Dyskusja na temat aktualizacji

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser5
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser13253

Guest
Odp: Dyskusja na temat aktualizacji

Taka sytuacja:

40 miast offowych z początkowym stanem wojsk = 0. Zaczynamy szkolenie.
Wymieniamy surowce (wstawiamy na targ) - drewno za kamień...
1a.JPG

przełączamy miasta, nie wyłączając targowiska. W kolejnym mieście chcemy wymienić inne surowce: kamień za drewno. Zmieniamy w lewym oknie drewno na kamień a w prawym wyskakuje:
2a.JPG

monetki ze zmienioną wartością na maksymalną - 200 sztuk.

Kolejny krok to zmiana prawego okienka:
3a.JPG

i tu kolejna niespodzianka - trzeba jeszcze zmienić ilość - z 200 na 950....

Dlaczego o tym pisze? To tylko niewielka niedogodność, z której i tak niewiele osób grających korzysta. Napiszecie - da się żyć z tym mając nawet 80 miast. Ale jak zwykle diabeł tkwi w szczegółach. Do tej pory wystawienie towarów w stosunku 1000 za 950 z 40 miast trwało 15 minut, teraz ten czas wydłużył się ponad dwukrotnie. Co jest tego powodem? A no całkowity brak kompetencji pracowników firmy wydającej tą grę. To jest tylko jeden wybrany przykład jak kolejne aktualizacje wprowadzają co raz większy bałagan w tej grze. Nie chce rozwodzić się nad tym czy właściwe jest wprowadzenie handlu monet za surowce, ale nad tym że kolejne pomysły które tak dumnie są emancypowane na długiej liście zmian jaką jesteśmy karmieni przy okazji "Aktualizacja nr 2.XX" w gruncie rzeczy to buble które tylko komplikują zabawę. Każda kolejna aktualizacja poprawia szereg błędów które powstały przy.... poprzednich "update-ach". Co raz nowsze propozycje wprowadzane przez niekompetentnych pracowników powodują zniechęcenie co raz większej ilości graczy. Wystarczy sprawdzić w statystykach Google jak wygląda sytuacja - dane są dostępne dla wszystkich. I nic nie pomoże mało udana kampania crossowa w TV. Bo tak jak ten film tak i ta gra jest po prostu słabej jakości.
Napiszecie - nie podoba się - nie graj. Ok, zrozumiała retoryka. Tylko jeżeli zapłaciłem za coś to mam prawo do tego aby oczekiwać że zabawa będzie przynajmniej na tym samym poziomie, a nie na równi pochyłej gdzie na końcu jest tylko chaos. Ile zapłaciłem? 13,80 zł za miesiąc zabawy. (25000 monet za 344,99 zł daje koszt jednej monety na poziomie 0,01379 a zatem premium to 1000 monet za miesiąc zabawy - czyli 13,80 zł) Proszę nie piszcie że da się grać efektywnie bez premium mając ponad 50 miast i nie poświęcając tej grze całego wolnego czasu. Bo to będzie najzwyczajniejsze kłamstwo. Mając normalną prace (w której pracuje się, a nie siedzi na Grepo) rodzinę (dzieci żona) oraz przyjaciół (przynajmniej dwoje ;-) ) jest to nierealne.
Oczywiście wszystko jest zgodne z "Regulaminem" w którym to Inno zastrzega sobie zmiany, plany, i inne dyrdymały, ale czy na tym to ma polegać? Czy jeżeli ktoś kto nadaje się tylko do pracy z jednym kluczem 13" przy taśmie montażowej w fabryce VW musi psuć tak pasjonującą zabawę jaką jest gra strategiczna o nazwie "Grepolis"?

Niestety pytanie pozostaje bez odpowiedzi....
 

DeletedUser18058

Guest
Odp: Dyskusja na temat aktualizacji

Mam pytanie.
Kiedy łaskawie zostaną naprawione potężne babole w grze a przestaną być poprawiane dymki, chmurki i inne badziewia, które i tak nikogo nie interesują?
Odświeżanie gry to w tej chwili śmiech na sali.
 

DeletedUser15508

Guest
Odp: Dyskusja na temat aktualizacji

Ponadto, naprawiliśmy kilka błędów i stworzyliśmy pewne ulepszenia.
O jakich ulepszeniach mowa?:) Z tego co widzę nie są one opisane.
 

DeletedUser13253

Guest
Odp: Dyskusja na temat aktualizacji

Ponadto, naprawiliśmy kilka błędów i stworzyliśmy pewne ulepszenia.

Znalazłem jedno...
Nazwałbym je: "uspokajacz i wyciszacz"

Na początek:

W mieście A utworzyliśmy 8 poleceń dla Targowiska

4a.JPG

przewijamy do miasta B - robimy to samo

przewijamy do miasta C i......

5a.JPG

wiesza nam wszystkie okienka, w miejscu wskazanym przez strzałkę pojawia się mrugający kursor tekstowy, kursor od myszki nie zmienia się na "łapkę" po najechaniu na przycisk "Sporządź ofertę", nie rozwija nam się menu z wyborem surowców do handlu i nie da się otworzyć innych okienek - "Koszary" "Port" etc. Miasta przewijać można normalnie, natomiast zostajemy odcięci od jakichkolwiek nowych okienek. Jedynym wyjściem na poprawę sytuacji jest.... zamknięcie przeglądarki vide zakładki oraz ponowne zalogowanie się do Grepolis. Oczywistą oczywistością jest to, że dzieje się tak tylko przy targowisku. Przewijanie miast przy otwartym oknie koszar lub portu nie powoduje wystąpienia tego "ulepszenia"

I aby była jasność: nie mam nic do "czerwonych" i "niebieskich" z polskiej obsługi gry... no może poza jednym...
Bogu ducha winni są Ci ludzie... no może poza jednym...
Dostają to na co nie mają wpływu... no może poza jednym...
ale na litość Boską - czy u naszych sąsiadów nie ma nikogo kto by umiał porządnie obsługiwać kod źródłowy.

Więcej byków nie będę już wypisywał i karmił Was wątpliwej jakości monologami. Chciałem sobie tylko samopoczucie poprawić poprzez poparcie własnej tezy (postawionej kilka postów wyżej) kolejnym argumentem.
Wychodzi na to że: "Ekscelencja ma zawsze racje!" ;-)
 

DeletedUser22102

Guest
Odp: Dyskusja na temat aktualizacji

W tej aktualizacji przygotowaliśmy wydarzenie z okazji Halloween. Ponadto, naprawiliśmy kilka błędów i stworzyliśmy pewne ulepszenia.

Zdradzicie coś na ten temat? Wydarzenie w zeszłym roku było bardzo fajne, więc liczę na powtórkę ;)
 

DeletedUser16352

Guest
Odp: Dyskusja na temat aktualizacji

Co aktualizacja to wcale nie lepiej,wręcz odwrotnie:( Nie działa mi teraz Krecik,nie mogę otworzyć podglądu miasta,masakra co tu się poprawia w tych aktualizacjach?
 

DeletedUser15166

Guest
Odp: Dyskusja na temat aktualizacji

Znalazłem jedno...
Nazwałbym je: "uspokajacz i wyciszacz"

Na początek:

W mieście A utworzyliśmy 8 poleceń dla Targowiska

View attachment 3873

przewijamy do miasta B - robimy to samo

przewijamy do miasta C i......

View attachment 3874

wiesza nam wszystkie okienka, w miejscu wskazanym przez strzałkę pojawia się mrugający kursor tekstowy, kursor od myszki nie zmienia się na "łapkę" po najechaniu na przycisk "Sporządź ofertę", nie rozwija nam się menu z wyborem surowców do handlu i nie da się otworzyć innych okienek - "Koszary" "Port" etc. Miasta przewijać można normalnie, natomiast zostajemy odcięci od jakichkolwiek nowych okienek. Jedynym wyjściem na poprawę sytuacji jest.... zamknięcie przeglądarki vide zakładki oraz ponowne zalogowanie się do Grepolis. Oczywistą oczywistością jest to, że dzieje się tak tylko przy targowisku. Przewijanie miast przy otwartym oknie koszar lub portu nie powoduje wystąpienia tego "ulepszenia"

I aby była jasność: nie mam nic do "czerwonych" i "niebieskich" z polskiej obsługi gry... no może poza jednym...
Bogu ducha winni są Ci ludzie... no może poza jednym...
Dostają to na co nie mają wpływu... no może poza jednym...
ale na litość Boską - czy u naszych sąsiadów nie ma nikogo kto by umiał porządnie obsługiwać kod źródłowy.

Więcej byków nie będę już wypisywał i karmił Was wątpliwej jakości monologami. Chciałem sobie tylko samopoczucie poprawić poprzez poparcie własnej tezy (postawionej kilka postów wyżej) kolejnym argumentem.
Wychodzi na to że: "Ekscelencja ma zawsze racje!" ;-)

Mam to samo :( np. sporządzę ofertę w mieście A(10k surowca-10złota) przejdę do miasta B bez zamykania okienka targu sporządzę 2 taką samą przejdę do kolejnego i następuje sytuacja przedstawiona na 2 screenie. Jedyne wyjście to sporządzić ofertę zamknąć okienko targu zmienić miasto i ponowie wejść do targu.
 

DeletedUser21225

Guest
Odp: Dyskusja na temat aktualizacji

Co aktualizacja to wcale nie lepiej,wręcz odwrotnie:( Nie działa mi teraz Krecik,nie mogę otworzyć podglądu miasta,masakra co tu się poprawia w tych aktualizacjach?
a mi sam krecik nie działa a reszta supr hiper tylko najlepszy skrypt nie działa :eek:
 

DeletedUser19924

Guest
Odp: Dyskusja na temat aktualizacji

Bo aktualizacje poprawiają grę, a skrypty to dodatki. Widać coś z tym Krecikiem jest nie tak, skoro wszystkie skrypty oprócz niego działają normalnie.


PS: A co do tego "najlepszy", to lepszego żartu dzisiaj nie słyszałem
smiley_emoticons_biggrin.gif
 

DeletedUser16352

Guest
Odp: Dyskusja na temat aktualizacji

Bo aktualizacje poprawiają grę, a skrypty to dodatki. Widać coś z tym Krecikiem jest nie tak, skoro wszystkie skrypty oprócz niego działają normalnie.


PS: A co do tego "najlepszy", to lepszego żartu dzisiaj nie słyszałem
smiley_emoticons_biggrin.gif

Takie pytanie w czym poprawiają grę jak dzisiaj 2h walczyłem z przeglądarką przy grepolis i musiałem sam odświeżać stronę co 3 minuty?
 

DeletedUser19924

Guest
Odp: Dyskusja na temat aktualizacji

Eh...to tak ogólnie pisałem. Tak powinno być, przynajmniej w teorii :)
 

DeletedUser5

Guest
Odp: Dyskusja na temat aktualizacji

Problemy z targowiskiem zostały już zgłoszone do techników.

Zdradzicie coś na ten temat? Wydarzenie w zeszłym roku było bardzo fajne, więc liczę na powtórkę ;)

Halloween dostępne jest na Becie, gdzie można je przetestować przez jeszcze niecałe dwa dni, zachęcam ;) Poza nowym bohaterem, pojawią się do zdobycia całkiem ciekawe bonusy.
 

DeletedUser19924

Guest
Odp: Dyskusja na temat aktualizacji

Z tego co widzę, to event zapowiada się bardzo mało innowacyjny....nowe będą chyba tylko nagrody :/
 

DeletedUser15508

Guest
Odp: Dyskusja na temat aktualizacji

Nagrody w każdym evencie są takie same, różnią się chyba tylko poziomami:d
 

DeletedUser13253

Guest
Odp: Dyskusja na temat aktualizacji

My tu gadu - gadu, a tymczasem po ostatniej aktualizacji:

132 procent.JPG
 

DeletedUser19924

Guest
Odp: Dyskusja na temat aktualizacji

Takie cyrki, to już przecież się działy jakiś czas temu. Odświeżanie strony pomagało zawsze. Choć jak dla mnie, to z automatu powinna się ta misja "odświeżyć" i "odhaczyć" jako wykonana...nie tylko w tym wypadku, ale w każdym :)
 

DeletedUser13253

Guest
Odp: Dyskusja na temat aktualizacji

A odświeżenie coś pomogło?
Nie próbowałem odświeżać. Ale trzeba przyznać szczerze, że nie jest to jakiś wielki bubel i akurat w tym wypadku da się żyć (grać). Przyznaję, dziś czepiam się na wyrost.
 
Status
Zamknięty.
Do góry