? ;-)
 

DeletedUser

Guest
Odp: Dyskusja na temat Pokoju Świątecznego

Spoko Ammonik, w święto makaronu byś nas podgonił.

W sprawie przerwy chodzi o narzucanie wszystkim zachowań związanych z jakimś świętem religijnym. Szkoda, że religia ma taki wpływ nawet na, wydawałoby się, neutralne w tej kwestii gry.
 
Do góry