Dyskusja na temat reputacji na forum

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser5
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser3480

Guest
Odp: Dyskusja na temat reputacji na forum

ejjj Manfreda proszę w to nie mieszac :)) nie mam i nie chce miec, po prostu mi na tym nie zależy.

Nie sądze żeby ktoś tam komuś zazdrościł ich -- tu bardziej padło stwierdzenie że to że ktoś ma ich duzo nie zawsze oznacza że duzo pomaga bo często i gęsto dostaje się je z innych przyczyn czego ja sam jestem dowodem bo dałem kilka razy od tak :)

Pomysł padł żeby je przydzielac w zależności od waznych tematów - jak ktoś dostanie punkt w dziale rozmowa o pierdołach dostanie 1pkt a jak dostanie w dziale pomoc to dostanie 10pkt
 

DeletedUser4218

Guest
Odp: Dyskusja na temat reputacji na forum

Offtop...
Wejdź na ten np. ten temat poniżej i spróbuj mi przyznać punkt reputacji ;)

Cisza

Pomysł padł żeby je przydzielac w zależności od waznych tematów - jak ktoś dostanie punkt w dziale rozmowa o pierdołach dostanie 1pkt a jak dostanie w dziale pomoc to dostanie 10pkt

No tu już konkret widzę. Dziękuję :)

Sorki ale denerwuje mnie małokonstruktywna krytyka ludzi, którzy po prostu muszą krytykować. Nie podoba Ci się coś - pokaż dokładnie co chciałbyś zmienić i w jaki sposób to widzisz - ludzie nauczcie się tego :)

A i jeszcze coś:
Jaki to jest dział - rozmowa o pierdołach? To też dla nas ważna informacja :)
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser

Guest
Odp: Dyskusja na temat reputacji na forum

Ja z reputacją w takiej formie, jaka jest, nie mam problemu, ale chciałabym żeby można było sprawdzić kto i za co reputację tę zdobył (to akurat jest faktycznie dziecinnie proste do zrobienia). A potem już sama sobie wyrabiam opinię czy reputacja danej osoby rzeczywiście w moich oczach świadczy o jej reputacji :D
 

DeletedUser3480

Guest
Odp: Dyskusja na temat reputacji na forum

Offtop...
Wejdź na ten np. ten temat poniżej i spróbuj mi przyznać punkt reputacji ;)

Cisza

off top :)

A teraz mi przyznaj punkt bo dużo wniosłem w tą dyskuje tym postem -- pogoda jest ładna :)) niby nic a punkt jest a to dla tego że mnie lubisz i Ciebie o to poproszę i odwdzięczę się Ci tym samym za to samo
 

DeletedUser

Guest
Odp: Dyskusja na temat reputacji na forum

Offtop...
Wejdź na ten np. ten temat poniżej i spróbuj mi przyznać punkt reputacji

Nie był to dobry przykłada z mojej strony, ale wejdź w "Rozmowę Ogólną" i tam już można przyznać punkt reputacji pomimo, że rozmowy są na tematy raczej z grą niezwiązane ;)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Odp: Dyskusja na temat reputacji na forum

Jakbyście czytali regulamin, to byście wiedzieli, że nagminne nadużywanie systemu reputacji jest zabronione. Świadczy o tym paragraf 16 :)
 

DeletedUser4218

Guest
Odp: Dyskusja na temat reputacji na forum

off top :)

A teraz mi przyznaj punkt bo dużo wniosłem w tą dyskuje tym postem -- pogoda jest ładna :)) niby nic a punkt jest a to dla tego że mnie lubisz i Ciebie o to poproszę i odwdzięczę się Ci tym samym za to samo

Ty to jak nikt inny potrafisz mnie rozbawić ;)
Jeśli będziesz dawał punkty to będziesz wiedział, że nie można temu samemu użytkownikowi dać kilka punktów pod rząd :p

Nie był to dobry przykłada z mojej strony, ale wejdź w "Rozmowę Ogólną" i tam już można przyznać punkt reputacji pomimo, że rozmowy są na tematy raczej z grą niezwiązane ;)
Dlatego pytam - jakie to są działy/tematy o pierdołach jak to nazwaliście wcześniej. Może da się to jakoś usystematyzować...
Dodam, że będzie ciężko - bo dla jednych jest ważna dyskusja np. o ewentach, a dla innych to "pierdoła".
A i jeszcze coś... napiszę w ww. dyskusji - słonko fajnie świeci jak te jajuszka się zbiera... Dostanę od jakiegoś wielbiciela dla jajuszek własnie dużo punktów, bo ma poczucie humoru fajne. Po czym napiszę w innym temacie naprawdę fajną i ciekawą rzecz i dostanę 1 punkt...
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser

Guest
Odp: Dyskusja na temat reputacji na forum

Lol, cóż za dyskusja.

Moim zdaniem zarówno punkty reputacji, jak i liczba postów to nic nieznaczące pierdoły. Serio, jakim dzieckiem trzeba być, by przejmować się jakimiś punktami reputacji? Na tym forum dostaje się minusową reputację za przedstawienie argumentów, z którymi zwyczajnie nie zgadza się druga strona. Bo tak. Cały ten system jest tyle warty co zeszłoroczny śnieg.

A większość dobrych graczy których znam ma niską reputację. W rankingu reputacji dominują jakieś konkursowe randomy.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Dyskusja na temat reputacji na forum

A szo to tjutaj ta jeputaćja? Bo na forum np. "elektrody" to oznacza prawdziwą rangę, można by rzec stopień wojskowy. Wielki autorytet i znawca dziedziny. Tutaj to jest przedszkole, ot taka zabawa hehe :D Zostawcie te dzieciaki w spokoju, niech się cieszą :) Życzę z 10000 pkt reputacji i kłaniam się nisko
ps. Daj mi któryś chociaż z punkt reputacji, z tydz się nacieszę zanim zmienię nick :)
 

DeletedUser14372

Guest
Odp: Dyskusja na temat reputacji na forum

Sorki ale denerwuje mnie małokonstruktywna krytyka ludzi, którzy po prostu muszą krytykować. Nie podoba Ci się coś - pokaż dokładnie co chciałbyś zmienić i w jaki sposób to widzisz - ludzie nauczcie się tego :)

Niesamowite. Kto według ciebie czuje tą nieodpartą potrzebę krytykowania? :D
To jest dział dyskusje a nie propozycje, żeby coś dokładnie ci tu rozpisywać. Dlatego luźne sugestie są jak najbardziej na miejscu.

Mało masz jeszcze tutaj propozycji? Różnicowanie w zależności od działu. Wolny wgląd w przyznawane punkty. Redukcja do minimum punktów przyznawanych w konkursikach. Manfred I Życzliwy nawet wam link podrzucił :D
To do roboty.

ps. A jak to zbyt skomplikowane to jak napisał Galdin - zmieńcie nazwę. Ja proponuję te kwadraciki nazwać Zielone Żabcie Szani ( Shanqa zaczeła tą dyskusję :)) Wtedy gwarantuję, że nikt się czepaić nie będzie ;)
 

DeletedUser4218

Guest
Odp: Dyskusja na temat reputacji na forum

(...)
Mało masz jeszcze tutaj propozycji? Różnicowanie w zależności od działu. Wolny wgląd w przyznawane punkty. Redukcja do minimum punktów przyznawanych w konkursikach. Manfred I Życzliwy nawet wam link podrzucił :D
To do roboty.
(...)

No i potem jest krzycz, płacz i zgrzytanie zębów... Zmieńcie ten interfejs, jest do bani, zróbcie coś nowego! Brak jakiegoś wizualnego przekazu jak to zrobić. Technicy pomęczyli się, stworzyli nowy, fajny, dopracowują go jeszcze i co? Ale on brzydki, zepsuliście coś fajnego! Ot, nie dodam nic więcej.

Ok. To powiedzmy, że teraz włączam różnicowanie w zależności od działu... Uznaję, że dyskusja w propozycjach jest o wiele bardziej merytoryczna niż w dziale dyskusje i odpowiednio różnicuję. Za chwilkę przyjdzie jakiś Jasiu i napisze! Ale do bani ta reputacja, bo tam w dyskusjach są o wiele ciekawsze rzeczy... itd. itp.

"Jeszcze się taki nie urodził, co by wszystkim dogodził"
 

DeletedUser4218

Guest
Odp: Dyskusja na temat reputacji na forum

Niestety, ale musiałam pokasować Wasze posty.
Ta dyskusja dotyczy reputacji na forum, a Wy przeszliście do osobistych wycieczek,
kto jest zły, a kto niedobry.

Proszę o powrót do dyskusji bez personalnych wstawek.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Dyskusja na temat reputacji na forum

Niech mnie kule biją :rolleyes: Podobno tu jakaś burza z piorunami przeszła, ale chyba przegapiłem.

To jak tam Sisi, masz jakiś plan działania? Link od Mańka pomocny? Ja się na tych silnikach nie znam. Widziałem też taki wpis całego opiekuna forum i nie wiem czy sens jest dyskutować, jeżeli jest jak niżej.

Nie my jesteśmy autorem tego dodatku od reputacji i korzystamy jedynie z tego co mamy.
To, że został on skonstruowany tak a nie inaczej to my na to nic nie poradzimy.
 

DeletedUser4218

Guest
Odp: Dyskusja na temat reputacji na forum

Zastanawiamy się nad zmianami, ale szczerze mówiąc, na tym forum padło tyle różnych i sprzecznych ze sobą opinii, że nie da się tego zrobić tak, by wszystkim pasowało.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Dyskusja na temat reputacji na forum

Obecnie reputacja jest niczym innym jak powieleniem starej rangi czyli liczby postów na forum. W dodatku rangą "kombinowaną" bo trafia się trzech spamerów i sami sobie podbijają reputację. Patrząc właśnie po reputacji co poniektórych osób to nie da się tego nie skomentować :) Nawet wśród administracji występuje nadmuchany efekt reputacji. Podaję przykładowo bez nicków: osoba której rola na forum ogranicza się np. do wystawiania ogłoszeń, ma większą reputację od osób które dyskutują, podają propozycje zmian i odpowiadają na pytania innym. Po prostu to jest według wielu osób sztucznie naklikane i nie sposób się z tym nie zgodzić
Ja to widzę tak, byłyby dwie rangi na forum:
- Jedna to jest SŁAWA/POPULARNOŚĆ czyli połączenie liczby postów z możliwością ich oceny czyli to co jest teraz. Można komuś dodać SŁAWY bo np. dużo udziela się w temacie "Sytuacja na świecie ..." można mu też odjąć bo gada głupoty. Można SŁAWĘ zdobyć w konkursach, można w tematach do spamowania, we wszystkim oprócz zagadnień że tak powiem "technicznych"
- Druga ranga to REPUTACJA. Daje ją się w poszczególnych tematach. Czyli tematy A,B,C - możliwość dania REPUTACJI (bez możliwości dodania SŁAWY) i tematy D,E,F - możliwość dania SŁAWY (bez możliwości dania REPUTACJI). Ważną tutaj rzeczą jest brak dodania komuś minusa. Ten się nie myli co nic nie robi. W skład tematów pod REPUTACJĘ wchodziły by:
- Propozycje graczy - z automatu jeden, dwa punkty Reputacji za każdą propozycję + punkt od gracza wedle uznania
- Błędy w grze - jeden, dwa punkty z automatu za znalezienie błędu w grze + za ewentualną mądrą dyskusję od graczy
- Pytania - ewentualny punkt od gracza któremu się pomogło
- Dyskusje - ewentualny punkt od graczy za celne uwagi, udzielanie się w dyskusji czy trafne spostrzeżenia
Ranga REPUTACJI nabierze prawdziwego znaczenia jak to jest na wielu innych forach, a nie jakieś konkursiwa czy spamerstwo. Spamerom powinna wystarczyć SŁAWA powiązana z ilością postów na forum
 

DeletedUser

Guest
Odp: Dyskusja na temat reputacji na forum

Serio chciałoby Ci się rozbudowywać jakiś system nagród dla dzieci, zamiast go po prostu olać?
 

DeletedUser

Guest
Odp: Dyskusja na temat reputacji na forum

Serio chciałoby Ci się rozbudowywać jakiś system nagród dla dzieci, zamiast go po prostu olać?
A kto mówi że to ja mam rozbudowywać? :) Taki system byłby bardziej "poważny" niż obecny narażony na kpinę. Mniej kpin - mniej banów i większy spokój na forum. Akurat Ty sam powinieneś mieć więcej reputacji niż te wszystkie dzieci razem wzięte. Rozgraniczenie Reputacji i Sławy to pierwszy krok ku lepszemu
 

DeletedUser5

Guest
Odp: Dyskusja na temat reputacji na forum

Ciekawy pomysł, jednak nie ma możliwości rozdzielenia systemu reputacji na dwa oddzielne.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Odp: Dyskusja na temat reputacji na forum

Czyli chcąc mieć dużą reputację muszę znaleźć ze dwie psiapsiółki z którymi będę sobie spamował, a te z każdym postem będą mi dawały reputację bo to moje kochane psiapsiółki? :) A że małe dziewczynki lubią tworzyć grupki psiapsiółek to jest co jest - czyli kpina z reputacji...
Jak nic się nie da zrobić to po co w ogóle ten temat?
 
Do góry