[Wydarzenia i Polityka] Polityka

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser15166
  • Data rozpoczęcia

Którą parię lubisz?

  • Prawo i sprawiedliwość (PiS)

    Głosy: 22 29,3%
  • Platforma obywatelska (PO)

    Głosy: 16 21,3%
  • Ruch Palikota (Ruch PL)

    Głosy: 12 16,0%
  • Polskie Stronnictwo Ludowe ( PSL)

    Głosy: 1 1,3%
  • Solidarna Polska Zbigniewa Ziobro (Solidarna Polska)

    Głosy: 3 4,0%
  • Sojusz Lewicy Demokratycznej (SLD)

    Głosy: 5 6,7%
  • Kongres Nowej Prawicy (KNP)

    Głosy: 16 21,3%

  • W sumie głosujących
    75
Status
Zamknięty.

DeletedUser15014

Guest
Odp: Polityka

Jeżeli to była prowokacja, to gratuluję, bo się udała. Brałem Cię za za jakiegoś wyznawcę Gazety Wyborczej, bo brzmiałeś jak sam nadredaktor Michnik :) Co do regulaminu forum i oceny pracy modków, to prosiłbym odpuścić ten temat, bo może to sprowadzić na nas karzącą rękę moderatora :)
 

DeletedUser19924

Guest
Odp: Polityka

Byś mnie poznał trochę bliżej i zobaczył z jakiego środowiska pochodzę, to byś się przekonał, że z tą "Gazetą" jest mi zupełnie nie po drodze...

PS: No i widzisz...już chcesz cenzurować:) A ja nawet nie oceniałem Waszej pracy, tylko stwierdzałem fakty, że ta wolność słowa z każdej strony obwarowana jest różnego rodzaju prawami/regulaminami, których trzeba przestrzegać.
 

DeletedUser15014

Guest
Odp: Polityka

Borys po prostu wszystko bierze do siebie i pewno dlatego odpowiedział. Mimo że czasami mętnie mówisz, to jednak ja Cie zrozumiałem :)
Co do przegięcia w lewo to pamiętajmy iż historia kołem się toczy. Spójrzcie na rozpasanie seksualne (uwielbiam to stwierdzenie) i hedonizm w XVIII wieku,a w XIX sex był czymś wręcz zakazanym, który miał tylko służyć prokreacji (dlatego kobiety miały do niego dostęp ze dwa razy w ciągu całego życia). Teraz znowu wszystko na sprzedaż, a pewno za jakieś 50 lat będziemy się wstydzili spojrzeć na kobietę (no chyba że Islam dotrze to pewno szybciej). Aha polecam obejrzeć film 'Historia wibratora' - nie ma nic wspólnego z seksem, jest obyczajowy osadzony w XIX wieku, nawet całkiem zabawny. Najzabawniejsze jednak to było jak poczytałem na ten temat i okazało się iż tak właśnie wtedy było.
 

DeletedUser15014

Guest
Odp: Polityka

ależ nie chcę właśnie dlatego ostrzegam :)
A co do Gazety to wiem iż Ci nie po drodze, bo zrozumiałem cel prowokacji. Oni by to potraktowali poważnie.
 

DeletedUser11134

Guest
Odp: Polityka

XIX sex był czymś wręcz zakazanym, który miał tylko służyć prokreacji (dlatego kobiety miały do niego dostęp ze dwa razy w ciągu całego życia).
Hmmmm... to jak wytłumaczysz fakt, że każda z nich, a przynajmniej większość urodziła co najmniej czwórkę dzieci?? Niekoniecznie bliźniaków???? Kapłanie? Wprawdzie wtedy ludzie wierzyli, ze dzieci znajduje się w kapuście.. Jesli wierzyć w to co pisze polak, to wiara ma wielką moc sprawczą.

Co do islamu.. już wieszcz w Konradzie Wallenrodzie przestrzegał przed nimi, opisując jak to król Almanzor poddał się Hiszpanom udając przyjaźń, tylko po to, aby ich pozarażać dżumą - " Jam was oszukał, wracam z Grenady, ja wam zarazę przyniosłem".
Ale tak to jest jak się chodziło do szkoły tylko po to aby zdobyć dobrze płatny zawód - jak to ktoś gdzieś z dumą na tym forum napisał. Więc ludzie teraz choć bogate jednak ciemne, to telewizji wierzą.

- - - Automatycznie połączono posty - - -

z drugiej strony - co wyście się tak tej Gazety W. uczepili? bardzo udane przedsięwzięcie biznesowe bądź co bądź. Jakby co niektórzy modkowie czasami czytali jakąś gazetę, to może rozumieliby znaczenie słow, które wydają im się niekoszerne.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser19924

Guest
Odp: Polityka

Po prostu większych bajkopisarzy dawno świat nie widział...
 

DeletedUser13617

Guest
Odp: Polityka

smiley_emoticons_lol.gif

o czym rozmawialiście?
 

DeletedUser15014

Guest
Odp: Polityka

Hmmmm... to jak wytłumaczysz fakt, że każda z nich, a przynajmniej większość urodziła co najmniej czwórkę dzieci?? Niekoniecznie bliźniaków???? Kapłanie? Wprawdzie wtedy ludzie wierzyli, ze dzieci znajduje się w kapuście.. Jesli wierzyć w to co pisze polak, to wiara ma wielką moc sprawczą.
Więc ludzie teraz choć bogate jednak ciemne, to telewizji wierzą.

Określenie ze dwa razy w życiu było żartobliwe i tyczyło się raczej klas wyższych. Klasy niższe bez względu na epokę i trendy, zachowywały się tak samo. Dużo dzieci, bo duża umieralność, a dzieci to bezpieczeństwo na starość.

A co do Gazety to przedsięwzięcie biznesowe typowo polskie, czyli korzystające z państwowych pieniędzy. Teraz pewno się im skończy, bo spółki skarbu państwa przestaną się tam reklamować. A przyczepiliśmy się, bo ta gazeta reprezentuje specyficzny sposób pojmowania rzeczywistości. rzekłbym nawet iż stworzyła własne standardy.
 

DeletedUser11134

Guest
Odp: Polityka

@ Polak, Don, a Wy czytacie Wyborczą?

smiley_emoticons_lol.gif

o czym rozmawialiście?
od czasu Twojego ostatniego pobytu:
Borys podtrzymał stanowisko co do prześladowania religii słowiańskiej i Słowian w Polsce oraz zidentyfikował w szalonym Żyda, któremu kazał wracać do Jerozolimy, wyraził sie też krytycznie o kosciele rzymsko katolickim, jego zamożności oraz pedofili wśród księży katolickich
Don zarzucił mu nacjonalizm, antysemityzm, ksenofobię oraz zagroził prokuraturą
- polak zagroził donowi prokuraturą oraz banem i podjął się obrony koscioła rzymskiego i jego pozycji w Polsce wynikającej z wolnego wyboru obywateli
- Oszczep również stanął w obronie szeroko rozumianych wartości chrześcijańskich jako dobra narodowego w naszym kraju
- szalony bronił statusu religii w szkołach powołując się na wolny wybór obywateli, bronił też siebie, tłumacząć, że nie jest Zydem tylko Słowianinem trudniącym się pędzeniem bimbru
- Borys również zagroził Donowi prokuraturą a także pozwem cywilnym i wypowiedział się przeciw poprawności politycznej w tym kraju podtrzymując złe zdanie o KK a afirmujące wierzenia i obyczaje słowiańskie
poczem:
- Don oświadczył, ze jego wpisy były prowokacją, złożył wyrazy ubolewania , że nikt tego nie zrozumiał oraz poparł stanowisko antyeuropejskie jako wynikające z jego poglądów i pochodzenia . Wypowiedział się tez przeciw islamizacji, i wycofał groźby złożenia doniesienia o popełnieniu przez Borysa przestępstwa.
Z takich gróźb wycofali się też polak i Borys,
- Borys stwierdził, że jakkolwiek wyznaje poglądy antyeuropejskie i anty katolickie, to jego wpisy również były prowokacją, a sam był ministrantem i szczęśliwie uniknął pedofilii ( pewnie mało kto mu uwierzył), a także w Boże Narodzenie ubiera choinkę, jako wyraz przywiązania do tradycji polskiej nawet jeśli zawiera elementy obce mu ideowo.
- szalony nie zdążył nic oświadczyć, bo dostał kreskę przez nicka. Jak widać pędzenie bimbru i ogłaszanie tego publiczne jest także w grze karalne. Czym support udowadnia, ze jest polski i patriotyczny i broni państwowego monopolu.

I powstał problem, bo okazało się, że wszyscy mają takie same poglądy. Aby dyskusja się toczyła ktoś musi mieć inne, więc ja mogę reprezentować wartości wyznawane przez Gazetę W., ale mam problem, bo jej nie czytam. Polak i Don chyba czytają, bo się przeciw niej wypowiadali, liczę, ze mi krótko streszczą w czym rzecz, to podejmę się obrony tych poglądów.
No najwyżej, ze Ty coś wiesz i będziesz je popierał..

- - - Automatycznie połączono posty - - -

Ponadto chciałam Borysa pocieszyć, gdyż nie tylko on walczy z tradycją chrześcijańską. Jako matka dzieciom staram się nabyć co roku kalendarz adwentowy dla dzieci. Pomysł, by obrazki na kalendarzu adwentowym miały cokolwiek wspólnego z adwentem zalągł się chyba wyłącznie w mojej głowie, bo po prostu czegoś takiego nie ma. Już Mikołaj jest ekstrawagancją rzadko spotykaną, dominują postaci z dowolnych i przypadkowych bajek i filmów.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser19924

Guest
Odp: Polityka

@ Polak, Don, a Wy czytacie Wyborczą?

Ja już od dłuższego czasu nie czytam...jedynie kopie artykułów dostaje od znajomego, który niestety musi w pracy przejrzeć:) No i jak widzę te artykuły, to nie wiem, śmiać się czy płakać...już kompletnie nie biorąc pod uwagę całej otoczki jaka panuje wokół tej gazety z Michnikiem na czele:)
 

DeletedUser11134

Guest
Odp: Polityka

@ MG - bardzo mi miło, starałam się streścić obiektywnie stan dyskusji:)
W każdym razie jakbyś chciał bronić pozycji Gazety, to na riposty mozesz liczyć.
 

DeletedUser13617

Guest
Odp: Polityka

@ MG - bardzo mi miło, starałam się streścić obiektywnie stan dyskusji:)
W każdym razie jakbyś chciał bronić pozycji Gazety, to na riposty mozesz liczyć.

No jakbyś widziała sygnaturę na moim pierwszym koncie to byś mi nie proponowała
smiley_emoticons_biggrin.gif


Bo nie wiem czy wiesz ale to obecne to zwykłe multi je
smiley_emoticons_daumendreh2.gif


Ogólnie teraz ludzie się wstydzą wyjąć gaz.wyb w tramwaju a jak wejde do kogoś i leci tefałen to każdy tłumaczy, że tylko pogode sprawdzał. Taaa, lata ciężkiej harówy ale się zmienia
smiley_emoticons_biggrin.gif
 

DeletedUser15014

Guest
Odp: Polityka

Przyznam się bez bicia, Gazetę czytuję. Może nie tak namiętnie jak kiedyś, ale komentarze zawsze, które są najciekawsze. Forum Gazety zawsze było pełne pomyj, a komentarze nigdzie nie są bardziej wulgarne i agresywne niż tam. Jednak w końcu dowiedziałem się dlaczego. W którymś artykule pisali o emeryturach i nagle ktoś się pochwalił iż jako były pracownik MSW został pozbawiony za PiS-u połowę uposażenia. A przecież państwo się z nim umówiło iż będzie miał wysoką, a teraz mu bandyci ją obniżają. A on tak wytrwale pałował wszystkich tych opozycjonistów. Nagle pojawiło się kilkadziesiąt komentarzy w podobnym stylu. I wyszło szydło (przez małe s) z worka, to byli sami UB-cy. Nic dziwnego iż język knajacki, zajadłość i inteligencja na poziomie broszury szkoleniowej ZSMP. Jednak muszę powiedzieć iż nawet ona się zmienia. Jeszcze 2 - 3 lata temu na 100 komentarzy 99 było typu 'ci prymitywni idioci z PiS-u', ewentualnie 'faszyści z prawicy'. Jednak od pewnego czasu komentarze się wyrównały, mimo iż starzy forumowicze typu 'fakiba' wyganiali innych na prawicowe fora. Zastanawia mnie co jest tego przyczyną, czy nawet czytelnicy GW mieli dość rządów PO, czy po prostu UB-ecja wymiera. Mam nadzieję iż jedno i drugie.
 

DeletedUser11134

Guest
Odp: Polityka

Ogólnie teraz ludzie się wstydzą wyjąć gaz.wyb w tramwaju
smiley_emoticons_biggrin.gif
Tak się długo zastanawiałam o co Ci chodzi z tym gazem wybuchowym w tramwaju.....

@ polak, rozumiem, że się cieszysz, że czytelnicy Gazety wymierają ( może ze względu na gaz wybuchowy w tramwaju właśnie), ale raczej chodziło mi o treści przekazywane przez Gazetę, zwłaszcza te, z którymi się nie zgadzasz.
 

DeletedUser13617

Guest
Odp: Polityka

Tak się długo zastanawiałam o co Ci chodzi z tym gazem wybuchowym w tramwaju.....

@ polak, rozumiem, że się cieszysz, że czytelnicy Gazety wymierają ( może ze względu na gaz wybuchowy w tramwaju właśnie), ale raczej chodziło mi o treści przekazywane przez Gazetę, zwłaszcza te, z którymi się nie zgadzasz.

Hini, nikt się nie chce z Tobą bawić?
smiley_emoticons_biggrin.gif


Nie wiesz słoneczko o jakie tresci nam chodzi? No przykładowo o takie
smiley_emoticons_panik4.gif


[video=youtube;DxiPeSW76hA]https://www.youtube.com/watch?v=DxiPeSW76hA[/video]
 

DeletedUser11134

Guest
Odp: Polityka

@ Jakub by sie pobawił, ale go zakreskowali. Pewnie za to żydostwo. Trudno.
Takie treści to trudno bronić.. naprawde tak w GW piszą? Dobra. Prosze bardzo.
Oczywiście młody bufonowaty yapi może się Wam podobać, a zwykła sympatyczna młodzież nie, ale zwróć uwagę, że nie wszyscy chca brać udział w wyścigu szczurów. Ci młodzi tolerancyjni chcą po prostu być sobą, i chcą, aby inni to zaakceptowali. Laska chce być głupią laską, i to nie jest żaden powód, aby inni sie w nia wgapiali nachalnie. Jej tolerancyjny kolega z brodą ma łagodny charakter i nie zamierza zostac samcem Alfa ani rekinem biznesu. Jego prawo. Nic sie nie stanie, że ten sympatyczny młody mało zdolny człowiek pojedzie na zjazd matematyczny - dotychczas wszyscy mu wytłumaczyli, ze jest gorszy, i nigdy nie dostał żadnej szansy. To miłe, że klasa się cieszy i mu nie zazdrości. Tylko japiszon sie rzuca i stara się skompromitować mało zdolnego kolegę. Naprawdę lubicie takich rozpychających sie japiszonów, takie korporacyjne mrówy czyhające jakby nie wygryźć konkurencję, i kablujące kolegów?? A końcówka filmiku jest nieprawdziwa i tendencyjna, jak komunistyczna ulotka propagandowa.
I Ty MG cos takiego popierasz?????
 

DeletedUser13617

Guest
Odp: Polityka

@ Jakub by sie pobawił, ale go zakreskowali. Pewnie za to żydostwo. Trudno.

Macki Światowego Kongresy Żydów sięgają dalej niż podejrzewałem. Najpierw nam chcieli zabrać Złoty Pociąg a teraz to. Skandal.
smiley_emoticons_motz.gif


I chyba masz rację co do filmiku. Ktoś tu próbuje w nachalny sposób na siłę wzbudzić naszą sympatię do postaw prezentowanych przez tego zdolnego "dupka". Ma niby wypaść dobrze na tle tej dziwacznej reszty. Tło jednak zostało dobrane tendencyjnie.

Ciekawe jakby wypadł w konfrontacji z chłopakami układającymi kostkę, szarmancko komplementującymi urodę przechodzących pań. Jak przygłup ostatni.

Podstępny to przekaz, oj podstępny ale Ty przenikliwa jak zawsze Hini
smiley_emoticons_bravo2.gif
 

DeletedUser11134

Guest
Odp: Polityka

:)

Ale my sie wygłupiamy, a temat w sumie poważny. ktos go założył, bo chciał porozmawiać o polityce.
Jakkolwiek odczuwam głęboki niesmak do polskiej polityki od kilku lat i nie śledzę, to jestem ciekawa, co myślicie o efektownym początku rządów Zwycięskiego Obozu Politycznego.
 

DeletedUser19924

Guest
Odp: Polityka

Tutaj raczej nie ma co myśleć na początek...tutaj trzeba mieć z czego rozliczać, a to trochę czasu musi upłynąć. Choćby te 100 dni standardowe. Choć w liczbie obietnic do Tuska im daleko było...ciekawe, czy tak jak u niego będą to w większości niespełnione obietnice?! Okaże się w najbliższym czasie.
 
Status
Zamknięty.
Do góry